פורמולה 1 - עונת 2023-drive to survive

אני מסכים איתך לגמרי, הציפיות מפרארי היו בשמיים אחרי העונה הקודמת, בנתיים נראה שמרצדס צימצמה את רוב הפער ואסטון מרטין הגיעה משום מקום וסיפקה לפרננדו אלונסו רכב מדהים שאיתו הוא יעשה הרבה צרות לגדולות העונה, אין לי ספק בכך. רד בול בכלל ביקום משל עצמה ורק הגדילה את הפער מהשאר.

כאוהד פרארי אני מאוד מקווה שאילו רק חבלי לידה של היכרות עם הרכב החדש והם עדיין לא מצאו את הסט-אפ הנכון. יש לזכור שאת העונה הקודמת פרארי פתחו בסערה ולאט לאט נחלשו. קיים סיכוי שנראה העונה גרף הפוך.

לפי המקצה נראה שמרצדס אכן צמצמה פער, מייחל למאבק רציני מחר. ואין על אלונסו, הלוואי שוב פודיום מחר.

מתיישב לי בנוחות לראות את המירוץ ומגלה שהוא נגמר כבר… מה נסגר? @EHUD מהיום שעת זינוק להוסיף כדי שחלמנים כמוני יוכלו להנות גם.

@Cockroach_Crazy אבל רשמתי!!!

לצערי עוד לא ראיתי והבנתי שהיה מירוץ משוגע מטורף אז מנוע מלדבר ולהגיב עד שאגיע הביתה ואראה שידור חוזר

אני חלמן x2

בלי קשר, מירוץ ב 8 כשאנחנו באירופה? למה אני לא זוכר כזה דבר?

כי המירוץ באוסטרליה יא חלמן

אגב בדיוק התחדשתי :heart_eyes::star_struck:

ואני קורא כל הזמן אוסטריה ואומר, היי מסלול שאני לא מכיר…

חלמן x3.

מה נסגר איתי?

טוב אז…ווואוווווווווו!!!

אחרי השלמה של 3 שעות מירוץ (!!) 3 דגלים אדומים ו-8 נהגים שלא סיימו את המירוץ, אפשר להגדיר את המירוץ של אוסטרליה רק כ-וואווו אחד גדול!!!

אז נתחיל מהפרט הזניח, השולי אולי הכי פחות מעניין של המירוץ, מקס ורסטאפן מנצח עוד מירוץ וזהו הפעם הראשונה שרד בול פותחת עונה עם 3/3, מקס הזועם דוהר לעוד אליפות.

אז מאיפה נתחיל?!
כבר בפנייה השלישית של הסיבוב הראשון שם שארל לקלר הסתחרר והתחפר בחול והיה הנהג הראשון שיצא מחוץ למירוץ וסייפטי קאר ראשונה ולא אחרונה להיום, בגזרת המירוץ ראסל עם זינוק מדהים לקח את ההובלה כשחלף על מקס.

הדגל האדום הראשון הגיע בסיבוב השביעי כשאלבון איבד שליטה על הוויליאמס שלו, נכנס בקיר ונתקע עם חצי מכונית בתוך המסלול בפנייה מספר 7.
המירוץ נעצר ל-40 דקות וכשחזרו למקס לקח 5 סיבובים לעקוף את המילטון ולקחת את הובלת המירוץ ולא לנטוש אותה עד הסיום, המילטון התמקם במקום השני, אלונסו בשלישי וראסל שנכנס לרחבת הטיפולים נלחם על מקום 4 עם גאסלי.
בסיבוב ה-18 מזלו של ראסל המשיך להיות רע ואחרי תקלת מנוע שגם גרמה לאש במכונית שלו הוא נאלץ לפרוש.

משם עד הסיבוב ה-54 מתוך 58 היה נראה שאנחנו בדרך לעוד מירוץ משעמם אבל אז הגיע העקשן הגדול, תודות למגנוסן שנתקע בקיר, פירק צמיג אחורי מהרכב ואנחנו בדגל אדום שני, 5 סיבובים לסיום.

המירוץ חודש שוב עם זינוק מהגריד אחרי 45 דקות בערך תחת סייפטי קאר ועם 2 סיבובים לסיום המירוץ!! כולם צמודים כולם על הגריד!!!
יוצאים לדרך שוב וותאונת ענק!!! סיינס מתנגש באלונסו ומסבסב אותו, דה וריס וסארג’נט מתנגשים, גאסלי ואוקון ב-2 מכוניות האלפין מתנגשים!!! דגל אדום שלישי!!! דה וריס, סארג’נט והאלפינים בחוץ, סיינס ואלונסו שרדו את זה וממשיכים.

הסיבוב האחרון שהתנהל תחת דגל אדום עד הפנייה האחרונה החזיר את סדר הנהגים בזינוק לסדר שהם הוזנקו אחרי התאונה של מגנוסן וזה אומר, מקס ראשון, המילטון שני ואלונסו שלישי.
האאס שערערו על ניקוד המירוץ בטענה שבזמן התאונה הגדולה האחרונה הולקנברג היה רביעי אך ה- FIA דחה את הטענה שלהם והולקנברג סיים "רק שביעי.
מי שלעומת זאת כן נענש ב-5 שניות הוא סיינס שנמצא אשם בתאונה עם אלונסו, עונש שהוריד אותו למקום ה-12 ומחוץ לנקודות.

בסוף היום בשקט בשקט ממקום 20 למקום 5 צ’קו פרז עם נהיגה מצויינת נבחר בצדק לנהג של היום.

מי שזכה לנקודות פורמולה 1 ראשונות בקריירה הוא אוסקר פיאסטרי שעשה את זה מול הקהל האוסטרלי הביתי

בסוף היום המירוץ הבוקר היה אולי משוגע אך הוא לא באמת משפיע על הסבב העונתי, מקס ורד בול ממשיכים לדהור בעליונות, אלונסו ואסטון מרטין התרגלו לפודיום של המקום השלישי, פרארי מפשלים ורק במרצדס יש קולות של חזרה לצמרת.

עוד שבועיים ובשעה הרבה יותר נוחה, מגיעים לבאקו…
@Niro @Cockroach_Crazy להשלים!!!

ראיתי בלייב, היה מטורף אבל מאכזב מאוד. ליבי ליבי עם ראסל שכלום לא הלך לו. מה שעשו לסיינז גם לא פייר בעיני.

חוזרים אחרי פגרה של חודש עם המירוץ בבאקו! ועם שינויים חדשים לגזרת הספרינט שמשנים את כל הסופ"ש.

FB_IMG_1682663129359

כזכור השנה נקבעו 6 מירוצי ספרינט לעונת המירוצים כשהראשון כבר הסופש בבאקו וכעת נכנסים עוד שינויים לששת הסופשים הללו.
ההחלטה הכוללת היא ביטול האימון השני בשבת והכנסת דירוג ספרינט מקוצר עם תרכובות צמיגים מוגדרות.
כלומר בשישי יערך לו אימון בודד ואז מקצה הדירוג שכולנו מכירים שיקבע את הסדר הרגיל שאנחנו מכירים למירוץ בראשון.
בשבת הדירוג ספרינט המקוצר שיקבע את הדירוג לספרינט בשבת אחרי הצהרים ובראשון המירוץ הרגיל.

ההבדל שנעשה בעצם הוא הניתוק של המירוץ והספרינט אחד מהשני,מה שמגביר את החשיבות של האימון הראשון בשישי שם בעצם הקבוצה תקבע את התצורה שלה לכל הסופש ומה שהיא תרוויח מזה או לא תרוויח מזה ישפיע עליה לכל הסופש.
אם בעונה הקודמת הדירוג בשישי קבע את המיקום לספרינט והספרינט קבע את המיקום למירוץ כעת אין ביניהם קשר ומירוץ הספרינט (כשליש מזמן המירוץ הרגיל) הוא תוספת של ניקוד בפני עצמו כש-8 הנהגים הראשונים מקבלים ניקוד נוסף, מה שמעלה את השאלה מה קורה עם 12 האחרים וכמה להם שווה להשקיע במכונית שלהם או לשמור עליה למירוץ.
יש לציין שגם בספרינטים של 2 העונות הקודמות השמינייה הראשונה בלבד קיבלה ניקוד אקסטרא אבל כשהספרינט השפיע על מיקום המירוץ לקבוצות הביניים והתחתית היה על מה להילחם וכעת זה מוטל בספק.

הספרינט המקוצר או בשמו הרשמי ספרינט שוטאאוט יורכב מ-3 מקצים כמו בדירוג כאשר כל מקצה יגיע עם תרכובת צמיגים אחרת שהנהגים יצטרכו להתמודד איתה.
ב-SQ1 וב-SQ2 יש חובה להתחרות עם הצמיגים הבינוניים, המדיום וב-SQ3 בצמיגים הרכים.
הסקטור הראשון יערוך 12 דקות, השני 10 דקות והשלישי 8 דקות, מה שלא משאיר הרבה זמן למסלול פנוי כמו שמקה הדירוג נותן.

עוד נקודה חשובה שיש לציין הוא שעונשים שינתנו באימון או בדירוג ישפיעו רק על המירוץ ועונשים שינתנו בספרינט שוטאאוט ישפיעו רק על הספרינט עצמו.

FB_IMG_1682663061304

סופ"ש מעניין וחדש לפנינו, לו"ז למעוניינים:
שישי 28.4 אימון 1: 13:30-12:30 ומקצה הדירוג ב-16:00
שבת 29.4 ספרינט שוטאאוט ב-11:30 ומירוץ הספרינט ב-16:30
ראשון 30.4 המירוץ ב-14:00

למי שהתגעגע הפורמולה חוזרת עכשיו ל-5 מירוצים ב-6 שבועות…יהיה כיף!!!

שאלה אהוד, אתה עוקב אחרי motogp?

פעם עקבתי כשהייתי ילד/נער אבל כבר מזמן לא.
קשוח הכל ביחד חח על משהו צריך לוותר

לקלר זוכה בפול פוזישיין בבאקו

FB_IMG_1682694512624

דירוג די מעניין ובסיום המכונית של פרארי הייתה הכי מהירה.
מקס יזנק מיד אחריו ובשורה השניה 2 הנהגים השניים של רד בול ופרארי, צ’קו וסיינס בהתאמה בסדר הזה.

עוד בולטים הם 2 הנהגים של מקלארן שמגיעים לראשונה ל-Q3 יחדיו כאשר נוריס מסיים 7 ופיאסטרי במקום ה-10.
אלונסו רק 7 ויצטרך לעבוד קצת יותר כדי להגיע שוב לפודיום

הדירוג הכללי:

FuzyxfgWAAIlsrx

מחר שבת של ספרינטים :muscle:t3:

דאבל פול פוזישיין ללקלר!!!

Fu3w7MVXgAAqGAW

אחרי שאתמול קבע את הזמן המהיר ביותר במקצה הדירוג, קבע היום שארל לקלר שוב את הזמן במהיר יותר בספרינט שוטאאוט ויזנק ראשון גם בספרינט שיתקיים היום אחרי הצהרים.

Fu3yw_-XwAAPsBz

פרז זוכה בספרינט של באקו!!

FB_IMG_1682777613406

מירוץ הספרינט שכלל 17 סיבובים לא היה מהמלהיבים ביותר אבל צ’קו פרז שהוא אחד מהנהגים שמומחים בשמירה על צמיגים ניצל את הסייפטי קאר של יוקי כדי לעלות לפסגה ולשמור עליה בקלות.

הקרב בין מקס וראסל שכלל קצת טראש טוק דרך המכשירי קשר היה הדבר הכי מעניין ובסוף עוד קצת אקסטרא נקודות לשמונת הנהגים הראשונים.

Fu41v35WwAM0YwY

מחר המירוץ בבאקו שיחתום סופ"ש מלא באירועים

פרז זוכה בבאקו!!!

Fu9ovwCXsAAlhgM

נהיגה נהדרת של הרד בולים קבעה את ההובלה שלהם כבר בפתיחה כשהם התייצבו במקומות 2-1 על חשבון שארל לקלר כבר אחרי 6 סיבובים.
המונקואי שכבר התרגל לסיים בטופ הגריד בדירוג ולפשל ברגע האמת עשה זאת שוב ולא יכל על צמד הרד בולים שהקרב ביניהם הוכרע על הסייפטי קאר של דה וריס, הפעם לצ’קו היה את המזל לנצל זאת ולתפוס את הפסגה אותה לא שמט עד הסיום והוכיח שהוא מלך מירוצי הרחוב של הסבב.

חייב לציין שבחירת הצמיגים של פירלי לסופ"ש הזה הייתה מזעזעת, הם פחדו משחיקה של הצמיגים בעקבות סלילה מחודשת של המסלול שנעשתה לא מזמן והביאו את הצמיגים הקשים לתחרות, זה יצר אחיזה רעה של המכוניות וקושי של הנהגים לייצר קרבות אמיתיים.
קשה להגיד שזה היה סופש מהמותחים שהיו אבל לפחות חזרו לעניינים אחרי חודש שומם מנועים.

Fu9t1TNXsAEN_qt

החלק המעניין בכלל במירוץ היה כשאוקון כמעט דרס חבורה של עיתונאים בכניסה למוסכים (לא באשמתו)

FB_IMG_1682864201843

נוריס וטסונודה הצליחו להשתחל לעשירייה, אלונסו לראשונה העונה לא בפודיום כשסיים חמישי…
Fu9rL93WIAAw2qp

דירוג הנהגים הכללי:

Fu9zKEcWIAY-xrL

דירוג הקבוצות:

Fu9-rkSX0AYashe

סופש הבא אנחנו במיאמי עם שעות מצויינת של תחילת לילה לפני שנכנסים לסבב האירופי

אהוד יא עוכר ישראל! אני שומר שבת, תעדכן מה היה במיאמי!! עוד 12 שעות המירוץ ורק עכשיו אני דולה קצת פרטים… ויש לי עוד ג’ירו ד’איטליה פלוס עבודה.

איפה נעלמת?

@Cockroach_Crazy חחחח מתנצל נגמר אתמול מאוחר הדירוג וקמתי היום מוקדם לעבוד.
בגדול מקצה דירוג שהסמל הגדול שלו זה הדגל האדום של לקלר שנכנס בקיר ועצר את הזמן של Q3.

העצירה פגעה בעיקר במקס ובבוטאס שלא הספיקו להשלים את ההקפה השנייה+ מקס שפסל את הראשונה וסיימו רק במקום 9 (מקס) ו-10(בוטאס).

מי שיזנק ראשון ונראה בכושר מטורף זה צ’קו פרז.
איתו בשורה אלונסו ומשלים שלישייה לטינית קרלוס סיינס במקום השלישי.
מגנוסן הפתיע וסיים רביעי, הצמד של אלפין יזנק לראשונה ביחד בעשירייה עם גאסלי 5 ואוקון 7.
בגזרת המאכזבים המילטון רק 15 וסטרול 18 יצטרכו לתת נהיגה ששווה “הנהג של היום” כדי להיכנס לנקודות.

FveXTieX0AIPfPr

היום ב-22:30 המירוץ, אראה את חלקו כי ב-23:30 יש ריבר-בוקה ועם כל אהבתי לפורמולה יש ריבר-בוקה אז מוזמן לראות ולעדכן בעצמך

מוזר שסטרול למטה כל כך, לא תואם לעונה המעולה שלו עד עכשיו

יבוא אהוד ויסכם, לבינתיים שוב מקס ורדבול גדולים על כל ההצגה הזו (מזכיר את דוקאטי במוטו gp), כשמקס (וסטרול) שהחל עם צמיגים קשים ופשוט טחן אותם עד 10 דקות לסיום כשהוא מוביל בבטחה עם הגנה של פרז.

שוב אלונסו ואסטון מרטין עם המחמאות, ככה זה שנותנים לנהג על רכב הגיוני למידותיו ולא בדיחות כמו… כמו… לא משנה. למרות שסטרול הפעם בניגוד לעונה המעולה שלו ושל אסטון מרטין לא היה בעניינים (גם הוא על קשים והגיע גבוה ואיבד בפיט שוב מקומות)

מה עובר על לנדו נוריס אני לא יודע… רגרסיה.