1/4 גמר הצ'מפיונס :: ממשיכים לחצי הגמר בשיניים עם הפסד 1-3 בברנבאו ליובנטוס

אני חושב שהיה פה פנדל, אבל מבחינת המסר הכללי אני עם נירו - שחקנים לא נופלים כדי “להדגיש” עבירות, פשוט כל תחום האכיפה רקוב ועקום מיסודו.

קצת הרבה אוף טופיק, אבל עוד נקודה בנושא:

אין באמת ענישה על התחזות ולכן אין הרתעה - מבחינתי התחזות ופאול חייבים להפסיק להיות סתירה. לגיטימי לגמרי לשרוק לעבירה וגם להוציא צהוב על התחזות (אני חושב שיש התחזויות שמחייבות אדום, אבל כאן צריך שינוי חוקתי). ברגע שכל התחזות תקבל עונש ראוי לניסיון רמאות בוטה הן פשוט יפסיקו לקרות, וכמובן שגם צריך שימוש כבד בטכנולוגיה ועונשים בדיעבד בכמויות - לצורך העניין הרחקה ללוקאס אתמול וגם פנדל (שוב, אחרי שינוי חוקה. עם הקיימת אני חושב שאפשר להוציא צהוב, אם מישהו יודע לתקן אותי אשמח).

העיוות הזה והיעדר העזרים הטכנולוגיים יוצרים מצב עניינים הזוי בכל תחום העבירות, הכל שטח אפור וקשה להכריע מה פאול ומה לא כי הכל נגוע בתיאטרון. בהשוואה לענפים אחרים כדורגל נראה פשוט כמו בדיחה.

וכמובן לא לפחד להוציא צהוב שני על התחזות כמו שקורה כל כך הרבה. אולי אפילו עונש ליותר ממשחק אחד

זוכר את רונאלדו בקלאסיקו בקיץ? ועוד לא הייתה שם שום התחזות, לפעמים מועדים…
זה יכול להיות לא נעים, אלא אם רואים בוודאות תיאטרון כמו של דיבאלה או סוארס.

אותי משעשע עניין הצהוב על הורדת חולצה, או עצם זה שזו פסגת החגיגות של הכדורגלן, שבמודע מקריב כרטיס צהוב יקר על הפורקן הזה. מה העניין? בזבוז זמן? (כי לקפוץ על הקהל…) צניעות? (גם שחקנים עם גופיה מתחת מוצהבים)

הכל טוב ויפה, אבל לפעמים שחקן נופל לא בגלל התחזות, ולא בגלל עבירה, אלא בגלל ש…הוא נופל. המצב הוא לא או עבירה, או התחזות, ובגלל זה - אני לא רואה דרך בה זה יוכל להיאכף. כל עוד לא מדובר בהתחזות ברורה מאוד, לך תוכיח שהשחקן לא נפל כי הוא סתם איבד שיווי משקל, או קיבל מכה קטנה, שלא מצדיקה שריקה לעבירה, אבל כן גרמה לו ליפול.

יש הבדל בין נפילה של התחזות וסתם מעידה. ממעידה השחקן קם ישר, מהתחזות הוא יתפוס או הרגל/ראש/טחול ומה לא. באחד הוא ינסה מיד להשיג כדור ובשניה הוא יסתכל על השופט ויחכה לשריקה תוך שהוא על הדשא.

לדעתי צריך להתחיל חוק כזה בצעדים קטנים. קודם כל שחקן שיעשה הצגה כשלא יגעו בו יקבל עונש גדול יותר, קודם לפתור את הבעיה הזו.

ומה קורה כששחקן פוגע לעצמו ברגל ובטוח שנעשתה עליו עבירה?
הבעיה בכל הדיון הפילוסופי פה היא שאתם דורשים לתת יותר כח לשופטים ויותר משקל לפרשנות שלהם כאשר בפועל עדיף (והכי קל ליישם) שיהיה כמה שפחות שיקול דעת וכמה שיותר קוים ברורים מנחים לשופט.

אז הוא ירגיש שהוא פגע בעצמו ברגל השניה.

לוקאס ניסה להוריד את הכדור עם החזה אל הרגליים לבעיטה מהירה. אוטומטית זה מציב את הגוף בפוזיציה מוטה קדימה. הדחיפה והקפיצה של בנעטיה עליו הוציאו אותו משיווי משקל. לוקאס אוהב ליפול אבל במקרה הזה אני באמת חושב שהוא הופתע לגמרי מהעבירה ולא ניסה לסחוט פנדל מראש. אגב, לא בטוח שבנעטיה עשה טעות עם העבירה, אם הוא לא עושה אותה זה מצב של 100% גול. הטעות היחידה של יובה הייתה אובדן העשתונות של בופון אחרי הפנדל. לא יודע אם זה היה משנה משהו כי רונאלדו היה ממוקד בכל מקרה.

משהו שמציק לי.
כל אחד מכם בוודאי קיבל ריקושטים דוגמת ׳אם זה לא ריאל מדריד אין מצב שזה פנדל׳. אני הראשון להודות שקבוצות גדולות מקבלות שריקות, אבל זו פאקינג יובה שיש בארון שלה אליפויות שרשומות על שופטים.

אחרי ההגרלה שמעתי ׳ריאל ליברפול, היה ברור שבוופא יכוונו לגמר כזה׳. הבעיה היא שהיו אומרים אותו הדבר אם זו הייתה באיירן, כלומר 2 מתוך 3 אפשרויות של ההגרלה היו מסתיימות במקהלה האוטומטית הזו.

וסתם אנקדוטה,
רוצים דוגמה לחוסר כשרות לכאורה? תבדקו מתי בפעם האחרונה הפועל ירושלים ומכבי ת״א נפגשו בגביע במשחק שהוא לא הגמר. זו אחת מהסיבות שאני טוען שכדורסל זה ענף ספורט שאפשר לוותר עליו.

מודה שבצעירותי הייתי יותר מצטדק, יותר מתגונן. כמעט כל הערה או עקיצה הייתה מעוררת משהו. אבל בגיל מסוים הריקושטים האלה מפסיקים להפריע, ובעיקר מתחילים להעלות חיוך. עכשיו אני בעיקר שואב מהם הנאה. רק לדמיין את השונאים מכתתים רגליהם ברחבי האינטרנט אחרי שידור איכותי ומחכים כמעט עד חצות רק כדי לצפות בריבועים של פנאלדו.

זו הפעם הראשונה שאני שומע את תיאוריית ה"ריאל-ליברפול בגמר". ריאל-באיירן זה לא גמר קלאסי? כדי להוציא הגה על ההגרלות שלנו העונה צריך להיות ממש יצירתי. או טיפש.

נ.ב.
שמעתי הרבה סיבות לחוסר האהדה לכדורסל (ריבוי עצירות, חוסר ריגוש וכו’), זו כנראה ההזויה שביניהן.

מסכים עם כל הסיבות שכתבת בסוגריים (ויכול להוסיף עוד), אבל המסקנה שלך לפיה זו הסיבה שאני לא אוהד כדורסל היא מוטעית, כתבתי שזו אחת מהן

NBA זה נחמד לשואו, אם כי יש שם הרבה חרטות וויתורים על חוקים לטובת שחקנים כאלו ואחרים. מעבר לכך, באמת מיותר.

הרוב המוחלט של המקרים הוא חד וחלק - רואים כמעט בכל פאול אם השחקן הוסיף התחזות או לא, בוודאי שבהילוך חוזר. במקרים שאתה מדבר עליהם אין לי שום בעיה שימשיכו להבליג, בתחום האפור אין סיבה להחמיר והוא רחוק מלהיות עיקר הבעיה.

לא מסכים איתך. לדעתי ברוב הגדול של המקרים זה לא 100%, מכיוון שגם לאחר צפייה חוזרת, אין לנו שום דרך לוודא שהשחקן לא באמת איבד שיווי משקל או משהו אחר בסגנון.

כמובן שאני מסכים איתך לגביי זה שחובה לעשות משהו בנושא. אני פשוט לא יודע מה.

אני אסביר את עצמי כי במבט שני הנוסח של ההודעה הראשונה לא טוב - מה שלא ברור, כמו במקרים שאתה מדבר עליהם, לא לגעת. בעיני יש מספיק מקרים שהם גם פאול וגם הצגה ִִ- יש הרבה עבירות שרואים בהן בבירור בהילוך איטי את תחילת ההצגה בדיליי משמעותי אחרי המגע, למשל (מניח שאתה מבין למה אני מתכוון). אפילו הטיפול באלה בלבד יעשה המון.

לדעתי אם היו מראים הילוך חוזר מהזווית הזאת לאף אחד לא היה ספק שהיה פנדל על לוקאס

https://pbs.twimg.com/media/Da1JWRhWAAIhZvu.jpg

אגב, אם שמים לב לידיים של בנעטיה רואים שקודם הוא דוחף אותו ואז בועט בכדור.

ובכל זאת, גם אחרי צפיה מרובה אני עדיין מתקשה להחליט אם הייתי שורק על זה פנדל או לא.
כך שבאמת אין מה לבוא לשופט בטענות אלא אך ורק לחלונות הגבוהים שלא מוכנים לעשות יותר מדיי כדי להפוך את העסק לפייר וספורטיבי יותר.
לא יודע אם השיקול הוא ההתעסקות בשיפוט וההיפ סביב זה שיכול להכניס להם כסף, או הכסף שהם מכניסים משחיתות…

בכל אופן, הכל סובב סביב כסף שם. ברגע שזה יהיה להם כלכלי רק אז יצא חוק מחייב להתקנת var, עין הנץ שופט טלוויזיה ומה לא…

עד אז נמשיך לשמוע על צ’לסי 2009, אינטר 2010 האדום של פפה וכו’…
ממש חגיגה.

מה VAR היה עוזר? אתה אומר בעצמך, שבוע אחרי המשחק, שאתה עדיין לא מצליח להחליט אם היית שורק. זו החלטה בעייתית כי מערבים בה רגשות. היה פנדל במאה אחוז, וזו שריקה קלה ב99.9 אחוז מהמקרים. כשיובה מובילה 3-0 בדקה ה-90 בברנבאו, אחרי הפסד 3-0 בטורינו, וזה המשחק האחרון של בופון באירופה, פתאום ההחלטה הופכת לקשה והפנדל לא ברור כל כך.

אני גם לא יודע אם הייתי שורק, לא בגלל שאני לא חושב שהיה, כי היה, אלא בגלל שלא יודע אם היה לי אומץ לקבל החלטה כזו קשה בדקה כזו.
הרבה יותר קל לנו להבליג על פסילת שער מוצדק מאשר על אישור שער לא מוצדק, וגם הרבה יותר קל לנו להבליג על אי מתן פנדל כשצריך מאשר לתת פנדל מפוקפק…

אני בטוח שאם היה VAR הוא לא היה חולק על החלטת השופט במקרה הזה.