מחזור 10 :: תיקו 1 בחוץ מול ויאריאל \ הבלדה על ראול וכרים

בנזמה טרמפיסט שעד השנתיים האחרונות שיחק בקבוצה מפלצתית, בעידן אחר ואם הוא כזה גדול למה בריאל הוא כובש 0.5 שערים לעונה בריאל מדריד בממוצע? למה הוא לא נותן מספרים כמו המפלצות של היבשת? נוח מאוד לשחק ליד כריסטיאנו שכל הפוקוס עליו. ראול היה שחקן סופר-חכם עם קבלת החלטות טובה, יכולת מסירה וקבוצתיות. הוא לא צריך דריבל כדי להיות גאון כדורגל. הוא דפק 21 שערי ליגה באליפות הראשונה עם קאפלו מעמדת הקשר השמאלי.
את השער הראשון של ראול באולד טראפורד ראית ב-2000? ואת הצמד ב-2003? קח משחק של ראול המבשל - תצפה בחצי הגמר נגד באיירן ב-2000. מי מסר לאנלקה בין כל ההגנה וגם לסלגאדו?

@titi_camara איך אפשר לעוות ממוצע שערים למשחק? אי אפשר, עם זאת ההמוצע לא מראה כמה מהשערים הביאו נקודות. כמה מהשערים היו נגד קבוצות חזקות וכמה היו במאני טיים וזה נכון שלחלוצים יש תקופות גרועות, כנראה שלא שמת לב שלקארים היו שנתיים רצופות של ״תקופה גרועה״. לא זוכר חלוצים גדולים עוברים משבר כל כך גדול, ואתה בוחר להתעלם מהעובדה שסביבת העבודה של בזמנה היא על גבול המושלמת. יש לו גב מהנשיא, מהמאמן, הוא השחקן שנח הכי הרבה (ללא משחקי נבחרות) וכל פעם שהסריח את הדשא אמרו שזה בשביל רונאלדו.

כואב לקרוא את העבודה זרה הזו, השוואה מגוחכת בין ראול לבנזמה.

סתם בשביל להמחיש לטיטי עד כמה אבסורד הטקסט שהוא מקליד, אני מתאר לעצמי שעל פי המדד שלו אנו עדים לשחקן היסטורי, אפילו רובי פאולר הנחמד מתגמד ליד המספרים של מוחמד סלאח, מהגדולים בדורנו.

טיטי גם מחזיק בדעה שאיסקו הקשר הכי טוב בסגל אחרי מודריץ.
או שאתה חבר של זידאן או של פרז, אחרת אין הסבר לתמיכה שלך בשני הליצנים האלה.
בניגוד לאיסקו של ה4 שנים האחרונות בנזמה אכן שחקן, אבל רחוק מאוד מאוד מאיך שאתה מנסה להוציא אותו פה.

כולנו אוהבים את ראול, הבחור אגדה אין ספק, אבל בתוך תוכנו, אצל כולנו, מדגדגת הידיעה הזו הכבויה שאנחנו מתעלמים ממנה… שראול… פשוט… קצת אוברייטד. אין ספק שהוא היה אחד החלוצים הטובים ב(חצי) דורו, אבל שחקן היסטורי הוא לא היה וגם אני חושב שבמכלול בנזמה היה לאורך הקריירה שחקן כדורגל טוב יותר.

להסתכל על העונות החלשות של בנזמה ולהתעלם מהעובדה שראול חצי קריירה שוטט במרינה זה כבר צ’רי פיקינג.

את היחס הלא הגון שבנזמה מקבל פה אפשר להדגים בעובדה שפעמיים בשבוע מגיע לפה משתמש אחר שזועק איך שחקנים שלא מדגדגים לו את השרוכים לא משחקים לפניו. כן, מריאנו שם גול שכנראה שבנזמה לא היה שם. מעבר לזה הוא לא עשה כלום ו-99% מהדברים שהצרפתי עשה בקריירה מריאנו גם בפיפ"א לא היה מצליח לעשות. זה בכלל לא אותה ליגה של שחקן כדורגל.

אני גם חושב שראול אוברייטד, ושכמו בנזמה גם לו היו עונות חלשות. עם זאת ראול שיחק בקבוצות חלשות יותר ואת הקסמים שלו הוא עשה כשעשה שערים מכלום ולא כשעבר שחקנים באגף.

בכל מקרה שניהם לא בליגה של חלוצים כמו איברה או סוארז לדעתי.

אני משוחד ואני מודה בזה, לא סובל את בנזמה. לא מסוגל לראות את שפת הגוף העלובה שלו, לא את הפרצופים הסתומים שלו, לא את ההחמצות המעצבנות שלו ולא את המצבים שהוא הורס בשתי רגליו השמאליות. אני גם לא מנסה לשכנע אף אחד לחשוב כמוני, אני חושב שלהשוות את בנזמה החלוץ הכי טוב שדרך בברנבאו (וקיבל 12 שנה רצופות מתוכם נגיד נטו 8 בהרכב לא משנה מה עשה) ואת מריאנו הנגר שטעה בבחירת מקצוע (ושיחק 12 דקות בריאל מדריד) זה לא הוגן בכלל. שיתנו הזדמנות שווה לשני השחקנים להוכיח את עצמם ויהיה אפשר להשוות. כש"חלוץ גנרי שהוא לא בנזמה בריאל מדריד" מחטיא פעם אחת אומרים שהוא לא לרמה, לא עומד בלחץ, אדיש, לא משתדל. כשבנזמה מסריח דשא חצי עונה ולא תמיד זקוק למקלחת אחרי משחק, “קורה”. לא פייר.

לא צריך למכור ולהחליף(כן צריך), אבל צריך לפחות לתת הזדמנות לחלוצים אחרים להצליח…

או שאולי אתה מהבודדים שעומדים לצידו של בנזמה, חלוץ שכובש שער בשני משחקים בריאל מדריד בעידן הזה בה היא קבוצה שלא רחוקה מההגדרה “היסטורית” - זה לא מרשים ולא מספיק טוב. ראול היה בגיל 20 השחקן הכי טוב באחת הקבוצות הגדולות בעולם, בנזמה היה השחקן השלישי בחשיבותו בשלישיית ה-B-B-C. ראול בחלק מן הזמן שיחק בקבוצה לא מספיק טובה ואני לא בורח מהעונות החלשות שלו. בנזמה תמיד התחבא מאחורי שחקנים גדולים. איפה כל ניצני המנהיגות האלה היו עד שהקבוצה התמלאה בכל מיני ויניסיוסים וכריסטיאנו רונאלדו עזב?

עונת 1996/97: 21 שערי ליגה מעמדת הקשר השמאלי, אליפות שנייה
עונת 1998/99: פיצ’יצ’י, 25 שערי ליגה, ריאל רחוקה ממאבק האליפות
עונת 1999/00: 29 שערים בכל המסגרות, 10 בצ’מפיונס| שער בגמר, צמד ברבע הגמר, שני בישולים בחצי הגמר.
עונת 2000/01: פיצ’יצ’י שוב, 24 שערי ליגה, 32 בכל המסגרות| צמד ברבע גמר ליגת האלופות
עונת 2001/02: 29 שערים בכל המסגרות| שער בגמר הצ’מפיונס, שער בחצי הגמר - גולאסו, בישול ברבע הגמר.
עונת 2002/03: 25 שערים ב-49 משחקים| צמד ברבע גמר הצ’מפיונס, בישול בחצי הגמר.

כשהם היו בשיא ראול היה שחקן כדורגל הרבה יותר טוב מבנזמה. ויותר קל לבשל לכריסטיאנו רונאלדו, מצטער, תשאל את מסוט אוזיל. ראול במשך זמן רב היה צריך מצב-שניים כדי לכבוש, הוא לא היה וירטואוז אבל גם לא מחמיצן. היה לו משחק ראש מצוין וגם לו יש גולים גדולים, מוכן לשתף אותך.
איך בדיוק הוא שוטט “חצי קריירה?”. היה לא רע בכלל עד אמצע 2003/04, היה חלש במשך שנה וחצי, בתחילת 2005/06 נעדר לשלושה חודשים ולא הצליח לחזור. בעונת קאפלו הוא היה חשוב, אפשר להתווכח עד כמה, ובעונות 2007-09 כבש 47 שערים - לא מזהיר אבל בטח לא משוטט. באליפות של שוסטר הוא היה נהדר.
אני לא חושב שהוא אוברייטד, לא מזכירים אותו באותה הנשימה עם רונאלדו כסקורר או עם הנרי ובטח לא ברמת הכישרון, יש היגידו שגם ואן ניסטלרוי היה מפלצת אימתנית ממנו. הוא לא זכה מעולם בכדור הזהב וכתבו עליו שהוא נכשל בנבחרת ספרד.

ואני מבקש לדייק, לא אמרתי שמריאנו צריך לפתוח במקום בנזמה אלא לשחק יותר, ולעתים להחליף אותו בדקה ה-70 באותם הימים בהם בנזמה גם בשער ריק אם חייו תלויים בזה - לא ייתן גול. כמות המשחקים בהם הוא היה מסורבל ועשה הכל הפוך היא בלתי נסלחת. כל המשחקים האלה כמו ב-5:1 בקאמפ נואו - במצב של 2:1 לבארסה הוא נגח ברשלנות החוצה מעמדה שאסור להחמיץ. ומוראטה חד משמעית היה צריך לשחק יותר כשהביא מספרים נפלאים בעונת הדאבל. גם הניתוח שלך על מריאנו לא הוגן, שחקן שלא שיחק בכלל, מה ציפית, שיהיה לו כושר גופני? שיהיה חד? הוא לא שיחק עם הזאר המנותק ולוקאס ואסקס?

Dkaro וטיטי, עם כל ההערכה כלפיכם, נראה לי אתם עושים דווקא. זה יעני מגניב וסטייל ללכת נגד הזרם, אבל התחלקתם על הראש. אני מדמה את זה לילד בן 10 שלוקח לגימה של יין ומנסה להרשים, אומר “נשבע שזה טעים”. דיי, בבקשה תשתחררו מהתפיסה הזאת, זה לא מגניב וסתם מעצבן. בנזמה אחלה של שחקן כדורגל ברמת העיקרון, אבל הוא לא שחקן לריאל מדריד. פשוט לא. הגב שהוא קיבל במשך כל הקריירה זה פשע ספורטיבי, ואני לא מגזים במילים.

אני מסכים על משהו אחד: אני זוכר שבנזמה של ליון היה מאוד משכנע וממש שמחתי כשהוא הגיע לריאל. היה נראה בדרך להיות הקילר של אירופה. למי שזוכר אותו בליון, לוודאי יסכים שבנזמה היה ילד צעיר שהראה יכולות של שחקן בוגר. אבל שם זה נעצר.

להשות בין בנזמה לראול זה להוסיף חטא על פשע. טיטי, דבר ראשון, החשיבה הביקורתית שלך מוטעית מכמה סיבות. אחד, אתה משווה בין תקופות שונות. הכדורגל של שנות ה90- תחילת 2000 לא השתווה מבחינת כמות השערים לכדורגל של היום. נוסף על כך, הטכנלוגיה והעזרים שניתנים היום לשחקן כדורגל לא מתקרבים למה שהיה קיים בתקופה של ראול. אגב, לדעתי גם רמת ההגנות שונה; בשנות ה90 - 2000 היו לך אגדות בהגנה, משהו שאני לא מצליח לראות היום. ולא, זה לא פנטזייה או נוסטלגיה.

בנוגע לבנזמה משחק/פותח בקבוצה הכי טובה בעולם אז הוא חייב להיות אחד החלוצים הטובים בעולם, זו טענה שהיא פשוט לא מספיק חזקה. לדוגמא, מנדי, שאני דיי בטוח שאתה מחזיק בדעה הפוכה כלפיו, משחק בריאל מדריד. האם הוא בין המגנים הטובים בעולם? נניח שהוא כן. אבל גם וואסקז, אם זכרוני לא מכה בי, שיחק הכי הרבה דקות עד העונה הנוכחית תחת זידאן, אחד הגדולים בהיסטוריה. האם זה הופך אותו לאחד הקיצונים הגדולים? וכו וכו. לדעתי ההסבר לבנזמה הוא שהוא לא דורש הרבה, שקשה למצוא משהו בשוק ולהביא בקלות, שאולי העולם הערבי משוגע על בנזמה, שאולי לפרז יש עסקים באלגירייה. כל כך הרבה הנחות שהסיכוי שלהן להיות נכונות גדולות, לדעתי, מהטענה שלך ושל דוד.

אתם השניים היחידים שאני מכיר שאשכרה מחזיקים בבנזמה. זה מרתיח שבעולם שבו 99% לא מסוגלים לסבול אותו (איך אפשר להסביק קונצנזוס כזה?), באים שניים ומתפלספים לנו על גדולתו של בנזמה? דיי עם האלתרואיזם הזה, זה לא במקום.

יש פה תקופות אחרות.
אנשים פה לא קיבלו את ההשוואה של מסי למראדונה בגלל שהתקופות שונות כשמדובר על פי מיליון שערים, אז על מצב בו מספר השערים שווה (יחסית) פתאום מתעלמים?

לא עשיתי מדגם אמיתי, לקחתי עונה אקראית 2002.
בעונה זו כבשנו 69 שערים.
בעונות של בנזמה לא ירדנו מה100.
זו תקופה אחרת.

למה אצל מסי אני מתעלם מעניין העונה ואצל בנזמה לא? כי מסי כובש כל שנה פי 2 מעונות השיא של מראדונה, ומסי שומר על זה פי 3 מהזמן בו מראדונה היה בשיא.
במצב של ראול מול בנזמה, יש הבדל שהוא עליה של כמעט 50% בכמות השערים הקבוצתית (מ69 ל100+).

ראול ללא ספק אוברייטד, ובנזמה ללא ספק אנדרייטד. אבל אף אחד מהם הוא לא אוברייטד/אנדרייטד מוחלט.
ראול לא איזה נגר מרגש ובנזמה לא החלוץ הטוב בדורו.

בנזמה הוא לא כל הבעיות של ריאל, ובשום שלב הוא לא היה. תחילה כשהגיע היו לנו בעיות באגף ימין בהגנה, ולאחר הפציעות של בייל הבעיות היו שם. באמצע היה חסר שוער, ושיחקנו עם חדירה בקישור. לאחר מכן אני חושב שקשר נמרץ כמו וולוורדה היה עדיף על קרוס אבל פה זה כבר עניין של טעם.
אבל בחוד בהחלט היה מקום לשדרוג. אז לא, יוביץ, מריאנו, היגוואין, מוראטה, מיוראל, אדבאיור, וצ׳יצ׳יריטו לא היו טובים ממנו, אבל היו לא מעט שמועות על כאלה שכן: לבנדובסקי, אגוארו, סוארז, וייה, אובמיאנג, קבאני. כל אלה לדעתי היו עדיפים על הצרפתי. כל אלה שיחקו עם סופרסטארים בקבוצות שלהם וידעו להשתלב נהדר לצידם (לסצור את הטענה שרק בנזמה היה מסתדר עם רונאלדו).

אגב, לשחק לצד רונאלדו זה לקבל פחות מסירות, אך זה גם לקבל פחות שמירה כי ההגנה מתרכזת בו.

בבקשה אל תתחילו להשוות לי עם תארים קבוצתיים, אנחנו טובים יותר מזה.
זה פשוט לא יענה על השאלה האם זכינו בזכות בנזמה או למרות בנזמה.

דור, אני לא מבין מה המספרים שאתה שופך פה אמורים להוכיח? זה ההגדרה של צ’רי פיקינג. לאורך הקריירה המספרים של בנזמה טובים יותר וזה למרות שהוא לא היה הכתובת העיקרית בהתקפה ברוב המכריע של הזמן. כן, ראול שיחק בקבוצה פחות טובה מחד אך מאידך הוא לא שיחק לצד כריסטיאנו שאני לא חושב שיש פה בנאדם אחד שמסוגל לטעון ברצינות שלבנזמה לא היו עוד (ממש) הרבה גולים בקריירה אילולא שיחק לצידו.

האמת היא שקשה מאוד להשוות ולא ניתן לדעת באמת מה האחד היה עושה במקום השני, ולכן לא נותר לעשות אלא שני דברים: מבחן העין, ושורה תחתונה של מספרים. בעיניי, לאורך הקריירה בממוצע בנזמה היה טוב יותר במבחן העין, ובמבחן הסטטיסטי הוא כבר מנצח עובדתית.

בכל אופן, אפשר לטעון לכאן ולכאן מי היה שחקן טוב יותר, אבל קשה לי לקבל טיעון רציני שטוען ששניהם לא פחות או יותר היו באותה הליגה. הטיעון שאנחנו יוצאים נגדו הוא לא “איך אפשר לומר שראול טוב יותר”, מילא. הטיעון הוא איך אפשר להפוך אחד לאגדה והשני לעגלה.

ראול לא אוברייטד, אף אחד לא מדבר עליו כחלוץ הטוב בדורו אלא כמה מקומות אחריכן. הוא מבחינתי הגדול מכולם ברמת “האהבה הראשונה” והשחקן שבגללו אני אוהב כדורגל. בשיאו הוא היה חלוץ מצוין והוא דעך קצת מוקדם מדי. הוא תמיד היה שחקן קבוצתי ולא היה עולה למגרש לחוץ ‘היום אני צריך להבקיע’.
גם על ראול אמרו שהוא איבד את זה כי רונאלדו לא מסר לו, אבל ראול שחקן מספיק גדול כדי לא להשתמש בזה כתירוץ ובעונה הראשונה שלהם יחד ראול היה מבריק.

לגבי בנזמה, גם עם רונאלדו, עונות של 12 שערים זה לא מתקבל על הדעת. היגואין בשלב מסוים היה חד וחלק טוב ממנו ועד 2018 כשלא ממש יצא לפנסיה הוא הבקיע יותר ממנו בתקופה המקבילה. אני לא זוכר שהיה צריך לרחם על ראול כדי שיכבוש ונתנו לו לבעוט פנדלים, גם הוא בקושי בעט פנדלים בקריירה (לא היה פנדליסט טוב, בכל מקרה9.

המספרים פה אמורים להוכיח לך שראול, בעידן אחר, בקבוצה פחות מאוזנת לרוב וגם מפלצתית פחות (עם כל הכבוד ל-2000-2003) כבש לא פחות שערים מבנזמה והוא שחקן טוב ממנו, כזה שאפשר לסמוך עליו שבמשחק גדול יבקיע ממצב אחד. אם אני טועה אני לוקח את דבריי אבל מדיונים ישנים אמרת שהתחלת לאהוב את ריאל מ-2005/06, אולי החמצת את ראול בשיאו? אני שואל ברצינות.

ראול> ברמת הכדורגל. ראול>>>>>>בנזמה לגבי כל מה שהוא מסמל עבור הכדורגל וריאל מדריד. אגב, אתה אמרת רק בפוסט הקודם שבנזמה שחקן טוב מראול ללא עוררין.

אבל דור, עובדתית, ראול הבקיע פחות מבנזמה, שגם הוא “לא עלה למגרש במטרה להבקיע בכל מחיר”. מה הטעם להציג מספרים של עונות יפות של ראול ולהשוות את זה לעונות חרא של בנזמה? איזו מן השוואה מפגרת זו? בנזמה הבקיע יותר מראול לאורך הקריירה וזה כשהוא היה רחוק מלהיות הצלע הדומיננטית בהתקפה לאורך הרוב המכריע של התקופה. אפשר להביא הרבה טיעונים לכאן ולכאן, אבל אנא אל תביא את הטיעון הסטטיסטי כי הוא לרעתך.

אין ספר שראול היה שחקן גדול מבנזמה, על כל המשתמע מכך, בטח עבור ההיסטוריה של ריאל מדריד. אבל הוא פשוט היה שחקן כדורגל פחות טוב, לדעתי בכלל ללא ספק. אבל גם אם יש ספק, לא ייתכן שהאחד אגדה השני עגלה. זה להיות ילד קטן שמקשקש שטויות בכיתה.

אותה התשובה: ראול שיחק בעידן אחר, ברוב הזמן בקבוצה פחות טובה - כשהייתה לנו התקפה מהאגדות הבלמים שלנו היו איבן הלגרה ופרננדו היירו לפני הפרישה, קשר אחורי אחד נורמלי. והוא גם לא היה בחוד ההתקפה בכל הקריירה. ראול כבש במאני טיים, בנזמה צריך שהשוער ימסור לו כדי לעשות את זה. להביא את הנתונים שלו בדרבי נגד אתלטיקו? לגבי המספרים בליגת האלופות - כתבתי על זה אתמול, מוזמן להציץ. מי ישמע ההשוואות פה הן בין רוד לראול. בנזמה עם 0.48 שערים למשחק, ראול עם 0.43 שערים למשחק. הבדל זניח. ראול לא צריך לעשות דריבל כמו של בנזמה על הקו ב-2017 כדי שאני אטען שיש לו טכניקה. גם יכולת המסירה שלו בסדר גמור.

בנזמה לא עגלה, יש לו כדורגל. אבל גם לראול שלא היה אינזאגי - דוחק. ההשוואה עם ראול מקוממת, לדעתי. בנזמה לא חלוץ מספיק טוב בשביל ריאל מדריד, וכמה טוב שאפשר להתחבא מאחורי רונאלדו ובייל.
הוא כבר על אוטומט יוצא מהרחבה, גם כשלא צריך לעשות זאת. אין בעיה שהוא עוזר לייצר מצבים אבל הוא לא צריך לעשות את זה בכל התקפה.

בעונה שעברה בנזמה היה טוב, ב-2018/19 אפשר להתלהב ברמת הסטטיסטיקה כי הוא הגיע ל-30 גולים. בפועל, הוא כבש נגד קבוצת צמרת אחת - ולנסיה. איפה הוא היה בחודש החשוב של העונה עם חצאי הגמר נגד ברצלונה בגביע המלך, בדרבי נגד אתלטיקו מדריד או בגומלין נגד אייאקס בברנבאו? לדעתי התחלנו להתקרב בדעה וזה מספיק מבחינתי.

שוב, אפשר גם להציג את זה הפוך. בנזמה שיחק לאורך הקריירה עם התקפה טובה יותר ולכן היה עסוק יותר בלפנות להם שטחים. אין באמת דרך להשוות מעבר למספרים ומבחן עין, המנצח בשניהם לטעמי ברור. שאר ההודעות שלך לא אומרות כלום, מצטער. אתה שופך נתונים משעממים שלא מוכיחים שום דבר מעבר לזה שאתה אלוף הצ’רי פיקינג. אף אחד לא הפך את ראול לדוחק, התגובה הייתה מלכתחילה על העוול שנעשה כאן לבנזמה לצד הילולא לראול, שני שחקנים שלכל הפחות היו באותה רמה.

בכל אופן, אנחנו כבר ממחזרים את עצמנו.

אני לא שמעתי על המושג “מפנה שטחים” בכדורגל עד שהגיע בנזמה. ובחלק מהזמן בייל היה פצוע, למי הוא עוד פינה את השטח, לאיסקו? עונות של 12 שערים או 19 גם לצד כריסטיאנו רונאלדו, כשהוא מגרד בכל פעם את ה-50 שערים - זה עלבון. הוא היה טוב בעונת האליפות עם מוריניו, ב-2015/16 כבש במשחקי הליגה הגדולים וזהו-זה. גם רונאלדו בישל לבנזמה שערים. בנזמה דריבליסט טוב מראול. אני לא חושב שהוא עולה עליו בשום אספקט אחר של המשחק.
להגיד שאני מבלף עם המספרים? כתבו כאן שבנזמה כובש כמו ראול בצ’מפיונס, זה אש, רק צריך להסתכל גם באיזה מעמד אתה מבקיע ונגד מי אתה מבקיע. תשלפו לי מהארכיון משחק ענק של בנזמה בליגת האלופות. הכי קרוב לכך זה ה-2:2 נגד באיירן עם צמד.

את ראול יזכרו לעד, את בנזמה עוד כמה שנים יזכרו בגלל הפרשה בנבחרת צרפת אולי, כשדשאן יפרוש. לא חושב שהפכו אותו כאן ברמה המקצועית למשהו שהוא לא. “הילולא” נובעת אך ורק ממה שהוא מסמל. ואם כבר הגעת קרוב לנקודה ואתה אומר שהם שווים, יש לך ספק מי עדיף? נסכים שלא להסכים. מקווה שהשמן יהיה כשיר נגד אינטר, זה מוקדש לך:

בנזמה חלוץ טוב יותר מסנטיאנה, ראול, בוטרגניו, וחנטו.
נמתין שיפרוש כדי להחליף חלוץ.
תועבה.
הדיון התחיל בזה שצריך לתת הזדמנות לעוד חלוצים (הרבה פחות טובים) ולא לשפוט אותם על סמך 4 דקות על מגרש. אף חלוץ לא ירצה לבוא לקבוצה שיש טאבו על העמדה הזאת.

אני לא חושב שיש על זה ויכוח.

נכון, כי ראול במכלול שחקן משמעותי הרבה יותר בהיסטוריה של ריאל מדריד. שוב, לא על זה היה הויכוח אז חבל שאתה חוזר לנקודה הזו כל הזמן.

דור - בוא נעצור כאן. תנסה לשים לב לנושא של הצ’רי פיקינג כי זה מאוד קשה לנהל איתך דיון ככה. ולא, אני לא אומר שהם שווים. בכדורגל נטו, אני חושב שבנזמה טוב יותר. אני אומר שלכל הפחות אפשר להסכים שהם שווים ולהפסיק עם השטות הזו שאחד עגלה והשני אגדה, כי זה היחס כאן בפורום לשניהם וזה מוזיל את השיח כאן מאוד.

כמישהו מהצד השני של הפורום אני חושב שאתם ממש מגזימים עם הביקורת על בנזמה.
כנראה שלכל פורום יש נטייה ליפול על שחקן, וכנראה שבמקרה של בנזמה גם הפרשיות מחוץ למגרש לא תורמות לאהדה שלו פה ובכלל.
האיש הוא חלוץ טופ 10 בעולם כבר 10 שנים לפחות, כשבשיא שלו הוא גם היה בקלות טופ 5.
את כל המספרים שלו הוא עשה מבלי לבעוט פנדלים, כשבמשך רוב השנים הוא היה בצילו של שחקן אגדי והמוציא לפועל מספר 2.

כל אחד מפרש לכיוון שלו את הדברים.
אחד אומר בצילו של רונאלדו וקורא לזה מפנה שטחים ומהצד השני טוענים שמפנה שטחים זה התואר שמחפשים לחלוץ שלא מתמחה בלשים כדור ברשת.
מי שנח לו לקחת את מבחן הסטטיסטיקה בהשוואה לתקופות אחרות מראה כמה בנזמה גדול ומי שרוצה להקטין את בנזמה משווה אותו לחלוצים גדולים בתקופה הנוכחית.
האמת היא באמצע, בנזמה הוא לא חלוץ והוא לא הגדול בדורו וגם לא אחד הגדולים. ברוב הקריירה שלו בריאל מדריד הוא זוכה מן ההפקר פעם אחר פעם ולכן הוא עדיין כאן. (טענה של ילד בגן - גם ערן זהבי ב10 שנים בקבוצה כמו ריאל מדריד היה מגיע למספרים של בנזמה ואפילו יותר).
אם הוא היה משחק בסביליה ולא בריאל מדריד, כנראה שהוא היה מדשדש וסוגר קריירה כמו שמתאימה לו כשחקן התקפה כישרוני אך לא מהגדולים שראינו.
לפני כמה ימים היה דיון האם ראמוס נותן לריאל מדריד יותר מאשר המועדון נותן לו, לי אין ספק שהקריירה של בנזמה קיבלה מריאל מדריד פי כמה וכמה ממה שהוא נותן.