מחזור שני, אכזבה ראשונה: רק 1-1 בברנבאו מול ויאדוליד

מסכים. ביחס ליכולת ליגה לאומית שאיסקו הציג עונה שעברה, היה לו משחק סביר. אבל ממתי זה הפך למספיק בשביל שחקן ריאל מדריד אני לא יודע…

כמו שאמרת, אחרי העונה שעברה כל משחק סביר ואפילו רע (במונחים של מועדון גדול שמכבד את עצמו) הופך להיות משחק טוב ביחס לאשתקד. בייל עושה 2 פעולות טובות במשחק ואוטומטית הוא הופך לאיש המשחק. הסטנדרטים בקבוצה הזאת ברצפה, אם פעם זה היה “כמה חתיכות תקבל ויאדוליד” עכשיו זה “כמה מצבים נוכל לייצר”. אפילו בתקופות שהסתובבו פה דיארה וגאגו הצלחנו לפרק בבית קבוצות כאלה.

במסע"ת אחרי המשחק זידאן סיכם את המצב
של הקבוצה: “עשינו את הדבר הכי קשה שזה להבקיע, אחרי זה היינו צריכים להעיף את הכדור לעזאזל”.

אין לנו לא קבוצה ולא מאמן…

אני חושב שה"יותר מבסדר גמור" שלי ו"סביר, סבבה לגמרי" שלך הם אותו הדבר פחות או יותר.

יחסית לאיסקו של אנצ’לוטי הוא היה בינוני, יחסית לתחילת עונה ואחרי עונה מסוייטת הוא היה 6.5(אני חושב שעדיף מספרים :slight_smile: ).
הוא בא לקבל את הכדור בכל מצב והצליח לשמור עליו בשטחים צפופים, הניע את הכדור בצורה טובה למרות שפה ושם עדיין האט את המשחק ובחר את המסירה הלא נכונה, שמירה על הכדור בצורה טובה היה דבר שמאוד בלט בחיסרונות בתקופת סולארי, הגנתית עשה את המצופה ממנו פחות או יותר ולמרות שהתקפית לא הבריק עדיין היה אחראי על רוב המצבים שהגענו אליהם.
לא ציפיתי ממנו להרבה יותר, סה"כ זאת נקודת פתיחה טובה כדי שיוכל לחזור לכושר הטוב שלו.

נכון שהבעיות התחילו עם המעבר המוזר והמוקדם מדי שזידאן עשה ממערך למערך, אבל בכל מקרה כשאיסקו יצא לא היה מי שיחליף אותו בתפקיד על המגרש, חאמס כבר היה בחוץ, מודריץ’ מורחק ואסנסיו והזאר פצועים, לכן היה חייב להישאר על המדרש לדעתי.

שנייה אחרי הגול ואלוורדה היה חייב להיכנס במקום בנזמה/בייל, לא ואסקז ולא לחכות כמה דקות.

כן רק שמדובר בשחקן שרוב המסירות שלו הן על 2 מטר. הדבר היחידי שהוא עושה טוב בתחום זה דאבל פאסים

אתה מדבר על איסקו? כי אם כן אני לא מעוניין לפתוח דיונים ברמה של בארסה מאניה. אם זאת הדעה שלך עליו
(ו-baby legs הוא לא מהשחקנים האהובים עליי, לא אפילו קרוב) אז או שאתה כותב דווקא כדי לייצג את הצד השני או שהתחלת לראות כדורגל לפני שנה וחצי. לאיסקו יש יכולת מסירה מצויינת ואם היו לו רגליים בגודל של בנאדם מלא אז היכולת גם הייתה מדהימה.
אתה יכול לשים סרטונים ביוטיוב שמראים לך שהוא יודע קצת יותר מ"רק דאבל פאסים" או אפילו לראות שוב את כל הנגיעות שלו מהמשחק האחרון בו איבד 10 כדורים ולראות כמה מהפעולות המסוכנות שלנו הגיעו ממסירות שלו.

שחקן יכול להיות מצוין בהרבה פעולות שלו אבל פשוט לתקוע את המשחק. לטעמי ריאל משחקת טוב יותר ללא איסקו מאשר איתו, והמשחק האחרון הוא לא דוגמה כי כן צריך לשים במקומו קשר אחר (לטעמי 4231 עם חאמס כקשר התקפי)

איסקו שחקן חביב אבל אוברייטד. הקהל בברנבאו התלהב אחרי איזה דריבל יפה של איסקו כדי להשתחרר מלחץ במרכז המגרש, רק מה הוא עשה עם זה? בסוף מסר אחורה. לפני הדריבל הזה הוא איבד חמישה כדורים ואחריו איבד עוד חמישה. כל הדריבלים שלו לא מייצרים מצב אחד. אלה דריבלים של השתחררות מלחץ, סיבובים סביב עצמו. חסרה לו המהירות כדי להשאיר מאחור את השחקן שהוא עובר. אם הוא לא היה ספרדי הוא לא היה אהוב הקהל.

יש לאיסקו כישרון, בעיטה טובה ויש לו ראיית משחק. הבעיה שהוא תוקע את המשחק עם האיטיות הפיזית והמחשבתית שלו. מול קבוצה שמסתגרת מאחורה אתה חייב להניע את הכדור מהר כדי להתיש אותם ולמצוא פתח בהגנה. להחזיק בכדור הרבה זמן מאפשר להם להתארגן יותר טוב בהגנה. מול קבוצות שלא מסתגרות מאחורה עדיף קשר יותר מהיר מאיסקו שמאפשר יציאה למתפרצת.

אתה יורה מהמותן מבלי לבדוק !
כל האיבודים של איסקו היו בשליש האחרון כשהוא ניסה למצוא חבר למצב הבקעה בתוך הרחבה, בנגיעות שלו בשליש המרכזי הוא 100% במסירות.
ואיסקו יצר 4 מצבי הבקעה לחברים שלו ב 65 דקות שהוא שיחק.

אי אפשר מצד אחד לדרוש משחק לעומק ומצד שני להתחיל לספור לשחקן שמשחק לעומק איבודי כדור…

נכון שהוא לפעמים מאט את המשחק אבל כשאתה תחת לחץ ואתה רוצה לשמור את הכדור שחקן כמו איסקו מספק לך אוויר לנשימה, במשחקים נגד קבוצות שלוחצות גבוה וקבוצות ששומרות טוב על הכדור עדיף שיהיה לך איסקו על המגרש.

איסקו היה שחקן חשוב אצל כל מאמן שעבד איתו חוץ מסולארי המטורלל. כולל נבחרת ספרד.

מצחיק שרשמת שאתה לא מעוניין לפתוח דיונים ברמה של בארסה מניה, ואז אתה מציע לי לראות קליפים של מסירות ביוטיוב, ועוד טוען שאני רואה כדורגל שנה וחצי או מחפש להציג את הצד השני. טוב שלא הצעת גם שאני בן דוד של חאמס. אז לידיעתך, לא,אני רואה כדורגל לאורך קצת יותר זמן וראיתי כל שנה בקריירה של איסקו מאז שפרץ(לצערי).

קרוס ומודריץ’ הם מוסרים מצוינים, חאמס מוסר מצוין, איסקו בכלל לא מדגדג אותם. חצי מהכדורים הארוכים שלו לא מגיעים ליעד, ויש לו בעיה רצינית בפסים במרחק בינוני שבהם הוא ממש חלש.

אה ותסלח לי שהמקבץ מסירות שלו לאורך 6 שנים, גם אם ארוך ויפה מאוד, לא מרשים אותי. לפעמים לא צריך סטטיסטיקה וסרטוני Highlights, אלא זוג עיניים.

ולפי זוג העיניים שלך, למה מאז שהוא פרץ(לפני המון שנים) הוא שחקן מפתח בקבוצה הטובה בעולם ובאחת הנבחרות הטובות בעולם ?

• אני באמת מרגיש שהסטנדרט ירד, משחק כמו ביום שבת - פעם עם פחות מרביעייה או אפילו מאניטה הייתי מרגש שהחמצתי משהו. הימים בהם ניצחנו משחקים במנהרה נגמרו מזמן, בטח בברנבאו. הקבוצה שיחקה בצורה סבירה ולא יותר. לא היו יותר מדי החמצות שגרמו לזידאן לגרד בשיער שאין לו. וזה עצוב שאנשים מרוצים.
  • אני בטוח שאם אני אעשה השוואה בין הברנבאו לקאמפ נואו בעשור האחרון ועזבו את הקלאסיקוס - תהיה לי חלחלה. הפאניקה הזו “במקדש” חייבת להיפסק. לא בושה לנצח 0:1. והיריבה אפילו לא הייתה ברצלונה. זה לא חייב להיות חילוף של מאמן, השחקנים האלה לא עלו אתמול מהקאנטרה.
  • ועדיין קצת ברצלונה, אמנם לא בכל משחק זה יקרה אבל בכל-זאת - בלי התקפה בכלל הם תוקעים חמישייה לבטיס ואנחנו בסגל מלא חוץ מהזאר (או.קיי, שחקן ענק אבל אולי ייקח לו זמן?) מקיזים דם כדי לכבוש מול ויאדוליד

אז למה איבדנו אליפויות אם ניצחנו את כל הויאדולידים בחמישיות ?

מכבי חיפה תוקעת חמישייה להגנה והשוער שבטיס העמידה במשחק האחרון.

קודם כל, איסקו היה לשחקן מפתח אולי למשך שנתיים מתוך השש שנים שלו כאן. בשאר הזמן הוא נע בין מחליף ראשון לשחקן משלים. אפילו בעונת השיא שלו הוא יובש על הספסל עד דצמבר.

מעבר לזה, בשיא איסקו שחקן באמת מעולה-מסוכן, זריז, חכם, בועט טוב ומוסר לא רע. העניין שהוא כבר שנתיים רץ פחות מקרוס, וברגע שהמאמן מוציא אותו מההרכב לשלושה משחקים מתחילות התבכיינות והתרסקות בבטחון וביכולת, וזה לא שהוא כזה יציב כשחקן הרכב. ברגע שהוא מאבד את הבטחון הגולים נעלמים לחלוטין.

גם שחקנים בינונים במקרה הטוב כמו נאבס, נאצ’ו ולוקאס היו חשובים מאוד בקבוצה שלנו, זה לא אומר שהם וורלד קלאס.

איסקו של ספרד מקבל הרבה יותר בטחון ותפקיד הרבה יותר חופשי וככה מביא לידי ביטוי את היכולות שלו בצורה הרבה יותר טובה. איסקו של מדריד לטעמי אף פעם לא הגיע לרמה הזו, מה שקיוויתי שיקרה עם לופטגי וראינו שלא קרה.
עוד ראוי לציין שכדורגל נבחרות הוא ברמה ירודה בהרבה מרמת המעודונים ולא חסרים שחקנים שהפיקו בטורינרי נבחרות רק כדי להיות בינונים במקרה הטוב בקבוצה.

והכי חשוב, טענתי שלפי זוג העיניים שלי איסקו לא מוסר כזה טוב, לא שהוא שחקן אשפתות. מה קשור המעמד שלו כשחקן מפתח?

אסיים ואומר שגם אם איסקו היה לפני שנתיים וחצי השחקן הטוב בעולם היום זה לא רלוונטי כי הוא מזמן לא זז כמו שחקן כדורגל. העונה האחרונה שלו הייתה זוועתית בכל כך הרבה מידות והאחת שלפניה נוראית בדרכה.

בתור אוהד ליברפול אתה אמור להבין למה,כי הייתה לנו אז יריבה שכמעט ולא מעדה וכל עונה האלופה הייתה צריכה 99 נקודות כדי לזכות באליפות,בעונות האחרונות אנחנו מפסידים אליפויות לבארסה הכי חלשה מאז 2009 כשאנחנו מתנהלים כאילו הכל בסדר והשחקנים שמסריחים את המגרש נשארים פה עונה אחרי עונה וזוכים לשדרוגי חוזה.
זה מה שמתסכל,מרגיש לי כאילו אנחנו צריכים עונת שיא כדי לזכות באליפויות שהם לוקחים על אוטומט.

איסקו שיחק בכל 5 גמרי הצ’מפיונס שריאל זכתה בהם, באליפות האחרונה הוא הבקיע 10 שערי ליגה רובם מאוד מכריעים ובישל 8 שערים רובם מכריעים ב 30 הופעות במספר דקות השווים 18 משחקים מלאים בלבד.
תרצה או לא תרצה הוא שחקן מפתח בריאל, גם העונה כפי שזה נראה הוא יהיה שחקן מפתח, ולא בגלל שלזידאן ואנצ’לוטי אין “זוג עיניים”.

לא מדוייק, ברוב העונות 94 נקודות אמורות היו להספיק, ריאל פשוט מעדה ביותר משחקים שעל הנייר היו ציריכם להסתיים 4-0 לטובתנו וברצלונה כמעט ולא, אז אי אפשר להגיד אחרי עוד מעידה ש"פעם זה לא היה קורה", זאת הכוונה שלי, מעידות היו ויהיו, צריך רק לצמצם אותם אותם כמה שאפשר.

טיטי כפרה עליך, שוב פעם התייחסת למיליון דברים ולא למה שרשמתי. זוג העיינים מיוחס ליכולת למסור, לא ליכולת כשחקן. זה שאני פחות מעריך אותו מהמאמן הממוצע של ריאל מדריד זה סיפור אחר.

אגב,אהבתי שרשמת שהוא שחקן מפתח ואז ציינת שהוא שיחק מספר דקות של 18 הופעות בלבד, ועוד בעונת השיא בקריירה שלו

אגב 2,יפה לאיסקו שהוא שותף בכל גמר אלופות, רק חבל שיש לו חמישה שערים ב6 עונות בליגת האלופות אצלנו! אפילו לאסנסיו יש יותר בבערך שליש מהדקות

שחקן מפתח זה גם שחקן שמשנה משחקים ומביא נקודות גם אם במספר מועט של דקות, מוראטה למשל היה שחקן המפתח השני בחשיבותו אחרי רונאלדו באליפות האחרונה.
איסקו שיחק ב 30 משחקים מתוך 38 באותה עונה ותרם שער כל 90 דקות(הבקיע או בישל).

כן רק שזו לא ההגדרה לשחקן מפתח אצל רוב האנשים. שחקן מפתח הוא שחקן שמקומו בהרכב בלתי מעורער, ע"ע כריסטיאנו, קרים, מודריץ’, ראמוס או קרוס.

ולא טענתי בשום שלב שזו הייתה עונה רעה שלו, די להפך. אין לך מה לנסות לשכנע אותי שהוא היה טוב אז.

לא הבנתי, טיטי, איסקו מוסר טוב?

איסקו שחקן טוב, ואין לי שום בעיה עם זה שימשיך להיות שחקן חשוב גם העונה.

הוא מוסר טוב אבל לא ברמה של קרוס לדוגמא אבל מביא איכויות אחרות למשחק. ובניגוד לקרוס איסקו מנסה הרבה יותר מסירות לעומק.