מחזור 16:: מפסידים גם לבטיס, 0:1 בקאמפ נואו

גריזמן היה המרוויח הגדול בקבוצה ולא תרם יותר ממפיס. לדעתי הרבה פחות ואני מודע לבינוניות של ממפיס. טוב שנפתרנו ממנו בינתיים.

לא יודע מה אגוארו הראה בכמה דקות, אני לא הספקתי להתרשם ממנו לא לטובה ולא לרעה.

לא פייר לשפוט את ממפיס כשהוא משחק לבד בהתקפה, כשכל ההגנה עליו, וגם לא מקבל מנוחה לא בבארסה ולא בנבחרת.

מתי יהיה פייר לשפוט אותו? פעם שנייה מקבל במה בקבוצה גדולה ולא מראה שהוא שייך לרמה הזאת.
לא נח ולבד בהתקפה אבל מצד שני גם משחק המון והכל עובר דרכו והוא נראה רע, הוא נראה רע במיוחד במשחקים היותר טובים של הקבוצה.

גריזמן היה רע כשהוא שיחק לא בתפקיד שלו, כשמסי לא בקבוצה אם היה ממשיך לקבל קרדיט כ ו שממפיס מקבל היה מחזיר בהרבה יותר, גריזמן בניגוד לממפיס הוכיח כבר שהוא כן מתאים לרמה הזאת.

אגווארו הראה איך משחקים פשוט ולעומק, איך להפוך את הדרך לשער בשליש האחרון לכמה שיותר קצר, חד וישיר. איפה לעמוד לאן לרוץ ומתי לרוץ, למסור מתי שצריך ולהחזיק את הכדור מתי שצריך, להבין את המשחק, לחיות אותו, בקיצור להיות שחקן טוב.

אתה חוזר על כך שהוא לא שייך לטופ האירופי כאילו ברסה כן שם והוא הבעיה שלה.
אף אחד לא אמר שממפיס הוא המשיח, אף אחד לא אמר שהוא שחקן טופ. אבל הוא בהחלט קניה טובה מאוד עבורם לטעמי. גם אם יהיה שחקן מחליף הוא עדיין קניה טובה.

אשאל שאלה אחרת. האם המצב של ברסה היה טוב יותר ללא ממפיס? לטעמי לא גם אם הוא כבש רק 5 שערי שדה (למה כמה ברייטווייט, אגוארו ודה יונג כבשו בזמן שלהם בברסה?)

אני לא מבין איזו השוואה עשיתי בקשר לאלאבה, הרי הם לא אותה עמדה. אם אמרתי שהייתי מביא אותו לפני אלאבה זו כנראה הייתה הקצנה וכנראה לפני העזיבה של וראן.
בכל אופן, כן הייתי שמח לשחקן כמו ממפיס בריאל בחינם עם שכר נמוך. הוא חלוץ שני טוב יותר ממריאנו ויוביץ שעלו יחד לא מעט בכלל ותרמו בשנתיים שלהם פחות ממה שממפיס תרם בחודשיים.
גם באגף הוא במשחקים רבים שווה את הדקות של אסנסיו ורודריגו שמפחדים מהכדור לפעמים.

אני לא מבין מה אני מפספס איתו. רק לי זה נראה שהוא מסוכן? הוא יוצר מצבים, הוא כובש, אז וואלה הוא לא מושלם ולא וורלד קלאס אבל מה כן יש להם שמשתווה לזה?

לא אמרתי שיש להם… היה להם, אחד נמכר, השני פצוע והשלישי פרש.
כן, הוא הכי מסוכן שלהם כרגע, זה מעיד יותר על המצב של ברצלונה ולא על היכולות של ממפיס.

לא, כי בריאל הוא היה מתיישב בספסל בין יוביץ’ ומריאנו, ומהספסל אי אפשר לספק מספרים.

זה

אז דווקא אליו באים בטענות? שיבואו לכל האחרים, הם עושים פחות ממנו. יש לי הרגשה שאם הוא היה יוצא הלה מאסיה ומזיז כדור ימינה ושמאלה בחוסר תכליתיות התגובות כלפיו היו אחרות לגמרי.

לא אם הוא החלוץ הפותח.

הטענות כלפי ממפיס הם בעצם טענות למצב של ההתקפה של ברצלונה ופחות על ממפיס עצמו.

ואני ממש לא אוהב את הזילזול בשחקנים שיודעים להזיז את הכדור ימינה ושמאלה, הם היסוד שעליהם בונים קבוצות גדולות. לדעת אם להזיז את הכדור ימינה או שמאלה בתזמון הנכון זאת גם גאונות.

ממש לא מה שאני הבנתי. הטענות כלפי ממפיס נראות לי אישיות כלפיו. אם סוקרים את הקריירה שלו עד כה כנראה שמדובר על ממפיס עצמו.

להזיז את הכדור ימינה ושמאלה כולם יכולים, לעשות את זה נכון, לא. בבארסה של היום יש מזיזי כדורים שראויים לביקורות לפניו. הקץ’ שלהם הוא שהם צעירים ומשחקים “נכון” אז מותר להם והם מוגנים.

מדרידיסטאס יקרים - מבחינתי פשוט תקחו את ממפיס ותושיבו את ויניסיוס על הספסל סבבה?

הייתי לוקח אותו. לא להרכב הפותח כמובן אבל כשחקן רוטציה? לגיטימי לגמרי. שתי הקבוצות נמצאות כמובן בסיטוציה שונה, לנו יש את בנזמה וויניסיוס ועל העמדה באגף ימין יש את רודריגו אסנסיו ואם תרצה גם את הזאר. בעיניי הוא עדיף על שלושת השמות האחרונים שהזכרתי אם כי לא יודע מה האיכות שלו באגף ימין אז שישב על הספסל.

התעלמת אבל מכל הנקודה של ההודעה על פרט שולי. גם כתבתי לך זאת הודעה אחת למעלה (בחלק שבירת שלא לצטט).
חוץ מזה, ההודעה נכתבה בזמן שוראן היה שחקן ריאל.
אלאבה עם כל הכבוד לו הוא אחלה של בלם, אבל הוא לא בהכרח טוב מוראן והיה ברור שהוא יגיע לשחק בלם.

אבל איתך זה כרגיל לנסות לתפוס מישהו במילה. אתה תהיה פוליטיקאי נהדר. מישהו יציע פתרון בחינם שישפר במעט את ההתקפה ואתה תקטול נהדר את הפתרון שהוצע בכך שזה לא ישפר פי 3 את הבלם.

וכן, הייתי לוקח שחקן כמו ממפיס לריאל. הוא כבש יותר מרודריגו ואסנסיו יחד לצורך העניין, והייתי ממש שמח לשחקן כמו ממפיס עכשיו כשבנזמה פצוע (אלא אם יוביץ יראה את מה שלא הראה במשך שנתיים).

בכל אופן. שורה תחתונה. אם היה לך אפשרות להביא שחקן כמו ממפיס בחינם, לא היית מביא?
היינו יכולים להשאיל את רודריגו ככה שישחק ברצף בקבוצה דרגה אחת פחות למשל.
או שאתה חושב שדה יונג, ברייטוייט ודמיר עדיפים עליו בברסה?

כשפאטי ודמבלה יחזרו, והוא יקבל גם מנוחה פה ושם.
לא אכפת לי אם הוא הצליח או לא הצליח ביונייטד או בבארסה של קומאן.

לא תודה. גריזמן לא מתאים לשום תפקיד בברצלונה, אם או בלי מסי. ואני לא מוכן לשלם לו 40 מיליון כדי שיחזיר לי בעבודה שחורה וכמה גולים. לא במצבינו כרגע. אם היה משחק בחינם, הייתי מדבר אחרת והייתי מוכן לקבל שחקן כמוהו לרוטציה. אבל בעולם האמיתי אני שמח שנפתרנו ממנו, ואני עדיין חושש שהוא יחזור בשנה הבאה.

ידידי, לא התעלמתי מכלום, בציטוט הישן שהבאתי אתה מסביר בדיוק מה הכוונה שלך, אז לכתוב שאני בוחר לצטט רק חלק ממה שכתבת ממש לא נכון.
אני לא מסכים איתך לא בגלל שאני לא מבין מה הכוונה שלך, אני לא מסכים איתך כי לדעתי אתה לא צודק, גם אם וראן וראמוס עדיין היו פה החתמה של ממפיס היא לא שידרוג פי 3 מהחתמת אלאבה, וגם אם תטען שהגזמת בכוונה בפי 3 כדי להבהיר נקודה אתה עדיין לא צודק, החתמה של ממפיס לא מתקרבת לרמת השידרוג של החתמת אלאבה, שחקן וורלד קלאס וורסטילי ובונוס ענק הוא שמאלי.

וכבר כתבתי לך אז, לא! ממפיס לא עדיף על אסנסיו ורודריגו, אם תוריד פנדלים בשערים פר דקות אסנסיו מוביל בהרבה על פני ממפיס והוא שחקן הרבה יותר חכם, רודריגו שחקן צעיר עם פוטנציאל ולא רוצה שממפיס יקבל דקות על חשבונו.

מה לא איכפת לך? איך יודעים ששחקן יצליח אם לא לפי מה שהוא כבר עשה? ואם היה איכפת לך אז היית מגיע למסקנה לפי מה שהוא כבר עשה שהוא לא מתאים לשיטה של צ’אבי.

שיהיה ברור, זה לא שממפיס שחקן גרוע שלא יודע כדורגל, שחקן סבבה לגמרי, אבל הוא לרמה של בטיס וכאלה, לא ברצלונה.

הוא אולי לא ברמה שברצלונה שואפת להיות אבל הוא בהחלט ברמה של ברצלונה העונה. אין מה לעשות, יש רצוי ויש מצוי. מבט חטוף על הטבלה מראה שבטיס 7 נקודות מעל ברצלונה בטבלה. אף אחד לא טוען שהוא וורלד קלאס אבל גם אם ברצלונה לא אספה הרבה נקודות עד כה, ממפיס בהחלט אחראי לחלק נכבד ממה שכן הצליחה לאסוף.

ברור, רק שברצלונה תרמה חלוצים וורלד קלאס בחינם לכל דורש והביאה שחקן שמתאים לרמה של בטיס.

אם נתקעת על הנקודה של אלאבה אז בהחלט התעלמת לגמרי מכל הכוונה.

ההקצנה שלי בדוגמה של אלאבה היא לא מכיוון שמדובר בפי 2.5 ולא פי 3. אלא היא שזה לא רחוונטי בכלל לאלאבה.
אם זה עוזר לך: אני לא חושב שאלאבה הוא רכש פחות משמעותי מממפיס.
אפשר להתקדם הלאה לתוכן של ההודעות או שאתה רוצה להמשיך לדון על הנושא הזה?

חוץ מזה, אתה מסתכל על ההתקפה תחת אנצ׳לוטי ולא על ההתקפה המקרטעת של זידאן.

אני הייתי מהיחידים פה שפרגן לויניסיוס וטען שיכול לצאת ממנו משהו על אף שכולם אמרו שהוא טיפש ושטכניקה אי אפשר ללמד, וגם אני לא ציפיתי לכזה מהפך. בהחלט ראיתי אותו הופך לשחקן כזה ואף יותר, אבל לא דמיינתי שזה יקרה תוך קיץ.
ההתקפה שלנו עונה שעברה הייתה נואשת לשחקן אפילו כמו ממפיס. קצת יכולת אישית עם טכניקה קלה. קצת ביקוש של הכדור ולא בריחה ממנו. ויניסיוס דרש את הכדור ולא ידע מה לעשות איתו בעוד אסנסיו ורודריגו התחבאו באגף השני וקאסמירו היה על תקן כובש השערים.

ולא ממפיס לא שחקן טוב בכלל ואתה בהחלט צודק בהשוואה לבטיס (או ליון כמו שראינו). אבל לכוכב בבטיס בהחלט יש מקום בברסה של היום. ולכוכב של בטיס ודומותיה בהחלט היה מקום בהתקפה של ריאל שנה שעברה (שוב, קאסמירו היה הכובש הכי מוצלח שלנו אחרי בנזמה)

איך הדקות של רודריגו ייפגעו אם במקום לחמם ספסל בריאל הוא יפתח בקבוצת דרג ב כמו אותה בטיס למשל?
האם הדקות של בראהים במילאן פחות משמעותיות מהדקות שקיבל בריאל לפני שנתיים?

ושוב, ממפיס שחקן ברסה. הוא לא מתחרה בויניסיוס אלא בדמיר. אתה מתחמק מלענות על הנושא הזה. האם דמיר, דה יונג ועבדה (לא סגור על השם) עדיפים על ממפיס. כי כרגע הם התחרות שלו על ההרכב ולא מסי, הנרי ואטו.

אני תוהה… אתה זוכר שיש עניין כזה של משכורות?
מה זה חינם? משכורת של 40 מיליון יורו לעונה (נדמה לי שברוטו זה מה שהם מרוויחים) זה חינם? חינם למי? לך?

תוסיף על זה את הקשחת החוקים של תקרת השכר שהחבר שלך טבאס לא מוכן לרדת מהם, ותבין שאנחנו בבעיה עצומה.

עכשיו, אתה לא נראה לי כמו בת-יענה, ואני לא מכיר אותך כמו מישהו שטומן את ראשו בחול. אז למה אתה ממשיך להתעלם מהנושא הכלכלי?

או, בוא נאמר את הדברים אחרת. בארסה מפנטזת על הלאנד. זה הרצוי שלנו וזה השחקן ווארלד קלאס שאנחנו רוצים להנחית פה. אם כבר אתה רוצה לדבר על חלוצים שאנחנו מביאים בעולם הפנטזיה, אז תסביר לנו מה לדעתך לא מתאים לנו בהאלנד.

אם אתה רוצה לרדת לקרקע המציאות, אז תביא שמות של חלוצים שהיינו יכולים להחתים בחינם, עם משכורת נמוכה והם מעל לרמה של ממפיס.

כל דיון אחר שאתה מנסה לייצר הוא לא רלוונטי. אנחנו לא רוצים את ממפיס. נקודה.
עם זאת, כרגע, הוא שחקן ההתקפה הכי טוב שיש לנו. אתה חושב שיש מישהו אחר על הספסל שאנחנו מייבשים ועדיף עליו? צ׳אבי ישמח לדעת מי זה.

אגב, ממפיס הגיע בתקופת לאפורטה, הוא חתום על חוזה לשנתיים בשכר נמוך. בעוד שנה וחודש הוא רשאי לנהל מו״מ עם כל קבוצה, ועם זאת אנחנו לא עושים מאמץ לחדש לו חוזה.

גאבי, ניקו, ופדרי כבר חתומים (או בדרך לקבל הצעה) על חוזים עד 2026 עם שדרוג קל בשכר, כזה שאנחנו יכולים לאפשר ולתת להם.
את דמבלה מנסים להחתים על חוזה חדש למרות השרירים של הסוכן שלו ולמרות שהכינוי ׳טמבלה׳ הולם אותו בצורה נפלאה.

איפה לעזאזל אתה רואה שאנחנו חולמים על ממפיס בתור המושיע שלנו? באמת, איפה?

ממש לא מסכים עם הטענה הזו. פריבילגיה בלעדית לחלוצים ושוערים. ממפיס כבש טיפה שערים כי זה התפקיד שלו, בדיוק כמו ששוער שומר על נקודות כי זה התפקיד שלו. לא זכור לי משחק אחד (חוץ מאולי באחד המשחקים הראשונים) בו ממפיס היה ‘אחראי’ לנקודות. זה שחלוץ כובש גול לא אומר שהוא אחראי על הנקודות במשחק.

לא מבין איך הבנת את זה ממה שרשמתי כאן עד עכשיו…

אני יוצא נגד התנהלות לא נכונה של ההנהלה הקודמת והנוכחית שלכם שהביאה אותכם למצב של לכתוב שממפיס הוא הכי טוב שיש לכם ולכן צריך לשחק.
גם עם הבעיות הפיננסיות והחוקים החדשים הייתם יכולים לפתוח את העונה עם סווארז וגריזמן בהרכב במקום ממפיס.
גם ריאל מדריד לא יכלה להביא שחקנים ובנוסף שיפצה את הברנבאו ועדיין הצליחה להעמיד קבוצה סבירה בגלל התנהלות נכונה.
זרקתם את סווארז ותרמתם אליפות לאתלטיקו רק כדי להחתים אחר כך תואם סווארז שנמצא בירידה תלולה ומאוד פציע, ואם זה לא מספיק התזמון של המהלך הזה יחד עם ההחתמה המיותרת של ממפיס גרם לכך שהייתם חייבים למכור שחקן התקפה שהוא הרבה יותר טוב מהם וכנראה היה סוף סוף מחזיר את ההשקעה אחרי שמסי כבר לא פה.
אפשר לטעון שההנהלה הנוכחית מצליחה יותר כי היא מורידה בהוצאות, אבל ממפיס והחבר’ה כנראה ולא יעלו שלב הלילה, ואם התסריט שנראה דמיוני לפני כמה חודשים יתממש וברצלונה לא בטופ4 בסוף העונה החיסכון הזה כנראה יביא חורבן כלכלי עוד יותר גדול.

אז לא, אני לא חושב שאתם מאמינים שממפיס הוא המושיע, ולא חושב שאתם יכולים להביא עכשיו את האלאנד או מישהו אחר ברמה הזאת, אבל כן הייתם יכולים להיות במקום הרבה יותר טוב עם התנהלות יותר נכונה.

וזה עוד בלי לדבר על המהלכים המטומטמים בבחירת המאמנים הכי לא נכונים ולא מתאימים בשנים האחרונות.

זה כבר נאמר פה אבל אני חייב לחזק: ממפיס לא שחקן יותר טוב מאסנסיו ורודריגו בשום עולם. במקרה הטוב ביותר הוא פחות או יותר ברמה שלהם, במקרה היותר מציאותי הוא כנראה גם שחקן פחות טוב (ובטח שהתקרה שלו יותר נמוכה בהתחשב בגילאים).

אין לריאל מדריד מה לחפש יותר מדי עם ממפיס דפאיי.