פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

רכב לשני סיבובים הולך לעזאזל… עד הסוף נשאר רק עם הסייפטי קאר.

עריכה: ועכשיו טסונדה…

אוהדי יונייטד, זה הזמן להתחבר לפורמולה 1. (או לעבור ללונדון ולהתחבר לפוטבול קצת, יש משחק עכשיו ממש בין הסיינטס לויקינגס)

פרז מנצח בסינגפור

האמת שאני מירוץ מעולה עם מלא עקיפות יחסית למסלול שמאוד קשה לעקוף בו, הגשם כמובן הוסיף לעניין וגם הסייפטי קאר יצאה מלא פעמים בגלל טעויות ותאונות.
מלחמות התשה כמו שאנחנו אוהבים

פרז עקף את לקלר ממש בזינוק ולא הוריד את הרגל מהגז, סיינס ניצל טעויות של המילטון כדי לעלות לפודיום

בגזרת האלוף הישן-חדש זה סופ"ש רע שלו, גם אתמול עם תקרית הדלק בסיום הסקטור של מקצה הדירוג, גם היום נתקע בזינוק ואחר כך הסתחרר, את האליפות יקח אולי ביפן.

הטבלה הסופית

מקס עם פול ביפן
ץ

לצערי למרות השעה הנוחה לא יצא לי לראות את הדירוג אז רק אביא את הדירוג הסופי לקראת מחר.

מחר 7:45 אחלה שעה למירוץ

מקס אלוף עולם!!

הגשם כמעט הכריע את המירוץ בסוזוקה ואחרי שסיינס יצא מהמירוץ בתאונה עם הזינוק, סייפטי קאר, הגשם מתחזק, שעתיים וחצי עיכוב היה לנו מירוץ נגד השעון של 40 דקות.

בסיום מקס זכה במירוץ ובעקבות עונש 5 שניות של לקלר שדחק את פרז מהמסלול הוא ירד למקום השלישי ונתן לפרז את המקום השני, מה שהבטיח למקס את הפרש האליפות הרצוי!

אוקון המילטון אלונסו ווטל במירוץ גשם מצויין
לטיפי מקבל נקודות ראשונות מפתיעות

מתי היה המירוץ לעזאזל? חשבתי ב 7 בערב… איזה אהבל

אתה לא אמיתי אתה חחח
זה יפן, זה תמיד בוקר
היה אמור להתחיל ב-8:00, הגשם והתאונות הפסיקו את המירוץ לשעתיים וחצי, הרגשתי שחצי חיים עברו עד שחזרו ב-10:30

זרח מפרוחני שזה במזרח… מסטול מעומס

אליפות דומיננטית וראויה ביותר של מקס. לאורך העונה הפרארי עשו קולות של תחרותיות אבל מסתבר שזה באמת היה רק בתנאי מעבדה של מקצה דירוג. לאורך מירוץ מלא וכשהלחץ מופעל מקס הוכיח שהוא בכמה רמות מעל השאר.

ברכות, נקווה שבשנה הבאה יהיה לכל הפחות מאבק צמוד עד שלבים מאחורים יותר של העונה.

אתמול בלילה היה מקצה הדירוג של אוסטין, לא ראיתי כי השעה הייתה קשוחה.
היום המירוץ בשעה יותר הגיונית (22:00) אז יהיה לי קצת על מה יותר לדווח :wink:

תתבייש! ב 10 יש בארסה

מה ההיפך מפול פוזישן? כי המוח של דמבלה.

לא אגלה לך שהמשחקים הכי חשובים זה בכלל ב-23:00, למנוע מבוקה לקחת אליפות במחזור האחרון

מקס מנצח באוסטין! רד בול זוכה רשמית באליפות היצרנים

היה מירוץ מעולה ממש מהפתיחה ושאני מתכוון מהפתיחה אני מדבר ממש מהזינוק
הדרמה החלה כאשר סיינס בטופ הגריד זינק רע, ראסל נכנס בו וסחרר אותו עד למקום ה-19, דקה אחר כך התגלה גם פנצ’ר ותקלה באוטו וסיינס סיים את המירוץ שלו עוד לפני שהתחיל.

מי שניצלו את הפרישה של סיינס זה מקס ולואיס שעלו ל-2 המקומות הראשונין ודהרו קדימה.
היה מלא קרבות מידפילד עד אשר בוטאס גם הוא נכנס בקיר, פרש מהמירוץ וגרר אחריו סייפטי קאר.
אחרי כמה סיבובים חזרו להתחרות ללא סייפטי קאר ובום אלונסו מנסה לעקוף את סטרול שבולם ולא משאיר לו מקום, המכונית של פרננדו פשוט מתעופפת באוויר, המכונית של סטרול הרוסה והוא בחוץ…שוב סייפטי קאר.

כאשר חוזרים לקלר היה בסדרת עקיפות נהדרת שהביאה אותו גבוה לצמרת ולמקום הרביעי
עצירות לא טובות של מקס ורד בול שמו פרז ראשון, את פטל לפתע במקום השני ואת המילטון שלישי אבל זה היה רק עניין של זמן עד שמקס יחזור וגם לקלר יעקוף ובסיום הדברים התיישרו קצת.
פטל זכה בנהג של היום ואלונסו בעונש של 30 שניות שהוריד אותו חזק במיקום.

הטבלה הכללית של הנהגים:

ושל היצרנים:

הרכב של פרארי קרוב יותר לרד בול מאשר למרצדס. הנהגים של פרארי מצוינים, הם היו צריכים להיות קרובים יותר לורסטאפן מאשר לראסל והמילטון (פרז הוא נהג שני מובהק אז לא לוקח אותו בחשבון). האצבע המאשימה העיקרית היא לקבוצה. כן, גם סיינז עשה כמה שטויות בעיקר בפתיחת העונה, גם לקלר לא חף מפשע לגמרי, אבל הקבוצה היא זו שרצחה את העונה הזו. חבל.

כאמור, אליפות מרשימה של רד בול, שבניגוד לפרארי הביאו ערך מוסף. הם הראו לאורך כל העונה איך שומרים על יציבות ובעזרת אסטרטגיית מירוץ סולידית, רכב אמין ונהג מטורף לוקחים מירוצים למרות שפרארי מפציצה בפולים.

אני עדיין חושב שפרארי כקבוצה היא לא נוראית כפי שנראה, הם בתהליך למידה וחשוב לזכור שכמעט כל הצוות הנוכחי לא חווה עדיין את הלחץ בטופ. עם כמה שמוזר לכתוב את זה, פרארי מבשילה להיות קונטנדרית בעונות הקרובות, וזה כשלעצמו מעודד מאוד. אני אישית נהנתי מאוד העונה, כל מקצה דירוג היה חווייה עבורי כי שם פרארי באמת נתנה בראש, במירוצים היה מתסכל קצת אבל לקלר נתן גם הרבה רגעי נחת. יש על מי לסמוך.

נתראה בעונה הבאה חברים. בזאת אני ממשיך לצפות בשביל אלונסו ובשביל הצגות מרגשות כמו של פטל אתמול.

הדירוג של מקסיקו לקראת המירוץ הלילה:

מקס מנצח במקסיקו ושובר שיא נצ’ לעונה!!

המירוץ של מקסיקו יש להגיד זאת היה די משעמם בלי יותר מידי דרמות ויצר אצלי נימנומים חזקים לתוך הלילה.
מקס זינק ראשון ושמר ללא עוררין על המקום הראשון והזכייה.
מה שבאמת גדול הוא שבירת השיא של מקס עם 14 נצ’ בעונה, עובר את מיכאל שומאכר הגדול מכולם וזה השיג מדהים!!

יחד איתו צ’קו פרז עם הקהל הביתי הצליח לסיים שלישי ולתת לרד בול פודיום כפול וחגיגה מקסיקנית גדולה שרק המילטון חוצץ ביניהם.

גם ריקרדו במירוץ נהדר עשה יופי של עבודה, בוטאס איכזב שוב בעונה לא טובה שלו וממש הצליח להחזיק בכוח מקום 10

השליטה של רד בול בכל הדירוגים היא מטורפת, עונה פסיכית עבורם

2 מירוצים לסיום העונה הקרבות הם בעיקר על מיקומים סופיים בין מרצדס לפרארי בקרב על מקום 3-2 ששווים הרבה כסף

מיכאל שומאכר הגיע ל 13 בעונה עם פחות מרוצים. חא שאני בא להוריד מההישג של ורסטאפן כמובן…

לא מוריד חלילה ממיכאל, הוא הגדול מכולם.
זה כן מדהים לראות שהוא הצליח לעשות את זה והמילטון במרצדס בזמנים שזה היה באמת מרצדס ועוד 9 השיג 12-11 נצ’.

2 מירוצים לסיום וסופ"ש ברזיל האחד לפני האחרון התחיל בשישי עם מקצה הדירוג ואתמול מירוץ הספרינט האחרון לעונה.
במרצדס אוהבים את ברזיל וגם הפעם השליטה הייתה שלהם כאשר ראסל מנצח בספרינט והמילטון מסיים שלישי וביניהם סיינס שגם יקבל עונש על החלפת חלקים למנוע וירד אל המקום השביעי
מי שינצל את זה זה כמובן מרצדס עם 2 מקומות ראשונים בגריד.

אהוד כל כך בריגושים שהוא שכח את הפורמולה במירוץ האחרון לעונה באבו דאבי.

לא חשוב באמת למעט המאבק של פרז ולקלר על המקום השני. עוד שתי הקפות ונדע האם לקלר שומר על המקום השני או שפרז יקבל אותו.