הגמר הגדול :: Vive la France

צרפת הייתה הנבחרת הכי טובה ובלגיה השניה. צרפת נראתה דורסנית לעיתים (וזה לא קרה הרבה) ובעיקר נבחרת ממושמעת. ברכות על הזכיה! קרואטיה יכולה להיות גאה.

משום מה, המשחק הזה לא הרגיש כמו גמר מונדיאל. התחיל ונגמר מבלי שהיתה בי התרגשות מיוחדת. באופן כללי, היה מונדיאל טוב מבחינת דרמה וכמה תוצאות לא צפויות, אך הכדורגל לא היה טוב במיוחד.

אני שמח, אבל בכנות - השמחה שלי מאופקת.

היתה לי תחושה שהתחזקה שהפעם זה יעבוד: אבל קשה היה לי להתחבר לכדורגל וקשה היה לי להתחבר לנבחרת שהעיפה את שני השחקנים האהובים עלי בעולם.

המונדיאל הזה היה כמו סרט צרפתי טוב, עם הרבה רגשות מעורבים :slight_smile:

צרפת היתה הנבחרת הטובה במונדיאל, מבאפה השחקן הטוב במונדיאל ולדעתי בפער די משמעותי דשאן היה המאמן הטוב במונדיאל: הנסיון וההכנה שלו גרמו למסע הזה להיראות קל. בכנות, הייתי משוכנע בניצחון מהדקה הראשונה.

מבין כל השחקנים בסגל, לדעתי הגיע קודם כל לגריזמן לזכות: שנים של סבל באתלטיקו ולאחר הגמר ההוא מול פורטוגל… השחקן הזה מגיע עם גישה חיובית שפשוט מדבקת.

אז לסיכום:

עניין של טעם, אבל תרשה לי לחלוק עליך. שאלה בן כמה היית באיטליה 90? זה כדורגל גרוע… :slight_smile:
נהנתי במונדיאל הזה כמו שלא נהנתי בחיי באף מונדיאל מאז איטליה. חבל שנגמר. :-.)

אומטיטי היה בעיני השחקן הכי טוב בהגנה הצרפתית… הגיע סוף סוף למונדיאל. הקרואטים יכולים להיות גאים בהופעה שלהם. אבל הקבוצה היותר טובה ניצחה. הצרפתים יעילים ותמיד שהיו צריכים את השער נתנו. אין לי תלונות :slight_smile:

אני ממש לא מבין את חוסר ההערכה לגרייזמן ועודף ההערכה לאמבפה. מה אמבפה כבר עשה במונדיאל שגרייזמן לא?

גרייזמן בנוסף לכל מה שעשה מבחינה התקפית גם משחק אחורה יותר על תקן מנהל משחק כשאמבפה וז’ירו לפניו ועושה גם לא מעט הגנה.

משום מה יש אנטי כלפי גרייזמן שאני לא יודע להסביר, מה מצפים שהוא יתן שלושער כל משחק? גם אמבפה שמוערץ לא עושה את זה (ובכללי לא עושה יותר מגרייזמן)

המשחק שלו נגד ארגנטינה השפיע על הצורה בה אנשים הסתכלו עליו. בדיוק כמוך, אני לא חושב שהילד היה טוב מאחרים באופן ברור. בכלל, אני לא חושב שהיה שחקן צרפתי אחד שבלט מעל כולם, ואולי זו הגדולה של הנבחרת הזו והמאמן שלה.

הייתי ילד ב-1990, אבל לא הייתי ילד במהלך מונדיאל 2018 :slight_smile:

אני יכול להגיד שלב שלם שגרייזמן היה הכי טוב בהתקפה הצרפתית לאורך המונדיאל. כלומר בואו נודה באמת, ההגנה של צרפת זכתה לה במונדיאל הזה, בין אם בהיותה בלתי חדירה, או בכך שברבע וראן העלה את הנבחרת שלב ובחצי אומטיטי (שניהם הרמות של גרייזמן אגב).

אך יחד עם זה, כל ההתקפה הצרפתית קמה על גרייזמן שניהל אותה. הוא כבש הכי הרבה יחד עם אמבפה ובישל הכי הרבה ובכללי הניע את הנבחרת מעמדה מעט אחורית יותר ופינה את החוד לאחרים.

נכון שלא היה לו משחק יחיד של תצוגת מופת נגד הגנה פח, אך הוא הופיע כל משחק ומשחק ובא לעבוד. הוא לא נמנע מעבודה שחורה בהגנה ולא ניסה לקחת את הכל על עצמו בכח ובנה סביבו נבחרת שמשחקת כנבחרת, בניגוד לכוכבים אחרים במונדיאל.

בכנות (לא יודע למה אבל זו מילה שחוזרת כאן באשכול) לא נהנתי מצרפת, ובכלל מתחיל להיות לי קצת מאוס מטורנירים, יש משהו -אנטי כדורגל פגע וברח קח את הכסף וברח- בטורנירים, נכון יש במבנה הזה מן המרגש, או מותח מעצם העובדה שיש הכרעה לא משנה מה, אבל האיכות של הכדורגל ירודה.
היחידה שנראתה כמו קבוצת כדורגל, נניח ברמה של לבאנטה, הייתה בלגיה, וגם היא עפה בגלל שלא יכלה להחזיק סגנון משחק ליותר ממספר התקפות או למשך יותר מעשרים דקות.

אבל זה המונדיאל, זו סוג ההרפתקאה, שחקנים איכותיים חוגגים לפרקים על הגנות לא מתואמות, והגנות קצת מתואמות חוגגות על התקפות לא מתואמות- ושתיהן יחד קורסות מהיעדר התמדה והמשכיות.

אבל שחקנים רוצים את הגביע, ולכן הוא ימשיך להתקיים מעצם האירוע המופתי של כל אומות העולם נאבקות זו בזו, בלי אבדות בגוף, אולי קצת בנפש…

אגב
אפרופו ה-var כרגע זה ברמה של :video killed the radio star
לא משהו

בהרבה מקומות מדברים על פוגבה כי שהעלה את הרמה שלו, הנהיג את הנבחרת הצרפתית, ו"הוכיח" למוריניו שהוא שחקן מעולה.
אבל על וראן ואומטיטי מדברים הרבה פחות, כאשר לפחות לדעתי הם השפיעו יותר ממנו, ולא במעט.

אז אני (ולא מעט אנשים פה בפורום) עיוורים, או שזה סתם בגלל ש"פוגבה" זה שם יותר מוכר/מצליח/מכניס מ"וראן"?

לדעתי, פוגבה הוא האוברייטד הכי גדול שהיה אי פעם. לא מבין מה אנשים רואים בו כל הזמן. אפילו בחוליית הקישור הוא לא היה הכי טוב בצרפת בטורניר.
אבל אם זה כל העולם, אולי אני הדפוק…

לפוגבה יש המון כדורגל ברגליים, הבעיה היא שהוא לא יציב ועושה המון שטויות. אתמול קרואטיה היתה יותר טובה, מודריץ’ חיסל אותו במאצ’אפ, אבל הוא בעט לשער פעם אחת במהלך המשחק וזה נכנס. זה מה שיזכרו לו. מישהו יזכור בכלל את ההחמצה האומללה שלו כשהיה חופשי בתוך הרחבה בדקה ה90? לא יזכרו לו את זה, יזכרו את השער.
פוגבה יכול לתת שער משלושים מטרים ויגידו איזה שחקן גדול הוא, אבל את כל איבודי הכדור והבעיטות ההזויות ליציע ישכחו לו יומיים אחרי המשחק.

למעשה עדיין זוכרים לו את היכולת מיובה, שם הוא שיחק לפני פירלו והיה הרבה יותר חופשי מעבודת ההגנה. היו עליו לא מעט ביקורות השנה ביונייטד.

מצד אחד אוברייטד, מצד שני מוריניו לא מאוד מאמין בו בניגוד לוראן ואומטיטי אותם כולם מעריכים, זה למה

מודריץ’ ופוגבה שיחקו בצדדים מנוגדים, לא יודע איך מודריץ’ חיסל אותו. במיוחד בהתחשב בכך שמודריץ’ לא היה טוב בכלל אתמול.

לא ראיתי טענה שפוגבה הנהיג את הנבחרת, להיפך - הוא היה חלק מהתלכיד הקבוצתי ולא ניסה לקחת פוקוס בכח. היה לו מונדיאל מעולה, בשורה אחת עם כל השחקנים המובילים האחרים של צרפת למעט גריזי שבעיניי הוא הדבק בין כולם.

מה שאנשים רואים מפוגבה הן פעולות שמנצחות את המשחק באופן ישיר, ובאופן טבעי וצודק פעולות אלה זכורות ומוערכות יותר.

אני חושב שפוגבה מביא ערך מוסף, בניגוד לשני הקשרים ששיחקו איתו. בנבחרת בה אפילו חלוץ המטרה עושה יותר הגנה ממרסלו וקרוס ביחד, קשר שיתן ערך מוסף זה דבר חשוב. אתמול קאנטה הוחלף באנזונזי - מישהו חושב שזה פגע בצרפת? גם טוליסו החליף לא פעם את מאטווידי ואף פתח במקומו אם אני לא טועה, ולא הורגש הבדל ניכר אם בכלל. בדומה לקאנטה ומאטווידי גם פוגבה היה חלש אתמול, אבל פוגבה גם מסוגל לכבוש (אתמול) ולהעמיד את חבריו מול השער (נראה לי בחצי גמר, לא יצא מזה שער אמנם).

אתה זוכר את ההחמצה הגדולה של רונאלדו בטורינו? זה בסדר אם אתה לא זוכר, כי רונאלדו תפר את יובה עוד לפני.

עדיף להצטרף להתקפה, לאיים ולא להצליח תמיד מאשר לא לאיים בכלל. אז בפעם הזאת פוגבה החטיא, אבל לפני כן הוא הכניס. וכנראה אם תתן לו את אותו מצב מדובר עשר פעמים, אחוז ההצלחה שלו יהיה גבוה. הדבר החשוב הוא שפוגבה מצטרף להתקפה ושיש לו יכולת להשפיע על התוצאה באופן ישיר.

צריך גם תאכלס, ואת זה אני אומר בתור מישהו שאוהב מאוד את איסקו.

לסיכום, אני חושב שפוגבה פחות בר החלפה מחבריו לקישור.

גם השער שלו אתמול הגיע אחרי מסירה פשוט מדהימה שלו עצמו לאמבפה לפני כן. הרבה קרדיט לאמבפה על ההגעה לכדור, אבל בכל זאת כדור ענק.

אני אזכיר משהו אחר בהקשר של רונאלדו. הבעיטות החופשיות שלו. יש לו שם של בועט חופשיות מצויינות. בפועל הוא לא בועט חופשיות מצויינות, הוא שולח אותם ליציע. בדיוק כמו הבעיטות של פוגבה.

איסקו בדיוק כמו פוגבה לא יציב. הוא אחלה בשביל אוסף היילייטס ליוטיוב, אבל לא שחקן יציב שאפשר לסמוך עליו להוביל קבוצה. אז כן מדיי פעם יצא לו משהו מדהים, אבל בכללי הוא לא מספיק טוב.

כמו שאמרתי אני לא מתכחש לאיכות שיש לו ברגליים, אבל יש לי בעיה עם השטויות הוא עושה ועם היציבות שלו.

פוגבה באופן כללי שחקן טוב מאיסקו. נגיד שהגנתית הם עוד איכשהו שווים, פוגבה הרבה יותר טוב בהתקפות מעבר, מהווה איום מתמיד על השער ויותר תכליתי. איסקו צריך להיות בכושר ותנאי מעבדה כדי להצליח (ואז הוא מצויין, שלא יהיה ספק), פוגבה כנראה יתרום איפה שלא תזרוק אותו. אין סתירה בין העובדה שהוא לא עומד בציפיות להיות מהקרם דה לה קרם של העולם, לבין זה שהוא עדיין טוב ויעיל מאיסקו ברוב המקרים.

בהקשר פוגבה, כתבתי בדה באזר:
במשך 50 דקות פול פוגבה החריב את המשחק של צרפת. איבד כל כדור בשלומיאליות, בין בחצי של קרואטיה ובין בחצי שלו. אבל פתאום הוא מחליף צד בקלטת ועובר ממוזיקת הטראש של צד א’ למוזיקה קלאסית בצד ב’. מסירת אומן מושלמת לאמבפה, השחקן המושלם לקבל אותה. ואז, לקרואטיה אין מה לעשות. אמבפה כשלעצמו איום גדול, וברחבה מחכים ז’ירו שהוא פיזית איום גדול, וגריזמן הקטלני. פוגבה מדלג לו באיטיות אופיינית את 60 המטרים מנקודת המוצא שלו לרחבה, ואת ההזדמנות השניה שקיבל הוא לא יכול להחמיץ.
הפריבילגיה להחזיק כזה שחקן, ש-50 דקות לא עושה כלום אבל יש מי שיכסה את זה (קאנטה, מאטווידי), והעומק באיום ההתקפי, הם נחלתה הכמעט בלעדית של צרפת.

פוגבה שחקן כל כך מוכשר שאפילו הוא לא מצליח לעמוד בפני עצמו. היה לו טורניר מצוין, כשהדבר החשוב ביותר שניתן לקחת ממנו הוא סימנים של התבגרות. פוגבה בוגר יהיה מפלצת קישור חסרת תקדים, כי כרגע יש לו פשוט הכל - מסירה, בעיטה, טכניקה, ראיית משחק, כוח, משחק ראש - חוץ ממוח. כשזה יסתדר, והתקווה היא שהטורניר הזה הביא את הבשורה ולכן הוא מקבל שבחים מקיר לקיר, התוצאה תהיה מפחידה.