מחזור 19 (הוקדם) :: 3-1 קשה על בילבאו בעשרה שחקנים

רק מילה לגבי ברהים, אני לא יודע, שלושה מהשערים שלו היו בליגה האירופית ונכון שאנחנו צמאים לזה. השאלה אם הוא היה יכול לשחק טוב גם אצלנו. החולצה של ריאל מדריד עדיין כבדה מזו של מילאן ברמה הזו שהם לא פתחו את העונה כפייבוריטים לאליפות עם כל הכבוד לאפקט זלאטן. אני לא חושב שהיינו רואים אותו יוצא דופן אצלנו. אני כן יכול לומר שכל ההתנהלות סביבו הייתה מוזרה בשנה וחצי שלו בקבוצה. כן ראיתי דריבל נהדר מצדו.
אצל רודריגו התחושה שלי הייתה שהוא מחפש את הפעולה הכי בטוחה שיש, שהכל יהיה מושלם ובקטע מוגזם נמנע מלקחת סיכונים והוא חייב לעשות את זה כי הוא שחקן התקפה הרי. כאילו חיפש את ה-90% ומעלה של אחוזי דיוק במסירות או בדריבל. שייקח על עצמו טיפ-טיפה יותר אבל מבחינתי הוא שווה את חולצת ההרכב כרגע.

אגב, אדן הזאר חזר לאימונים, לא מופרך שיהיה כשיר לקראת אייבר. אני חייב לומר שזה כבר לא מרגש אותי, מרגיש כמו משבר בינינו. אני עוקב אחרי המארקה וה-AS איזה עשור ברמה יום-יומית ובחיים לא התעניינתי כל כך, ואני אומר את זה לשלילה - האם שחקן התאמן או לא. רק משנה שעברה התחלתי לעקוב אחרי דברים כאלה בגללו. שוב לא התאמן, שוב נפצע, שוב עלול להיעדר. שלא יחזור ל-11 ישר, שישתלב כמחליף איזה חודש. עד אטאלנטה :slight_smile:

שמע, בשורה התחתונה ויניסיוס עובר יותר שחקנים, שטח או לא.
זו גם הליגה הספרדית לא האנגלית. פה אין שטחים בכמויות.
לי מרגיש שיש פה יהלום לא מלוטש, כנראה אצלו עבודת הליטוש ארוכה וגדולה יותר, אבל עדיין יכול להיות שזה יקרה, כמו מקרה סלאח.

אנחנו כל הזמן מדברים על הפיניש של רונאלדו (בזמנו). הבחור היה מחמיצן לא קטן אך עדיין זכור כסקורר על.
למה זה? כי לפעמים הסך הכל הוא מה שמעניין. לא משנה מתוך כמה, רק הכמה

לא כתבתי לאחרונה כי היה אחלה שבוע ואני פה בשביל הרפש, אז לסיכום:

כשהם מתפקדים, וקארים משחק כמו וורלד קלאס אמיתי, אז הכל טוב. וכשזה קורה אין ממש חשיבות לויניסיוס או איסקו. ואפשר רק לדמיין מה היה קורה אם במקום שלושתם היו כוכבים יציבים שמשחקים ביכולת הזאת לאורך חלקים גדולים יותר של העונה ולא רק כשהגיליוטינה מול העיניים.

לדעתי על אותו משקל:

בשער ה-AS כתבו: “בנזמה מדהים” - החלוץ הצרפתי הגיע לעשרה שערים העונה וכבר לא בצילו של אף אחד. הוא אחראי ל-29% מהשערים שהקבוצה כובשת בקדנצייה השנייה של זידאן בעוד כריסטיאנו רונאלדו הגדול היה אחראי ל-28% מהשערים בעידן המיסטר| עוד נטען כי בפראנס פוטבול בחרו בו לחלוץ הטוב של השנה.

“כשרונאלדו הלך הוא השאיר אחריו בור ענק של 50 שערים לעונה והתחושה שהחיים אחריו מסובכים מאוד. השוק היה קשה בקיץ 2018 ואף חלוץ בכיר לא הגיע”, נכתב וסיפרו לנו את מה שכולנו יודעים. במועדון ציפו לתגובה מבייל, מאסנסיו וכמובן להזאר אך רק בנזמה מנסה להחזיר. הוא נראה בכושר הטוב בקריירה שלו דווקא אחרי גיל 30. רונאלדו כבש 28% משעריה של ריאל מדריד עם זידאן - 112 מתוך 393, ואילו בנזמה הבקיע 29% לאחר מכן - 44 מ-148. כמובן שהקבוצה כובשת פחות - מ-2.8 למשחק ירדנו ל-1.7 למשחק. חוזהו של קארים מסתיים ב-2022 וייתכן שיאריכו בעונה עד גיל 35.

בהשוואה לתקופה של רונאלדו הרי שהעונה בה אחוז השערים של בנזמה היה הכי גבוה - 19% בעונת 2015/16, הוא כבש28 שערים מתוך 141 שהבקיעה הקבוצה בכל המסגרות. אשתקדש היה אחראי ל-27% משערי הקבוצה וב-2018/19 עם 30 שערים מתוך 101 היה אחראי ל-30%.

אבל איפה אתה בשאלת ה-אסנסיו-רודריגו-ויניסיוס ובעצם לוקאס ואסקס?

ויניסיוס מנסה יותר דריבלים,רודריגו הרבה יותר בוגר במשחק שלו,לפעמים יותר מידי על גבול הפחדנות,נראה לי יותר קל להשריש בשחקן צעיר ביטחון כי זה בעיקר מה שחסר לו,מאשר להתחיל ללמד שחקן איך בועטים בגיל 20 ולמה צריך להרים את הראש לפעמים ולא ללכת לדריבל בכח.

עקרונית אתה צודק, אבל זה גם מה שאמרנו על אסנסיו, ותראה…
למה צריך להיות כאן או ויניסיוס או רודריגו? גם ככה הצדדים הטובים שלהם הפוכים.
דעתי? אף אחד מהם לא יהיה יותר משחקן טוב. לכל אחד יש חורים ביכולת שלו.
לרודריגו אין את הקסם של ויניסיוס שיהפוך אותו לשחקן מדהים ולא נראה שיש לו את המנטליות של הכוכב.
לויניסיוס יש את הבעיות של להכשל בדברים בסיסיים.
ביחד אפשר ליצור מהם שחקן מושלם. בנפרד הם כמו עוד לוקאס ואסקז/ אסנסיו מבחינת החשיבות.

שורה תחתונה:
אני יותר מאמין שרודריגו יממש את הפוטנציאל שלו אך הפוטנציאל של ויניסיוס גבוה יותר.
לטעמי ויניסיוס חייב לראות כמה שיותר דקות כדי להשתפשף ולכן השאלה תעשה לו טוב.
רודריגו צריך להמשיך פה כגיבוי מהספסל (בעולם מתוקן) עד שייקח על עצמו את המושכות. אולי גם השאלה של רודריגו תעשה לו טוב כדי שילמד להיות כוכב איפושהו.

לא מסכים עם עניין הפוטנציאל,ויניסיוס יותר מהיר ואתלטי זה נכון,אבל מבחינתי כישרון בכדורגל זה יכולת לעצור כדור קרוב לרגל,לתת הרמה/בעיטה נקייה,לעבור שחקן על שטח קטן וקבלת החלטות טובה.
את כל אלה יש לרודריגו ואין לויניסיוס,את הפיזיות והאתלטיות הוא יוכל לשפר עם הזמן,נשאר רק לתת לו ביטחון בצורת דקות משחק והמשכיות ואני מאמין שייצא ממנו שחקן מעולה,השאלה עד כמה.

אם הבנתי אותך נכון אתה למעשה אומר שקרוס שחקן על, רק שברוב הזמן הוא לא מגלה את שיא היכולת שלו?

ברור. גם בנזמה

מבחינתי שזידאן ימשיך להחליף בינהם בהתאם לכושר או סתם בהטלת מטבע. בעיקרון הייתי בעד ויניסיוס עד השבוע האחרון כי תאכלס הוא הביא יותר נקודות מרודריגו, ואיכשהו יש תמיד מצבים ושערים כשהוא על המגרש, אבל במשחקים האחרונים רואים כמה הוא חלש ולא קשור לכלום. רודריגו מההתחלה נראה בשל יותר לרמה הזאת אבל בדיוק כמו אסנסיו גם הוא לא מעז ורוב הזמן לא תורם כלום. נראה שהתקרה שלו נמוכה משל ויניסיוס - מסכים עם כל מה שכתב @whykds

שורה תחתונה אפשר בכיף לשחרר את כולם.

מבחינה סטטיסטית לויניסיוס היה רק דריבל אחד מוצלח מול בילבאו, כי לא סופרים לו כמוצלח את הדריבל שנעצר ביד של שחקן בילבאו ברחבה. עם כמה שהוא מגושם הוא היה אמור לסיים את המשחק עם בישול וסחיטת פנדל. תפוקה לא רעה ל-60 דקות.

לויניסיוס יש המון מה לשפר כדי להיות שחקן הרכב בריאל. הסיומת שלו נוראית. הייתה לו עוד החמצה מזעזעת מול בילבאו.

מבחינת יכולות אתלטיות הוא עילוי. יש לו גם דריבל ובעונה הראשונה הוא הוכיח שיש לו יכולת מסירה טובה והיה מלך הבישולים שלנו. משום מה יש נסיגה ביכולת הטכנית שלו במקום להראות שיפור. חלק מזה נובע מביטחון ירוד, חלק אולי בגלל שהוא הוסיף יותר מידי מסת שריר. בכל מקרה ויני מתאים יותר למשחק מעבר מהיר, הגנות לא יכולות להתמודד עם כח הפריצה שלו. אנחנו משחקים לאט מידי מכדי להביא את היתרון שלו לידי ביטוי.

עם כל הפציעות של הזאר, האנמיות של אסנסיו והעובדה שלוקאס יותר מרשים כמגן מאשר שחקן אגף די מוזר שויניסיוס סופג את רוב האש. רודריגו אגב ראוי ליותר קרדיט בהרכב, לא בהכרח על חשבון ויני.

רוצה לציין שעם כל הכבוד לברהים שהוא בהחלט שחקן חביב, כרגע הוא שחקן מחליף במילאן.
לא הייתי ממהר להכתיר אותו כשחקן יותר מוכשר מרודריגו למשל, תמיד הדשא של השכן ירוק יותר אבל עד כה הוא מככב בעיקר מול קבוצות דרג ג’ האירופית.

נמשיך לעקוב מה שנקרא…

אני לא מסכים איתך.
לדעתי,
העובדה שברהים רק מחליף במילאן אינה קשורה כלל לדעה שהכישרון שיש לו ברגליים עולה על רודריגו ובטח על ויניסיוס.

קלאסי ״הדשא של השכן״.
את בראהים רובינו רואים בתקצירים של הדברים הטובים שהוא עשה.
אם תוריד לויניסיוס את ההחמצות והאיבודים הוא נראה כמו כריסטיאנו בשיאו.

קודם כל, ממש לא נכון, היכולות האתלטיות לא כל כך משתפרות. רונאלדו היה בשיא שלו מבחינה אתלטית ביונייטד, מה שכן השתפר זה הניסיון ולדעת איך להשתמש בהן נכון יותר.
בניגוד ליכולות פיזיות, טכניקה זה משהו שאפשר לעבוד עליו, במיוחד אצל שחקנים שלא למדו כדורגל במתחמים המתקדמים בעולם כמו הרבה אירופאים.

נשאלת השאלה של הפרשי הרמות.
אם לשחקן אחד יש 0 במהירות ו9 ב3 תכונות, הוא בהכרח עדיף על אחד עם 10 במהירות ו8 ב3 תכונות?
ויניסיוס לא רמה מעל רודריגו בדריבל, הוא רמה מעל כל הליגה!מה שהבחור עושה על אף שאין לו טיפת שכל, ועל אף שתמיד יודעים שהוא ינסה לעבור כי אין לו מסירה או בעיה הןא לא פחות ממדהים.

שוב, מאמין ברודריגו. אבל המקרה האופטימי לגביו הוא שיהיה שחקן טוב שמתנדנד בין הרכב לספסל בקבוצת צמרת.
ויניסיוס בתחזית האופטימית הוא קראק לכל דבר

מצטער,אין לי איך להגיב לטענה הזו.

זה ממש לא נכון מה שאתה אומר.
בתור אחד שעוקב אחרי ברהים דיאז מאז גיל 16,
וצפה בכל משחקיו במילאן העונה, אני יכול לומר זאת בביטחון מלא - עבורי, הוא הרבה, אבל הרבה, יותר טוב מויניסיוס.
מעדיף אותו בכל הזדמנות.

אגב,
תרשה לי,
״אם נוריד לויניסיוס את ההחמצות והאיבודים״ הוא לא נראה כמו כריסטיאנו בשיאו. לא הוא לא.
הוא פשוט לא נראה. וואו כמה שאתה לא בכיוון.

אתה כנראה שבוי בקונספציה המספרת שויניסיוס הוא זוכה כדור הזהב 2026 ויהי מה.
עצה ידידותית - שים עליו ׳ספוט׳, משחק שלם, גם (ובעיקר) שהכדור לא אצלו.

אני כבר החלטתי, שחקן כדורגל - הוא לא.
תעלול יחצ״ני מבריק - כנראה שכן.

עוד בלון שחייב להתפוצץ -
אין לו דריבל כזה איכותי.

הוא רק מהיר. וברזילאי. זהו

אם אשווה אותו לרוביניו, ניימאר ורונאלדיניו בגילו, האיכות בדריבל ובטכניקה עם הכדור עולה עליו עשרת מונים.
ידעו ״לטפל״ בכדור ברכות ובאיכות, הן במסירה הן בבעיטה ובטח בדריבל, כשרצו לזרוק שחקן לעזאזל.

טרם ראיתי מויניסיוס איזה תרגיל המצריך טכניקה יוצאת דופן,
שיתחיל בלרוץ עם הכדור קרוב לגוף בתוך תחומי המגרש,
נתקדם משם.

@Santi, אני חושב שאתה מאוד קיצוני בדיעה שלך ומתבטא בצורה אגרסיבית. דבר אחד לחשוב שויניסיוס שחקן לא מספיק טוב לריאל מדריד, שאין לו דריבל כזה טוב וכד’, ודבר אחר לכתוב דברים לא מבוססים וקונספירטיבים כמו מתחזה, לא כדורגלן ותעלול יחצ"ני. קשה להתדיין עם מישהו כזה.

אתה צודק.
אני אגרסיבי לגביו ויש לי סיבה.
העתיד יקבע, לדעתי, אם הוא יעשה קריירה אדירה בפורטו - דיינו.

בקשר לדריבלים מוצלחים, אולי השטות הכי גדולה בתולדות הסטטיסטיקה, נתחיל מזה שרוב הדריבלים המוצלחים של הגאון הברזילאי זה או בשטחים לא מסוכנים או במקום מסירה פשוטה שהייתה עושה את העבודה יותר טוב או דריבל “מוצלח” לשום מקום, הדריבלים הבאמת טובים של ויניסיוס מתחילת העונה אפשר לספור על כף יד אחת.
המצב שלנו כ"כ גרוע עד כדי כך שהדרבליסט הכי טוב בסגל זה מנדי ! אם חושבים על זה, מנדי כקיצוני יהיה יותר מוצלח מכל אלה שמשחקים, הוא לפחות יעשה הגנה הרבה יותר טובה משאר הקיצונים, התקפית לא נראה לי שתהיה לו בעיה לספק מספרים שקרובים 0 שערים ו 0 בישולים כמו השאר.

בכל מקרה, כל שחקני הכנף שלנו(לצערי כולל גם את הזאר) לא שווים ביחד חצי משחקן כנף ברמה שמתאימה לריאל מדריד, וצריך 2 שחקני כנף להרכב, כלומר חסר לנו שחקן כנף וחצי.

גם אני מאוד מאוכזב מויניסיוס, ולא מצפה שיצא ממנו כלום, עם זאת אכלתי מספיק פעמים את הכובע ולא מן הנמנע שאוכל גם הפעם, וכך גם אתה. להיות כזה החלטי לגבי מוצר שרחוק מלהיות מוגמר זה לא נכון ולא חכם.

שמע אני מדבר מתוך ההנחה שאם שחקן הוא ברמה של ליגה לאומית בישראל בכל היכולות הטכניות ועדיין אנחנו דנים לגביו אז כנראה שבתכונות שהם מעבר לטכניקה הוא מטורף.

קצת כמו שבזמנו השווינו את מסי ורונאלדו (בתקופה טובה של כריסטיאנו)
מהירות - רונאלדו, בעיטה - רונאלדו, סיומת - רונאלדו, כוח - רונאלדו, נגיחה - רונאלדו, מסירה - מסי, דריבל - מסי, מנהיגות - רונאלדו, מיקום - רונאלדו…
בכל תכונת פיפא כמעט רונאלדו בשיאו עדיף על מסי בשיאו, ועדיין מסי שחקן טוב יותר. למה זה?
כי הדריבל שלו אלוהי, לא רמה מעל רונאלדו אלא כמה רמות מעל כל שחקן בעולם. אחרת תסביר לי אתה איך מסי טוב מרונאלדו…

אז אולי הייתה פה טיפה הקצנה עם אמירה של ״כל הליגה״ בליגה בה משחק מסי.
אבל לך תסביר איך ילד בלי טיפת שכל, שכולם יודעים שינסה לעבור כי לבעןט ולמסור הוא לא יודע, איך הוא עדיין כמעט תמיד מצליח? סלח לי אבל זה כנראה אומר שבנושא הדריבל הוא מטורף.

ולא, אני לא חושב שהוא טוב מרודריגו בכללי, אבל הרבה יותר כיף להתקע על טענה שבאה לתמוך במשהו אחד ולבסס עליה תאוריות.

איפה טענתי זאת?
כצבתי בחלק אחר שחור על גבי לבן שלדעתי גם הוא וגם רודריגו בדרך להיות יופי של שחקנים בינוניים, יופי של לוקאס ואסקזים ואסנסיואים.
הנה:

אבל הנה כתבתי שלויניסיוס יש פוטנציאל להיות קראק אז זה כנראה שאמרתי שהוא כבר קראק.
גם כתבתי שהרבה יותר סביר שרודריגו יממש את הפוטנציאל שלו, אבל מזה התעלמת.
אז לא, אני לא חושב שויניסיוס בלוף, סלחו לי אבל אני לא שוכח את מקרה סלאח, גם לסלאח הייתה טכניקה נוראית בזמנו ותראו אותו היום.
קלאסי שויניסיוס בקבוצה אחרת יהיה השחקן שלא נבין למה פלורנטינו לא מביא כבר.

את זה לא ידעתי. לוקח חזרה את נושא הסרטוני יוטיוב שהנחתי שאוהבים כל כך את בראהים בעקבותיהם.

בסרטוני יוטיוב? (ענית לי לזה הרי). לפי הסרטוני יוטיוב הוא משכיב שחקנים על בסיס יומי. יעשו ריפיטים לבעיטה היחידה שהתלבשה לו ונראה שחקן שנצפה ממנו להיות כוכב כדורגל. בטח אם תשווה אותו לשחקן שאתה רואה שבוע אחרי שבוע ורואה גם את החסרונות שלו.

אבל בוא תגיד שהשוויתי אותו לרונאלדו ותוציא את הדברים שלי מהקשרם ותצא צודק לפי מה שכתבת. פשוט התגובה הצודקת שלך היא לא תגובה הולמת לטענה שלי, היא יופי של תגובה לטענה אחרת שלא טענתי (שויניסיוס הוא רונאלדו וזוכה כדור הזהב הבא וכו וכו וכו) אבל לא לטענה שלי.

בכל אופן אחזור על הטענה שלי:
ויניסיוס כשרוני, אבל גרוע בהרבה תכונות, לא רוצה אותו בהרכב של ריאל באידיאל. אבל היום:
הזאר פצוע תמידי,
ואסקז בפורמה טובה אבל זה כלל לא בטוח שימשיך, ובטח שיקרא לדגל לעמדת המגן מספר נוסף של פעמים,
מריאנו ויוביץ׳ לא נספרים ולכן 442 לא על הפרק
אסנסיו חולק איתי את אותו דירוג בטבלת הכובשים והמבשלים העונה

לכן כיוון שמשחקים 3 שחקנים בהתקפה, לא מן הנמנע שויניסיוס יפתח הרבה פעמים.
ולגבי הפוטנציאל, גם שם כתבתי שחור על גבי לבן שאני בעד השאלה, שישחק ויקבל ביטחון ונראה לאחר מכן אם הטכניקה תשתפר ואם מדובר בביטחון עצמי נמוך בין היתר ובעיות מנטליות או שפה יגמרו דרכינו.

לפעמים הטעיות גוף וצעד ראשון טוב זה כל מה שצריך.
מסי, אולי גדול הדריבליסטים, מעולם לא עשה מעבר ללזוז לצד. מעולם לא שיחק עם עקבים או פדלאדות. פשוט הזיז את הכדור למקום בו לא הייתה רגל של מגן בצורה הטובה ביותר שיש.
אז לא, ויניסיוס הוא לא מסי, אבל רק באתי להראות שהטכניקה של ניימאר או רוביניו לא בהכרח הכרחית כדי להיות שחקן עם דריבל טוב.
בסופו של דבר השאלה היא אם עברת או לא, אם הוא ירוץ דרך שחקנים וישאר עומד בסוף זה גם תופס מבחינתי.

לא אשקיע שוב בתגובה לבן אדם שלא באמת קורא את ההודעות שלי וינסה לסלף לי דברים כדי ״לנצח״ בדיון. להבא פשוט אכתוב ״זה לא מה שכתבתי מוזמן לחזור להודעה״