מחזור 10 :: תיקו 1 בחוץ מול ויאריאל \ הבלדה על ראול וכרים

בחיאת דור, בן כמה היית ב- 94?

למה סתם לכתוב, אין מישהו שראה את ראול יותר ממני(כששיחק בריאל), ראיתי אותו בלייב בשיא שלו, ואולי תתפלא לשמוע שהוא היה גם אליל שלי והחולצה הראשונה שקניתי הייתה שלו. אבל הוא לא היה שחקן על, לא קרוב, היה שחקן מצויין, אגדה, וכל סופרלטיב שאתה יכול לחשוב עליו חוץ משחקן על שהיה הטוב בעולם באיזשהו שלב בקריירה שלו.

אם עונות של 14 ו 16 שערים הם פיק אצל ראול למה הן עונות בינוניות אצל בנזמה ? לפחות תהיה עקבי.

אם ראול היה באיזור אז גם בנזמה באיזור בעונה האחרונה, הוביל את מדריד לאליפות מול ברצלונה של מסי, וגם בעונת המוריניו היה נהדר ואחד הטובים בעולם, אי אפשר שכל דבר שנתון לפרשנות נשפוט בדאבל סטאנדרטס לטובת ראול, והעובדות שהם עם בנזמה נפסול בטענה של “לא אותה תקופה”.

אתה נעלב במקומו? וחוץ מלדבר על ההתנהלות שלי וכל זה, אני רואה שבחרת לברוח נהדר - אין מה להגיד על תקופתו בריאל מדריד, אז חוזרים אחורה לזמן שלו בליון? אגב, הם הדיחו אותנו בשמינית הגמר דווקא בעונה בה קארים היה אצלנו - לא שזה שייך כמובן - ודווקא “בלעדיו” (על אותו המשקל של טיטי) הגיעו להישג השיא בצ’מפיונס עד אשתקד - חצי הגמר. שאלתי בפשטות אם הוא ראה אותו בשיאו, הוא ענה שכן - בסדר, ממשיכים הלאה. בן כמה אני? בן 28 אוטוטו, זקן, השלמתי את כל המשחקים של ראול. אני לא אמרתי שהוא היה השחקן הטוב בעולם, לא וירטואוז כמו רונאלדו או הנרי או סקורר כמו רוד. החלוץ הטוב בעולם הוא היה לפרק זמן קצר, אולי, 1999-2001 וזהו-זה. מה אלכס פרגוסון אמר עליו אתה זוכר?

עונת 2002/03 - 25 שערים בכל המסגרות, רגעי שיא מול מנצ’סטר יונייטד (בנזמה בחיים לא ניצח לנו משחק כזה בסדר הגודל הזה נגד יריבה כזו, ברבע הגמר), משחק ענק נגד מילאן ועוד.
עונת 2001/02 - 29 שערים בכל המסגרות, מה הקטע לציין חלק מהנתון? הוא גם כבש שישה בליגת האלופות, שער בחצי הגמר - גולאסו, שער בגמר (ערמומי במידה מסוימת).
באותן עונות יש הרבה מאוד כוכבים - פיגו, זידאן, רונאלדו…

אני לא מוריד מהיכולת של בנזמה בעונה שעברה, הוא היה טוב ומהשחקנים החשובים ביותר שלנו בדרך לאליפות. חבל שחיכינו לגילו 32 לעונה כזו.

25 שערים בכל המסגרות זאת עונה ממוצעת של בנזמה, אותו עצלן ש"לא תרם כלום" ואצל ראול עונה נפלאה ?
ושיגעת אותנו עם אותו משחק ועם האמירה של פרגוסון שרק רצה להחמיא לראול, הוא לא באמת חשב שהוא הכי טוב בעולם, לא פרגוסון ולא איש מקצוע אחר שמכבד את עצמו מעולם לא חשב כך, רק פאן-בויז כמוך חושבים כך.
באותו משחק נגד היונייטד הוא היה אולי השחקן ה-8 הכי טוב על המגרש, אחרי רונאלדו, זידאן, פיגו, קרלוס, ואן-נסטלרוי, סקולס וגיגס.

אתה בן 29, לכן עכשיו מובן לי למה אתה חושב שראול היה הרבה יותר טוב ממה שהוא, מעניין בן כמה KB9.

ראול ניצח את מנצ’סטר יונייטד ומילאן ולא את סביליה בפיחואן, מסביר לך בפעם המאה. תציג לי פה משחק גדול שבנזמה ניצח לנו, למה אתה מתחמק. זה לא משנה אם ראול היה הטוב ביותר בעולם או לא באותה התקופה, הוא היה ברשימה. אם אתה חושב שהוא היה השחקן ה-7-8 הכי טוב על המגרש באותו ערב נגד מנצ’סטר יונייטד - אז הנה התגובה הרגילה שלי - לא ראית את המשחק או שאתה עושה דווקא. זה בקלות אחד ממשחקיו הגדולים בקריירה, הוא רקד על המגרש יחד עם זידאן ופיגו וכבש בסטייל - אחד על הפרצוף של פרדיננד והשני בבעיטה יפה מחוץ לרחבה.

“עונה ממוצעת” של בנזמה זה לא סופר מדויק:
עונת 2012/13 - 20 שערים ב-50 משחקים
עונת 2013/14 - 24 שערים ב-54 משחקים
עונת 2014/15 - 22 שערים ב-46 משחקים
עונת 2016/17 - 19 שערים ב-49 משחקים
עונת 2017/18 - 12 שערים ב-47 משחקים
ועוד עשיתי לך הנחה על עונת הבכורה שלו שזה לגיטימי שלקח לו זמן.

אני אהיה בן 28 בדצמבר, בכל מקרה אין כאן עם מי לדבר, סיימתי.

@whykds, אתה מציג את זה כאילו לראות משחקים של ריאל מדריד אז זה כמו לעקוב אחרי ראול בערב הסעודית או בליגה השנייה בארה"ב. התחייבתי שראיתי את המשחקים של ראול, לא שבהכרח זה היה בלייב בגיל 8 כשהוא כבש שער ניצחון נגד אוסאסונה בדקה ה-90. אבל תסביר לי במה אני לא אובייקטיבי, כולה קארים בנזמה עומד מולו. זה לא שאמרתי שהוא גדול מכריסטיאנו רונאלדו או תיירי הנרי.

אז בחישוב מהיר בשנת 2000 היית בן 8…
בעצמי אני זוכר את תחילת הקריירה של ראול אבל גם מבין שהייתי בגיל שבו ההבנה בכדורגל היא לא מה שהיום ומה שנשאר זה בעיקר זכרונות ורגש. ובוא, היה לנו בארץ בערך משחק אחד ישיר בשבוע ועוד תוכנית תקצירים שנדב יעקובי היה מגיש ומשודרת במשך כל השבוע…

כל דעה שלך היא אחלה ולגיטימית כמובן, אבל כל עוד אתה לא מבין שזה ממקום של רגש והערצה רק מדגיש שאתה אפילו לא מודע לכמה אתה לא אובייקטיבי

באותו משחק היה המצטיין אולי(יחד עם קסיאס), אבל היו 7 שחקנים שהם שחקנים יותר טובים ממנו, לכן הטענה שהוא היה בטופ שבטופ קצת מפתיעה בהתבסס על זה שבמשחק נתון היו 7 שחקנים יותר טובים ממנו על אותו דשא.

24 זה כמעט 25.

רק ב-4 עונות בכל הקריירה של בנזמה הוא ירד מכמות השערים מעונה שאתה מחשיב שהיא מצויינת של ראול.

לא נפגעתי. לא בשבילו ולא בשבילי. הדבר היחיד שמפריע לי זה שאתה מדרדר את הדיון הזה לרמות נמוכות מאוד עם הזלזול והתנשאות שלך. כל כמה תגובות אתה חוזר עם המופע שלך של “לא ראיתם את ראול בשיאו” ו"איזה משחקים בנזמה ניצח לנו" אתה טועה ומטעה.

אגב 1
לא ברחתי לשום מקום זאת היתה דוגמה להבהיר כמה ההתעקשות שלך על זה שלא ראינו את ראול משחק בילדותו בנוער של אתלטיקו מטופשת.

אגב 2
אני לא אכנס איתך למשחק של התנצחויות וגולים אבל בתקווה שתפסיק לחזור על המנטרה שלך-

בנזמה ניצח לנו את חצי הגמר נגד באיירן בדרך לדסימה
ניצח את אתלטיקו בחצי הגמר, וגם (מה תגיד על זה) שער בגמר (ערמומי במידה מסויימת) :wink:

אוי זה כבר ממש דמגוגיה.
גם יש לי הרגשה שפורטוגל של אחרי רונאלדו תהיה יותר טובה מזו בלעדיו.
אולי כי רונאלדו גרוע, ואולי כי שיפור של 10 שחקנים שווה יותר משחקן אחד, טוב ככל שיהיה.
אגב גם פורטוגל של אחרי פיגו זכתה ופורטוגל של פיגו לא.

השיפור של ספרד הרי בוודאות נובע מרמתו הגרועה של ראול, בטוח לא קשור לבינוניות של צ׳אבי, אינייסטה, בוסקטס, אלונסו, ווייה, ראמוס, פיקה, פויול. שחקנים סבירים לכל היותר. בהכרח העזיבה של ראול זה מה שעשה את ספרד ווינרית.

בלי קשר אני ממש מתנגד לשפיטה של שחקנים על פי הישגים קבוצתיים. היכןלת של השחקן תלויה בעצמו, ההישג הקבוצתי תלוי בכל הקבוצה שלו, ומן הסתם 10 שחקנים משפיעים יותר מ1.

אני באיזשהו מקום הסכמתי איתכם בהתחלה, האמירה שאי אפשר לעשות מאחד עגלה ומהשני מלך היא מאוד נכונה.
גם מאוד מסכים איתך שראול מוערך מעבר לרמה שלו ובנזמה פחות מהרמה שלו.
אבל בנזמה בשום עולם לא טוב יותר, פשוט הוא שווה יותר מהכלום הערכה לה הוא זוכה וההפרש לא תהומי (כמו ההפרש בין מלך לעגלה)

בנזמה שחקן לא רע בכלל, אבל באמת שאני חושב שכל חלוץ סביר+ היה מצליח כמוהו.

כמו שמישהו פה כתב, כשראול היה שחקן מוביל זה לקח אותנו קדימה, כשבנזמה מוביל אותנו זו תעודת עניות.

אתם יודעים יש שופטת אחת והיא חסרת רחמים וקוראים לה ההיסטוריה. בדברי הימים של הכדורגל ראול יזכר כאחד מגדולי שחקני ריאל מדריד בכל הזמנים, מגדולי השחקנים הספרדים ומגדולי החלוצים שאי פעם שיחקו את המשחק. לעומתו קרים דה דרים? בדיחה עצובה שאף אחד לא ירצה לספר שוב.

לדעתי הויכוח הזה מיותר לחלוטין ופשוט בלתי אפשרי להשוות בין השניים. בתקופה של ראול ההגנות היו חזקות משמעותית. הבלמים ומגנים היו ברמות הגבוהות ביותר, תסתכלו מה קורה בשנים האחרונות בגזרת הבלמים…80 מיליון פאונד על הארי מגווייר שלא שווה רבע מהסכום, תראו את צמד הבלמים של בארסה. אל תלכו רחוק ותראו את כמות התלונות (לדעתי לא בצדק) שיש על ראמוס. למעט ואן דייק אין אף בלם ברמות של מלדיני, נסטה, היירו ועוד ועוד. לראיה כמות השערים באותה התקופה הייתה משמעותית נמוכה יותר גם בלי קשר למספרים של מסי או רונאלדו. אפילו ה36 שערים של היגוואין 20 שנה אחורה היו טירוף. שחקני התקפה פשוט לא היו כובשים כמויות כאלו ולכן אי אפשר להשוות את אותה כמות שערים לחלוץ ב2 תקופות זמן שונות כאשר שניהם שיחקו עם ונגד שחקנים שונים לגמריי. אם כבר מרשים אותי הרבה יותר 25 שערים של ראול שלצידו שחקנים בטופ העולמי ולא 24 שערים של בנזמה כשהסגן שלו זה פאקינג סרחיו ראמוס, אשתקד בקלות היה צריך לתת 30+ גולים.

ראול זה שם סקסי יותר עבור רובנו, מיוחד אלו שעברו את גיל 30 וראו אותו משחק, זה סמל ואגדה ואין אוהד של ריאל שלא שמע עליו. אני בספק שעוד 20 שנה מישהו יזכיר את בנזמה בהקשר של ריאל, אבל זה לא הופך את הצרפתי לחלוץ פחות טוב מראול. כל אחד מהם היה טוב אך לא בטופ של הטופ.

אני ממש לא מסכים עם זה, לפי מה קבעת את זה?
התקופות אחרות והמשחק שונה. יש הרבה הבדלים קטנים, אבל לדעתי פה יש פשוט הערצה של העבר.
לקחת את מגוואייר כדוגמה לבלם של תקופתינו ובצד השני לקחת את הטובים בדור, זה גם די דמגוגיה.
העשור האחרון התהדר ב: ראמוס, פפה, פיקה (לא כל הקריירה הוא שיחק כמו שהוא משחק בגיל 100), פויול, פרדיננד, וידיץ׳, טרי ואן דייק וכו׳
היום המשחק הוא הרבה יותר קבוצתי בהגנה, הרבה יותר משחק לחץ, המשחק הטקטי השתפר, על הבלמים גם יש הרבה יותר דרישה של הובלת כדור ולא רק להיות חומה מאחור.
המשחק היה יותר אגרסיבי, על זה אני מסכים (מה שהקל על המגן מן הסתם), זה בהחלט הקשה אולי על ראול לכבוש, אך זה לא כי הבלמים טובים יותר או כי החלוצים גרועים יותר.

לגבי המגנים זה כבר אפילו ממש הפוך, תפקיד המגן עלה משמעותית בחשיבותו בעשור האחרון. אחד השינויים היותר משמעותיים של העשור.

אם לא שמת לב זאת בדיוק הייתה הכוונה…
זאת הייתה תגובה חצי צינית חצי בצחוק לזה שהאשים מישהו אחר בשימוש בדמגוגיה, אתה רק לקחת את זה ברצינות והגבת.

לא, אם כבר זאת דמגוגיה במיטבה.

העובדות הן שבנזמה שיחק בקבוצה הרבה יותר חלשה מזאת של ראול(ראול שיחק עם פיגו שזכה בכדור הזהב, מקמנמן, גוטי ומוריינטס, סוג שחקנים שהיו משדרגים את הקבוצה הנוכחית פלאים), ראול שיחק שיחק עם שחקנים הרבה יותר יצירתיים וכישרוניים בהתקפה, ועם הגנה יותר טובה שכללה את קסיאס ורוברטו קארלוס בשיאם ועם קשר אחורי בדמות מקאללה שהוא יותר טוב מקאסמירו, ובנוסף בנזמה התמודד עם ברצלונה של מסי וראול מול דיפורטיבו שהייתה קבוצה אומנם טובה מאוד אבל לא ברמה של ברצלונה, ובנזמה עדיין השיג 87 נקודות(7 יותר מראול) וגם זכה באליפות כמו ראול.

זה כמו שאני אתן לך לנהוג על טרנטה 3 שנים ואז ארכוש לך טויוטה קורולה חדשה, מה תהיה התגובה שלך ? אתה תטען שהטויוטה היא אחלה אוטו ותהיה מאושר עד השמיים.
עכשיו תחשוב שאני נותן לך לנהוג 10 שנים על מרצדס S קלאס וכל שנתיים מחליף לך לדגם החדש ואז בשנה ה 11 אני רוכש לך טיויטה קורולה חדשה, מה תחשוב אז על הטויוטה ?
זה פחות או יותר ההבדל בין האליפות של ראול ובנזמה. עיקרונית אם תיקח את ראול ההוא ותחליף אותו בבנזמה הזה כמעט כלום לא ישתנה, אם כבר אחרי החלפה ריאל ההיא תהיה יותר טובה וריאל הנוכחית פחות.

בנזמה הבקיע 21 ובישל 8 שערים שזה מעורבות ב 42% מהשערים שריאל הבקיעה
ראול הבקיע 22 שערי שדה ובישל 3 שערים שזה מעורבות ישירה ב 32% משערי ריאל באליפות ההיא.

ועדיין כמובן, בנזמה בטטה וראול מהטופ שבטופ, מראה עיניים וזאת לא אותה תקופה וכל השיט הזה.

אומנם ההיטוריה היא חרא של שופטת אבל לא עד כדי כך עיוורת, אגדה מדרידאית כן, אחד הגדולים ? פחחחחחח

כתבתי כבר כמה וכמה פעמים, החלוצים אז והחלוצים היום מבקיעים אותו הדבר בממוצע, אז או שההגנות אותו הדבר או שכל החלוצים אז היו הרבה יותר טובים מכל החלוצים היום, תבחר מה נשמע יותר הגיוני.

ממוצע הפיצ’יצ’י בליגה הספרדית לאורך עשורים שלמים

80/81-89/90 - 26 שערים בממוצע
90/91-99/00- 24.7 שערים בממוצע
00/01-09/10- 26.8 שערים בממוצע
10/11-19/20- )בניקוי כריס ומסי כי בוא נהיה אמיתיים) 26.1 שערים בממוצע

איך זה תומך בדיוק בתאוריית “הזמנים שונים אי אפשר להשוות” שלכם?

רגע אבל חשבתי ששחקנים טובים זו הסיבה שבנזמה לא כבש? עכשיו בלבלת אותי.
או שהנתון הזה שבאשמת רונאלדו הוא לא כבש משמש אותך מתי שנוח?

גם בנזמה שיחק ליד כמה שחקנים טיפה יותר מבינוניים.
אלונסו קשר אחורי שלא בהכרח נופל ממקאללה.
מודריץ קשר כנראה יותר טוב מכל קשר שהיה לראול, על מרסלו מול קרלוס אפשר לנהל דיון אחר, ובהתקפה רונאלדו יותר טוב מפיגו.
באגף ימין קרבאחל יוצר טוב מהמגן הימני שהיה לראול (בעיני).

ככה שגם לבנזמה הייתה קבוצה טובה סביבו, אבל כשהיא הייתה טובה אז לא חיפשו את בנזמה, אולי זה אומר משהו? אגב לטעמי חיפשו גם חיפשו פשוט היה קשה למצוא עם המעט תנועה שעשה.

ההפרשים בין הקבוצות בליגה היו פשוט פחות גדולים, בגלל זה לריאל היום קל הרבה יותר להרוויח נקודות. ראול אולי שיחק נגד דפורטיבו והיום זה נראה מצחיק, אבל אם היית אומר לראול שפריז ואתלטיקו גם הגיעו לגמר אלופות אז הוא היה צוחק שהרמה תרד עם השנים. דפורטיבו באותו זמן הייתה אחלה של קבוצה (או שההפרשים היו נמוכים יותר).

בסופו של דבר זה עניין של טעם, המספרים לא מספיק חד משמעיים לשום מקום. אם לדעתך בנזמה שחקן טוב יותר תהנה, לטעמי לא.
זה חא היה הדיון של מסי מול מראדונה שניסיתי להבין איך משווים את ה0.5 למשחק של מראדונה ל1.5 של מסי, שגם נמשך לאורך קריירה ארוכה יותר. (סתם זרקתי נתון לא אמיתי כרגע, בזמנו באמת בדקתי והיה שם הפרש עצום, גם בהודעה הקודמת שלי פיקה לא באמת בן מאה, הוא בן אלף, סליחה הייתי חייב)

למה להוריד אותם? הרי לטענתך הם גנבו גולים מהחלוצים, כלומר אם לא הם אז אלה גולים של בנזמה.
או שזה פשוט לא יתיישב עם הטענה שהחלוצים היום כובשים כמו פעם ושהאליפות היום מתאפשרת עם אותו מספר שערים?

אגב אני ממש לא ממעריצי ראול. לא זכיתי לראות אותו מספיק וכשכן ראיתי כנראה זה את המשחקים הגדולים שהם לא דוגמה באמת מייצגת. אבל בנזמה זה באמת משהו שלא היה כמותו.
מעולם לא טענו שחלוץ בריאל שומר על מקומו רק בגלל פרוטקציות עשור שלם

בוא נשים דברים על דיוקם…
יש כרסטיאנו רונאלדו ויש שחקנים טובים כמו מקמנמן, פיגו ומוריינטס, זאת לא אותה ליגה, לא אותה פלאנטה ולא אותו דיון ולא אותו שום דבר.

כשראול התחיל לשחק עם שחקנים טובים באמת כמו רונאלדו וזידאן ואחר כך ואן ניסטלרוי הוא “דעך בלי סיבה מוסברת” והתחיל להבקיע בממוצע סביב ה-10 שערים לעונה.

לא חיפשו את בנזמה וחיפשו את רונאלדו, בדיוק כפי שחיפשו את רונאלדו ואת ואן-ניסטלרוי ולא את ראול, ככה זה בספורט, כשיש לך את לברון הוא יזרוק הכי הרבה ואחריו אנטוני דיוויס ורק אז תורו של קייל קוזמה יגיע.

זה לא שלא חיפשו את בנזמה אף פעם, הוא היה אופציה שנייה או שלישית, ותפקידו העיקרי היה לאפשר לרונאלדו להקיע יותר(כך לפי בנזמה ורונאלדו), ועדיין הבקיע יותר מראול.

הדיון הוא לא אם בנזמה שחקן יותר טוב מראול או לא, הנקודה העיקרית שלי היא ש"ראול מלך ובנזמה גרוטאה" זאת טענה מגוכחת שאין לה שום קשר למציאות.
אני אעדיף את בנזמה, אתה יכול להעדיף את ראול, כולם יכולים להעדיף את ראול, אבל אי אפשר לטעון שזה מלך הטופ שבטופ והאחר גרוטאה.

שם ההשוואה של המספרים עושה עוול, מראדונה הגיע לנאפולי שהיא סוג של חטאפה בליגה הספרדית, קבוצה קטנה וצנועה מדרום איטליה החלשה כלכלית והפך אותה לטובה בעולם, לקח איתה את 2 האליפויות היחידות שלה ועשה זאת מול ענקיות הליגה האיטלקית מצפון איטליה העשירה, מול מילאן אגדית של ואן-בסטן וחוליט, מול אינטר של מתיוס והגרמנים ומול יובנטוס של פלאטיני בשיא חוזקה של הליגה האיטלקית.
אם מישהו ילך לחטאפה ויהפוך אותה לבד לאחד הטובות בעולם הוא יהיה אחד הגדולים בהיסטוריה אם לא הגדול מכולם גם אם יבקיע רק 0.4 שערים למשחק.

ובכל מקרה זה לא 0.5 מול 1.5, זה אפילו הפוך, זה 0.48 של בנזמה מול 0.42 של ראול.

האם אתה רציני ? או שסתם משחק אותה לא מבין ?
אם בנזמה והחלוצים האחרים יכולים לנצל את ההזדמנויות כמו מסי ורונאלדו הם היו מסי ורונאלדו, בגלל שהם לא אז מחפשים את מסי ואת רונאלדו, בלי מסי ורונאלדו בנזמה יבקיע 0.58 ולא 0.48, הוא לא יבקיע 1.05 שערים למשחק, אתה יודע למה ? כי הוא לא מסי ורונאלדו.

כתבתי לך למה להוריד אותם. זה לא שבליגות אחרות היו מלכי שערים עם 40-50 שערים בעונה.
למשל

ליגה אנגלית ממוצע שערים (לא מדוייק 100 אחוז, חסר לי שנתיים בתחילת כל עשור, אבל מספיק טוב לדגימה)

90-00 26.5
00-10 25.75
10-20 26.75

אתה רואה פה איזה שהיא עלייה מגמתית? אם קל יותר להבקיע למה לא כולם מבקיעים יותר? למה רק 2 השחקנים הגדולים בהיסטוריה הראו יכולות כיבוש מחוץ לנורמה?

צריך לזכור שלראול הייתה קריירה שממש מחולקת ל2- מהבכורה ועד בערך להגעה של רונאלדו פנומנו הוא היה פשוט אדיר, היה חלק חשוב מאד אם לא החשוב ביותר בגביעי אירופה ואליפויות שהבאנו.
לעומת זאת החל מ2003/2004 בערך הוא החל בהתדרדרות איטית והיה חלק מ7 השנים הרעות בצ’מפיונס, השישייה של ברצלונה והרביעייה של ליברפול ויוסי.

אבל, לדעתי שחקנים גם זכורים בעיקר בגלל רגעים ספציפיים שהביאו לצופה ולמשחק.
אני חושב שאינייסטה לא היה נחשב לכל כך עצום אם לא השער מול צ’לסי ובגמר המונדיאל, כנל זיזו נגד לברקוזן והצמד בגמר המונדיאל ואם נהיה אקטואליים אז גם דייגו עליו השלום לא היה נחשב לגדול בהיסטוריה אם לא אותו חודש בשנת 86.
כך גם ראול, האיש הביא לריאל מדריד ולאוהדים שלה כל כך הרבה רגעים זכורים שאי אפשר להתעלם מהם, מי שראה בלייב את תנועת ההשתקה של הקאמפ נואו או הריצה על חצי מגרש בגמר מול ולנסיה ידע על מה אני מדבר, ובנזמה? אין לו יותר מידי כאלה אם נתעלם מקאריוס והמופע שלו.

בסופו של יום לכל אחד הדעה שלו, בכדורגל בשונה למשל מאתלטיקה או שחייה קשה מאד לערוך השוואה בין שחקן x לאחר ובטח ובטח שמשנים שונות, ההיסטוריה תשפוט מי הזכור והאהוב יותר ופה אני באמת לא חושב שיש השוואה.