הגמר הגדול :: Vive la France

לכל מי שמפנטז על דמבלה היום בהרכב - אין סיכוי.

ג’ירו הוא אחד משחקני ההגנה החשובים של הנבחרת בכחול

https://twitter.com/FutbolyPizarron/status/1017419610763784193?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1017419610763784193&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.francefootball.fr%2Fnews%2FCoupe-du-monde-finale-france-croatie-pourquoi-giroud-est-essentiel-au-jeu-des-bleus%2F922790

אין הפתעות

הייתי עם קרואטיה כל הדרך לגמר, אבל היום אני עם צרפת :slight_smile:

אחרי שני הפסדים בגמרים, אני מקווה שצרפת תעשה את העבודה הערב ותזכה.

צרפת נבחרת מגעילה,הם אפילו לא מנסים לשחק כדורגל.

מחזיק אצבעות שקרואטיה תדע לקום מהריצפה בפעם המאתיים ואחת בטורניר הזה ולהתעשת, לפחות שהפנדל הזה, חוקי בוודאי אבל מטומטם - לא יכריע את הגמר. כמה מתחו ביקורת על ספרד של מונדיאל 2010, זו ש-‘מתבנקרת עם הכדור’ וכן-הלאה. צרפת עושה אפילו יותר גרוע, באמת. תמיד חיבבתי אותם בשל הנבחרת הגדולה ההיא של זידאן בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 ונכון שגם הנבחרת ההיא ניצחה בהרבה משחקים צמודים ועם לא מעט מזל - אבל הנבחרת הזו מעצבנת, יש לי קצת אנטי כלפיה. קרואטיה נראית הרבה-הרבה-הרבה יותר טוב. אלופי הנייחים והפוקסים והטרמפיסט גריזמן.
קרואטיה פתחה בלחץ מעולה ואני חושש שבמחצית השנייה מעבר לכך שהגישה תהיה יותר התקפית כדי לחזור למשחק וצרפת תוכל להעיף את הכדור למעלה למהירות של אמבפה - מעבר לכך גם בדקות האלה בדיוק נרגיש את העייפות של קרואטיה ואת ‘העונש’ על כל ההארכות בטורניר.

כמה חבל אחרי גול ענק של פרישיץ’ שככל שהטורניר הלך והתקדם הוא הלך והשתפר, אחרי גול עם טונות קלאסה ושקט נפשי, מוריד את הכדור ברגל אחת ושולח פצצה בשנייה - הוא נוגע ביד, ממשהו מגרה לך לכתוב את זה שלפעמים שחקני התקפה שלא יעשו הגנה ומה נגיד על הגול של מנדג’וקיץ’. המזל על צרפת.

למה לנסות אם אפשר לנצח בלי לשחק כדורגל? זה מה שרע בכדורגל…

כמה מזל יש לצרפתים הללו זה לא יאומן. שער עצמי ופנדל, זה כל מה שהם עשו במחצית הזאת. אני לא מאמין שבקצב ההתקפות של קרואטיה הם לא יכבו עוד שער, אבל לחץ קרואטי יכול לעלות ביוקר עם מתפרצת של אמבה או גריזמן.

כדורגל לא משחק פייר תמיד.

הכל היה מאוד צפוי, לדעתי רק שער מוקדם של קרואטיה עשוי היה להוציא את הצרפתים מהמשחק המבוקר שלהם.

הקרואטים אמורים להתעייף והדומיננטיות שלהם לא תימשך להערכתי במחצית השנייה.

זה החיסרון בvar , אני בטוח ב90 אחוז שבלי טלוויזיה שופט לא שורק דבר כזה בגמר המונדיאל.

כמובן שלפי החוקים זה 100% פנדל, לא מכחיש. זה פשוט מרגיש עונש חמור מידי על משהו מקרי מידי. אז לא כדאי לוותר על var אבל כדאי לחשוב על עידון החוקים אם ממשיכים עם var.

בפועל “יד” זה משהו שנעלם לאט לאט מעולם הכדורגל.

בחלק המקרים בליגה הספרדית העונה אפילו השחקנים לא דרשו יד כשהיה מדובר (לפי חוקי השכונה שהקדימו את זמנם) בכדור ירוי.

מבחינה משחקית פרופר צרפת מזכירה לנו שהוגו טעה ושהטוב לא תמיד חייב לנצח :slight_smile:

החלטה מוזרה מאד של דשאן.

עריכה:
אולי הוא פצוע?

אמבפה, לבד לגמרי, עושה את ההבדל. לא חכם לכתוב “בחיים לא ראיתי” בעידן מסי ורונאלדו, אבל כזאת עליונות של שחקן בודד… מפחיד.

קרואטיה נגד צרפת ללא אמבפה- הרבה יותר טובה ובאמת באה לשחק. צרפת דוחה אותי.
והאקט היהיר של לוריס… הלוואי, הלוואי לנס.

לאמבאפה יש חופש יחסי רק בזכות העובדים השחורים שלצידו - ג’ירו וגריזמן.

אוף כל כך הגיע לקרואטיה לנצח. לצרפת אין שום חלק אקטיבי בניצחון הזה؛ רוצה לאמר קרואטיה הפסידה, צרפת הותנצחה. (סתם ממציא פועל כלשהו). קרואטיה שיחקה היום על סף שלמות לדעתי.

ומילה על הVAR - לא היה פה פנדל. גם לא עמד שחקן צרפתי מאחורי פרישיץ’, גם הוא מנסה להצמיד את היד לגוף (בכל זאת קשה לקפוץ בלי ידיים מורמות) וגם השופט מתלבט שנה. אם זה כל כך לא חד משמעי - אל תשרוק.

ובכל זאת, אם ג’ירו היה החופשי הוא לא היה מייצר מצב לגול מכל כדור שהוא מקבל לפני החצי.
אמבפה הוא המלך החדש.

צרפת החזקה והאיכותית בעולם וזוכה ראויה. מה שיותר מפחיד זה שאת המשחק היא קברה על פניו בהילוך שני ובלי הרבה יוזמה.

קרואטיה לדעתי במשחק הטוב ביותר שלה בנוקאאוט, עד שאמבפה הוציא לה את האוויר. וגם הנבחרת שנראתה הכי טוב מול צרפת.

אי אפשר להיות הפכפכים כל כך. VAR מגלה לנו כמה החוקים מעוממים ונתונים למצב רוחו ואופיו של השופט, בוכים כשאין, מקללים שיש. אלו החוקים ופיפ"א. לא שופטים ו VAR.

אותו דבר עם ה"הגיע לקרואטיה". למה בדיוק? תמיד למדו אותי, גובל בזעמו עלי כאוהד בארסה שהכדורגל יפה בעיניי המתבונן וגם הגנה זה יפה וכו’. הנה לכם, נבחרת אחת על ים הכשרון שלה עשתה גולים ממתפרצות למופת ועוד פנדל (לא מפוקפק), וניצחה מבלי לשחק יפה, אז?? זה הכדורגל. המקריות שולטת. תיכף גם יסבירו לי שזה מה שגורם את הריגוש…

לוקההההההההה ⁦❤️⁩

אף אחד לא בא לקחת לצרפת את הגביע. אלופה בצדק. אבל כיף להיות עם האנדרדוג וכיף כשהאנדרדוג נותן משחק כזה יפה, ובתור האנדרדוג מתסכל שלפייבוריטית מספיק כל כך מעט בשביל למחוץ כל כך חזק. אנטואן “נעשה הכל בשביל לנצח” גריזמן עם הצגה שהובילנ ליתרון, צרפת נתנה לקרואטיה לשלוט במשחק ושיחקה על העייפות שלה בחצי השעה האחרונה, וגם המראות האלו צרמו.

אלו רק תחושות ורגשות ולא מחלק מוסר או קביעה למי מגיע ולמי לא. ועד שיש יקום מקביל ללא ריאל וברצלונה, שאפשר בלב שלם להיות אנדרדוג, תן להנות :slight_smile:
(ומסכים לגבי הvar. ומבחינתי המקרה הספציפי גבולי וכל פסיקה הייתה בסדר)

לוקה מודריץ’ נבחר לשחקן המצטיין של המונדיאל. הוא היה ה-MVP בשלושה מחמשת המשחקים הראשונים של קרואטיה וגם השחקן ששיחק אצלה הכי הרבה דקות. האזרד סיים במקום השני וגריזמן במקום השלישי. האמת שבמונדיאל יש מסורת לבחור בשחקנים שהם לא בקבוצה האלופה: כך היה עם אוליבר קאן ב-2002, עם זידאן ב-2006, פורלאן זכה ב-2010 ומסי ב-2014| השחקן הצעיר המצטיין היה אמבפה כמובן.

רפאל ואראן ברגע זה לא רק אלוף אירופה עם ריאל מדריד אלא גם אלוף העולם עם צרפת. הקודמים שעשו זאת והשלימו דאבל עצום כשחקני ריאל מדריד היו קראמבו ב-1998 עם צרפת, רוברטו קרלוס עם ברזיל ב-2002 וסמי קדירה במונדיאל הקודם עם גרמניה. גם לבאיירן מינכן היו נציגים כאלה בעבר בשנות ה-70 הגדולות של הכדורגל הגרמני.

אמרתי לאסף, בטורנירי נוקאאוט לא צריך להיראות טוב, וגם לא צריך התקפה אימתנית. צריך 2 שחקנים התקפה טובים והגנה חזקה. וזאת הייתה צרפת. היא הייתה אחת האלופות הכי משעממות שאיי פעם ראיתי.

מה שכן, מרגש לראות את קאנטה, פוגבה וגריזמן מניפים גביע. מגיע להם.