השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

אוקיי, לאפורטה מביך את עצמו.
אוקיי, פלורנטינו לא היה עושה את זה.

שורה תחתונה אם זה עובד או לא.
אתה רוצה לחכות להודעה רשמית, נחכה.

נ.ב.

בארסה מקבלת מנייק 80 מיליון יורו לעונה. ה-20/25 זה במשתנים. אני יוצא מנקודת הנחה שאנחנו לא מגיעים אליהן בעונות האחרונות.

מצאתי 105 שזה סכום מאוד הגיוני וסטנדרטי למועדון בסדר הגודל של ברצלונה, ייתכן ומדובר בתוספת משתנים? את זה אני כבר לא יודע. האם ה120 המדוברים גם בתוספת משתנים? קראתי את הכתבה ושם גם מדובר עד כמה שניתן להבין מהתרגום המעט משובש לאנגלית, שמדובר על 120 כולל בונוסים אם כי בהתחלה (וזו גם שאלה מה זה “בהתחלה”) בארסה לא תיענש על אי עמידה ביעדים.

שוב הכתב (שבעצמו לא מוכר כאמין) מדבר על “מקורות שקרובים למשא ומתן” שאין לנו מושג מי הם ועד כמה הם קרובים. הפרטים שם מאוד בסיסיים וכרגע אנחנו בונים הרים וגבעות על אויר (קצת כמו מיודעינו לאפורטה :upside_down_face:). בוא נחכה אחי, כשיהיה משהו קרוב אני מניח שיהיו מספיק כתבים מוכרים שיפרסמו את זה.

עריכה, קראתי שוב את הכתבה עד הסוף ואכן מדובר ב85 בסיס ועוד 20 במשתנים בדיל בנוכחי. אכן לא הסכם כזה טוב. השאלה היא באמת מה הם המשתנים.

https://twitter.com/i/status/1782364086698647674

במציאות אלטרנטיבית המשחק אתמול היה נגמר 5-2. ריאל לא הייתה מקבלת את הפנדל, אנחנו היינו מקבלים פנדל על לאמין, הגול שלו היה מאושר ואז קמא גם היה מורחק. גם מודריץ’ היה מורחק, והיינו מקבלים פנדל על פרמין. אולי אפילו היינו עושים תוצאה טובה יותר.

אוהדי ריאל היו בוכים על זה שקיבלנו פנדל על מגע מזערי ברגל של לאמין אבל הם לא קיבלו כזה על ואסקז, הם היו בוכים על זה שהשער של לאמין לא נפסל למרות שאין ראיה ודאית לזה שהוא לא גול. הם היו מסבירים לנו שקמא לא בטוח אחרון ולכן לא מגיע לו אדום, וגם שרודיגר ניסה בכלל להגיע לכדור עם העבירה על פרמין ברחבה.

אם המשחק יכול היה להיגמר 5-2 והואר לא היה יכול להפוך אף אחת מההחלטות - והמשחק נגמר בהפסד 3-2, אז השופט שדד אותנו. כשהשופט שרק לסיום (בזמן) וריאל החליטו להמשיך את המהלך ולהבקיע הם התלוננו ששדדו אותם, למרות שהמקרה היה מאוד חד משמעי. כשאנחנו היינו אמורים להביס את האלופה הנכנסת ובמקום זה הפסדנו את המשחק פתאום זה לא שוד, ובכלל כל ההחלטות הן 50/50, וה-50/50 הזה הוא בכלל 90/10, וגם זה בכלל 99/1, ואנחנו סתם בכיינים.

אתמול ראינו את אחד השודים הגדולים של השנים האחרונות, בחסות שופט שדופק את ברצלונה קבוע, וברצלונה ניצחה איתו רק 2 משחקים מתוך 10 (יש רק עוד אחד כזה בהיסטוריה, מלפני 100 שנה, כשלא היינו בפער על שאר הליגה כמו היום, אתם מוזמנים לבדוק), וזה לא מפתיע. לאורך כל המשחק ראינו שיפוט מגמתי שמתעלם מכל מצב של 50/50 ואפילו 60/40 או 70/30 לטותבנו, בין אם זה בעבירות, בצהובים או בכל המקרים הגדולים. הוא גנב לנו כבר 4 נקודות העונה מול חטאפה וגראנדה, ואתמול הוא שדד עוד 6 נקודות. קטע שפער של 11 נקודות היה יכול להיות רק נקודה אחת. אבל לא, זה לא שוד… אנחנו הרי סתם בכיינים.

** לא חושב שהגיע פנדל על הליטוף של קמא על לאמין, כמו שלא הגיע על המגע המזערי ברגל שמאל של ואסקז. מה שמכר את הפנדל זו הבעיטה של ואסקז בימין ברגל של קובארסי. אבל חלקכם מצדיקים את הפנדל בגלל הליטוף בשמאל, אז למה שלנו לא יגיע פנדל על אותו ליטוף צד שני?

במציאות אלטרנטיבית נגמר 4-3 לכם כשמאשרים את השער ונותנים פנדל לפרמין.
ואז אוהדי ריאל מתבכיינים על זה שהיה נבדל בגול של לאמין, הספק עבירה של כריסטיאנסן על קרוס בגול הראשון ועל פנדל 50/50 שפרמין “הממזר סחט”.

כדי להוסיף מה? מנוף להתחזות? או שיש לך מילה אחרת לעטוף את זה? לוקאס נופל שם ברחבה רק אחרי שהוא יוזם את המגע עם הרגל של קובארסי גם אם תמשיך להתכחש לזה. ומה זה היה המשפט האחרון, אמרת קללות? נו מקרה אבוד לך תתמודד עם ההזיות האלה.

במציאות אלטרנטיבית למשחק של אתמול משובץ שופט אחר ובארסה מנצחת 5-0, כשמסי מבשל לימאל את השלישי שלו במשחק, בארסה חוגגת את הנצחון הגדול והforce ghost של קרויף מצטרפת לחגיגה כשהוא קורץ למסי וימאל.

עשיתי את זה נכון?

קובארסי נוגע לו ברגל שמאל עוד לפני המגע שלוקאס יוזם ברגל ימין גם אם תמשיך להתכחש לזה,כן,יש מקרים שיש עבירה והשחקן התוקף נופל בצורה מוגזמת ועדיין זה פנדל כי הייתה עבירה,מה זה משנה איך הוא נפל אחרי זה?

איזה היתממות כאילו אנחנו רואים כדורגל פעם ראשונה לא ייאמן.

** על איזה פאול של קמא על לאמין מדובר?

זה??? זה צהוב ללאמין.

זה פנדל.

זה באמת ניתוח מדהים לסיטואציה ההיא שעוד לא יצא לי לפגוש,זה נשמע כאילו השופט שרק בבעיטת שוער והחלטנו להמשיך לשחק אחרי שולנסיה ירדו מהמגרש,ספר את זה לבלם של ולנסיה שתפס את הראש וצעק על החברים שלו על הגול שהם ספגו ואז גילה שהוא ניצל בזכות השופט.

המציאות האלטרנטיבית שלך לא לוקחת בחשבון שכל אקט שהיה נעשה אחרת היה משנה את פני המשחק לחלוטין (למשל, אם לוקה היה מקבל את הצהוב במחצית הראשונה, סביר להניח שהוא היה נמנע מהעבירה במחצית השניה שזיכתה אותו בכרטיס).
מבלי להיכנס לטעות שיפוט כזו או אחרת, כי דובר כאן רבות, אני חושב שאתם מעדיפים לטמון את ראשיכם בחול ולהתעלם מהבעיות האמיתיות של הקבוצה שלכם. לכל מי שיש זוג עיניים ראה שלשום שריאל הייתה מבקיעה שער מתי שהיא רוצה. אני בטוח שהגול הפסול של ימאל לא היה מביא לכם ניצחון, כי כמו שאמרתי, אין לדעת איך ריאל היה מגיבה בזמן אמת בסיטואציה של 2-1 במחצית הראשונה (אולי כבר קרלו היה עושה את החילופים במחצית ומנצח הרבה לפני הדקה ה-90?).
למרות כל התלונות שנכתבו כאן, קל לכם להתעלם מהעבודה שכבר הובלתם 2-1 בדקה ה-68. פשוט אתם מעדיפים להאשים את השיפוט מאשר את השחקנים שלכם שקורסים ברגעי האמת העונה פעם אחת פעם. אבל אם זה מה שעושה לכם טוב לדבר עליו - go for it.

עד עכשיו נמנעתי מלהגיב בעניין השיפוט, אבל זה עבר כל גבול כשגם הנשיא שלהם מתחיל לדבר שטויות.

מבלי להיכנס אם היו טעויות שיפוט או לא, אוהדי ברצלונה מתרכזים רק בדברים שלכאורה היו מביאים להם נקודות, אבל היו עוד מקרים שהלכו איתם והם פשוט מתעלמים מהם -
הספק עבירה על קרוס בשער הראשון, ראיתי המון שערים שנפסלים על עבירות קלות כאלה
קוברסי בנבדל ברור במצב של ימאל וכשימאל פוגש בכדור הוא ממש נמצא בין הכדור לשוער ומפריע ללונין לראות את הכדור ולהגיב בזמן, היה נפסל גם אם הכדור היה נוגע ברשת.
הבושידו של אראוחו על רודיגר כשתפס אותו בחולצה בשתי ידיים והוריד אותו לדשא, המון פנדלים נשרקו על פחות מזה.

או שנתקן את כל ‘‘טעויות’’ השיפוט או שנשתוק, אי אפשר לתקן רק את מה שמתאים להם.

כל עוד האוהדים בכו והתלוננו זה בסדר, אבל נשיא יוצא ומבקש משחק חוזר על ספק טעות שיפוט ?

אפשר היה לראות שמתי שריאל רצתה ושיחקה כדורגל היא הגיעה למצבים טובים וכבשה, השופט הוא האשם האחרון ברשימה במצב של ברצלונה ובתוצאה של המשחק.

זה, בדיוק זה, אבל מי אנחנו שנתלונן. שישמשיכו להאשים את השופט, את ריאל מדריד ואת גורמי השמים ושימשיכו להיראות כמו שהם נראים. אני תוהה לעצמי האם הם מבינים שהם נראו זוועה מול ריאל מדריד כנראה הגרועה ביותר והסחוטה ביותר שהם יפגשו בשנים הקרובות, וינסו לתקן ולשפר דברים וכל הדיבורים על השיפוט הם רק כלפי חוץ, או שהם אשכרה מאמינים שהם הפסידו רק בגלל השופט. בחירה שלהם, לא שזה משנה יותר מדיי.

אני רק שמח שהתהפכו היוצרות, בעבר אנחנו היינו צריכים להיות הרבה יותר טובים בשביל לנצח קלאסיקו, בעבר כל החלטה 5050 הייתה הולכת איתם, בעבר איכשהו היינו מפסידים גם כשהגיע לנו לנצח. היום אנחנו מנצחים אותם בדקה ה92 בפעם השניה בליגה. בשני המשחקים האלה הובלנו בדיוק 7 דקות. ווינריות עצומה מול קבוצה שהתקשנו מולה. איך שגלגל מתהפך לו. כיף שהעול הזה ירד מהכתפיים.

גם במשחק האחרון הרבה 50/50 הלכו איתם ונגדנו, זה פשוט מי שמפסיד זוכר את כל ה 50/50 או אפילו אם זה רק 20/80 שהלכו נגדם.

ואני חשבתי שרק המאמן שלהם חסר קלאס

האם השופט עזר לנו לנצח? היה לו חלק.
האם ניצחנו בעיקר / רק זכות השיפוט? ממש לא.
האם זכינו באליפות בזכות שיפוט? פחחחחחח זוכרים את השוד מול סביליה?

לאוהדי ריאל אני ממליץ
להנות מהניצחון ולעזוב את ויכוחי השיפוט, הרי שום צד לא ישכנע את הצד השני. מה שכן יש בפורום קו ישיר לבכיינות של המאמן ועכשיו גם הנשיא של ברצלונה (בין אם מוצדקת ובין אם לא)

זה מצליח לו, במקום שידברו כמה ברצלונה גרועה ועושה בושות ומפסידה אחרי שהובילה ב 2 שערים על פסז’ ועפה ומפסידה בקלאסיקו אחרי שהובילה פעמיים ולא נראה שיש להם כסף כדי לתקן משהו כולם מדברים על ה’‘שוד בברנבאו’’

עונה הבאה הפער רק יגדל.

אתם מגזימים.
האוהדים, לפחות פה בפורום העבירו ים ביקורת על הקבוצה, זכותם להתרעם מההחלטות בדיוק כמו שאנחנו התרעמנו כשחשבנו שדופקים אותנו.

לאפורטה פוליטיקאי, זה מועיל לו לדבר על זה ככה ולכן הוא מדבר ככה.

מצטרף לדברים שלך ובנוסף אני אוסיף:
אני לא נכנס לזה כי אני רוצה להאמין שאי אפשר להוביל אותי לדבר על מה שרוצים שאני אדבר עליו. אני חושב שראינו הרבה דברים במשחק הזה שאפשר לדבר עליהם. מהצד שלנו אפשר לדבר על זה שקמא לא היה ולא יהיה מגן שמאלי, ג’וד חוזר לעצמו, ההתעסקות שלנו בקקה וזה שאנחנו משחקים כדורגל רק אחרי שסופגים ורק במחצית השניה (אני כתבתי שזה יקרה עוד לפני המשחק), ברהים דיאס שוב עושה שינוי, ויש עוד הרבה דברים שבחלקם גם נגענו.
מהצד שלהם גם יש דברים לדבר עליהם. לאמין ימאל נתן את החותמת שהוא הדבר האמיתי, פרנקי דה יונג עם נקע רביעי באותו קרסול העונה, ההגנה מסננת וויני מצא את עצמו יותר מדיי פעמים מול שוער, קאנסלו, לבנדןבסקי שאני עד עכשיו לא יודע אם הוא שיחק… בקיצור יש.

שכל אחד יעשה את הבחירה שלו על מה הוא מעדיף לדבר ובמה הוא מעדיף להתעסק.

זכותם ולא התווכחתי איתם אפילו, אבל כשמאמן ובעיקר כשנשיא של קבוצה יוצא ומנסה להכתים עונה שלנו זכותי גם להתרעם ולהגיב.

אהבתי את דיוני המציאות האלטרנטיבית :rofl:
מדהים שאוהדים עדיין מוסיפים +1 בתוצאת המשחק על טעויות וכך זה הופך לשוד. ועוד מעיזים להגיד שלברסה הגיע לנצח ולהביס בגלל שהיא ניסתה יותר. לא משנה כמה הזדמנויות היו לקבוצה שנייה, לא משנה xG, כלום…העיקר הרצון.
אז אני אוסיף כמה תרחישים מהמולטיורס של הכדורגל.

• אראוחו מורחק מהמשחק מול פריז, ברסה עושה בונקר ב-10 שחקנים, מבאפה מבקיע בדקה 85 אך זה לא מספיק כדי להעלות את פסז לחצי גמר.

• אחרי השער של פרמין ברסה מעבה את הקישור, ריאל לוחצת ולא מצליחה להבקיע, פראן טורס שם גול במתפרצת, המשחק נגמר 3-1.

• השער של לאמין מאושר, ריאל לוחצת על הדוושה בסוף מחצית ראשונה/תחילת מחצית שנייה ומשווה ל2-2.

• וניסיוס שם חצי מההזדמנויות שהוא קיבל, שחקני ברסה קורסים מנטלית והמשחק נגמר 4-1 למדריד.

בכל זאת לדעתי ממה שראיתי בסרטונים השונים השער היה אמור להיות מאושר. לא הייתה טעות שיפוטית אחרת במשחק, אפשר היה להוציא צהוב מוקדם יותר למודריץ’.
ברצלונה קופחה בהחלטה? כן, ברצלונה נשדדה מ-6 נקודות? בהחלט לא.

אז הקייס שלך זה כמה צילומי סטילס שחתכת בשבילי מהטיקטוק שנועדו להתיישר עם הנרטיב. כמה מביך. מישהו קונה את הסחורה הזו או שרק אני נהנה מכל הטוב הזה? בפעם האלף - לא היה שם פנדל ומודריץ היה חייב להיות מורחק גם אם תמשיך להנדס אותנו.

צודק

צודק +1

השער של יאמל חוקי, השער של ג׳וד לא, השופטים בכיס של פרז, היה אדום לקאמבינגה, היה אדום ללונין, השער של זידאן בגמר הצ׳מפיונס לא חוקי, רונאלדו היה בנבדל…
איך כל זה הפריע לברצלונה לא לספוג מהדקה ה 68 ולנצח את המשחק ללא קשר?

הפסדתם את המשחק קודם כל בגלל שלא ידעתם לשמור על היתרון שלכם, פעמיים. בטווח היו החלטות גבוליות שהלכו לטובת ריאל מדריד ועם זה אני חד משמעית מסכים