פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

שלא תגידו שלא קרה, ניקולאס פאקינג לטיפי!!!

ראסל עם פול פוזישיין בהונגריה!

הפתעה גדולה שאף אחד לא ציפה מביאה אח הנהג הבריטי לראש הדירוג.
אחריו יזנקו צמד הפרארים עם סיינס במקום השני ולקלר בשלישי ונוריס רביעי.
צמד האליפנים יזנקו מקום חמישי ושישי בהתאמה.

יום מאכזב לרד בול עם תקלות ברכב של מקס ופרז ממקם אותם במקום העשירי וה-11

יהיה אש מחר… רד בול חייבים לקחת נקודות מחר גם אם לא פודיום ומרצדס עושה קולות של חיים.

סחטיין על ראסל, אחלה עונה נותן הילד.

מקס מנצח בהונגריה!!

איזה יופי של מירוץ היה לנו בהונגריה כאשר מקס וארסטאפן שוב טרף את הקלפים והוכיח עליונות עם עוד ניצחון העונה בסבב והוא מבסס את עצמו הרחק מכולם כאשר אנחנו קצת אחרי מחצית העונה.

מקס שהתחיל מהמקום העשירי ונבחר לנהג היום בחסד רב ביצע סדרה של עקיפות על אלונסו, אוקון, נוריס ולבסוף פעמיים את לקלר בדרך למקום הראשון בנהיגה מרהיבה

בגזרת המאוכזבים יותר לקלר בנהיגה התקפית סופר מרשימה מצליח לעקוף את ראסל די בהתחלה, נעקף ע"י מקס, עוקף בחזרה ואז נעקף בחזרה ע"י מקס וכמובן בסוף אין מירוץ בלי שבניטו יהרוס לנהגים שלו אז שוב אסטרטגית הפיטס של פרארי הורסת בזמון ממש לקוי את המרדף של לקלר וסיינס אחרי מקס ומשאירות אותם מאוד מאוכזבים במקומות 4 לסיינס ו-6 ללקלר

מי שמנצלים את התזמון הגרוע פרארי הן המרצדסיות ששוב שולחים 2 נציגים לפודיום עם נהיגה מסחררת של המילטון עם כמה הקפות מהירות ואף עקיפה על בן זוגו ראסל וסיום במקום השני בפודיום.

פרז שהתחיל מחוץ לעשירייה מסיים 5, צמד האלפינים מסיים שוב בעשירייה ובמקום העשירי והמרגש מפה ועד סוף העונה…סבסטיאן ווטל

ככה נראות טבלת דירוגי הנהגים והקבוצות כאשר אנחנו יוצאים לפגרת הקיץ, חוזרים בסוף אוגוסט לספא של בלגיה :muscle:t3:

אלונסו באסטון מרטין!

כאשר סבסטיאן פטל הודיע שבוע שעבר שהוא פורש בסוף העונה הנוכחית עלתה השאלה על מחליפו באסטון מרטיו.

השאלה קיבלה תשובה היום עם הודעה על חתימתו של פרננדו אלונסו בקבוצה עם חוזה לשנה.

החתימה של אלונסו תאפשר לאוסקר פיאסטרי אלוף העולם בפורמולה 2 ונהג קבוצת אלפין לקבל את המושב בעונה הבאה בקבוצה הצרפתית.

מה אתם אומרים על החחלטה? @Niro @Cockroach_Crazy @Josepe

אני עדיין מעכל את המירוץ של אתמול.

בכללי, אלונסו נהג הרבה יותר טוב מהרכב שלו, אני לא יודע אם אסטון מרטין זו התשובה אבל אולי הוא ירים אותם… אין לי שמץ.

באמת היה מירוץ מטורף.

לגבי אלונסו - אני טירון ירוק בעינייני פורמולה, אין לי שמץ מה ההשלכות של זה.

אין ספק שאלונסו נהג גדול גם היום אם הוא מצליח שוב ושוב להקשות על מרצדס עם רכב שנראה פחות טוב.

המעבר של אלונסו לדעתי מתחלק ל-2 חלקים:

1. הקצר של אלונסו באלפין.
    למרות שאלונסו מצליח באלפין ועל פניו הוא הנהג הראשון שלה יש בלאגן עם אוקון שלא מתנהג כמספר 2 נדיב ומתחרה באלונסו כל פעם מחדש.
    אוקון כצרפתי הוא העתיד של אלפין וכתוצאה מכך אלונסו לא מקבל את הגיבוי שהוא צריך.

2. באסטון מרטין חושבים רחוק ויש להם המון כסף ואנשי מקצועי טובים שעזבו את רד בול והגיעו אליהם שמפתחים כיום את רכבי העתיד של אסטון מרטין+ הכסף של לורנס סטרול שהוא כיום אולי ה-טופ 3 בממון מבעלי הפורמולה 1.

העברה הזאת אולי נראת על פניה קצת מוזרה שאלונסו עובר מקבוצת מידפילד שמצליחה להביא את הנהגים שלה בהרבה מירוצים פעם אחרי פעם לתוך הנקודות, וכעת הוא יהיה בקבוצת תחתית שמגרדת את העשירייה בקושי רב

אבל אולי עתידית גם הוא וגם אסטון ירוויחו מזה

בשבוע שבו סבסטיאן פטל מודיעה על פרישה, פרננדו אלונסו עובר קבוצה וכולם צוחקים על פרארי יש שם אחד חדש-ישן שעולה לכותרות בקרב חובבי הפורמולה 1 והשם הזה הוא האנה שמיץ’.
שמיץ’ היא מהנדסת האסטרטגיה של קבוצת רד בול רייסינג והיא אחראית לכל ההחלטות האסטרטגיות של הנהגים של הקבוצה מקס וארסטאפן וסרחיו פרז.

שמיץ’ היא זאת שרואה את האפשרויות שיש לנהגים במירוץ (מתי נכנסים להחליף צמיגים, איזה סוג צמיגים לשים, מתי לחסוך בדלק ומתי ללחוץ וכו’) אל מול הנהגים בקבוצות האחרונות ולמעשה היא ההבדל בין ההצלחה הגדולה של רד בול לקבוצות האחרות.
שמיץ’ החלה את דרכה מלמטה כאשת צוות בחלק הטכנולוגי של הקבוצה לפני 12 שנים ולאט לאט עלתה במעלה התפקידים ולפני שנה וחצי קיבלה עליה את התפקיד המיוחל.
רק במירוץ האחרון הצליחה שמיץ’ לבנות לנהגים שלה אסטרטגית כניסות מצויינת לפיט (איזור המוסכים) אסטרטגיה שהביאה את מקס וארסטאפן מהמקום ה-10 לניצחון במירוץ ואת סרחיו צ’קו פרז מהמקום ה-11 אל המקום החמישי.

בעולם של מנועים, טכנאים, נהגים עם אגו ומלא טסטסטרון גברי, שמיץ’ היא המוח והסוד להצלחה של רד בול, היא זאת שיוצרת את השח מט של רד בול על כל השאר.

אין ספק שהיא תותחית על.
מקנא לא פעם ב״מזל״ של רד-בול שמצליחים לתזמן כניסות לפיט בצורה שלפעמים נראית כמו מזל משמיים. עושה עבודה מצויינת הבחורה.

אם למישהו היה ספק אז המהלך המתוכנן קורה

לגבי אלונסו - הוא מן הסתם לא בפוזיציה לחתום בקונטנדריות אז בשלהי הקריירה הוא בוחר בקבוצות מרכז גריד כדי להיות שותף איתם בפיתוח הרכבים ולתרום מהניסיון שלו. הנהג שאני הכי אוהב בסבב ומרגש אותי לא משנה באיזה קבוצה הוא נוהג.

מסכים איתך חוץ מזה שלא בטוח שהייתי קורא לאסטון מרכז גריד.

אם אחלק את הקבוצות לפי דעתי

צמרת:
רד בול, מרצדס פרארי

מרכז:
מקלארן, אלפין.

תחתית:

אלפא רומאו, האס, אסטון מרטין, אלפאטורי, וויליאמס.

ולאור התוצאות כרגע אלפא רומאו והאס נותנות תוצאות טובות יותר.
אסטון מרטין בבעלות של סטרול היא קבוצה חדשה בסבב והיא בדיוק בשלב של להתמודד על לעלות לאותו מרכז גריד.

התפקיד של אלונסו לטעמי יהיה להביא אותה לשם

טוב טוב טוב המתח מתחיל!!

פיסטארי מודיע בטוויטר שלו שהוא לא ינהג באלפין בעונה הבאה וכנראה שנלך פה לבית משפט

לפי פרסומים הנהג במגעים עם מקלארן לכיסא של 2023 וזאת למרות שלפיסטארי יש כנראה סעיף בחוזה שמחייב אותו לנהוג באלפין ב-2023 אם יש מושב פנוי.

בהנחה שהיחסים בין פיסטארי לאלפין עלו על שרטון לא ידוע השאלה האם החוזה חזק יותר מהרצון יצטרך כנראה להיות מוכרע בפסק דין משפטי.

בכל מקרה יהיה מעניין

איזה כיף שהדיון פה התפתח ומקבל תגובות.
כיף לראות שיש פה מעבר לכדורגל שלנו.
לגבי הונגריה אגיד קודם כל שהייתי במירוץ (!) חוויה מטורפת וחזרתי עם הרבה טיפים אז מי שמתכנן אעזור בכיף.
לגבי המירוץ עצמו הכל כבר נאמר , מירוץ מטורף, שגם מקרוב היה קשה לעקוב ץ. לא מבין איך זה לא נגמר בפרארי 1,2, משהו באמת לא טוב קורה שם, ועוד בינוטו ממשיך לשחרר הצהרות מלאות ביטחון.

לגבי כל המעברים. אלונסו עשה את המעבר הנכון עבורו שמקבע אותו גם כנהג מוביל וגם כחלק מבניית ותכנון המכונית דבר שאני מניח שרצה בגילו.
לגבי כל הבלאגן עם פיאסטרי… יותר מתאים לליגת העל שלנו, ולא לענף האלגנטי הזה.
דרך אגב, אלבון העריך בוויליאמס לשנתיים עם אופציה, וראיתם את התגובה שלו??

כן ראיתי, ענק.
אני בהחלט מתכנן על מירוץ איפשהו בסבב של 2023 אז כמובן אשמח לעצות.

איזה כיף!!

וההחתמה החדשה של אלפין :wink:

אז היום פורסמו התקנות וההגבלות החדשות של המנועים לקראת 2026.
הנה שרשור קצר ומעניין שמסביר את השינויים
https://twitter.com/tomerno/status/1559598267415117824?s=21&t=ZWFUW4AzThmqbKg7Bng8hA

ביחס לשינויים שעשו השנה, שמצד אחד היו קיצוניים אבל בנתיים מאוד מוכיחים את עצמם. הרבה יוצר עקיפות ויכולת לסוע אחרי מכוניות דבר שלא היה בעבר.
כנראה המטרה הפעם תיהיה גם תחרותית אבל להבנתי בעיקר סביבתית כדי לצמצם את זיהום הדלק.

אחרי השמועות עכשיו זה רשמי

דניאל ריקרדו עוזב את מקלארן בסוף העונה, עזיבה שדי מסמלת את דרכן של פיסטארי לקבוצה.

כעת השמועות על עתידו של ריקרדו עצמו מתחילות, האס? חזרה לאלפין? קבוצה אחרת? סיום דרכו בסבב? נחכה ונראה.

בסופש הקרוב חוזרים! ספא, בלגיה…התגעגענו!

מסלול מדהים.
הייתי שם חודש שעבר לראות כמה מרוצים ובמקרה היה יום פתוח אז נכנסו לפיט ליין והכל.
חוויה מטורפת לגמרי מומלץ.

אאודי בדרך לפורמולה 1, החל מ2026 כיצרנית מנוע.
השותפה הצפויה היא סאובר (כיום אלפא רומיאו) הודעה רשמית על השותפות תגיע בהמשך.
נזכיר כי מדובר במנוע חדש, פרויקט נפרד מהשותפות הצפויה בין רד בול לפורשה