מחזור 16:: מפסידים גם לבטיס, 0:1 בקאמפ נואו

אכזבה רק למי שהיו ציפיות.
ממפיס היה נוראי גם ביונייטד וגם בליון הוא היה נחמד ולא יותר.
הוא בקשה של קומאן וככה זה גם נראה.

ממפיס הגיע ב0 יורו ובמשכורת נמוכה. הוא לא בא למלא את החלל של מסי.

מי כתב שהוא בא למלא את החלל של מסי?
הוא לא מספק את הסחורה כשחקן כדורגל שאמור לשים את הכדור ברשת או לגרום לו להיות שם על ידי מהלכים תורמים.

אני חושב שערן זהבי היה מגיע בשכר יותר נמוך, ובחינם והיה מביא יותר תועלת ממנו.

זוכר את הימים שהיית מתווכח איתי שממפיס שידרוג פי 3 יותר טוב מאלאבה ושהוא עדיף על כל שחקן התקפה שלנו ובפער? כפי שאמרתי לך אז הוא עדיף רק על מריאנו, וגם זה בקושי.

בקשר לברצלונה, המעבר לשחק בשיטה מסודרת וברורה גרמה לכך שהסגל כעת נראה יותר חלש ממה שחשבנו בתחילת העונה, חייבים חריש עמוק.

חד משמעית.

בסדר נו עוד חבורה של מטורללים מישראל שחושבים שחלוץ סביר בליגה בהולנד שווה לכוכב נבחרת הולנד שכבש 20 שערים בצרפת.

הוא לא כזה רע כמו שאתם עושים ממנו. הוא כבש 8 שערים כרגע בליגה. תנסו להיזכר עם מי הוא משחק, תנסו להיזכר מה זה עונה ראשונה לחלוץ בברסה.

שנדב יפתח ת’רד תסכולים (=ת’רד משחק מול באיירן) כבר. צריך להתכונן לכאפה שתבוא בכובד ראש.

מבחינתי אם אני מוציא את שיקולי הכסף, אני חושש מהליגה האירופאית. זה כמו שהמורה מעיף ילד מהכיתה אבל במקום שהוא יהיה בחוץ הוא שם אותו שתי כיתות מתחת. לא יכול לדמיין בארסה תשחק מול דנייפרו או כל מיני מוזרות כאלו. מפחיד

וואלה אני לא מבין אתכם. הוא האיום היחידי שיש לכם על השער של היריבות. תמיד כשהוא עם הכדור קורה משהו. לא היה מזיק לכם עוד איזשהו שכפול שלו, הייתם כובשים אולי עוד כמה שערים.

רק להבין, אתה מדבר על ממפיס?

אכן כן. ממפיס דפאי. יש לכם עוד איום חוץ ממנו? אם כן, מי? הוא לא שחקן וורלד קלאס אבל בהשוואה לשאר ההתקפה שלכם הוא פשוט הכי מסוכן.

המשחק שלו מול בטיס היה באמת מזעזע, אבל לאורך התקופה האחרונה ראינו אותו ביכולת יותר גבוהה.

זו בדיוק הבעיה שלנו. אין לנו שום איום על השער,
על זה אני מסכים וכותב אחרי כמעט כל משחק.

מה שאני לא מסכים שממפיס הוא האיום היחיד, הוא פשוט לא איום מבחנתי.
ככל שעובר הזמן מתברר שתחילת העונה היא היתה יוצאת
הדופן ולא היכולת הנוכחית.

ממפיס נגד בטיס:

0 בעיטות
0 דריבלים מוצלחים
2 מסירות מפתח
51 נגיעות בכדור
24 מסירות
20 איבודי כדור

אגב, היו 7 בעיטות לשער, כנראה שיש עוד איומים חוץ
ממנו.

על הנייר, 8 שערים נשמעים מלא לקבוצה כמו בארסה. רק שזה לא כל הסיפור. 3 מהשערים הללו הגיעו בפנדלים, מה שמשאיר אותנו עם 5 שערי שדה בלבד. ממפיס (כמו בוסקטס) שותף בכל 20 המשחקים של בארסה העונה, ובכולם הוא היה בהרכב. ב18 מהם הוא סגר 90 דקות, מה שהופך אותו לשיאן הדקות של בארסה העונה.

פאטי לדוגמה שותף רק ב8 משחקים השנה. הוא עלה מהספסל בארבעה מהם, וב4 הנותרים הוא פתח והוחלף. הוא כבש 4 שערים. רק שער שדה אחד פחות מממפיס.

אתה מתעלם שזה בקבוצה שלא משחקת עם שיטה ברורה ובקושי תוקפת את השער ומגיעה למצבים. אתה מתעלם מהעבודה שזאת עונה ראשונה שלו בברצלונה, ומי כמונו יודעים כמה קשה לחלוצים עונה ראשונה.

אתה יכול להיות מאוכזב, ואתה גם יכול להגיד תודה על מה שיש. ממפיס דפאיי אחראי על המון נקודות מהשערים שלו, בין אם זה מפנדלים או לא. הוא כבש את שער הניצחון נגד ויאריאל, חטאפה, שער שיויון נגד בילבאו, שיויון נגד אלאבס, ועוד שער. נצחון נגד אספניול. הוא חייב שחקנים לשחק איתם, וחוץ מדה יונג אף אחד לא באמת “מאכיל” אותו, ובטח לא השיטה שלנו.

לא צריך לשפוט מהר מדי ולחפש פלופים. תנו לו עונה ואז נדבר. 8 שערים בעיניי זה לא כישלון.

לא יודע אם הוא כישלון או לא, אבל בשלב הזה אני יכול להגיד שהוא לא סובל מהבינוניות של הקבוצה, אלא חלק ממנה.

אז אני לא מסכים איתך. אלבה הוא גורם לבינוניות, דסט גורם לבינוניות, בוסקטס, חוסר שחקני אגף, חוסר בשחקן קישור שמאיים על השער…

השוויתי לשחקני ההתקפה שלנו לא לאלאבה.
אני עדיין חושב שממפיס עדיף על רודריגו, אסנסיו, בייל והזאר.
במילים אחרות ממפיס היה כנראה פותח בריאל (תלוי עבודה הגנתית גם).

שוב ההשוואות הן לפאטי. ממפיס שחקן סביר בהחלט והכי טוב שיש לכם. הגיע בחינם, תנו לו קצת הנחות כי מגיע לו

או שתתנו 3 שחקנים שעדיפים עליו.

השוואת גם לאלאבה אני 100 אחוז בטוח בזה.

כמו התשובה שלי אז, לא הוא לא יותר טוב ולא היה פותח אצלנו, היה תופס את המקום שךו בהיררכיה בין יוביץ’ למריאנו.

כשברצלונה מנסה לשחק את הכדורגל שצ’אבי רוצה רואים עוד יותר טוב כמה הוא לא מתאים, כלומר לא רק שהוא לא לרמה הזאת כשחקן כדורגל הוא גם פשוט לא מתאים לשיטה הזאת.
אני עדיין לא ממש מבין את השיחרור של גריזמן כשהיה ברור שמסי לא ממשיך.
אגווארו בחמש דקות וחצי’ הוא שיחק גם אם היה מעבר לשיא הראה מה ההבדל בין חלוץ שמתאים לרמות האלה לבין ממפיס.

כסף

רק שבסוף לא יעלה לכם יותר ממה שחסכתם.

גריזמן המשיך להראות יכולת רעה מאוד גם בתחילת העונה הזאת (שמסי כבר לא בסביבה).
עדיף להחזיק מישהו גרוע במחיר של ממפיס ולא מישהו גרוע במחיר של גריזמן.
למרות שאני מסכים שכנראה שגריזמן היה תורם יותר.