השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

רק שזה גם לא נכון.
ברצלונה ניצחה העןנה 32 מתוך 45 המשחקים שלה עד עתה
71.1 אחוז ניצחונות
ריאל ניצחה העונה 36 מתוך 50 המשחקים שלה עד עתה
72 אחוז ניצחונות.

א. אני מתייחס רק לליגה. אירופה לא רלוונטית לנושא הזה. לדעתי.
ב. אתה מסתכל על נצחונות, אני מסתכל על נקודות. בשורה התחתונה, גם אם “נחזיר” לכם את כל הנקודות שאולי נגנבו ממכם (צריך לזכור שבמקרה כזה גם צריך להחזיר גם לברצלונה נקודות, כן?) - עדיין לברצלונה יש יותר.

אבל זה כבר באמת ניטפיקינג.

אי אפשר לדעת גם מה היה קורה אם היה נשרק פנדל לאתלטיקו. או אם כדור חוץ בדקה ה-28 היה עובר לאתלטיקו (מקצין, אני יודע. סתם לצורך העברת הנקודה).

מסכים לגמרי שהגיע לו אדום. לא מסכים לגבי המסכנה שהגעת אליה.
אי אפשר לדעת מה היה קורה.

גילוי נאות. אין לי בעיה שתכליל אותי עם טיטי, אני גם ככה לרוב מסכים איתו.

כנראה שהתשלומים לנגריידו הזה(או איך שקוראים לו) מניבים פרי, כל חוות הדעת שהוא שולח על השופטים לברצלונה עוזרים לברצלונה להחליט עם איזה שופט אפשר לגעת בכדור ביד ברחבה או להכשיל שחקן ברחבה מבלי שישרקו נגדך פנדל.

11 נקודות פחות 6 על הנבדל המומצא פחות 2 על הפנדל נגד ולנסיה ופחות 2 אתמול זה כבר רק 1 הפרש, ועוד לא דיברנו על השער הפסול השערורייתית נגד בילבאו, וריאל בכושר הרבה יותר טוב כרגע.

חצי דקה אחרי שאני כותב שאני מסכים איתך אתה בא וכותב משהו כזה…
שתהיה בריא טיטי חחחח.

אני די מסכים בגדול אבל עם סייג.
לא כל הטענה של היציבות כמדד לאיכות מתבססת על כמות גדולה יותר של משחקים כמדד?
לא רואה סיבה הגיונית להפריד בין אירופה לליגה המקומית.
(מה גם שבאירופה אתה כביכול תשחק נגד קבוצות חזקות יותר מה שמעיד על יותר יציבות).

אז אל תחשב שפנדלים שלא נשרקו לטובתכם או שערים שנפסלו לכם שווים נקודות. אולי זה היה מעורר את הקבוצה השניה והיא הייתה כובשת עשיריה.
למה אצלכם סופרים רק טעויות שיפוט לטובת בארסה ולא סופרים טעויות שיפוט לרעתה?

לידיעתכם, תשלומי נגריירה הסתיימו ב 2018. לא יודע איך אפשר להשליך את זה לשיפוט ב 2023.

אני רואה סיבה להפריד, כי טיעון מרכזי שעולה פה מכמה משתמשים, זה שמצב הליגה היה שונה במידה והשיפוט לא היה לטובת ברצלונה. אני לא ממש רואה התייחסות מצד אוהדי ריאל למשחקים מול אינטר ובאיירן, למשל.

ושוב - ההחלטה “לקזז” את הנקודות שברצלונה קיבלה בזכות השיפוט, כדי להגיד שאחרת ריאל הייתה במקום הראשון, היא נחמדה והכל. אבל היו גם החלטות שיפוט נגדיות, שמשום מה לא נחשבות.

עכשיו מי מכליל?

אני לא סופר טעויות לאף אחד. רק מגיב למי שסופר טעויות שלא היו לקבוצה שלי.

הכללתי בכוונה כי הרשית לי.

ואם להיות רציני, אני חושב שאדום לקבוצה שבפיגור 1-0, במשחק שקול, 20 דקות לסיום, די חורץ את גורלה.
כמובן שהיו מקרים מעולם, אבל רוב הסיכוים שבארסה הייתה מנצחת.
אז אני חושב שהנצחון מוצדק, למרות שהגיע לאתלטיקו פנדל.

הבנתי, מקבל.
אני לא מתעסק בקיזוז נקודות אלא בעבירות ספציפיות והאם השריקות הן לגיטימיות או לא.

רוב הסיכויים שברסה מנצחת עוד כשעומדים במנהרה.

דווקא נגד אתלטי לא הייתי ממהר להכריז על שעת מוות אם הם קיבלו אדום.
וזה לא העניין פה.
יש הרבה שערוריות שיפוט איתכם השנה (לדעתי על האחת החמורה ביותר אף אחד לא מדבר בכלל)
אז זה גורם לאנשים לדבר על זה, אין מה לעשות בנידון.

נו ?
כדי שמיד אוסיף לרשימה האוטומטית שלי.

מה שנכון נכון.
יש יותר מדי שערוריות שיפוט , בכלל וקשור לבארסה בפרט, וזה מעצבן אותי ברמות.
לא רוצה לזכות באליפות בגלל טעות שיפוט, אבל גם לא רוצה להפסיד אליפות בגלל טעויות שיפוט.
אתמול היה שיפוט מחריד, אבל משום מה מדברים רק על הפנדל בדקה ה 93 ולא על כל המשחק.

אני לא יודע אם מישהו פה קורא במארקה בצורה קבועה, אני כן. כולנו פה אוהדי בארסה וריאל, ופחות קשובים לקבוצות אחרות, אבל יש המון טעויות בליגה שחורצות תוצאות המשחקים. בארסה כנראה הייתה זוכה גם אם השיפוט היה מושלם בגלל שיש פער גדול, אבל היורדות בהחלט יכולות לרדת בגלל טעות שיפוט, וזה חמור.
לא סתם הנושא המרכזי במפגש הלה ליגה היה נושא השיפוט, למרות שמה שתפס את הכותרות היה הספיץ’ של לפורטה. לא בזה הם התעסקו שם האמת.

תהיו בריאים כולכם.

מציע (חצי בצחוק חצי ברצינות) למנות שני חובבי שיפוט פה בפורום, אחד אוהד בארסה ואחד אוהד מדריד, שיתחייבו לצפות שניהם בכל משחק ליגה של בארסה ושל מדריד בעונה הבאה, ולפרסם לנו אחרי כל משחק דוח קיפוח. נסכום הכל בטבלה ונגלה מי באמת הקבוצה של המלך על שם מתאו להאוז.

אתה חושב בקטן.
למה רק בעונה הבאה?
צריך להתחיל מתקופת פרנקו, כדי שנוכל לדעת מי הקבוצה של הממשל.

חחח כי אמרתי שאני גם חצי רציני
אם כבר בוכים על שיפוט, לפחות שזה יהיה בכי data driven!

איזה שטות ?
יש חשדות נגדכם שאתם משלמים לשופטים, בתקופה האחרונה כל משחק אצלכם מלווה בשערורייה ו"טעויות שיפוט" מהדקה ה 88 והלאה שמכריעה משחקים ואת האליפות, זה דווקא יהיה שטות לא לדבר על זה.
אני די בטוח שרוב אוהדי ריאל חושבים בדיוק כמוני וחוששים לכתוב את דעתם האמיתית כי יודעים שתאשימו אותם שהם טרולים או כותבים שטויות, לי כידוע לא אכפת, מה שיש לי לכתוב אני אכתוב.

אני לגמרי בעד… אבל שיעשו גם שואוריל של העבירות שנוכל לראות אם הם צודקים.

@titi_camara דיברתי על הנצחון 1-0 של ברסה (סורי לא זןכר על מי) שהגול הגיע ישירות אחרי שהייתה עבירה על ברסה והם התחילו את המשחק מהר איזה 15-20 מטר קדימה והצידה מאיפה שנעשתה העבירה.

(באותו משחק אותו שופט מנע יציאה קדימה של הקבוצה היריבה פעמיים כי זה לא היה בדיוק במיקום העבירה ובאותו מחזור גם מריאל מנעו לצאת קדימה מאותה סיבה. אני מציין את זה כי בגלל זה אני זוכר את המקרה.)