השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

אני לפעמים תוהה אם אתם באמת מאמינים שיש שופטים שסתם שונאים את בארסה ורוצים לדפוק אותה או שזה סתם שיח אוהדים ללא כוונה אמיתית.

כי זה נראה אמיתי לפעמים, ומה-זה מטומטם :slight_smile:

קשה לי לדבר בשם כולם, אבל במקרה שלי התגובה מעל היא בעיקר הומוריסטית. או לפחות עם ניסיון להיות כזו.

בגדול ההחלטה הזו יכולה להיות מעניינת באיזושהי קונוטציה, אבל יש לי הרגשה שזה בעיקר ייסגר במשפטים כמו: “שרקתי לנבדל כי היה נבדל”, או “השחקן קיבל אדום כי זו הייתה עבירה חמורה”. אחלה. תודה על ההעשרה.

השלב הבא זה שיתנו לאוהדים בבית להצביע עם סמסים על עבירות שנויות במחלוקת.

השלב המתבקש. לא ייתכן ש5 שופטים שלא נבחרו בצורה דמוקרטית יכריעו החלטות שנוגעות למאות מליוני אנשים מסביב לעולם.

“והמורחק הבא הוא…היא…הם…”

אחרי הסיפור האחרון, אני קצת חושש מהשילוב בין שופט למצלמת וידאו.

חיל מנזאנו - כן. הסטטיסטיקה שלו לאורך הקריירה מוכיחה זאת. זה מעבר לפאשלות פה ושם שיש לכל שופט.
יש הכל בטראנספרמארקט. אתה יכול לראות כמה אדומים או פנדלים הוא נתן לבארסה וכמה ליריבות, ואז להשוות לכל שופט אחר או לסטטיסטיקה שלו עצמו במשחקים של ריאל.
לא מזמן כבר הבאתי את זה, אחרי שהרחיק את לבנדובסקי נדמה לי. תאמין לי, הוא בולט מאוד לרעה.

מבין עשרות (?) שופטים פעילים, זה ממש סביר שלחלקם יהיה מאזן בולט לרעה/טובה מול קבוצות ספציפיות. מניח שאפשר למצוא אחד כזה לפחות עבור ריאל, עבור חטאפה ועבור אוסאסונה. זה לא מעיד על אפליה לאף כיוון.

אל תניח, תמצא אחד כזה שדופק את ריאל או את חטאפה הרבה יותר מאחרים.
עבור ריאל חיפשתי, לא מצאתי.

אין אחד ספציפי שדופק את ריאל, לעומת שופט אחד שדופק את בארסה. “הנטל” של לדפוק את ריאל מתחלק בין כל השופטים.

סטטיסטיקה פר שופט במשחקים של בארסה.
לקחתי רק את מי ששפט 20 משחקים לפחות., רק בליגה.

חיל מנזאנו נותן הרבה יותר אדומים לשחקני בארסה מאשר ליריבות, כאשר כל שאר השופטים נותנים יותר ליריבות. רק סרו גראנדה מחלק אדומים בצורה שווה, אבל אצל מנזאנו זה 7-3.
הוא גם כמעט היחיד שמחלק פנדלים בצורה שווה בין בארסה ליריבות. רק גונזלז גונזלז שכבר פרש היה כמוהו. כל היתר שורקים הרבה יותר פנדלים נגד היריבות של בארסה.
אז כן, חיל מנזאנו בולט בסטטיסטיקות שלו במשחקי בארסה לעומת שער השופטים.

סטטיסטיקה דומה של שופטי ריאל מדריד.

הרננדז הרננדז לא כל כך אוהב את ריאל, אבל לא ברמה של חיל מנזאנו נגד בארסה.

אתלטיקו מדריד

כל הנתונים מ whoscored.
יש גם מידע דומה בטראנספרמרקט, אבל שם יש שופטים שפרשו מזמן וקשה יותר למיין.

ואתה באמת מאמין שזה אומר משהו?

תקרא את מה שפאקו אמר. חריגות סטטיסטיות קורות, ככה זה.

יש שפטים טובים ויש רעים, לא חושב שיש רע חקבוצה מסוימת. לספור 5 אדומים לקבוצה מול 7 לאחרת בטווחים של 10 שנים זה מדגם לא מייצג ושאי אפשר לנתח סטטיסטית.

אפשר לראות מגמה כללית של שופט. כמה צהובים מוציא, כמה זמן משחק משוחק תחתיו ועוד

ככה אפשר להצדיק כל דבר. חריגות סטטיסטיות מראות על מגמוה. לא מדובר פה על משחק אחד, אלא על 20+.

חיל מנזאנו שולף 0.27 אדומים למשחק לבארסה. פי 2 ויותר מכל שופט אחר, ויותר מפי 2 ממה שהוא מראה לשחקני ריאל או לכסחני אתלטיקו.
אם 20 משחקים זה לא מדגם מייצג, אז כמה כן?

אוף טופיק, אבל ממה שאני שם לב זה שאדומים לרוב לא מקבלים על כיסוחים אלא על דיבורים, על עבירות של שחקן אחרון ועל עבירות של רגל גבוהה.

כלומר, במילים אחרות, לרוב שחקנים מקבלים אדום בגלל שהם מפגרים ולא בגלל שהם אגסיבים.

קחו את קאסמירו לדוגמה. שחקן מאוד אגרסיבי, קיבל 136 צהובים במהלך הקריירה שלו אך 2 אדומים בלבד.
מנגד, רונאלדו קיבל 11 אדומים בקריירה שלו ו120 צהובים בלבד.

חשוב להוסיף שרונאלדו שיחק פי 2 דקות מקאסמירו.

כלומר, אין לדעתי קורלציה של ממש בין אגרסיביות לאדומים. אדום יותר בא להעניש טעות נקודתית שלא קשורה לאגרסיביות אלא לאיבוד עשתונות.

חריגות סטטיסטיות לא מראות מגמה, הן בעצמן המגמה. השאלה אם המגמה מראה על סיבה ותוצאה או על קורלציה, בין אם מקרית לחלוטין ובין אם בגלל משתנה שלישי. אי שוויון בתוצאות לא מעיד על אי שוויון בתנאים כמעט בכל דבר שמעורבים בו בני אדם (ולא רק), זאת עובדה סטטיסטית והסתברותית שיהיו ׳סתם חריגות׳, על אחת כמה וכמה במדגם פצפון (וכן, הוא פצפון).

לעניות דעתי, במספרים כל כך קטנים קשה מאד להסיק מסקנות. אדום או שניים לפה או לשם משנים את התמונה לחלוטין. דבר איתי על מקרים ספציפיים שבהם אתה חושב שקיפח.

אני רוצה להדגיש משהו , אני לא חושד בקונספרציות נגד ברצלונה בגלל ריאל מדריד או חושד שיש לה השפעה על השופטים. ובשנים קודמות בכלל התנגדתי לקונספרציות שיפוט בכלל. אבל אני כן חושב שהשנה יש “יד קלה” נגד ברצלונה ואולי גם ריאל מדריד בגלל כל פרשית הסופר ליג.

זה דעתי. ומשום מה, כולנו פה נסכים או לפחות רובנו, שפיפא ואופ"א והתאחדות הספרדית בפרט זה ארגונים חולים ומלאים בשחיתות אבל משום מה, יש כאלו שחושבים שהשופטים מעבר לזה.

זה בכללי. לא רק נגד השופט הספיציפי הזה.

אם הייתי רואה רק את הסטטיסטיקה, אולי הייתי מסכים עם מה שכתבת.
אבל אני רואה את המשחקים של בארסה עוד מלפני שחיל מנזאנו התחיל לשפוט. הסטטיסטיקה הזאת היא לא ההוכחה האולטימטיבית, אבל אין לי משהו אחר. הסטטיסטיקה הזאת יחד עם התחושה שלי שהוא דופק אותנו מספיקה כדי להסיק שהוא שופט עוין.
אני לא אכנס לפרטי פרטים של כל אדום או כל פנדל. זה סובייקטיבי מדי, וזה דיון אינסופי.

לא מסכים. חוץ מהעובדה שאני לא רואה איזה יחס קיצוני השנה בהשוואה לשנים אחרות. גם אין קשר בין הגופים, הממנוים של השופטים לאו דווקא ביד אחת עם טאבס.

נקודה קטנה שיש לי להוסיף-
אם מבחינת מראה העיניים שלך יש לך הרגשה שהוא אנטי זה לגיטימי אבל חשוב לזכור שהרבה יותר קל להשפיע על משחק עם שריקות קטנות וכל ה50-50, בטח שעם לא לתת לשחקני היריב יחס שמגיע להם. הרבה יותר מלתת אדום שערורייתי או לקבוע 9נדל משום מקום.
ככה שאדומים לא מספרים את כל הסיפור.

תסתכלו הבעיה הגדולה היותר שלמרות שדי ברור לכל מי שאוביקטיבי וללא פוזיציה שמנזאנו הוא בבירור אנטי ברצלונה,זה שממשיכים לשבץ אותו במשחקים של ברצלונה ואפילו ללא תקופה של צינון זה הבעיה היותר גדולה פה . מי שמשבץ אחד כמו מנזאנו למשחקים של ברצלונה יודע טוב מאוד מה הוא יקבל ממנו בתמורה לשיבוץ שלו.

ותסלחו לי

מי שחושב שבעידן של הואר זה טעות בתמימות, אני כבר לא יודע מה אני יכול להוסיף שהיה בריא. 0:18

מיותר לציין שלמרות השערוריה שלו מול אוססונה מנזאנו כמה חודשים אחרי קיבל שוב שיבוץ למשחק קשה שלנו מול סוסידאד בגביע.