הגמר הגדול :: Vive la France

על פניו נראה שצרפת עדיפה ללא סייגים - הן מבחינת הסגל והן מבחינת עייפות מצטברת. נראה כאילו כל העולם חוץ מאוריה בעד קרואטיה מחר.

לדעתי לצרפת אין שום סיבה למהר וככל שהמשחק יימרח היתרון הפיזי יילך ויתבלט. מאמין שנראה קרב חפירות, כשצרפת תקווה לעוד שער ממצב נייך מראש אחד המגדלורים.

מה דעתכם? מי אתם רוצים לראות מנצחת? מה הקרואטים צריכים לעשות כדי להפתיע? אולי בכלל עדיף לצרפת לתקוף ולא להשאיר מקום למקריות?

הכל תלוי בדשאן, הוא צריך לתת לדמבלה לפתוח ולנצל את העיפות של הקרואטים. אני יגיד דבר אחד נוסף, אני לא חושב שיש לקרואטים עמדה אחת במגרש שיש להם עדיפות ברורה על הצרפתים. גם שהם בכושר מלא.

הצרפתים ירדו לאחור, יתנו להם לבזבז אנרגיה באינספור מסירות במרכז המגרש ויעקצו בסילונים שיש להם בהתקפה.

באמת שלא אכפת לי מי תנצח, אפשר לחשוב שהקרואטים מייצגים את הכדורגל היפה. הדבר היחיד שאני חושש ממנו, זה שהטורניר הנהדר הזה יסתיים במשחק חלש.

ממש אשמח שקרואטיה ינצחו, גם עקב היותה האנדרדוג המוחלט בגמר וגם עקב אהבתי למודריץ ורצון שיזכה ביותר הכרה עולמית ובכדור הזהב.

אך אם להיות ריאלים זה הולך להיות חד צדדי לגמרי. צרפת עולה על קרואטיה פשוט בכל חלק במגרש ושיחקה 90 דקות פחות. בנוסף צרפת היא נבחרת מאוד יציבה אשר אין לה באמת נקודת תורפת אמיתית (כמו ההגנה האיטית של בלגיה, או החוסר מחץ של ספרד למשל).

מה כן קרואטיה צריכה לעשות? לא לתת לצרפת לשחק את המשחק שלה.
צרפת נבחרת שלא אוהבת להחזיק בכדור וטובה מאוד במתפרצות עם המהירות של ההתקפה. קרואטיה צריכה להמנע ממתן שטחים ולצופף את המשחק, לגרום לצרפת להניע כדור ולנסות לפרוץ הגנה מוכנה.
תוך כדי קרואטיה צריכה לצאת למתפרצות ולנסות ללחוץ מידי פעם ולשחק על הביטחון המופרז של הצרפתים.

בסופו של דבר לטעמי המשחק תלוי הרבה יותר בצרפתים ובכמה טעויות הם יעשו.

לא יעזור כמה כמה יחסי ציבור תעשו למודריץ וכמה תחזרו על זה , הוא לא יזכה בכדור זהב, וזה לא בגלל שלא מגיע לו או שהוא לא שחקן נהדר, זה בגלל הקריטיונים המגוחכים של הפרס הזה שמעדיף ריטינג ושיקולים זרים על איכות אמיתית… בדיוק כמו שאנדרס איניסטה לא זכה לזה בזמנו. זה לא רק אני שחושב את זה, אלא חורחה ולדאנו שמסכים איתי.

Jorge Valdano: “Modric will not win the Ballon d’Or, just as Andrés Iniesta did not win it in the generation before him. But that’s not his responsibility; that’s the responsibility of all of us who have turned football into a world where appearance is more powerful than substance.”

“מודריץ לא יזכה בכדור הזהב, כמו שאנדרס איניסטה לא זכה בו בדור הקודם. אבל זה לא באחריותו, זה אחריות של כולנו שהפכנו את הכדורגל שהחיצוניות עדיפה על התוכן.”

את הגלגל אי אפשר להחזיר לאחור, רק בגלל שזה פתאום יותר נוח לכם.

(רונאלדו יזכה, הסיכוי היחיד שמישהו יקח לו את זה, זה רק אם שחקן בעל פרופיל גבוה יתן משחק עצום מחר. לצורך העניין גריזמן.)

לא הייתה שנה כזאת. בכל השנים שבהן נבחרת ספרד זכתה בתואר (גם בשני היורואים), בארסה לא זכתה בצ’מפיונס. אם כבר, ב2010 סניידר היה יותר מראוי.

בעניין הביטוי ״עייפות מצטברת״ - מישהו יודע ממקור מוסמך מה האפקט של זה? כמה עמוקה ההשפעה?
טרם יצא לי לשמוע איש מקצוע מתבטא בנושא

הסיכוי שמודריץ’ לא יזכה בפרס אחרי זכייה במונדיאל (עם קרואטיה!) ובליגת האלופות באותה שנה הוא אפסי עד לא קיים. אם קרואטיה מנצחת מחר - זה שלו.

בנוסף, אחרי עשור (בניגוד לאינייסטה וצ’אבי שהיו מועמדים בשנים הראשונות של היריבות הזאת), המצביעים רק מחכים למישהו חדש שהוא לא מסי ורונאלדו.

קודם כל - תיקנתי את הטעות העובדתית שלך. אני זוכר את עונת 09-10 מצויין, ואין ספק שזו עונה מעולה של בארסה ושל צ’אבי, אבל היא לא זכתה “בהכל” (שזה מה שטענת).

את סניידר הוספתי בדרך אגב, ואני אכן מאמין ששחקן שלוקח קבוצה כמו אינטר לזכיה בכל התארים ואת הולנד לגמר המונדיאל, כשהוא המצטיין בשתיהן, ראוי לכדור הזהב. אני גם חושב ששנת 2010 לא היתה המוצלחת ביותר בקריירה של צ’אבי, ויש שנים בהן היה ראוי יותר.

ייאמר בסוגריים שאני חושב שזה תואר שיווקי נטו וחסר כל חשיבות, ודיונים על מי ראוי לזכות בו הם בעיקר התנצחויות על השקפת עולם (שזה נחמד, אבל לא פתיר).

דבר שני - לא צריך הודעות פאסיב-אגרסיב כאלה. אם יש טיעון - תפאדל, כמו שאמרת. אם לא - תחסוך את ההודעות האלה בעתיד.

תוריד אגרסיות חביבי. אני לא “מייעץ” לך וגם לא “ייעצתי” מקודם, אני פשוט אמחק בפעם הבאה.

להגיד “בלי צל של ספק” זה לא טיעון, כמו גם להזכיר תארים שבארסה זכתה בהם בשנת 2009 כשאנחנו מדברים על כדור הזהב של 2010 (אלא אם בעיניך זכיות בסופרקופה ואליפות עולם לקבוצות משנה שעברה אמורות להכריע כדור זהב).

טעית, ציינתי את זה. לא צריך להתחיל לטפס על עצים.

אגב, אפשר להתווכח ואפשר לדון, אבל לצייר זכייה של סניידר כלא לגיטימית לחלוטין זה לא רציני. הוא לכל הפחות אחד מהמועמדים המובילים לפרס באותה שנה.

למי זה יותר נוח? אפשר לחשוב שאנחנו בוחרים את הזוכה.

*אם זה תלוי בי מסי זוכה בפרס הזה כל עוד הוא משחק כדורגל. תארים פחות רלוונטים בעיני כשמדובר על התואר לשחקן הטוב ביותר. מאז שמסי שחקן הרכב בבארסה מבחינתי יש רק שחקן אחד שעונה לתואר הזה ואין מקום לפרשנויות.

המקום לפרשנות הוא על מה ניתן התואר הזה. לפי הפרשנות שלך מסי אמור להיות רשום עליו בטאבו, אני מסכים.

נירו זה אולי יראה מאוד גרוע ומתחנף אבל המשתמש @Aragones יכול להעיד שאני תמיד כתבתי שאתה אחד המשתמשים הכי טובים וישרים בפורום הישן והנוכחי, (כל הודעה שלך הוא קיבל על זה ישר עידכון בואטסאפ) וזה לא קשור למה שאתה כותב על מסי, אבל אני זוכר טוב מאוד, את ההודעות של רוב עמיתיך אוהדי ריאל שרונאלדו היה שחקן של ריאל, לצורך העניין מודריץ היה שחקן מעולה גם אז וזכה באותם תארים שרונאלדו זכה. אבל לרובם לא היה אכפת שפיפ"א בזמנו לא רשמה אותו אפילו לא בין עשרת השחקנים הכי טובים.

והפרס הזה, מוענק לשחקן אם הכי הרבה יחסי ציבור מאחוריו, מספיק לראות את התקשורת במדריד להבין את זה. עד לפני כמה שבועות הריצה את רונאלדו לפרס, רונאלדו ביובה איזה קסם. פתאום הם מאחורי מודריץ…

מבחינה מקצועית, גם אם מודריץ לא יזכה מחר במונדיאל, אני חושב שהוא לגטימי לחלוטין לזכייה בכדור הזהב. אבל הקריטיונים לפרס הזה הם שונים לחלוטין.

.

אני רוצה להזכיר לכם הבדל.
תואר שחקן השנה הוא לשחקן שהיה הכי טוב באותה שנה.
אינייסטה יכול לתת את העונה השניה הכי טובה בתבל כשמסי נתן את העונה הטובה בתבל ומסי יזכה.
ועונה אחרי זה אם אף אחד לא מתעלה אז יזכה שחקן שפשוט נתן עונה טובה (אפילו אם פחות משל אינייסטה שנה קודם).
אינייסטה וספרד זכו במונדיאל בשנה בה ברסה לא זכו באלופות. למודריץ השנה יש סיכוי כן לזכות ב2 התארים!
בנוסף השנה רונאלדו נתן רק חצי עונה באמת טובה ולא זכה בתואר עם הנבחרת וכמוהו גם מסי.

אם תשאלו אותי העונה של אינייסטה 2010 טובה משל מודריץ 2018, אך מודריץ לא מתחרה באינייסטה אלא בשחקנים שסך הכל השנה נתנו עונה בינונית יותר משנים שעברו.

איזה קטע, פתאום גם מודריץ’ בגמר המונדיאל (ועוד קרואטיה עלולה לנצח.כדורגל, אתה יודע).
אם וויילס היתה בגמר המונדיאל אז גם ‘פתאום’ היו מגבים את בייל. בשנה שבה יש מונדיאל או יורו בדרך כלל הזוכה הוא הכוכב והמנהיג של הנבחרת הזוכה, ואתה לא ראית אף אחד פה שטען שוראן מועמד לגיטימי לזכות בכדור הזהב למרות שהצטיין העונה גם בריאל וגם בנבחרת. הוא פשוט לא הכוכב של הנבחרת ולכן הוא לא יזכה.

אותי אישית לא מעניינים התארים הללו ואני מעדיף שהשחקנים של ריאל יודחו עוד בשלב הבתים כדי שימנעו מפציעות. אבל אם מודריץ’ יזכה אין ראוי ממנו. רונאלדו הבליח בסוף העונה, מודריץ’ היה טוב לאורך כל העונה. מודריץ’ הצטיין גם במונדיאל הזה.
רונאלדו עזב את ריאל אבל הוא תמיד ישאר שלנו וריאל מדריד תשאר שלו. כמו שאם מחר מסי יעזוב את ברצלונה אוהדי ברצלונה יהיו לצד מסי. אין קשר לזה שרונאלדו עזב.

אני מעדיף להפסיק את הדו שיח הזה בנקודה הזאת, כי זה לא קשור לרונאלדו נגד מסי, ואם באמת תקרא מה שכתבתי, אתה תבין שאני לא מתנגד לזה שמודריץ יזכה. יותר מזה, בעיני הוא המצטיין גם אם מחר הוא יפסיד בגמר.

אבל עזוב, אתם במילא לא קוראים את מה שאני כותב. ערב טוב

אני חייב להודות לך כי אתה די מאשר את הביקורת שלי (ושל חורחה ולדאנו). תשים לב למה שכתבת:

.

לצורך העניין אם וראן עושה עונה מטורפת בריאל ובצרפת, למה הוא לא מועמד לגטימי?
בגלל שאין לו יותר מידי יחסי ציבור ומנדש לא מאחוריו? כי הוא לא “כוכב”?

זה בדיוק מה שולדאנו אמר שהקריטיונים לפרס המגוחך הזה, הם מזמן לא קריטיונים מקצועים שנובעים רק מהסיבות שנוגעות ליכולת של השחקנים, אלא לסיבות שטחיות.
וזה לא ישתנה בשביל מודריץ…

מה קשור מסי? אני השוותי את מודריץ’ לרונאלדו, לא את רונאלדו למסי. אתה טוען שאוהדי ריאל עכשיו תומכים במודריץ’ שיזכה במקום רונאלדו, בגלל שרונאלדו עזב את ריאל. אני אומר אחרת, גם אם רונאלדו עדיין היה שייך למדריד היית שומע את אותו דבר בדיוק, בגלל שמודריץ’ הצליח עם הנבחרת ורונאלדו לא.

שחקני ריאל זכו בצ’מפיונס ליג. לכן לגיטימי ששחקן מרכזי כמו מודריץ’ שזכה בליגת האלופות ובמונדיאל (אם וכאשר) יזכה בתואר שחקן השנה. בדיוק כמו שאם צרפת תזכה אז גריזמן המועמד המוביל לזכות בתואר למרות שהוא זכה רק בליגה האירופית ולא היה להיט במונדיאל (וגם באתלטיקו). ככה זה עובד. אני מסכים עם השיטה הזאת? לא וזה גם לא משנה.

וראן לא מועמד כי הוא לא הכוכב של נבחרת צרפת ואפילו לא הבלם המוביל של ריאל. לכן הוא לא יזכה. למה? ככה, כי ככה השיטה הזאת עובדת.

אבא שלי ממש התרגז, ‘דור, מה, איך הגמר בשעה 18:00, יש אנשים שעובדים’, ועניתי לו, בבדיחה הפרטית שלנו כשמשהו לא מוצא חן בעיני מישהו - ‘תתקשר אליהם, אולי יזיזו את המשחק’, והוא אמר ‘אני אדבר עם פוטין’. גמר מונדיאל צריך להיות ב-21:00 בערב. הזוי שהמשחק הזה מתקיים בשש בערב, שעה אחרי שעת השנ"צ של המשחק אתמול, אבל עזבו - כדורגל. חודש מטורף הגיע לקיצו.

אני מאוד מחבב את מודריץ’ ושמח על כל הדיבורים האלה סביב ‘שחקן הטורניר’, המירוץ התקשורתי למען זכייה שלו בכדור הזהב, הוא מקבל הכרה שלרוב הוא קצת פחות מקבל, אומרים שהוא טוב אבל לא יודעים עד כמה הוא טוב, ואני חושב שמונדיאל כזה בהחלט יכול וראוי אולי להסתיים במעין סנסצייה. אני כן רואה הפתעה ברורה הערב אם קרואטיה עושה את זה. מצד שני, כתבתי כבר - לדעתי אין לה סיכוי.

1. לא נראה שום שאננות מבחינת צרפת, הם למדו את הלקח מגמר היורו.
  2. צרפת טובה מקרואטיה בכל עמדה, וזו הנבחרת היחידה שעולה עליה גם בקישור. קאנטה תמיד שם ופוגבה ביכולת טובה במונדיאל.
  3. שימו לב שצרפת כובשת במצבים הנייחים וקרואטיה לא יודעת מה לעשות עם עצמה.
  4. בקרואטיה מדברים על כך שיש להם אינסוף אנרגיות, זה כמובן משחק ייחודי, כל אחד חולם לשחק בו. אבל, בטורניר כזה קצר, במצטבר הם שיחקו כבר משחק אחד יותר, בעוד צרפת עושה רושם גם משחקת בהליכה ונותנת את המינימום.

בתמונה אולי נכון יותר לשים את אמבפה במקום גריזמן אבל במארקה כמובן מדברים על משחקת על טהרת ה-‘לה-ליגה’.

כל מה שכתבת נכון, יש רק שאלה אחת ורק ‘עמדה’ אחת שעד כה קרואטיה עדיפה בה על פני צרפת- ברגעים של מומנטום שלילי, או ברגעים של לחץ, השחקנים הקרואטים עתירי ניסיון ושועלי קרבות, בדיוק היכן שהשחקנים של צרפת (עם כישרון מכאן ועד הירח) לא כלכך שולטים בו. שם נקודת התורפה היחידה, ייתכן והקרח בוורידים שיש לאמבפה יכוון את הכף לטובת התרנגולים, ייתכן ולא.

כשיהיה גול לאחת הקבוצות, אדע באמת בעד מי אני, כרגע הלב נוטה יותר לכיוון המדינה המשובצת בראקיטיץ’.

היום כולנו לוקה מודריץ׳. ואם הוא לוקח אז אני חושב שיש מקום להיות כמו גוגל ולשנות את הלוגו ליום אחד כמחווה. מיליוני הגולשים פה יצפו להתייחסות.