הקרב על הכל: מפסידים 2:1 בקלאסיקו בברנבאו במחזור ה-30 (מינגסה)

הסטטיסטיקה שלדעתי אומרת שהמשחק היה שקול, לא יתרון ברור לריאל.

אני לא חושב שקומאן טעה בהרכב שפתח, והחילוף במחצית היה תיקון הטעות. קומאן הגיב נכון ל 2-0, למשחק המחפיר של דסט, והוציא דווקא אותו ולא את מינגסה.
מה שלא ברור לי, זה למה דמבלה שיחק כל המשחק בצד ימין. מנדי בין המגנים הבודדים שיכולים להתמודד איתו מבחינת מהירות וצעד ראשון, והיה מתבקש שיעבור מדי פעם לצד שמאל , במיוחד אחרי שאדריוסולה נכנס.
גם הכניסה של סרג’י רוברטו לא ברורה לי. מה בדיוק קומאן ניסה להשיג בזה? היה צריך להכניס את טרינקאו הרבה יותר מוקדם ולהעביר את דמבלה לשמאל.

אני חייב להודות, שלמרות שאני חושב שהיה פנדל על ברייטוויט, אנדוחאר ממארקה חושב שהמגע לא היה מספיק אינטנסיבי כדי לשרוק לפנדל. אני חושב שהוא מספיק אובייקטיבי, ומבין יותר ממני.

המספרים האלו מראים אפילו יתרון לבארסה (איך רק 3 בעיטות למסגרת? כנראה שלא מחשיבים קורות). הדינמיקה של המשחק מספרת סיפור שונה. היא דמתה ל5-1 של בארסה מלפני שנתיים, רק הפוך - מחצית ראשונה זוועתית בפיגור 2-0, פתיחת מחצית שנייה טובה עם צמצום ל2-1 וכמעט 2-2. ההבדל הוא שאז בא סוארס, נעץ את השלישי ושבר אותנו. במשחק היום, היו הרבה יותר נקודות קריטיות שבהן יכולנו לגמור את המשחק, מאשר לכם. ז"א זה נכון שאלייש היה רחוק סנטימטרים מלקחת נקודה, אבל במזל יותר גדול המשחק לא הוכרע כבר לפני כן. מה גם שהמומנטום החיובי שצברתם היה בין היתר מעייפות מדאיגה שלנו (שזה חלק מהמשחק), לא היה אוויר לחצי השעה האחרונה.

לגבי דמבלה, אני חושב שקומאן הציב אותו שם במחשבה על ויניסיוס. אחרי שזה יצא, היה נכון להעביר אותו על הראש של אודריאוסולה (שגם ככה חילק כמה מתנות)

אני מעריך את העובדה שאתה בוחר לבסס את הטענה שלך עם נתונים אז הרשה לי להציג לך תוספת קטנה שלטעמי תיתן שקיפות יותר מלאה למשחק:

אם לקצר: ריאל XG 1.65 בארסה 1.16 XG. מספר הבעיטות לשער לא בהכרח יכול לספר לנו על איכות המצב או העליונות של קבוצה אחת כלפי אחרת, כמו גם שהסגנון בו בחר זידאן לשחק במחצית השנייה “מעוות” את התמונה בסטטיסטיקה, שכן נראה שהייתה קבוצה אחת חזקה ודומיננטית, ואחרת חלשה ומתגוננת. זה לא היה הסיפור. ריאל הייתה מסוכנת מאוד עם המצבים שלה לשער, לאו דווקא בגלל הגול המקרי של קרוס, אלא בגלל כל יתר המצבים והקושי מול המצ’אפים, בנוסף לכך שהתקשינו מאוד לייצר מצבים ראויים, כך שהבעיטה של מסי מהקרן היא אכן בעיטה למסגרת, אבל היא מנותקת לחלוטין ממה שקרה במשחק.

המשחק לא הוכרע קודם לטובתכם כי יש לכם את ויניסיוס בהתקפה. אם הוא היה רונאלדו, ברור שהייתם מנצחים.
מצד שני, אם אצלינו במקום דמבלה היה משחק רונאלדו, אנחנו היינו מנצחים את המשחק. אני רק אזכיר לך איך הוא פיספס את הכדור ברחבה במחצית הראשונה, ואיך פיספס את הנגיחה מההרמה של מסי.

בוא, רק רונאלדו היה מגיע לנגיחה הזאת. אנחנו היינו מסתפקים בסיומת של מינגסה למצבים של קרוס, ואסקס וויניסיוס מתיבת החמש.

אני לא טוען שהיינו יותר טובים. אני טוען שתיקו היה משקף יותר מהפסד.
איך XG משנה את זה?

יוני, קרוס, ווניסיוס ווסקס (ותוסיף גם 2 בעיטות של איסקו) זה מה שיש לכם בהתקפה, מלבד בנזמה.
כשויניסיוס בועט מול שער ריק, אני מצפה שיחטיא.
גם לי היו דפיקות הלב כל פעם שריאל יצאה קדימה, אבל לא באמת הגעתם להרבה מצבים במחצית הראשונה. במחצית השניה, הגעתם להרבה, וגם אנחנו. ברור לי שאם הכדור של מוריבה היה נכנס בסוף, אתם הייתם מדברים על פיספוס , ואנחנו היינו מדברים על אופי, שילוב צעירים, ולה מסיה. אם רק הכדור היה סנטימטר מטה.
במקום זה, אתם מדברים על הגאונות של זידאן, אנחנו על חולשה של בארסה, ואני עוד מוסיף את השופט.

כן, מישהי צריכה לנצח בסוף. מזכיר לי פוסט שראיתי היום:

e580dd557ab9aed8ffe4aa9d37edae49_400x400

הסטטיסטיקה של המשחק הזה מעוותת לחלוטין(היו לריאל מצבים מעולים שנגמרו ללא בעיטה לשער בגלל מסירה אחרונה גרועה בתוך הרחבה),ריאל הייתה הרבה יותר טובה והביאה לידי ביטוי את תוכנית המשחק של זידאן בצורה מעולה,ריאל לא ניסתה לשלוט בכדור אלא להתגונן טוב ולנצל את המהירות בהתקפה למתפרצות מהירות וזה בדיוק מה שקרה ועבד מצוין.
במחצית השנייה העייפות שיחקה תפקיד ובנוסף אודריוסולה האסון המהלך עלה לשחק,ריאל ירדה עוד יותר אחורה וברצלונה הצליחה לסכן ולכבוש ועדיין ריאל הצליחה להגיע לכמה מצבים שהיו יכולים לגמור את המשחק אבל זה היה נראה שכבר לא מגיע לשחקנים חמצן למוח,זידאן הגיב עם חילופים מצויינים,ריאל חזרה ללחוץ וברצלונה הפסיקה להיות מסוכנת עד הדקה האחרונה כשהיא שלחה את כולם למעלה.
אני חושב שדי יצאתם בזול,הרבה בזכות העומס המטורף על שחקני ריאל.

ריאל בשבוע הכי עמוס שלה מזה שנים,בלי 3/4 מההגנה הבכירה שלה,תוך כדי משחק מאבדים גם את המגן הימני המחליף ובמחצית השנייה כבר לא עומדים על הרגליים,מנצחים בקלאסיקו אחרי ניצחון על ליברפול 4 ימים קודם ותוך כדי התחשבות בגומלין שיהיה בעוד 4 ימים באנפילד ואתם בטוחים שריאל לא יותר טובה מברצלונה? הכל בגלל שופט או התחת של זידאן?

מישהו פה כתב שריאל לא טובה מברצלונה?

תעשו לי טובה…

1. תוספת הזמן היתה קצרה מדי.
  2. רוב הפורום שלכם בסדר גמור וגם אחרי ויאדוליד סרב להתייחס לשיפוט כגורם מכריע, שזה אגב גם הקונצנזוס כלפי שיפוט בפורום של ריאל. חלק אחר מתבכיין כבר קרוב לשנה (!) על החלטות גבוליות\טעויות שיפוט סטנדרטיות למדי, כמעט על בסיס שבועי, ומלבין כאלה שמיטיבות עם בארסה “כי תזכרו את הפנדלים של ריאל”. זה ממש פאתטי, במיוחד כש:
  3. אם ריאל מקבלת פנדל כזה הפורום שלכם היה מתפוצץ, ואתם יודעים את זה.

זה כולל את זה שהגיע אלינו שבוע שעבר ואמר שהשופט קנה לנו אליפות? או שאתה כרגיל מעלים עין שמדובר באוהדי ריאל.

לא מעלים ולא נעליים, זה אותו חרא. מדהים אותי לראות את ההתייחסות לקשקוש הזה כמשהו שאפילו מתקרב לשערוריית שיפוט, ולראות את שוסאקו מיילל רק מחמיר את זה. גמל שלא רואה את דבשתו.

אז יש לך בעיה איתו. אני גאה פה ברוב המשתמשים (שהם 4-5 אנשים). אני נכנס לפורום שלך ומספיק רואה בכינות על שופטים. שאתם מקום ראשון אז אתם לא בוכים על שיפוט זה ממש חוכמה גדולה. אני זוכר טוב מאוד מה קרה בחלק שלכם אחרי התיקו מול בטיס שנה שעברה והקלאסיקו.

ההבדל הוא שאנחנו נותנים לכם להוציא קיטור ואתם כל הזמן בלי הפסקה נכנסים להטיף לנו מוסר בפורום שהוא קודם כל שלנו.

אם זה באמת נראה לך אותו דבר - שיהיה לבריאות. אחרי ויאדוליד חוץ מטפטופים היו צרצרים אצלנו וגם פה. אצלכם כל שבוע תלונות. מוזמן למצוא הודעה שלי מתלונן על שיפוט, אגב. איכשהו הצלחת להיעלב אפילו שכתבתי בפירוש שרובכם בסדר (וזה כולל את התגובה שלך שבוע שעבר).

כמובן שזכותכם לבכות על שיפוט, אבל זה בא עם ההשלכה הבאה: כשזה לא מוצדק בעליל אתם תשמעו מזה.

אני לא נעלב ולא מדבר בשמי, אני מגן על השם הטוב של עמיתי פה לפורום.

אחרי שמפסידים בקלאסיקו מותר לנו להוציא קיטור, הסברנו לכם פעם שעברה. אמרתם שאתם מבינים אבל כרגיל שוב חוזר הניגון.

יש להוציא קיטור אחרי השפלה ויש להתלונן על השיפוט כל שבוע, לא משנה מה קורה.

זה משתמע מהודעות של משתמשים שחושבים שתיקו היה יותר משקף,כאילו ברצינות? אם היה לשחקנים של ריאל חמצן במחצית השנייה זה היה נגמר רע מאוד בשבילכם.

ואם המוריבה היה את התחת של זידאן ובעל מזל יותר והכדור שלו לא פוגע במשקוף בדקה 94 אתם עולים על קילשונים על זידאן.

הייתם יותר טובים כי מה לעשות ברצלונה קבוצה רעה יותר זכותי לא להתרשם מזידאן בתור מאמן ומריאל בתור קבוצה.

זאת תמונה מהמחצית הראשונה, כשויניסיוס נדחף ברחבה. האם זה פחות פנדל מהאירוע עם מנדי?
בעייני אגב בשני המקרים לא היה פנדל אבל אני לא חושב שאפשר להתייחס לאחד בלי להתייחס לשני (בשניהם יש תמונת סטילס מרשיעה שמראה שנגעו בשחקן ברחבה!).