מחזור שני, אכזבה ראשונה: רק 1-1 בברנבאו מול ויאדוליד

מה אתה רוצה מואראן? היה מהטובים היום. השער רשום על ראמוס וקרבאחל. הראשון מחליט לעזוב את העמדה ולתקוף את השחקן במקום להשאיר את העבודה לקאסמירו שהיה במיקום יותר טוב לעצור אותו. עכשיו בסדר,אנחנו כבר רגילים ליציאות האלה של ראמוס אבל דווקא עכשיו החלטת להיות כוסית ולתת לו לעבור?

על קרבאחל באמת אין מילים, פשוט שכונה מה שהוא עשה. הוא אשכרה בחר לעזוב את העמדה וללחוץ את השחקן במקום להישאר עם גווארדיולה ולתת לואראן לטפל בו. פשוט טימטום. לא יודע מה נסגר איתו, אבל הוא חייב להתעורר.

אה, לא לשכוח את קרוס האפתי שאיבד כדור בקלות מרגיזה וחזר להגנה כמו צב עם אסטמה. אבל היי העיקר החוזה החדש.

עברו עוד כמה משחקים מאז הגמר ב2018…

קרבחאל צריך להרגע, לא להתעורר. אם אצל שאר השחקנים הבעיה היא אדישות אצל קרבחאל זה אובר-מחוייבות.

אנחנו אומרים את זה כל עונה, ואתה צודק: יש לנו בעיה בהגנה, והיא בין השאר מבנית כי אנחנו מסתמכים על ההצטרפות של מרסלו ודני. את האליפות האחרונה לקחנו כי ידענו להבקיע יותר וכי היה לנו סגל עמוק. החלק הראשון יכול לקרות, השני מדאיג אותי יותר.

כמעט בכל עונה תקפנו עם שני מגינים, ואנחנו לא הקבוצה היחידה בעולם עם שני מגינים תוקפים. בשביל זה יש קאסמירו ושני בלמים ואתמול גם קרוס מיעט להצטרף קדימה בגלל המערך. רוב המשחק זה עובד אבל בשנתיים האחרונות שחקנים מאבדים את הריכוז ואת המשמעת כמה פעמים בכל משחק. בצ’מפיונס זה קורה הרבה פחות, אבל בליגה הקבוצה “משוחררת”.

אגב, התרומה של פפה לסוג המשחקים הזה הייתה גדולה. זה לא שאיתו היינו יובה, אבל האגרסיביות והמהירות שלו חיפו על קלות הדעת שלו ושל אחרים במשחקים כמו אתמול. המשפט שאמר עליו מוריניו בזמנו היה מאוד נכון. וראן טוב ממנו בכל פרמטר יבש אבל חסר לו “רוע”… צריך להכיר לו את נסים אגברייה שילמד אותו כמה טריקים.

לגבי ההבדלים לעומת 16/17, מעבר לזה שהשנים עברו ושחקנים התבגרו, ומעבר לעומק, גם יכולת ההבקעה שלנו נפגעה (כריס) ואני בספק גדול לגבי היכולת שלנו בקרבות הישירים בצמרת - יכולת שהייתה באנקר בזמנו. לתת לאתלטי 3-0 בדרבי, לצאת בשלום מהקאמפ נואו, לא להיות בשר תותחים בפיחואן (למרות שגם אז הפסדנו איכשהו). וכמובן בצ’מפיונס. עוד חודש וקצת נהיה אחרי סביליה והמטרופוליטנו, מאוד מסקרן לראות מה נוציא משם. מקווה שזידאן מחזק היטב את שרירי העכוז.

אני לא חושב שהכל שחור. התוצאה ואיבוד הנקודות מאוד מתסכלים, אבל מבחינת היכולת דווקא אפשר להתעודד (ההפקרות ההגנתית בסוף מכעיסה, אבל לעומת זאת קאסמירו במשחק מצוין).

מי שעקב אחר משחקי ההכנה וציפה ל- 6/6, קצת משקר לעצמו. התרחיש הסביר יותר היה שנאבד 2 או 3 נקודות מול סלטה בחוץ ונחלץ 3 נקודות מול ויאדוליד, אחרי דם יזע ודמעות ומופע אימים של גבב פנסיונרים ללא חיבור מינימלי ביניהם, אבל זה לא קרה. אני לא זוכר הרבה משחקים בשלב כה מוקדם של העונה עם כזה תיאום וכמות גבוהה של מצבים ואיומים על השער. חאמס מרגש, משחק לעומק ושובר את הבנאליות המשעממת של הקישור הרוחבי שכל כך התרגלנו אליו. רגל שמאל רק צריכה איפוס כוונות, לא מעבר לזה, והרווחנו בחזרה שחקן גדול. צריך גם לזכור שאנחנו עדיין משחקים בלי הכוכב הגדול שלנו, שלבטח היה עושה את ההבדל אתמול.

כמובן שכל המילים האלו “על הקרח” אם לא נצבור מומנטום חיובי מול ויאריאל וכל הבעיות מהעונה שעברה והקיץ האיום יצופו מחדש, אבל לפחות בינתיים לא הייתי ממהר ללבוש שק ולזעוק גוועלד. סביר להניח שגם הזמן לזה יגיע.

יכול להיות שאני מושפע מטיטי?

שחור זה עניין יחסי, אני בטוח שעם זידאן והזאר נהיה קבוצה יותר נורמלית מאשר עם סולארי והוא גם יקבל את הקרדיט כדי לא להיות מפוטר באמצע העונה (אני בטוח שגם אם לופטגי היה נשאר העונה הייתה מסתיימת טוב יותר). לא חושב שנאבק על מקום בצ’מפיונס כמו שאוהבים לזעוק פה מידיי פעם. השאלה אם יש קבוצה לאליפות ומבחינתי התשובה היא לא. אם מסי ייתן עונת כשירות רגילה אין לנו סיכוי, מצד שני תמיד אפשר לקוות שהשנה הגיל יתחיל להשפיע עליו…

הודעה אחרונה שלי להיום והפעם חיובית: גול ענק של קארים. ענק ענק. הוכח שוב שהוא פורח עם אצבעות שבורות.

אני רק מבקש שישאר על מה לשחק באוקטובר.
פילוסופית לא בטוח שזה עדיף, כי אצלנו עד שלא מגיעים למצב שצריך להרוס ולבנות מחדש…

כמו שזה נראה כרגע המערך הטוב ביותר הוא סוג של 4-2-3-1 כשחאמס משחק את ה10 ששיחק בזמנו אוזיל.
אני מאמין שעם חזרתו של הזאר נראה טוב יותר והקבוצה תחזור להיות חזקה. האם זה מספיק לאליפות? ברצלונה בכל זאת נראית חזקה יותר. אבל על הנייר גם בשנת 16-17 הם היו חזקים יותר.
בסופו של דבר רביעייה של חאמס, בייל, הזאר ובנזמה היא רביעייה חזקה מאוד שחיבור טוב שלה יכול להיות קטלני.

הברנבאו הוא עדיין “חור”. מתי נחזור לימים שקבוצות היו רועדות כבר במנהרה?
בשנתיים האחרונות שימו לב כמה יריבות הצליחו להפתיע:

ויאריאל ניצחה בברנבאו לראשונה בתולדותיה - במחזור ה-17 ב-2017/18.
ריאל סוסיאדד ניצחה אשתקד לראשונה מאז 2004.
בטיס ניצחה פעמיים ברציפות (ולראשונה מאז 2000).
ג’ירונה שפיגרה במחצית בתקופת סולארי - הפכה ל-2:1 (כשהקלאסיקו התקרב וריאל יכלה לצמק את הפער)
ויאדוליד עצרה רצף של 8 הפסדים ו-33 שערי חובה.
וגם עוד ביזיונות כמו צסק"א מוסקבה ואייקס…

אגב ראמוס אמר דברים נכונים גם הוא: “שיחקנו אחרי הגול יותר עם הראש ופחות עם הלב, לפעמים צריך להסתפק ב-0:1 שמשיגים”. הוא אמר שבייל וחאמס הרוויחו את מקומם מחדש וזו עוד דרך להשתפר (מעבר לציטוטים על ניימאר).

רק אניח את זה פה

בהחלט שער ענק שלא הרבה שחקנים בעולם יכולים לשים.
הזכיר לי שער של רונאלדו מהשנים האחרונות שהסתובב במקום והבקיע, יכול להיות מול בילבאו? מישהו זוכר?

שמתי לב לזה,בדקה 20 כבר היה עם 5 איבודים,איבוד כל 4 דקות וזה עוד במשחק יחסית חיובי שלו.
רוב התגובות הקוטלות אחרי המשחק הופנו לויניסיוס,וראן וקורטואה שהפך כבר לשעיר לעזאזל בקרב האוהדים,רק איסקו עובר מתחת לרדאר של כולם,הזוי.

לא חושב שהיה לו משחק טוב או משהו אבל יש איבודים ויש איבודים… מתוך העשר שלו זכור לי לפחות 3 שאם היו עוברים זה היה מצב כמעט ודאי לגול.
מעדיף שחקן שמאבד 10 כדורים במשחק ומבשל גול או 2 (וזה לא שאיסקו לא היה קרוב לזה) מאשר שחקן עם 99 אחוזי דיוק שמתמסר לרוחב עם עצמו ומודריץ :wink:

או שעדיף פשוט שחקנים שמשחקים לעומק ולא מאבדים כל כך הרבה כדורים,איזה תזמון מסריח לפציעה הזאר מצא לעצמו…

כל הנקודה שלי הייתה שמשחק לעומק ואיבודי כדור מגיעים ביחד.

יכול להיות שאני ראיתי משחק אחר אבל אני ראיתי איסקו שהיה יותר מבסדר גמור, עם היציאה שלו המשחק שלנו התבלגן, לפעמים נראה לי שהביקורת מגיעה מתוך הרגל ישן.

שיחקנו כדורגל טוב במחצית הראשונה, כדורגל הרבה יותר טוב ממה שהרוב כאן ציפה שנציג, הגענו להרבה חצאי הזדמנויות שאם חאמס היה בכושר מספיק טוב היה מבקיע אחד מהם, אנחנו צריכים להיות יותר סבלניים ומדויקים בפעולה האחרונה והלפני אחרונה.
מה שהפריע לי זה שכל המחצית הראשונה שהיינו טובים בנזמה שיחק רחוק מאוד מהשער, הוא חייב לשחק כמה שיותר קרוב לשער, רונאלדו כבר מזמן לא כאן וככל שבנזמה קרוב לשער דברים טובים קורים.
במחצית השנייה החלק מהדקה ה- 60-65 ראינו את ריאל מדריד הישנה והבעיתית, אבל לא הייתי ממהר להסיק מסקנות דווקא מהחצי השעה האחרונה ולטעון שכלום לא השתנה. נכון שהרגלים ישנים קשה לשנות אבל עם עבודה קשה זה אפשרי בהחלט.

הזאר עדיין לא שיחק וניימאר עדיין על המדף.

מסתבר שאותם שחקני התקפה בדיוק פתחו גם באנואטה באוגוסט 2014.

אני לא יודע איך לא צועקים את זה פה, אבל אני מאסתי באיסקו כבר מזמן. איטי,מגושם ולא תכליתי בעליל. הוא הורס הרבה יותר מאשר יוצר בהתקפה, וכמובן שהוא לא מורכב בגלל תרומתו ההגנתית.
איכשהו סולארי היחיד שנתן לו את מה שמגיע לו. הראשון שראשו היה צריך להיערף הקיץ.

אני לא חושב שהיה לו משחק יותר מסביר בוא נגיד… הוא היה סבבה לגמרי בתפקוד של קשר 50-50, עשה הגנה ולחץ סבירים ומשחק מסירות ככה ככה. בתפקוד ההתקפי כבר ראיתי ממנו הרבה יותר (על אף כמה מהלכים טובים) ואני מצפה ליותר.
לא חושב שההוצאה שלו דווקא היא מה שגרם לבלאגן, יש יותר משקל לעובדה שזידאן בפאניקה לא אופיינית החליט לשחק 4-2-4 מדקה 65 בטח כשקרוס הוא אחד מה2 האלה.

גם כשקיבלנו את הגול ואסקס היה על הקו כבר, איחרנו בחילוף בדקה אחת וזה עלה לנו ב2 נק לדעתי.

מתכוון לשער מספר 5?