פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

עוד ניצחון למקס ורד בול בקרב מול פרארי

היה לנו מירוץ נחמד למדי בקנדה, לא מהטובים שראינו בשנים האחרונות אבל גם לא מהגרועים, הייתי אומר סולידי.

מקס וארסטאפן שלט במירוץ הזה כשזינק מהמקום הראשון לכל אורכו ולמרות ניסיונות של כאילו מסיינז שסיים שני זה לא היה אמיתי ומאיים באמת

מי שיכולים להיות מרוצים מאוד הם מרצדס עם מכונית שנראתה הרבה יותר טוב היום ועם מקום 3 ו-4 להמילטון וראסל בהתאמה.

גם לקלר שבעיני הוא נהג היום יכול להיות מרוצה עם מירוץ מדהים שהתחיל 19 וסיים 5
אחריו סיימו הצמד של אלפין אוקון ואלונסו והצמד של אלפא רומאו בוטאס וז’או שאת העשירייה סוגר נהג היום השני שלי, סטרול שממקום 17 הצליח להתקדם 7 מקומות ולסיים בנקודות.

בגזרת המאוכזבים כמובן צ’קו פרז עם תקלה במנוע והצד של האס שפתחו בשורה השלישית וסיימו עם עם מגנוסן במקום ה-17 ועם מיק ששוב לא מסיים מירוץ.

עוד שבועיים תחילת יולי מגיעים לסילברסטון

הייתי במבחן ופספסתי את המירוץ… אני רואה שלקלר מצליח לנהוג כשיש רכב רציני, חבל שהוא בפוזיציה עכשיו בגלל שרשרת התקלות שהיו לפרארי.

לא ראיתי את הדירוג אז אין לי כל כך יכולת להרחיב

זה הדירוג למחר, קרלוס סיינס עם פול פוזישיין בסילברסטון, פול ראשון בקריירה לספרדי!!

רק אגיד ואומר…וואט דה פרק ניקולס לטיפי!!

סיינס זוכה בסילברסטון!!

ווואווווו!!! פאקינג וווואווווו!!! איזה מירוץ מממטווורףףףף היה בסילברסטון היום.

מאיפה להתחיל?! מהתאונה של ז’או וראסל??? מזה שז’או עף מתעוףף הפוך מעבר למחסומים!!??!!
ראסל בחוץ, טסונודה עם פגיעה ברכב, אוקון עם פנצ’ר, אלבון עם תקלה…דגל אדום אחרי תאונה סופר קשה של הסיני שיצא ממנה בלי פגע!!!

המירוץ נעצר 40 דקות וממשיך.
לקלר עובר את מקס והקבוצה לא מאפשרת לו לעבטר את סיינס, אחר כך מקס עם פנצ’ר ואז עם תקלה
בוטאס וגאסלי פורשים, אוקון פורש…7 פורשים סהכ במירוץ!!! סייפטי קאר שוב.

ובסיום 4 גדולים בקרבות אדירים על הפודיום ובסיום סיינס מנצח בפעם הראשונה בקריירה שלו, פרז מסיים שני ומציב את עצמו בנקודה מעולה במאבק האליפות ואחרון בפודיום זה לואיס עם מירוץ מעולה מסיים 3.
אלונסו עם עוד מירוץ מצויין סיים 5 ומיק שומאכר עם נקודות ראשונות בקריירה סיים 8

המאוכזבים הגדולים של היום הם לקלר שמסיים 4 ומקס שמסיים 7, שניהם גם יצאו קצת עצבנים מהמירוץ, כל אחד מסיבותיו.

סופ"ש הבא הטירוף ממשיך עם אוסטריה…פאקינג וואו

המירוץ הטוב ביותר העונה, לדעתי גם בפער. קרבות מיקום ברמה הכי גבוהה שיש, וסוף סוף קצת עקיפות מגוונות וקרבות בלימה בפניות, במקום השעמום הרגיל של drs ועקיפה קלאסית בישורת. חווייה.

לא יודע למה פרארי מנסים לדפוק ללקלר את העונה בכוח…

מקס עם פול פוזישיין לקראת הספרינט באוסטריה

0.29 מאיות הפרידו בין וארסטאפן ללקלר בדירוג של מירוץ אוסטריה שהחל השבוע.

מחר יתקיים לו מירוץ הספרינט האהוב ובראשון המירוץ עצמו

זה הדירוג המלא

מקס מנצח את הספרינט של אוסטריה!

הצבא ההולנדי דחף את מקס לניצחון חשוב בקרב הנקודות.
הרביעייה הראשונה לא יצרה קרבות גדולים מידי כאשר המיקום נשאר זהה לזינוק ולא נרשמו באמת קרבות ענק.

מי שעשה ספרינט מצויין הוא צ’קו פרז שזינק מהמקום ה-13 אחרי עונש בגלל שדחק את גאסלי מחץ למסלול.
פרז הצליח לעלות חזרה לצמרת ולסיים 5 כאשר בדרך הוא עושה מספר עקיפות מרשימות כולל אחת מדהימה על צמד הרכבים של האס יחדיו.
גם מיק נתן ספרינט מצויין

מחר 16:00 המירוץ עצמו

לקלר מנצח את אוסטריה!!

יופי של מירוץ היה לנו באוסטריה שבסיומו שארל לקלר זוכה במירוץ האוסטרי ומחזיר את עצמו למקום השני בדירוג הנהגים.

מי ששוב מסיים שלישי כמו מירוץ קודם הוא לואיס המילטון ששוב מראה יכולות נהדרות ומסיים על הפודיום.

ראסל שמסיים רביעי ואוקון חמישי גם הביאו מירוץ מצויין כאשר בגזרת המאוכזבים אפשר למצוא את זוכה המירוץ הקודם קרלוס סיינס שפרש בגלל תקלה במנוע, צ"קו פרז בגלל שלל בעיות׳מכעניות וסבסטיאן פטל עם סופש נוראי מבחינתו, עשה את כל הטעויות האפשריות וסיים רק 17

אבל הסיפור הוא הגדול היא קבוצה אחת שמצליחה לשים 2 נהגים בנקודות, הראשון הנהג של המירוץ מיק שומאכר שסיים שישי וקווין מגנוסן שסיים 9

מצב דירוג הנהגים אחרי המירוץ באוסטריה

דירוג היצרנים

עוד שבועיים מגיעים לממלכה של אלונסו ואוקוו, הגרנד פרי של צרפת!

מה היה היום בדירוג?
אהוד… אתה כמו סוחר סמים, הרגלת אותי לדיווח כל פעם ועכשיו אני יושב ושובר את הראש איך להתעדכן…

מה שהיה הוא שפרארי השתמשו בסיינז לצורכי אווירודינמיות בלבד ושכחו שהוא צריך להשלים גם הקפה תחרותית אחת. לפחות יש פול לשארל והפרארי נראות מצוין מבחינת קצב.

לקלר לוקח פול פוזישיין
לקלר מחוץ למירוץ

מספר 879779#

מתסכל ממש…

מה יהיה עם פרארי.
הכל הפוך.
תוך כי המירוץ בראיון נשמע שלקלר לוקח אחריות על התאונה אבל נשמע שונה לגמרי מאיך שנשמע בקשר שניה אחרי.

בנוסף להפרעה לסאינס בזמן העקיפה, עונש גם על הראש שלהם וגם וההכנסה שלו בסוף.

ובשביל מה הכניסו את סאיינז לפיט שניה אחרי העקיפה על צ’יקו?

ובכלל איזה חלום של צ’יקו כשראסל שחרר את המעצור בגרין פלאג והוא חלם במוד של ילו פלאג.

ההסבר של פרארי לעצירה של סיינז הוא שהצמיגים היו נגמרים לפני שהמירוץ נגמר. מן הסתם קשה לדעת, אבל אני לגמרי מבין את התהיות, כנראה שגם אני במקומם הייתי מהמר על למשוך עד הסוף.

מקס מנצח בצרפת!

עוד ניצחון של ההולנדי המעופף! עוד תקלה של לקלר ופרארי! עוד קרב ענק על הפודיום בין ראסל לפרז! עוד פודיום להמילטון! עוד טעות באסטרטגיה של פרארי וסיינס שיכל לסיים גבוה יותר בדירוג ולמרות הכל מקבל את הנהג של היום עם יופי של יכולת כאשר הוא נתחיל מהמקום ה-19 ומסיים 5.

וארסטפן מגדיל את הפער בצמרת מחברו לקבוצה צ’קו שבעקבות הפרישה של לקלר מתקרב אליו במקום השני.

אומנם יש עוד חצי עונה לפנינו אך נראה שהקרב על הסגן של בר כוכבא הוא הגדול השנה כאשר צ’קו, לקלר, סיינס, ראסל והמילטון יתחרו על הפודיום של מקום 2 ו-3.

מרצדס מצמצמים את הפער מפרארי בדירוג הנהגים בעקבות הפודיום הכפול של המילטון וראסל.

סופ"ש הבא ממשיכים עם הסבב האירופי והפעם בהונגריה.

לא יודע, נגיד היה שורף אותם עוד 2 הקפות שהוא במומנטום על הישבן של המילטון, אפילו להכנס מכזו פוזיציה לפיט זה יותר טוב, הרעיון לתת לו צמיגי מדיום אחרים כל כך מאוחר הוא דפוק, כי הוא טס על המסלול מאז שהחליף רק מה לעשות שלוקח זמן לצמצם הפרשים ולעקוף.

הוא לא יכל להמשיך לדחוף עם הצמיגים האלה, הם היו נשחקים בוודאות, בתרחיש האופטימי היה עוקף את לואיס ואז חייב לשמור צמיגים ולהגן, האופציה היותר ריאלית הייתה להגן מול פרז שכנראה היה תוקף לקראת ההקפות האחרונות. וגם זה היה דיי חסר משמעות כי היה לו עונש של 5 שניות לרצות.

סבסטיאן פטל הודיעה על פרישה בסוף העונה

4 אליפויות עולם, 290 מירוצים, 53 נצ’ 122 פודיומים, 3,067 נק’ בקריירה, 57 פול פוזישיינים

האלוף הצעיר בהיסטוריה ואחד האהובים יפרד מההגה בסוף העונה

על פניו סופ"ש הונגריה צריך להיות של פרארי, הם אפילו הגדירו אותו כאופציה לפודיום 2-1.
הונגריה זה “מונקו ללא גדרות” מסלול עם הרבה סיבובים איטיים ומעט מאוד ישורת לעקיפה עם DRS

במקצה דירוג טוב למי שיקח פול יש סיכוי גדול להישאר בטופ וראינו את פרארי מסחררת באימונים אתמול.

אבל גשם…מבול וזה סיפור אחר