מחזור 19 (הוקדם) :: 3-1 קשה על בילבאו בעשרה שחקנים

הדבר שהכי אמור להטריד לגבי ויניסיוס היא העובדה שהבחור פותח איתנו עונה שלישית ולא נראה שהוא התקדם במילימיטר. במיוחד לא באספטים שזועקים לשיפור. הבנאדם באמת ובתמים לא יודע לשים כדור ברשת וגם אם יקפיאו לו את המשחק כמו בפיפ"א ספק אם יבחר בפעולה הנכונה.

בקבוצה גדולה עם התקפה נורמלית הוא במעמד מריאנו אבל בניגוד אליו אין באנקר בהרכב על העמדה שלו אז הוא נהנה מההפקר. הוא לא מחובר בשיט לסביבה ולא מסוגל להיות חלק ממהלך כדורגל מרשים אבל הוא מהיר ויוצר בלאגן. בריאל מדריד מודל 2020 זה די והותר.

אני אף פעם לא נחרץ לגבי שחקנים צעירים כי יש מספיק סיפורים לכאן ולכאן. אבל הימור שלי לשנים הקרובות- מדשדש בין הרכב לספסל או נכנס לסריית השאלות שבסופה נמכר. הכל כמובן בתלוי בקראקים שיגיעו (או שלא).

ויניסיוס עושה רושם שבאמת מאוד מנסה (או שכל סיפורי האימונים הנוספים, חדר הכושר וכו’ הם יותר יח"צ באמת) אבל חייב להסכים פה, לא רואים אצלו שום התקדמות.

צריך סבלנות עם שחקנים צעירים ולא למהר לקטול אותם.

יש מצב שאם תעביר את ויני לקבוצה עם שיטת משחק מהירה שיותר מתאימה לו, עם מאמן יותר תומך ותקשורת פחות מלחיצה, הוא יתפוצץ ויממש את הפוטנציאל שלו.

תיאו הרננדז הוא דוגמה טובה. אצלנו הוא היה שחקן חסר מושג שחוץ ממהירות לא הראה שום דבר. שמחתי שהצלחנו לקבל עבורו 20 מיליון יורו ממילאן ולהציל את רוב ההשקעה בו. באיטליה הוא הפך לאחד השחקנים הצעירים הטובים ביבשת. אני עדיין מתקשה להאמין שמדובר באותו שחקן…

:flushed: באיזה עולם בדיוק? אם הדריבל של מסי הוא רמה מעל כולם אז הסיומת שלו היא רמה מעל המשחק,
לא ראיתי עוד דברים כמוהו בנושא.

ואולי הבעיה כאן היא לא בויניסיוס. על כמה שחקנים בקבוצה הזו בשנתיים האחרונות אתה יכול להגיד שהם התקדמו ושיפרו איזה אלמנט במשחק שלהם? הייתה לפדה צמיחה מטאורית אבל הוא עדיין מאוד לא מלוטש. באופן אירוני היחידים שהשתפרו הם אלו שמרכיבים את השלד המבוגר.

תתנו לקלופ את ויניסיוס ומנדי ואולי לא תקבלו שחקני על אבל התוצאה תהיה משהו טיפה יותר סביל.

העלו כאן את הדוגמה של תיאו והיא מצוינת, ממה שראיתי במילאן(ואם להיות כנה- ראיתי כמה משחקים בודדים) הוא עדיין לא אינטלגנטי במיוחד ולא שחקן הגנה שלם אז מה פיולי עושה? קסייה שהוא הר אדם מכפה עליו בצד שלו, רפאל ליאו נכנס פנימה ולתיאו נשאר רק לשרוף את הקו. מה התוצאה? המגן ההתקפי הכי טוב בליגה ובכלל קצב צבירת שערים ובישולים שלא היו מביישים את מרסלו בשיאו.

אצלנו במקום להדביק לאחד ממנדי ואודריוזולה כשהם משחקים איזה קשר טכני (וזה לא שיש מחסור מהם- היו דקות השנה שהיו ארבעה פליימקרים טהורים על המגרש) ושיקחו מהמגן את הכדור בכל הזדמנות קרוס ומודריץ יושבים בחצי או ברחבה של קורטואה. תדביק את קרוס למנדי ואולי נראה קצת פחות מהמסירות הקשתיות הנהדרות של הצרפתי ברגל ימין.

אני לא מדבר בכלל על מקרים כמו יוביץ’ של שחקן שעושה רושם שלא חשוב לו להצליח, מדובר בשתי מפלצות פיזיות שתקועות במקום כבר עונות שלמות ולא מתקדמות בשום אספקט, גם אצל שניהם עושה רושם שממש אין בעיה גישה.

קלופ לא יקח אותם(גם לא פפ), לא מתאימים לכדורגל שקלופ מנסה לשחק(הם גם לא מתאימים לשום כדורגל), את אסנסיו המושמץ הוא כן יקח ויהפוך אותו להרבה יותר טוב.

טוב זה קצת עניין של הגדרת המונח סיומת. אבל מקבל, עדיין רונאלדו מוצלח יותר ביותר תכונות אבל בסוף מסי שחקן טוב יותר. איך זה? כי להיות טוב יותר בהפרש גדול בפרמטר מסוים שווה יוצר מיתרון קל בהרבה אחרים, בטח כשהוא פרמטר משמעותי כמו דריבל

בקיצור,
הלוואי ואתבדה, כי בסוף ויניסיוס הוא נכס של ריאל מדריד.
בין אם נכס כלכלי או בין אם נכס מקצועי.

חותם עכשיו בשבילו על קריירת דגלאס קוסטה

העניין הוא שגם אני לא חושב שסביר שמתפתח לנו מסי הבא, אבל אני חושב שזה בהחלט שווה את הבדיקה.
גם על סלאח לא חשבו שהיא יהיה מה שהוא, וכנל לגבי דה בריינה.

קח בחשבון שריאל משחקת בשיטה שממש לא מתאימה לויניסיוס, שחקן שצריך לרוץ.

עליהם כן חשבו…

סלאח לפני ליברפול 2 עונות ברומא תרם שער כל 90 דקות(שערים ובישולים), דה בריינה לפני שהגיע לסיטי עם עונה של 10 שערים ו 21 בישולים, ומדובר כאן כאמור על עונות לפני הפריצה הגדולה של שניהם בקבוצה גדולה, וניסיוס לא נראה כאחד שיכול להתקרב למספרים האלה כל הקריירה, קודם שיצליח לרוץ בקו ישר בלי למעוד וליפול ואז נתחיל לדבר על מספרים.

מעניין למה אתה לוקח רק את ה2 עונות האחרונות…
ויניסיוס בן 20, תשווה לסלאח בגיל 20.
קטע להשוות שחקנים בעונת פריצה לשחקן שהדיבור עליו הוא שהוא לא פורץ…
עונה של שער ב90 דקות היא לא מה שלא שכנע את צ׳לסי.
עונה של 10 שערים ו21 בישולים היא לא מה שלא שכנע את צ׳לסי.

יודע מה עזוב, אקל עליך.
סלאח בגיל 20: 10 שערים ו11 בישולים ב50 משחקים בליגה השוויצרית. כן ממש נתונים שויניסיוס יכול לחלום עליהם.

מילה לגבי רודריגו- כן, הוא המון פעמים נעלם במשחק והולך בדרך כלל על בטוח אבל רק לשים לב לדרך ההתנהלות איתו עד כה- הוא שחקן בן 19 שהגיע מברזיל לאירופה שזה כשלעצמו דבר קשה מאד, הוא מקבל פירורים וגם אם כובש שלושער בצ’מפיונס מול ברוז’ או שער נהדר מול אינטר הוא מוכנס לאחר מכן לפריזר למספר משחקים.
ויותר מהכל זה שהוא בכלל לא משחק בעמדה שהיה משחק לרוב בנבחרת ברזיל וסנטוס, הוא שחקן עם רגל ימין חזקה שהיה חי על החיתוך ימינה מהאגף ובעיטה ועצם זה שהוא משחק ברמה לא רעה בכלל באגף ימין רק מראה על הפוטנציאל הלא מגולם, מספיק לראות מה קורה כששמים את ויניסיוס באגף ימין ואיך זה נראה.

לא יודע אם הוא יגדל להיות כוכב כדורגל אבל אם הבחירה היא בינו לאסנסיו חסר התועלת או ויניסיוס חסר הטכניקה והמוח ללא ספק שאני הולך איתו, בכל מקרה זו לא הדרך לפתח שחקן צעיר.

אתה לא מקל עליי, אתה רק מציין עובדה, אכן מספרים שויניסיוס יכול רק לחלום עליהם.

כדי להבקיע 10 שערים צריך לבעוט ולפגוע בשער לפחות 10 פעמים, גדול על וניסיוס.

ויניסיוס העונה 3 שערים ו3 בישולים בליגה הספרדית ב18 הופעות.
זה קצב של 8.3 שערים ובישולים.
עכשיו מתוך ההנחה המאוד הגיונית שהליגה הספרדית חזרה מהשווייצרית אני חושב שזה בהחלט שם אותו במקום שיוויוני לסלאח לפחות.
מדובר על 17 (16.6) שערים ובישולים לעונה אל מול 21 של המצרי. גם אם כן היה מדובר באותה ליגה, לא מדובר בהבדל גדול שבגללו הייתי אומר שאחד הוא פלופ והשני הוא מתמודד לשחקן השנה בעולם.
אגב, מבחינת דקות, סלאח באותה עונה שיחק יותר בהשוואה לויניסיוס. כלומר הנצונים של סלאח נעשו ב2800 דקות אל מול 900 של ויניסיוס. כלומר פר דקה המספרים מעט שיוויוניים יותר.

שוב,
אם אתה בא להוכיח לי שסלאח טוב מויניסיוס, אין לך מה, אני מסכים איתך.
אם אתה בא להוכיח לי שרוב הסיכויים שלא יצא מוויניסיוס משהו מעבר לשחקן ליגה סביר (ולא בריאל), אים לך מה, אני מסכים איתך.

כל הטענה שלי זה שאני לא פוסל אותו עדיין, ולכן ההשוואה לסלאח בגילו.

אגב, אם הייתי משווה את רוקאביצה לבנזמה במספרים היית אומר משהו לגבי הבדלי הליגות?
כי גם רוקאביצה מחזיק במספרים שבנזמה יכול רק לחלום עליהם.

הסיפור של סלאח ככדורגלן וכבנאדם חריג ביותר ולכן הרלוונטיות שלו בכל השוואה לשחקן אחר אפסית.

הסטטיסטיקה החשובה פה היא לא יחס שערים בליגה השווצרית אלא כמה מקרים כמו של סלאח יש, כמה שחקנים התחילו כמו ויניסיוס וסיימו כמו סלאח, כמה עשו את זה דרך מעמד של שחקן רוטציה במועדון גדול וכמה שחקנים בכלל מגיעים לגבהים של סלאח גם אם מתעלמים מכל נתוני הרקע. הסטטיסטיקה הזאת לא לטובת ויניסיוס. היא לא הייתה לטובתו מהיום הראשון והיא בטח לא לטובתו אחרי שנתיים וחצי של דשדוש יחסי.

ויניסיוס לא לומד. הוא שחקן טיפש , וזה לא קשור לגיל או אם יש לו דריבל או אין.
מקביל לדמבלה בבארסה, וזה זן נדיר של שחקנים כי רוב השחקנים בני 18 לומדים משהו ומשתפרים כשהם בני 20 ומשתפרים עוד כשהם בני 22. אצל ויניסיוס זה כנראה לא יקרה.
יש לו את הכישרון, אבל לא ענק מספיק כדי להיות שחקן מפתח בקבוצה גדולה רק על סמך הכישרון.

אני חושב מעבר לכך שה"כישרון" שלו הרבה יותר מוגבל ממה שנותים לחשוב. מדובר בשחקן שמעבר למהירות אין לו כלום: נגיעה גסה בכדור, מסירה רעה, בעיטה רעה, שליטה רעה, חוסר הבנה של המשחק. הדבר היחיד שיש לו זה דריבל טוב שמבוסס על מהירות וצעד ראשון ולא על שום דבר אחר. מה שאומר ראשית שהוא טוב בעיקר לפריצת בונקרים ויצירת בלאגן. זה חשוב, אבל יהיה לזה הרבה פחות ערך בקבוצת כדורגל בריאה שמסוגלת לייצר מצבים באופן סיסטמטי.

(אפילו להתקפות מעבר הוא די גרוע למרות המהירות, בעיקר בשל הנגיעה הגסה וחוסר ההבנה שלו מה לעשות עם הכדור בכל רגע נתון.)

אני לא מאמין שהוא יישאר בריאל מדריד לאורך זמן.

אם הכוונה ב"כמה התחילו כמו וניסיוס" זה “שחקני רוטציה במועדון גדול שעשו את זה” עדיין יש סיכוי לילד, אם הכוונה לשחקנים עם כמות דומה של כישרון ויכולת והבנת משחק כמו וניסיוס שהצליחו בסוף אז אפשר כבר לחתום שלא יצא ממנו יותר ממחליף סביר בלבאנטה.

הלוואי, היה נותן לו סיכוי להצליח, הוא לדעתי השחקן הכי גרוע שיש בפריצת בונקרים, הוא צריך שטח כדי לעבור שחקן עם ה"דריבל המדהים" שלו, אם מצופפים לו את הצד הוא רק עושה 37 הטעיות עד שבסוף הוא מטעה את עצמו ונופל.

וסלאח לא היה רק “שחקן מהיר שמחמיץ הרבה”, הוא היה שחקן עם תנועת עומק מאוד חכמה, היה עם ראיית משחק טובה, ידע לנצל את המהירות שלו כדי לעבור שחקנים במקומות הנכונית, ולמרות ההחמצות ידע לתת את הפס החזק לפינה הרחובה כשהגיע למצב הבקעה בניגוד לוניסיוס.
הטעות שלו זה שהוא חתם בצ’לסי כשליברפול מאוד רצתה אותו אז.

בסוף,
It’s all about brain
מצטער אבל אין לו. אין לו פשוט אין לו.
זה זועק לשמיים וזה לא ישתנה.

אגב,
בהמשך לתזה שלי בנוגע למסע היח״צ פרז-נייקי-ברזיל
ויניסיוס זומן לסגל של נבחרת ברזיל למסע המשחקים האחרון:
אורוגואי - 18.11
ונצואלה - 14.11

על אף 5 חילופים - 0 דקות.

למה טיטה לא נותן דקה לדור העתיד של ברזיל?
לפרוספקט של נייקי - ea - ריאל מדריד (!)
אולי כי הוא זומן בעל כורחו?
אני חושב שכן.
הכל חלק מתעלול יחצני ופרסומי, לייצר את הרונאלדיניו הבא.

אגב,
לפרו ובוליביה הוא כבר לא זומן.

אבל הנה, סלאח עם החוכמה, התנועה הטובה, והרגש, נתן מספרים דומים לשל ויניסיוס ובליגה חלשה הרבה יותר.

שוב, מה אתם מנסים להוכיח לי כאן? שהסיכויים לא לטובתו? ברור שהם לא לטובתו!
הטענה שלי היא שאני עדיין לא מעיף אותו לאלף עזאזל, ומוכן לסבול אותו בשביל הסיכוי הלא גבוה שהוא כן ישתפר.
חוכמה? בכדורגל המונח מאוד מקביל לניסיון. ילד בן 20 שלא גדל בחממות האירופאיות מגיל 0 הוא כנראה חסר ניסיון.
כמובן שמקביל זה לא שווה, גם פה יש אלמנט של כישרון (מבחינת חוכמה) ולא כל שחקן שישחק מספיק זמן יהיה אלונסו. אבל זה כן תחום בו יש השתפרות לכל השחקנים. ולא בצורה לינארית כך שבהתחלה השיפור גבוה יותר.

תנו לו עונה או 2 בקבוצה קטנה יותר, ולחוצה פחות. אחרי זה נהיה חכמים יותר.
אם הבן אדם ישתפר בנגיעה שלו בכדור הוא יכול להתפתח למפלצת כדורגל. את המהירות שיש לו והקלות בה הוא עובר שחקנים לא יהיה לרודריגו גם אם יתאמן רק בזה. בעיטה וטכניקה זה בהחלט ניתן לשיפור.

אני לא איזה פאן בוי של ויניסיוס. אצלי בחברה הוא מכונה ויניסיו כי אין לו סיומת.
אבל, אני גם לא רוצה שהרבה שחקנים יעזבו ולא כי אני חושב שהם קראקים או הדבר הגדול הבא.
בהצלחה לויניסיוס, חובת ההוכחה עליו.