השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

אני אחד מאלו שבא בטענות כלפיכם בנושא הזה. אז אני יחדד מה הכוונה שלי, . מבחינתי לא אכפת לי מה אוהדי ריאל כותבים פה בפורום הספרדי או בפורום של ריאל על ברצלונה. מצידי תקשקשו כמה שאתם רוצים “על ברצלונה שמשלמת לשופטים” “ברצלונה זה מועדון פשע” או לסגור את המועדון של ברצלונה. לא מעניין אותי ולא אכפת לי. הבעיה שאתם (ופה אני מכליל בכוונה אתה דווקא לא עושה את זה) נכנסים לפורום שלנו ומתחילים עם זה. זה לא אישי נגדך חבר שאתה יודע שאני חושב שאתה אחד המשתמשים האיכותים פה. פשוט רק להבהיר למה אנחנו מתכונים בזה.

בקשר לשיפוט. כתבתי אתמול שהיה פנדל ברור לאתלטי אין פה ויכוח. לגבי השיפוט אפשר לחלק אותו לשתי חלקים לפני פגרת המונדיאל ואחרי פגרת המונדיאל.

לפני פגרת המונדיאל ברצלונה משחק אחרי משחק נפגעה מהשופטים (קדיס ואוססונה רק מהראש שלי) אחרי הפגרה השיפוט די התאזן ואפילו ברצלונה נהנתה מהפקר כמה פעמים (אתמול ונגד ולנסיה) זה לא הביא לנו אליפות .

דרך אגב טיטי ידידי (אני מקווה שאתה מאשר לקרוא לך חבר אפילו שאני אוהד ברצלונה חחח) ברצלונה מודה לחלוטין במה שכתבת כי אין בזה שום עבירה על החוק. ברצלונה גם לא המועדון היחיד שעשה את זה. החשד הוא שברצלונה שילמה לנגרירה הזה בשביל שישבץ שופטים לטעמה. אני יודע לא כיף איתי לפעמים במסיבות. (שאני שיכור מאוד כיף )

משה ידידי, לכבוד הוא לי.

בקשר לטענותייך -

1. הייתי מאוד מופתע אם ברצלונה (גם אם אשמה) הייתה יוצאת בהצהרה שהיא אשמה בכל הסעיפים ואכן שיחדה שופטים.
  2. לא כולם עושים זאת, כי אם כן כולם היו שותקים ולא יוצאים נגד ברצלונה, במיוחד פרז שיצא מהתפקיד הייצוגי שהוא לקח על עצמו כנשיא היורוליג החדשה ויצא נגד אחת מקבוצות הבסיס של הליגה שהוא רוצה להקים.
  3. בעולם האמיתי אדם זכאי עד שיוכח אשמתו, ברשתות החברתיות ברצלונה אשמה עד שתוכח חפותה(ואולי אפילו תהיה אשמה גם אחרי שתוכח חפותה :slight_smile: ), ואתה יודע שאתם לא הייתם מתנהגים אחרת במצב דומה ואולי אפילו יותר, כבר שאלתי פעם איך פיקה היה מגיב במצב דומה אבל הפוך. היה מפציץ בטוויטר ואתם הייתם מביאים את הציוצים שלו לכאן חם מהתנור כאילו היו לחמניות טריות.

אפשר להתלונן על השופט גם מבלי לפתח דיון של ווטאבאוטביזם או נגד מי טעו יותר בליגה.

התסכול של בלאנקו מובן לי מאוד, תסכול שנובע מכך שעם שופט אחר היינו זוכים באליפות ההיא, שאין טיפה של אחידות. כדור ניתז פעם מבטל פנדל ופעם לא, יד רחוקה מהגוף פעם נחשבת לתנועה טבעית ופעם לא. אני לא חושב שרוב הטענות פה הן שברסה ניצחה שלא בצדק, ואני חושב שגם אלה שכן חשבו כך, השתכנעו אחרי התמונה של הפאול.

הטענות של רוב אוהדי ריאל הן לא נגד ברצלונה, הן הגד חוסר האחידות שגורם לכולנו תחושת קיפוח.
הרי לרוב לא נזכור מתי נהננו מחוסר אחידות, רק מתי סבלנו ממנה.

בקיצור, החוקים חייבים להתחדד, במיוחד כשיש וואר ואפשר לראות את המהלך בצורה טובה ולא לקבל החלטה לא מספיק מושכלת כמו בעבר.

טוב תמיד אמרתם שברצלונה זה יותר ממועדון :wink:

טיטי אם פיקה הוא אמת מידה שלך למשהו אתה כבר בצד הטועה…

טיטי מסכים, איתך על הפוזיציה אבל כמו שכתבתי , דעתם של אוהדי ריאל על ברצלונה לא מעניינת אותי בלשון המעטה, תרגישו חופשי גם פה וגם בפורום של ריאל להביע בצורה הכי חופשית את דעתכם השלילית על ברצלונה, רק בפורום שלנו תהיו זהירים יותר.

אני הגבתי לבן על המשפט של בכינות של אוהדי ברצלונה. ולמה אנחנו מתלוננים.

https://twitter.com/i/status/1650183722434478087
הפאול של חימנז על פדרי.
אני תוהה מה בדיוק עושה ה VAR. הוא אמור להגיד לשופט שיש חשד לאדום, והשופט או שמקשיב להם או שבודק במסך.
שופטי הואר רוצים להגיד לי שאין פה שום חשד לאדום?
נגיעת יד אקראית ברחבה או אפילו 50 מטר מהשער הם בודקים בזכוכית מגדלת, ואת הדבר הזה לא?

אף מילה על זה ששופט אומר ש"אפילו לא היה קרוב לפנדל"? לפי המצב הכדור נורה ליד של בוסקטס.

היום מתחיל המפגש של “UEFA Wise Men” שנועד לדסקס את מצב השיפוט.
בין היתר, ידברו על נגיעות היד, VAR, וכו’.
ברשימה של “אנשים חכמים” תמצאו הרבה שמות מוכרים.

לא ברור לי מה תהיה ההשפעה של ההמלצות של הגוף הזה.
החוקים נקבעים על ידי גוף חיצוני שנקרא IFAB , אז אולי יש פה מאבק פוליטי.

בעקבות אירועי ויניסיוס ו-ולנסיה אתמול, עלתה לי תהייה שחשבתי ששווה לנסות לפתוח עליה דיון פה (בתקווה שזה יישאר ברמת טיעונים ענייניים) -

אתמול ויניסיוס הורחק, ובתגובה מחא כפיים לשופט. בוואקום - זה לא תקין, והוא צריך להיענש על זה. אבל זה לא ממש היה בוואקום, וצריך אולי לזכור את החניקה של שחקן ולנסיה, וכמובן - את הקריאות מאוהדי ולנסיה.

אז השאלה היא - האם דיונים והחלטות בהתאחדות/איגוד/וואטאבר השופטים, בנוגע להרחקות והשעיות, צריכים להיות מושפעים רק ממה השחקן (במקרה הזה - ויניסיוס) עשה בפועל, או גם להתחשב בקונטקסט?

באיזה מקרה לדעתכם הלכו לואר , ליטוף של ילד שברירי או אחיזת גרון?

השופטים בספרד אחראים לא פחות במצב הזה, הם מציבים את הרף לשחקנים על הדשא שאוטומטית עובר לקהל ביציע.
כשמאפשרים לשחקנים להתעמר בשחקן משחקים שלמים, לא רק בלי לשרוק שלא נאמר לשלוף כרטיסים חלילה, אלא בסוף תמיד ויניסיוס יקבל את הצהוב, זה מעביר מסר ברור מאוד.
פשוט מאוד, השחקנים מקבלים אישור להתנהג בדיוק ככה.

ועוד היום, שהכל מצולם! זה לא פחות ממדהים שיש אפס הפקת לקחים.
איפה ההודעה שמכירה בהתנהגות האלימה שהוא ספג אתמול משחקני ולנסיה? קיבל אדום אחרי שחנקו אותו. אחרי שהשוער התנפל עליו בברוטליות, איפה?

למה זה עובר כאילו כלום?

הדברים האלה נכונים למשחק אתמול כמו שנכונים למשחק של ברצלונה מול אספניול או לכל שחקן/קבוצה אחרת.

כתבתי גם במקום אחר. בעיניי זה שהשופטים נותנים להרביץ לו הרבה יותר חמור מקריאות גזעניות מהקהל.
השופטים צריכים להגן עליו. בשבילו באים לראות כדורגל, לא בשביל קצב תורן בהגנה.
ניימאר זכה לאותו יחס, אבל הפעם יש VAR ואפשר לבדוק הכל.

יש ואר, אפשר לבדוק הכל ועדיין לא בודקים. אפילו לא לומדים בדיעבד משחקים, פשוט רשלנות וחובבנות. אין דרך אחרת לתאר

בכתבה הזאת במארקה מסבירים מה השופט יכל לעשות כנגד הקהל.

1. להזהיר את הקהל - זה נעשה.
  2. להוריד את הקבוצות מהמגרש ולחדש אחר כך
  3. להפסיק את המשחק. במקרה הזה הקבוצה הביתית סופגת הפסד טכני.

אז יש דרך להתמודד עם קהל גזען. נשאר רק למצוא דרך איך להתמודד עם השופטים.
ריאל מדריד הוציאה הודעה רשמית , בה מזכירה שנשיא פיפ"א קרא להפסיק משחקים במקרים כאלה, ומאשימה את רוביאלס שזה לא נעשה במסטאיה.

מה רובילאס קשור לזה?

הוא אחראי על השופטים.
בגלל שזאת לא הפעם הראשונה של קריאות גזעניות , והשופטים לא מורידים את הקבוצות מהמגרש, זאת כנראה הוראה ממנו.

אז מה ויני רוצה מטבאס האומלל הוא כל הלילה הטריל אותו בטויטר…

ויניסיוס הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר, כן?

גזען!

טבאס צייץ ואז ויניסיוס צייץ לו בחזרה.