השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

המסירה הייתה ישירות מהקרן לא? אם זה היה מהקרן אז זה לא רלוונטי.

לא תופס שום תחת, אתה תופס תחת אז אני עונה לך שזה לא מרשים אותי בכלל. מי אתה בכלל שתקבע נחרצות על פי זוית לא ברורה, לעומת גופים רציניים שעשו סימולציות שמבוססות על מה? על תורת המיתרים? על אותם עקרונות שלמדת גם אתה.

עוד פעם, אני אומר שאני לא בטוח, אתה נחרץ. לא הוכחת כלום בפיתה והעין שלך כאדריכל שווה לתחת מהזוויות האלה ובלי הכלים המתאימים.

יש, בקטנה. תביא את התמונה רוזלוציה רצינית ואראה לך. לטעמי, הכדטר מעט מעל הדשא מקפץ.

כשלאמין נוגע בכדור,קובארסי בנבדל ולונין נמצא מאחוריו ויש מגע ביניהם,זה נבדל.

מוגש כשירות לציבור

קובארסי מעורב במהלך? אני לא ראיתי שהפריע ללונין בשער.

מספיק שהוא מסתיר לו אבל נראה שיש גם מגע.
זוכר רק השנה 2-3 שערים שנפסלו על זה,ללייפציג נגדנו וליברפול נגד צלסי למשל (ואן דייק).
גם אחד של ויאריאל נגדכם אם אני לא טועה.

אני כתבתי את התגובה שלי על המשחק, התמקדתי בחלק מברצלונה. התרשמתי מלאמין ימאל לדוגמא וכדוגמא. כתבתי שלדעתי השער שנפסל היה חוקי ומעבר לכך אמרתי שלדעתי היה פנדל על לוקאס ואסקס. לא באתי לכתוב “היה פנדל” והלכתי, לא הטרלתי, לא התגריתי. אבל כשזה דור רומנו כל אחד יכול לדבר איך שהוא רוצה ולהתנהג חרא ולזלזל. הרי אם אני הייתי כותב דבר דומה ישר ההודעה שלי הייתה נמחקת כי יש פה את החבר’ה ממדריד בהנהלה הגבוהה עאלק “אובייקטיבים” ומכבי שריפות.

כבר דיברנו על שיפוט, הייתה טעות קשה, השאר זו המצאה של צ’אבי והלוס אמיגוס. שום סיבה בעולם לתת אדום לאדוארדו קמאבינגה, זה כבר לחפש בכוח אבל אתם טובים בזה. מוזמנים לקרוא מה כתבתי אחרי ה-2:3 של ריאל מדריד על אלמריה.
מילה אחרונה - לעתים אני רואה שאני אמוציונאלי, מחקתי אתמול חלק מתגובות ‘המחצית’ שלי כדי לנקות את הפורום, קיבצתי את כל ההערות לפוסט אחד ארוך בסיכום. כשלפעמים כותבים מילה “יש”, “איזה גול”, “מנדי נגר” - זה לא משנה אם זה בפורום של ריאל גם - זה מעצבן אותי. אצלי זה לא משנה באיזה פורום אני כותב. אני אוהב לכתוב על כדורגל ולקרוא דעות וקראתי לא מעט דעות של אוהדי ברצלונה - נניח של אסף - שהתמקדו במשחק. ואז בא מנדייטה.

אני לא חייב להגיע לפורום של ברצלונה, אבל יחס גורר יחס. ויש כאן בפורום מעמדות משום מה. מה הפוסט של אדון מנדייטה הליצן היה מועיל, בתגובה שלו אליי, במה הוא דיבר על כדורגל? לדעתי היה פנדל, פאו קובארסי נפל בפח שלו וז’ואאו קאנסלו ליצן. חג שמח לכולם.

תמשיכו לפתוח דיון לקלאסיקו ותציגו את המאזן של השופט, אף מילה מקצועית של דמיטרי על המשחק הזה. זה בכלל לא משנה אם הנבואה הגשימה את עצמה.

למה אתה קורא לי מנדייטה? אנחנו מכירים 15 שנה. תקרא לי בשם שלי דור רומנו.

תפסיק להיות קורבן תמיד. ביום שתהיה אובייקטיבי לא תדליק פיוזים אצל כולם. אבל אתה שקוף כמו פס אחורה של גו’רדי אלבה למסי. שקוף כמו זכייה של ריאל מדריד בצ’מפיונס. אי אפשר להתייחס להודעות שלך בפורום בגלל שהן נוטפות חוסר אובייקטיביות, וכל פעם שאני אומר לעצמי שאני אתעלם ממך, אתה מצליח להדליק אותי ועוד חצי מהאוהדים של ברסה.

לא הזכרת את החצי גמר נגד צ’לסי, אני בכלל בהלם. אה, סליחה, עשית לקט טעויות לטובת ברסה מ2011 בפורום שלכם. אחרי זה אתה מופתע? מה אתה חושב שאנחנו לא קוראים את ההודעות שלך בפורום של ריאל? שאנחנו לא יודעים מה אתה באמת חושב? ואז אתה בא לפורום שלנו עם יעני דעה “אובייקטיבית”? היינו מעריכים אותך יותר אם היית אומר וואלה המגע לדעתי מספיק והיה פנדל, לא מחרטט אותנו עם “ואסקס ממזר”, כי הוא לא ממזר, הוא פשוט צלל. אתה פשוט לא מסוגל להוציא את זה מהמקלדת שלך.

הדיון פה מתדרדר מרגע לרגע…

אני אודה להבהרה אחת פשוטה ומקצועית, בלי להיכנס לפסים אישיים ובלי ציניות:
מה ההבדל בין העבירה של קמאבינגה על לאמין (רכה, לא רכה, לא סביב זה השאלה) לעבירה של אראוחו על ברקולה?

העבירה של קמבינגה לא אדום בוודאות מכיוון שלא בטוח שהשחקן שליד לא היה מגיע אליו. אני גם לא הייתי ממהר לשלוף שם אדום.

בפעם המאה. אני אישית לא אכפת לי מה אתה כותב בפורום פה או בפורום של ריאל מדריד.

כתוב מה שאתה רוצה בפורום שלכם. חופש ביטוי מלא. אבל שאתה נכנס לפורום שלנו, תלמד לכבד. כן גם להיות זהיר יותר.

אני לא דורש ממך מה שאני לא דורש מעצמי או אוהד ברצלונה אחר בפורום הזה. אני לא נכנס לפורום שלכם. אפילו לא אתמול ומחפש להטריל אותכם. אם יש אוהד ברצלונה אחר שעושה את זה יש פה מנהלים. לא נכנסתי בשום שלב של החיים שלי לפורום של אוהדי מדריד והתחלתי לחפש לעצבן אותם. אפילו בתור תגובה להטרלות הבלתי נפסקות שלכם.

כמה צריך לחזור על זה פה בפורום?

בנושא אחר, אני רואה שעכשיו לאפורטה תוקף את השופטים ועוד דורש משחק חוזר. זה מביך. תתמקד בלצאת מהמינוס, לגדל ילדים ולהחזיר את העקרונות של המשחק לקבוצה. האליפות של ריאל וההתעסקות המוגזמת מיותרת. ריאל הייתה מנצחת ככה או ככה.

אם הציטוט הזה נכון… אבוי לה לברצלונה הגדולה, באמת מביך.

מתחרה בקושי עם סרטוני הוידאו של ריאל שעד היום לא ברור לי מי הטמבל שאישר את הדבר הזה (אם כי לצערי כן ברור לי).

אם התגובה שלך למה שדור כתב (שהיה או לא היה מתריס אבל עדיין היה קשור ישירות למשחק גם מעבר לשיפוט) הייתה קשורה להתנהלות הכללית שלו ולא ספציפית לפוסט אז יש לך משהו אישי נגדו ובמצב הזה שחרר את הפורום ואת כולנו מריבים אישיים… זה סתם תורם להדליק את כולם ולא מוסיף כלום.

קמא לא היה שחקן אחרון (לפחות לא בצורה ברורה כמו אראוחו) ולא תפס את לאמין מאחורה.
אני יודע שביקשת שלא להתייחס לזה שהעבירה של קמא הרבה יותר רכה אבל אני אם הייתי שופט כן הייתי לוקח את זה בחשבון.

שקודם יתמקד במאמן, ולא קומבינה בתור מאמן, ואז (בגלל שאנחנו בדיון שיפוט) גם בניסיון לשפר את האמצעים שיש לשופטים בליגה הזו. לא שזה ישנהיותר מדי, כי הם גרועים מהבית, אבל לפחות זה יורגש פחות.

כל ניסיון אחר להתמסכן מוציא אותו גרוע יותר ויותר.

לפעמים אני חושב שלאפורטה נשלף מבובה של לילה. דמות משעשעת.

באמת דמיינו לכם אותו שם. מנסה לקמבן ולעבוד על כולם בצורה מרושלת. זה כל כך מתבקש להכניס אותו לתוכנית כזאת איכשהו.

אני זוכר שגם אמרו שלאפורטה מביך את עצמו לגבי הספונסר. שם זה הצליח לו.

עדיין לא הצליח, לפחות לא רשמית.

אבל זה נושא לדיון ההנהלה אצלנו.