שמינית גמר ליגת האלופות: מעבירים את ההכרעה לקאמפ נואו, אחרי 1:1 מול נאפולי (גריזמן)

אה, לא הבנתי אותך. חשבתי שאתה צוחק על טודיבו\אראוחו ספציפית. אז אין חילוקי דעות בינינו.
משה באחת ההודעות הסביר יפה איך מכרו לנו את טודיבו\אראוחו בתור אלטרנטיבה לדה ליכט. אני קניתי את זה אז, עכשיו ברור שהוא צודק.

היה פה מישהו שכן מרוצה, כי הוא מעריך מאוד את העבודה שהוא עושה. גם אני מעריך את זה, אז מה?

לא הסכמנו על הרבה דברים בתחילת השנה, יש דברים שלא מסכימים גם עכשיו.

פוץ’ הוא מספר 7 ברוטצית הקשרים, ראקיטיץ’ מספר 6 או 5, וככה זה אמור להיות. בוסקטס, ווידאל, ארתור , דה יונג הם הראשונים. ריקי פוץ’ צריך להתאמן וללמוד, ולקבל דקות בשנה הבאה, לא עכשיו.
אין לי הסבר למה ראקיטיץ’ פתח וארתור לא. תשאל את המאמן.
ווידאל חמום מוח זה ידוע. אבל הוא הקשר היחידי בסגל שמביא משהו גם להתקפה. אני הייתי שמח לו אלניה היה נשאר וראקיטיץ’ נמכר, עוד נקודת חובה למי שמתכנן את הסגל. אבל קשר אחד היה חייב לעזוב.
אגב, לא ראיתי שום מילה רעה כלפי פרנקי במשחק הזה. הוא היה אנמי לחלוטין, לא יותר טוב מראקיטיץ’.

לא יודע אם התכוונת אליי (בכנות? חשבתי שהייתי די ברור בהקשר לאראוחו, ומסתבר שלא הבנת אותי, אז כל העולם שלי התערער :slight_smile: ), אבל אני חושב שזה בדיוק העניין - קשה לי להאמין שמישהו לא מרוצה כרגע מגריזמן בעצמו, או מההתנהלות שלו. הבעיה הייתה, ונשארה, עצם זה שהוא נרכש (ובסכום הזה, למרות שזה לא סכום מוגזם לגריזמן).
ברגע שהוא נרכש, אני מקבל את זה שהוא על הדשא. ברגע שהוא על הדשא - אני שמח שלפחות הוא נלחם ומנסה ומשקיע. זה יותר, לפחות מבחינת מה שאני רואה, מכמה שחקנים אחרים.
יכול להיות שאלו דרישות נמוכות מידי משחקן, בטח בקליבר כזה, אבל לדעתי זה כן ראוי לציון. תראה לאן הגענו.

משה השווה אותו לקוטיניו, ואני מסכים - שניהם רכשים לא נכונים, ושאי הנכונות שבהם הייתה צפויה מקילומטרים. אבל מביניהם - מעדיף את גריזמן. בלי לחשוב בכלל. אני לא מדבר על תרומה סטטיסטית (אם כי אני חושב שגריזמן יותר טוב גם בזה), אבל מבחינת זה שהוא לפחות לא עומד על הדשא עם פרצוף מדוכא? כבר התקדמות.

האם בסך התרומה שלו היה אפשר להסתפק באיזשהו “פדרו”? ברור. אבל…אתה יודע…הנהלה וזה.

אני לא כל כך משוכנע בזה.

שהיה ברור, גריזמן הוא לא הצלחה, וברור שאני מבין את האכזבה ממנו , ודרך אגב, גם לא אהבתי את הרכש שלו מההתחלה. אבל ההבדל בינו לבין רכש קודם שנכשל מאותה הסיבה, שאני לא חושב שהוא אישית אשם בזה. האשם הוא מי שרכש אותו, למרות שהיה ברור מראש שהוא מיותר.

הוא מסורס, לא משחקים עליו. והוא ברור סובל, אבל אני לא לוקח את זה כמובן מאליו, שהוא נלחם, יורד להגנה ועושה הרבה ריצה במשחק. ובאופן כללי באמת מנסה. זה לא מובן מאליו.

זה לא הצלחה וברור שזה לא יספיק. אבל זה המצב. ושוב שואל את עצמי, אם לעשות את אותה הטעות שנה שלישית ברציפות ולחרבש לנו את הקבוצה זה עניין רק של חלמאות או זדון מהליצנים שמנהלים אותנו.

דרך אגב, אני בכלל לא מתרשם לא מנאפולי ולא מהמאמן שלה, עצם העובדה שיצאנו משם בתוצאה טובה. מדגימה שהיא קבוצה בינונית. רק לחשוב שלפני כמה שנים , סארי היה שם. זה היה קבוצה נפלאה. איזה כדורגל. נאפולי של סארי היתה דופקת לנו תבוסה.

אין לי הרבה חילוקי דעות עם שניכם.
בהקשר של טודיבו, זאת אי הבנה שלי לגבי מה שאייל רשם.
בקשר לגריזמן, אני מודד אותו לפי מה שהוא היה אמור להיות. זה שהוא משקיע בהגנה , לא מספיק בשבילי כדי להאריך את התפוקה שלו. הוא בדיוק פדרו, שהגנתי עליו בפורום הקודם. אבל פדרו שחקן בית שלא עלה כלום, ישב בשקט על הספסל כשצריך וקיבל משכורת לא גבוהה. ברור שמי שאשם בראש ובראשונה זה מי שקנה את גריזמן, אין לי טענות לגריזמן עצמו. אני מאוכזב מהתרומה שלו ביחס לשחקן שהיה אמור להגיע במחיר הזה.

אני רק רוצה להגיע שבין גריזמן לקוטיניו, אני אעדיף את הברזילאי בכל יום.

בעוד יכולנו לנסות את קוטיניו בקישור, עם שני קשרים יותר דפינסיביים (לדוגמה דה יונג ובוסקטס), אני לא רואה איפה אפשר לשחק איתו ב4-3-3 הנוכחי שלנו, ובאיזה הרכב אפשר לשחק איתו כשאין לנו את סוארז.

דעה לגיטימית לחלוטין.

אגיד את זה ככה -
מראש - לא רציתי את שניהם, ואני עדיין חושב שזו הייתה טעות להביא כל אחד מהם.
אם חייבים “לשרוד” רק עם אחד מהם - אני מעדיף את גריזמן.

נכון שעקרונית קוטיניו אולי יכול לתרום ביותר עמדות מאשר גריזמן, אבל יש לי כמה בעיות איתו:

1. הוא נתפס לי כשחקן שיותר מתאים להיות הגו טו גאיי, זה שהכל עובר דרכו, כלומר - המסי. יש עם זה 2 בעיות: הראשונה היא שלדעתי זה לא מתאים לברצלונה (לפחות כרגע), והשנייה היא ש…יש לנו כבר מסי.
    עוד שחקן כמו מסי (לא מבחינת הרמה, אלא מבחינת המיקום והתפקיד) זה לא רק מיותר מקצועית (כי הוא לא באמת נותן למסי מנוחה, או אפשרות להתעסק בדברים אחרים במגרש), זה מיותר גם כלכלית (בהינתן שחקן בקליבר של קוטיניו, ושבגלל זה הוא “חייב” לשחק כל משחק, גם אם הוא לא מתאים), וגם עוד יותר תוקע את האמצע ואת המשחק.
  2. יכול להיות שהכל אחיזת עיניים וסתם שיפוטיות יתר, אבל תמיד אעדיף שחקן שלפחות נראה שהוא מתאמץ. ברור שיש עוד קריטריונים, ולא פחות חשובים, אבל אם גריזמן וקוטיניו דומים מבחינת הסטטיסטיקה היבשה, ההשתלבות שלהם בסגנון המשחק, העלות (קנייה ושכר) שלהם וכו’ וכו’ - אני אעדיף את ההוא שרץ ונלחם ומשקיע, ולא את ההוא שעומד על המגרש בפרצוף חמוץ.

אגב, בעניין אראוחו/טודיבו. אך שניהם מצורעים לעל קצה הספסל אז עדיף את המצורע הזול יותר. אולי בגלל זה העיפו את טודיבו, כי המשכורת שלו גבוהה משל אראוחו.

לגבי הקישור, אני חושב שאני יכול להקביל את מקרה ראקיטיץ אצלכם למקרה לוקאס ואסקז אצלינו. שחקנים סבירים בהחלט, פשוט תלוי לאיזה ייעוד. להרכב הם לא מתאימים, אך לשחק כמחליף שני זה בהחלט לגיטימי. אני לא יודע מי אתם מצפים שיאייש את עמדת הקשר החמישי אם שחקן ברמתו של ראקיטיץ לא מספיק.
הבעיה היא, כמו שכבר נאמר, שואסקז וראקיטיץ מקבלים יותר דקות על חשבון אחרים. בין אם על חשבון שחקן שהוא גם צעיר וגם לא פחות טוב או פשוט על חשבון שחקן טוב יותר.

בכל אופן, מכת הפציעות שיש לכם בהתקפה הייתה יכולה בקלות ליפול על הקישור, ובמצב כזה הייתם שמחים שהקשר החמישי לא יצא מהפריזר בשביל רגע כזה

לא העיפו את טובידו בגלל המשכורת שלו. העיפו אותו בגלל הצורך הבהול במזומנים. אראוחו הוא בלם ברצלונה ב, ובכלל לא נחשב בתוכניות של הקבוצה הראשונה. העובדה שהוא לא היה בסגל מול אייבאר הוכיחה את זה…

ראקיטיץ וזה כל מי שרואה אותו באמת משחק, כבר מזמן כבר לא ברמה של ברצלונה. מספיק לקשקש לי את זה. לא לשחק בהרכב ולא לחמם את הספסל. מי אני מצפה? ריקי פוץ הוא יכול להיות בשמחה הקשר שמחמם את הספסל (שלא לדבר על אלנייה)…

אתם יודעים מה, אולי אני מחמיר יותר מידי עם ראקיטיץ. בשביל הפח זבל שאנחנו משחקים עכשיו אולי ראקיטיץ מגיע לנו בתור עונש.

נקודות למשחק:

שומו שמיים חזיז ורעם! 4 קשרים הגנתיים עלו לשחק היום! 4!! (וידאל גם נחשב) זה לא הגיוני, אפילו וואלוורדה פחד לעשות את זה מקסימום הוא היה שם את סרג’י רוברטו (רק שלא יהיה כשיר לגומלין!! אמן) בתור “קיצוני”.

1. קיקה סטיין עם בחירת הרכב בזיונית עם תלות טוטלית במסי, אני חושב שפאטי או אפילו ריקי שמשחק בתור כנף שמאל סטייל אנייסטה היה עוזר. מה שמראה שזה לא רק המאמן בברסה (וואלוורדה עדיין אשם) זה גם הגיבוי והציפיות.

2. פריפו אכזבה, זה שנה ראשונה אז אולי יש איזה שביב תקווה אבל בנתיים אני מתגעגע לאלבה גם שהוא לא בשיאו.

3. יפה לראות שהמאמן מאמין באומטיטי אני מאמין שבסוף זה ישתלם לנו

4.הדבר הכי טוב שקרה לנו זה האדום לוידאל והצהוב לבוסקטס (היה עדיף אדום לראקטיץ) אבל ניחא לפחות לא נוכל לראות את ההרכב הזה שוב.

1. יש לציין את השיפור ביכולת של סמדו מאז שסטיין הגיע, המבחן עכשיו שרוברטו יחזור ולא יוריד אותו לספסל.

2. :clap: למילים של בוסקטס אבל בורתמאו פשוט ישתמש באבידל כמגן אנושי…

כמה מילים על המשחק הזה ספציפית מהאוהד ה"נייטרלי" (כביכול חח)-

*השיפור של סמדו בגרף עלייה מתמיד, הוא לגמרי נראה לרמות האלה, אחלה מגן לדעתי. כשהקבוצה שלכם תזרום יותר הוא גם יראה טוב יותר התקפית, יש לו מה לתרום.

*מרגיש לי שדה יונג ובוסקטס מפריעים אחד לשני על המגרש, הכל עובר דרך הספרדי מה שמונע מדה יונג לפתח ניהול משחק כמו שהוא יודע.

*מבין את כל הטענות על גריזמן ברמה הכללית ומסכים עם רובן, אתמול הוא היה סביר פלוס (שלא להגיד הכי טוב אצלכם) וגם כבש בזמן שמסי היה נראה כמו צל של עצמו.

*טר שטגן (ושיפוט יחסית אוהד לדעתי, לא בא לחרחר ריבים) מנעו מכם תבוסה לנאפולי גם לא של סארי.

*פיקה עייף, הלוואי ויפתח בקלאסיקו (לא שיש לריאל מישהו מהיר מספיק כדי לנצל את זה).

מה המשכורת של טודיבו לעומת אראוחו? יש לך מקור אמין?

קיבלנו עליו 1.5 מיליון יורו. זה כמו צורך בהול שלי בשקל וחצי. זה לא יכול להיות ההסבר.
אני באמת ובתמים מאמין שוולוורדה ראה משהו באראוחו, לכן טודיבו הועף. אחר כך וולוורדה הועף וסטיין לא רואה כלום באראוחו. זה נשמע לי יותר הגיוני. או שבאמת לטודיבו יש משכורת גבוהה כמו שגב טוען.

אם אתה מחשיב את וידאל כקשר הגנתי במשחק הזה, אז גם גריזמן קשר הגנתי. הם היו בערך באותה עמדה בצד ימין ושמאל, טיפה מאחורי מסי. אתה מוזמן לבדוק בדו"ח של אופ"א. שניהם עשו בעיקר הגנה.
https://www.uefa.com/newsfiles/ucl/2020/2027123_tl.pdf

השאילו אותו בתקווה שבקיץ שאלקה תקנה אותו. ואז תג המחיר שלו יעלה.

שאני אומר שהמצב הכלכלי שלנו יותר גרוע ממה שהם מספרים לזה אני מתכון.

כן, אבל זה היה נכון לעשות גם אם באמת בונים עליו לעתיד.
אם יש לך שחקן צעיר ומבטיח שאין לו מקום בסגל כרגע, עדיף להשאיל אותו. כמו שעשו עם אלניה.
אנחנו נחיה ונראה מה יעשו עם טודיבו בקיץ. אם שאלקה יקנו אותו במחיר שנקבע, זה 25 מיליון יורו. אנחנו כבר החזרנו את המיליון ששילמנו לטולוז.
הבעיה איתו כמו שאמרת לפני כמה הודעות - שמכרו לנו אותו בתור דה ליכט. אין לי בעיה עם הקניה שלו, ואין לי בעיה עם ההשאלה. יש לי בעיה שהוא לא קיבל דקות בכלל גם כשזה התבקש, ויש לי בעיה שגם אראוחו לא מקבל דקות בכלל גם כשזה מתבקש.

פה מכרו אותו בשביל לקשקש כמה דולרים בשביל לסגור את החוב עד סוף יוני או משהו כזה . אם שאלקה יקנו אותו בסופו של דבר, ויסתבר שהוא בלם טוב. אז מה שווה לך הכסף שלו? אתה ארסנל? עוד ארבע שנים עם ברתומאו בתור נשיא אתה תהיה ארסנל, אבל בנתיים אתה לא… אם שאלקה לא יקנו אותו, לא הרוחת כלום, אלא הפסדת שחקן שיכל לעזור לך טיפה מול קבוצות חלשות בשביל לשחרר ולתת לפיקה לנוח.

ושוב , הוא שיחק מול אינטר קבוצה חזקה בבית שלה ועוד שיש לה על מה לשחק והיה אחד השחקנים הטובים שם. ארוחאו הוא בלם של ליגה שלישית. את מי אתה מעדיף? אתה ואני בכלל מכירים את השם שלו כי מונדו דפורטיבו שיקרו לגביו. (באדיבות ההנהלה)

אני מנסה לכתוב שיש לנו בעיה עמוקה יותר מטובידו מול אורחאו פה. ההנהלה מסתירה מאיתנו מצב כלכלי רע. לא הגיוני שמועדון כמו ברצלונה בשביל לקשקש כמה יורואים יצטרך לעשות עיסקאות כאלו. אולי אני פרונאידי ויותר מידי אנטי אבל יש לי הרגשה רעה פה. ההרגשה שלי שברגע שיכנס מישהו חדש ויעשה סדר, תהיה רעידת אדמה.

היו חילופי מאמנים. מדוע אתה לא מאמין שוולוורדה העדיף את אראוחו על פני טודיבו? בלם רביעי כן? אחד שלא אמור לשחק הרבה בכל מקרה. והונחת עליו מלמעלה, לא שחקן שהוא בחר.
להביא אותו במיליון הייתה עיסקה טובה. אם מישהו יקנה אותו, בארסה תרוויח כסף גם אם לא ישחק בכלל. מה רע בזה?
אנחנו היינו צריכים בלם הרכב בקיץ בלי קשר לטודיבו - זאת הבעיה הרצינית בבניית הסגל.

לגבי בעיות פיננסיות, יש גופים שבודקים את זה. אתה כנראה חושב שברטומיאו כזה נחש שמערים על כולם. בישול הספרים זאת עבירה פלילית רצינית, ויש מספיק מומחים רציניים שבודקים את הספרים של בארסה. הרשויות בספרד שרוצים את המס על הרווח, האופ"א , בנקים שמלווים כסף, ואולי עוד. זה עסק שמגלגל מיליארד יורו בשנה, הוא לא יכול לעשות מה שבא לו.
אני אישית מאמין להם ולא לתחושות שלך. אמרתי כבר קודם, אני חושב שברטומיאו הוא איש עסקים טוב, למרות שהוא איש כדורגל גרוע וחסר אטיקה. אני לא אוהב אותו.

בגלל זה הוא נתפס (הודה בזה) על חם מעלים מיסים? וכרגע יש נגדו תביעות בברזיל בקייס ניימאר? הוא ורוסל גם סיפרו לנו שניימאר עלה בסביבות חמישים מיליון אירו… לא היה רשויות אז?

אבל בסדר. אתה צודק זה רק תחושות שלי, זה שכרגע המועדון נמצא בחוב והוא חייב לסגור אותו עד סוף יולי זה לא תחושה שלי.

נראה סוף השנה.

Setién: “We will recover Jordi Alba and Sergi Roberto for the return leg.”

בגלל זה רוסיי קיבל כלא, כי הוא הבוס. רוסיי בישל את הספרים, נתפס ונכלא.
אם ברטומיאו יילך לכלא, אז אני אשנה את דעתי, כרגע אני בונה על בנקים שנתנו הלוואה עבור גריזמן שהם בדקו מה המצב הפיננסי של בארסה כדי לוודא שהיא מסוגלת להחזיר אותה.

יש לך לינק אמין שמסביר מדוע בארסה חייבת לייצר כסף?
ראיתי כתבות דומות גם בקיץ הקודם , בסוף איכשהו זה הסתדר.
https://en.as.com/en/2019/08/02/football/1564777249_576469.html

רוסי לא קיבל כלא. וכרגע ההליך שמתנהל נגדו בספרד זה לא על חשדות שקשורים לברצלונה. אם אני זוכר נכון , דברים שקשורים לחברה שהוא עבד בה בזמנו, וזה נייק. או משהו כזה. הוא גם לא הורשע אלא קיבל מעצר בית . הוא כרגע שוחרר ממנו.

ברתומאו ורוסל חתמו על עסקת טיעון עם רשות המס בספרד שהם מודים בכתב האישום נגדם אבל בתנאי שברצלונה המועדון ישלם את הקנס הכספי ויורשע במקומם.

יש כרגע תביעות נגד ברתומאו רוסל וברצלונה בברזיל בקייס ניימאר. סנטוס רק השבוע הוסיפה עוד תביעה על אי קיום משחק ידידות נגדם.
זה המצב.

מאמין לך, לא דייקתי מספיק.
נראה איך כל התביעות האלה ייגמרו.