מחזור 1 בשלב הבתים :: מובסים 3-0 בפאריז

אני חושב שקורטואה כבר הוכיח שהוא כן שוער גדול לתקופה ארוכה וכנראה זה עניין של כושר וביטחון,לעומתו גם היום נבאס ספג גול מצחיק מבייל וגול בין הרגליים מזוית קשה מקארים,למזלו הוא ניצל פעמיים.
שניהם לא טובים מספיק לריאל מדריד כרגע,אבל הבעיה הגדולה נמצאת בקישור,אם רק היה לנו שחקן דינמי ומהיר כמו גיי (אנדומבלה למשל) היינו נראים הרבה יותר טוב,כרגע הקישור שלנו לא מותאם לכדורגל המודרני,איטי ולא מספיק אתלטי,כל קבוצה שעושה עלינו לחץ פשוט כותשת אותנו,תודה לזידאן.

גוטי משפר עמדות ואולי שותל זרעים בראש של פלורנטינו.
FB_IMG_1568847004833

כמה חכם צריך להיות כדי לגשת לכדור כשאתה בנבדל כל כך עמוק ולהרוס הזדמנות לשער?

עד מתי נשמע את זידאן מתלונן על חוסר באינטנסיביות אחרי כל משחק? אם הוא רצה אינטנסיביות הוא היה צריך להחליף בקיץ דווקא את השחקנים המועדפים עליו. למשל בנזמה, קרוס ומרסלו. שלא יבכה עכשיו, הם כבר כמה שנים משחקים ככה וזידאן לא עשה כלום לשנות את זה.

מדהים איך אנחנו סובלים מחסרון בפיזיות ואתלטיות מול כל קבוצה שאנחנו פוגשים. כמעט כל קבוצה גם נראית מאומנת יותר. זידאן אגדה ומה שהוא עשה עבור המועדון בתור שחקן ומאמן אף אחד לא ייקח ממנו. חבל שהקדנציה השנייה שלו פה כמאמן הולכת לפגוע לו במורשת. לא חושב שיש לו את היכולות לבנות קבוצה.

ראיתי הרבה מדברים כאן על כך שחאמס היה סבבה במשחק הזה, לא יודע מאיפה הבאתם את זה, הוא היה אחד הגורמים המשפיעים ביותר לכך שפאריס שלטה במשחק לחלוטין, הוא השלים בסך הכל 52 מסירות ב70 הדקות שלו ולא עשה אפילו תאקל אחד!

אי אפשר לצפות מקרוס וקאסמירו להצליח כאשר הם משחקים מול 4 קשרים וחוליית ההגנה שלנו לא מסוגלת לקבל כדור כדי לשחרר מלחץ.

כל כדור שנמסר אחורה היה חצי הזדמנות לפאריס (שאפו להם על הלחץ המצויין שעשו, ועדיין…)
אני לא ממש יכול להאשים את ההגנה שלנו כי זה בערך פעם ראשונה שהם משחקים ביחד וגם ככה הם מסננת כשכולם כשירים.

בעיני בייל וחאמס הראו לנו למה לא רצו אותם מלכתחילה, הם מאוד לא יציבים ונוטים להיעלם במשחקים גדולים כשדברים לא הולכים…

אגב
שימו לב למפת החום של הקבוצה, לא פלא שלא היתה בעיטה אחת למסגרת
team

אגב 2
מפת החום של חאמס, בורח מהאמצע
james

קורטואה רע כרגע, אבל בחייאת שחררו מהבנאדם. כאילו נבאס לא קיבל גולים באשמתו, כאילו אי פעם השער שלנו היה נעול וכאילו אנחנו לא מקבלים שערים בסיטונאות כבר שנים. יש לנו מספיק בעיות מהותיות אחרות. כמו חולה סופני שמוטרד מהציפורן החודרנית שלו. העובדה שאנחנו בכלל מתעכבים על השוער שלנו כל משחק היא מצערת.

מצטרף לאכזבה הגדולה מקורטואה, המחצית הראשונה אתמול הזכירה לי את המשחק של דורטמונד מול ברצלונה, שם דורטמונד שלטה והייתה צריכה לנצח אבל טר שטגן נעל את השער ובארסה סיימה עם תוצאה טובה של 0-0 בחוץ עם דורטמונד. אם קורטואה היה מביא את הערך המוסף היינו יכולים לסיים באותה תוצאה.

בכל מקרה, משחק חלש מאוד של כל שחקני הקישור שלנו, אני חושב שלעלות עם קסאמירו, קרוס וחאמס זה ריסקי מדי מול קבוצה לוחצת כמו פריז, חאמס שחקן טוב אבל הוא איטי ולא יודע להתמודד עם לחץ.
קרוס עם עוד משחק אדיש ומעצבן עם איבודי כדור נוראיים.
היה מדהים לראות איך כל מסירה של פריז מעבר לחצי שלנו וואיכשהו זה 4 שחקנים תוקפים על 3 שחקני הגנה שלנו, לא מבין מאיפה מגיעים הפערים האלו.
קרבחאל יקירי פשוט לא אותו שחקן שהוא היה, היה האהוב עליי בקבוצה בפער והוא פשוט נראה כמו הצל של עצמו וזו ממש מכה כי אורדיוסולה לא מחליף מספיק טוב. הייתי רוצה לראות את מילטאו שם מדי פעם.
בייל שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו כרגע, היחיד שניסה לאיים על השער, בדיעבד אני שמח מאוד שנשאר אחרת לא יודע איך ההתקפה שלנו הייתה מתקיימת.
קשה מאוד להוציא להזאר את הכדור מהרגל, מקווה שבהמשך גם נראה קצת יותר תכלס ושערים.
מנדי מחליף טוב למרסלו.

זה מה שכתבתי לפני תחילת העונה. עד שהבלוף הזה לא ישבר ככה אנחנו נראה. זה עצוב ומעצבן באותו הזמן.
לא הגיוני שכל מסירה של קבוצה יריבה תגיע לשחקן שעומד בין הקישור להגנה שלנו, פשוט לא הגיוני. לאף הגנה בעולם אין אפשרות להראות אפילו סבירה ככה.

הפציעה של מרסלו פלוס הצורך לתת להזארד לפתוח (כי הוא כוכב) תפגע בנו, השילוב הנכון לדעתי הוא מנדי ביחד עם ויניסיוס- מנדי פחות התקפי וישאיר את הקו לויני כדי שיעשה שם את קסמים שלו.
ווהזארד עם מרסלו- ניכר בשני המשחקים האחרונים שהבלגי צריך מישהו שיעשה איתו דאבלים וחילופי מקומות על הקו.

סוגיית השוער- נגמרים לי הכלים והרצון להגן על קורטואה, אין מולו לא קישור ולא הגנה אבל בחייאת, קצת ערך מוסף, קצת.התנועה שלו לעבר הכדור בגול הראשון היא פשוט נגד כל הבסיס שמלמדים שוערים.

לא מזלזל. באותה מידה, ריאל החזיקה בצ׳מפיונס שלוש שנים רצוף. הכוונה הייתה לסגל שברור שהוא צריך להתחזק, וזה לא קורה/קורה אבל לא איפה שצריך.

כן כן אני צוחק, אנחנו ראויים לכל בוז כרגע וב-6 השנים האחרונות.

תהיתי, האמת. אבל לך תדע מתי אתה באמת מעצבן איזה אוהד

לפני פחות משנתיים לא הזדקקתם למעוזי הקישור מודריץ’ וקרוס כדי לנצח באצטדיון הזה (ואסקס וקובאציץ’ הספיקו ובכנות נראה היה שהייתם מנצחים משחק נוקאאוט גם עם ואייחו ומאיורל בהרכב), היום אתם מובסים ע"י שלישיית המחליפים שלהם בהתקפה.

ההגנה שלנו קטסטרופה, הגנתית ובהנעת הכדור, בלי ראמוס, מרסלו ומודריץ’ שיעזרו בהנעת הכדור כל לחץ קטן ואנחנו מאבדים כדור, וראן אני חושב עם איזה 30% דיוק במסירות וקרבחאל לא הרבה מעל.

אני חושב שזו נקודת מפתח. היא ההוכחה הברורה ביותר לכך שהבעיה לא באיכות, אלא בשובע. על פי ההרכבים שעלו נטו, ריאל מדריד הייתה פייבוריטית ברורה, וזה ממש לא משנה שהמשחק היה בפריז.

הקבוצה הזו מיצתה את עצמה והסגל לא עבר את הריענון שנדרש. אני מאוד פסימי, מחצית אחת טובה מול לבאנטה לא תשנה את זה.

במארקה מעלים כתבות על מחליפים אפשריים לזידאן. חושב שהטלת האשמה כלפיו היא הגזמה פראית, בטח במועדון ששוחט מאמנים על ימין ועל שמאל ועוד אחרי שנה של שלושה מאמנים בלי שינוי. הטעות המשמעותית היחידה שלו היא החלשת האמצע בלי חיזוק, וגם זו התגלתה בגלל פציעה של שלושה שחקנים. נקווה למזל עם הפציעות עד ינואר ואז נוכל להביא חיזוק.

ראינו דברים טובים מהקבוצה בליגה, וכל זה בלי הכניסה לעניינים של הזארד. אני אופטימי.

אני אפילו לא מתייחס לשמועות האלה על החלפת זידאן, מציינים את קודש הקודשים - ראול - שעמד בסה"כ שלושה-ארבעה משחקי ליגה על הקווים ואני לא משוכנע ש"יש שלו את זה". אני מאשים את זידאן בכל הנוגע למרכז השדה בעיקר ושממש לא הייתה מהפכה, ולא יכול להיות שבכל משחק נשמע שוב ש"אין אינטנסיביות", אולי לזעזע ולספסל שחקנים כמו ואראן לדוגמא.

קשה לי להכריע מה גרוע יותר - שאנחנו לא יודעים לעמוד כמו קבוצה - פתאום לוחצים בחוסר תיאום, אף אחד לא יודע לכסות על החבר שלו בעת צרה, תמיד “קרובים” ו"ליד", כל חצי התקפה גורמת לפאניקה - לבין השובע. הקבוצה הזו אמנם זכתה בהכל אבל ואראן בסה"כ בן 26 לדוגמא. קרבחאל שבע? חאמס שבע? הזאר רק הגיע, גם בייל לא נראה לי שבע ולא בנזמה. מה גם שלא תגידו שאחרי רצף ההצלחות הפסיכי הייתה עונה “בסדר” שלא הסתיימה עם תואר, סולידית כזו. זו הייתה עונה מהגיהנום עם אינסוף השפלות, מספרים שליליים שלא היו בליגה בעידן, והקבוצה הזו חוטפת מהתקשורת ובצדק מתחילת העונה עם דגש על ה-7:3 מול אתלטיקו.

זידאן לא חסין מביקורת, ואין לי מושג איך לא הגיע בקיץ אף קשר למרכז השדה שלנו, שבעונה שעברה היה הכי עייף באירופה בפער. יש לקבוצה שבוע יפה - סביליה, אוסאסונה, אתלטיקו.
כל אלה בפחות משבוע. מבחן רציני לקבוצה (מנטלי, פיזי, טקטי, אסטרטגי, you name it).
בוא נראה אם יש לנו מה למכור העונה.

זידאן האשם העיקרי,כמובן שהשחקנים הם אלה שמשחקים ורוב ההשפעה היא שלהם,אבל אם אותם שחקנים נראים רע ביחד כבר תקופה לא מבוטלת וזידאן לא עושה מספיק כדי לשנות את זה אז הוא אשם.
השחקנים ימשיכו לשחק כל עוד יתנו להם,אבל היכולת לא תגיע מהשמיים,הסגל הזה מיצה את עצמו וכשזידאן חזר הוא דיבר על מהפכות והיה נראה כאילו רק מחכים לקיץ כדי להתרחרע על השוק ולשחוט פרות קדושות בסגל,מה קרה בפועל? קנה כמה מחליפים ואת הזאר,התעקש על פוגבה כשהשוק מוצף בקשרים סופר איכותיים,שחרר מחליפים טובים והשאיר את כל הכוכבים המזדקנים בהרכב.
את האשראי שהיה לו בקיץ הזה ספק אם היה לאיזשהו מאמן של ריאל בשנים האחרונות,הוא בזבז אותו על כלום ושום דבר,האשם מספר 1 מבחינתי.