השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

צריך לראות את המקרה (למי שלא עוקב אחרי ליברפול עד כדי למצוא קישורים למשחק נגד לידס) ולראות אם המקרים דומים.

גם אם המקרים זהים לחלוטין, זה לא אומר שהטעות היתה בספרד ולא באנגליה.

המקרה של ליברפול זה הרבה יותר יד מהמקרה של בילבאו, וזה הרבה יותר קרוב לשער.
בשני המקרים לפי החוקה לא שורקים לעבירת יד אם הנגיעה לא גרמה למצב מיידי לשער.
בשני המקרים זה לא היה מצב מיידי לשער.

אני לא מבין איך לא פסלו את השער, נגיעת היד הוציאה התקפה מתפרצת. במקרה של בילבאו נגיעת היד הייתה בעקבות מאבק של שני שחקנים ולכן הייתי מצפה שלא יפסלו את השער, את השער של חאגפו הייתי מצפה שכן.

אחלה.
נשמע כמו טעות שיפוט קשה באנגליה.

לא חושב שאתה מדייק פה.
מה שאני מכיר זה שבמקרים שבדרך כלל לא שורקים יד, אם הם היד גרמה לשער אז כן שורקים יד.
לא כמו שאתה מתאר שבאופן כללי לא שורקים יד אם לא נגרם מצב מיידי לשער.

לפי החוקה? תביא את הציטוט המדויק.

לפי מה שאני יודע, אין דבר כזה. יד זה יד.
החוקה דפוקה, אבל לפי החוקה השער של בילבאו נפסל בצדק.
לא ראיתי את ליברפול-לידס, ואני בטוח שאוהדי לידס בוכים עכשיו על השיפוט .

יכול להיות שלא הייתי מספיק ברור, הטענה שלי שמצב דומה של המקרים לא היו נשרקים לעבירת יד במקרה שלא היה מובקע שער אחרי הנגיעה.
כלומר נגיעות כאלה לא נשרקות אם זה קורה וממשיכים לשחק ולא מובקע שער.
בגלל שהחוקה אומרת שכל נגיעת יד ולא משנה איזה נגיעה הגורמת למצב מיידי לשער תחשב לעבירה, ולכן מדובר בשני מקרים שה var אמור לבדוק, לדעתי האישית ואיך שאני מבין את החוק בשני המקרים לא היה צריך לשרוק כי השער לא נבע ישירות מהנגיעה ביד והיו מהלכים נוספים, במקרה של ברצלונה זה היה רחוק 80 מטר מהשער והיו 2 מסירות עד לשער, במקרה של ליברפול היה רחוק 30 מטר מהשער אבל היו עוד 3 מסירות.
אם זאת הייתה נגיעה ברחבה או ליד ומיד מצב והבקעה אז יש לפסול, אבל לרוץ 80 מטר עם הכדור אחרי הנגיעה ולהבקיע ?

הנה הציטוט מהחוקה של ההתאחדות האנגלית, זה הראשון שמצאתי ואני די בטוח שגם בחוקה של פיפ’'א זה אותו הדבר -

• scores in the opponents’ goal:
    • directly from their hand/arm, even if accidental, including by the goalkeeper
    • immediately after the ball has touched their hand/arm, even if accidental

מה שקרה נגד בילבאו, זאת בדיקת הואר שנעשתה בעקבות השער. אם לא היה שער, לא הייתה בדיקה והיו ממשיכים.
הואר בדק ומצא שהייתה נגיעת היד והשער פסול. זה לא קשור אם זה היה בתוך הרחבה או 50 מטר מהשער. זאת עבירה שהובילה לשער.

לא כל כך הבנתי את הציטוט, זה חצי משפט.
החוקה היא אותה חוקה בכל העולם, רק תשים לב מאיזו שנה זה. הם משנים את הניסוח כל שנה כמעט. פעם עשו דגש על deliberately, עכשיו עושים דגש על unnatural position.

הנה הציטוט המלא -

It is an offence if a player:

• deliberately touches the ball with their hand/arm, for example moving the hand/arm towards the ball
  • touches the ball with their hand/arm when it has made their body unnaturally bigger. A player is considered to have made their body unnaturally bigger when the position of their hand/arm is not a consequence of, or justifiable by, the player’s body movement for that specific situation. By having their hand/arm in such a position, the player takes a risk of their hand/arm being hit by the ball and being penalised
  • scores in the opponents’ goal:
    • directly from their hand/arm, even if accidental, including by the goalkeeper
    • immediately after the ball has touched their hand/arm, even if accidental

שרקו לעבירה בטענה שנגיעת היד גרמה למצב מיידי, כי לפי החוק הזה נגיעה כזאת לא הייתה נשרקת לעבירת יד, הוא לא התכוון לנגוע ביד והיד לא הייתה במצב לא נורמלי יחסית לגוף או שהוא ניסה להגדיל את נפח הגוף, יש לזכור שדה יונג הרים את הרגל מאוד גבוה במצב הזה ומוניאנין ניסה קצת להגן על עצמו.
בקיצור לדעתי אם לא השער זאת לא עבירת יד, עכשיו השאלה היא האם היד גרמה למצב מיידי להבקעת שער כשהיא מבוצעת 80 מטר מהשער ?

שרקו לעבירה לפי הסעיף השני.
זה לא קשור אם היה או לא היה שער, זאת נגיעת יד לא חוקית.
הסעיף השלישי והפרשנות שלך לא רלוונטיים כי השער לא נכבש מנגיעת היד עצמה.

אם לטבאס אין מספיק מלחמות, אז הנה עוד אחת.

השופטים הספרדיים הוציאו הודעה רשמית בה הם אומרים שלה ליגה תוקפת אותם ומייצרת אווירה עוינת.

We regret the permanent attacks by La Liga and its main leaders. לשון ההודעה.

בעיתונים כבר מתחילים לתהות מתי יגיע איום השביתה.

למה עכשיו מילאן לא קיבלה פנדל חוזר?, גם פה שחקנים נכנסו לרחבה לפני הבעיטה. רק מראה כמה דורטמונד קופחה לטעמי.
לא קשור, אבל איזה כיף לראות איצטדיונים עם קהל מטר מהדשא. נותן אווירה חשמל. ואז אתה עובר לנאפולי ולא מאמין שעדיין קיימים איצטדיונים כאלה. אחת הסיבות המרכזיות לאי אטרקטיביות של הליגה האיטלקית זה האיצטדיונים המיושנים שלהם.

תמונה

מזל שהליגה כבר גמורה,כי לפני שנתיים הפסדנו אליפות בדיוק על אותו דבר,רק שנגדנו שרקו לפנדל.
(היה גם מקרה דומה של אסנסיו מהעונה שנשרק לפנדל).
החוסר אחידות הזו מטריפה את הדעת.

צודק לגמרי, וזה בולט מאוד בנושא נגיעות היד.

מטווח כזה זה “בסדר” לגעת ביד? זה לא? אם היה פוגע בחלק אחר בגוף של בוסקטס קודם זה תקין?

אני לפחות כל פעם מגלה מחדש שבסוף בסוף, חוץ ממקרים מאוד חד משמעיים, השופט עושה מה שבא לו.

אבל זה קורה גם בעבירות מסוג אחר, למשל זה עיצבן אותי אתמול -

FB_IMG_1682317390912

על דבר דומה מאוד, לפני שנתיים, פאטי הורחק באדום ישיר -

30565474-0-image-a-4_1594283392248

אתמול היה שיפוט גרוע מאוד, עוד הרבה לפני נגיעת היד. בעיקר בגלל המון עבירות ללא התייחסות, וצהובים שנשלפו מאוחר מידי -

IMG_20230424_093155

לא הייתה סיבה מסויימת למה דווקא בדקות האלו נשלפו כל כך הרבה צהובים. לא היה משהו שקרה בהן ולא באלו שקדמו להן, בטח לא בכזה הבדל.

פאטי הורחק על הרבה פחות ממה שחימנס עשה אתמול. הוא הקדים את המגן שבעט לו בתחתית הנעל עם השפיץ שלו.
ואר סיפקו לשופט תמונת סטילס שהראת, בלי סירטון , וזה הספיק לאדום.
אבל זה היה בתקופה של אחרי קורונה , שהשופטים נתנו אליפות לריאל. האוהדים שלהם מעדיפים לדבר על האליפות שנה אחרי זה, שהם איבדו על נקודה בגלל טעות שיפוט לטובת אתלטיקו במשחק הישיר.
זכרון סלקטיבי.

אתמול במשחק של בארסה היה שיפוט גרוע. לא רק פנדל לטובת אתלטיקו או הכניסה הזאת של חימנס. השופט נתן להרביץ חופשי כמעט כל המשחק , ואז פתאום התעצבן לקראת הסוף והראה צהוב על כל נגיעה.

אני לא מאמין שאנחנו חוזרים לשטות הזאת. זה מזכיר לי את המקרה שווילקס בות’ ניסה לירות באקדח לאמצע חדר תיאטרון ריק ואברהם לינקולן קפץ עם הראש שלו ישר אל הכדור והחליט למות.

ועוד אין לך בושה להזכיר את “אליפות הקורונה” אחרי מה שקורה העונה.
אחרי זה מתלוננים אצלכם בפורום שאוהדי ריאל המרושעים באים לעשות מכם קורבנות כי הם מדברים על שיפוט.

קבל אתגר- תחזור אחורה לעונת הקורונה ותמצא לי פנדל אחד מהמדוברים (מהחזרה לפגרה) שהוא ספק מומצא או לא הוגן.
(אני יודע שאם חוזרים על שקר המון פעמים הוא נשמע כמו אמת. עלי זה לא עובד ואשכרה חזרתי לבדוק)

השטות הזאת שהוא הקדים את שחקן אספניול?
או השטות הזאת שהואר הראה לשופט רק תמונת סטילס אחת?
או השטות הזאת על האליפות של עונת הקורונה?

ולמה אתה פונה אליי ברבים? אני זה אני ואוהדי בארסה אחרים הם לא אני.
אתה רוצה להיכלל ב"אתם" כל פעם שטיטי כותב איזו שטות?

השופטים עוזרים לנו השנה, אבל אנחנו בפער 11 מכם ואנחנו הקבוצה היותר טובה בבירור.
בעונת קורונה זה היה צמוד, ובלי עזרת השופטים לא הייתם זוכים באליפות.
לא, אין לי בושה להגיד שהשופטים גנבו לנו אליפות אז, ואני מוכן לקבל שהשופטים לקחו לכם אליפות עונה שלאחר מכן.

כל השטויות ביחד.

תן לי לנחש, כשהרחיקו את פפה בחצי גמר האלופות נגדכם גם אז טענת שאלבס פשוט בעט לפפה בכף הרגל.
ניחשתי נכון?

*לא התכוונתי להכליל. באנחנו התכוונתי אלי ואליך כי כבר דיברנו על הנושא.
**אה ראיתי את ה"אתם מתלוננים" מתנצל על זה.

לא נכנס לויכוחי שיפוט,אבל לא מסכים עם זה בכלל.

אני מנחש שהכוונה פה הייתה לא בהכרח טובה יותר איכותית, אלא זו שהשיגה תוצאות טובות יותר לאורך 30 משחקים AKA יציבה יותר.

זה שפאטי הקדים את המגן אתה יכול לראות כאן ב 0:20 בערך.
זה השופט החליט להוציא אדום על תמונת סטילס אחת בלבד, תצטרך להאמין לי. היה וידאו כזה, לא מצליח למצוא אותו.
זה שהשופטים נתנו לכם אליפות אז, באמת שאין טעם להיתווכח שוב. אתה לא תשכנע אותי, ואני לא אשכנע אותך.

עכשיו תגיד לי בלי קשר לעבר, האם לחימנס מגיע אדום על התאקל שלו. כי אם כן, הנצחון מגיע לנו למרות שלא שרקו פנדל בדקה האחרונה.