הקרב על הכל: מפסידים 2:1 בקלאסיקו בברנבאו במחזור ה-30 (מינגסה)

לאוהדי ברצלונה, הגמר גביע הולך להיות אש לדעתי, בילבאו מגיעה אחרי הפסד ליריבה השנואה שלה בגמר גביע ואתם אחרי הפסד כואב לנו, ששמה לכם עקב למאבק האליפות, מי באה יותר חמה לדעתכם והאם זה בכלל ישפיע על המשחק, הימור שלי בילבאו תבוא כמו כל משחק להפריע, להרביץ ולגרור אותכם למשחק שלהם ובזה הם הכי טובים, אני טישיץ הולך איתם

באיחור אבל לדעתי קצת התאהבת בנראטיב הממלכתי של המועדון שלך שמנסה להצטייר ככזה. בפועל, שום קשר בין לזה לבין המציאות, בדיוק כמו בארסה ומיתוס היותר ממועדון.

יש יותר מדי דוגמאות ויותר מדי תקדימים כדי לומר בבירור שזה אותו החרא, אבל בדיוק אותו החרא.

במה אתה חולק עליי? חוליית ההגנה שלנו טובה משלכם לדעתך או שחוליית הקישור שלנו טובה משלכם? או שיש לנו חלוץ 9 אמיתי טוב מבנזמה?

ברור שקומאן מאמן בינוני, אבל עם קבוצה כל כך צעירה ולא בשלה לרמות האלה זו גם לא באמת אשמתו.

את הליגה ככל הנראה היינו לוקחים במילא אם מסי היה לוקח כדורי דיכאון מהמחזור הראשון גם אם היינו מפסידים פעמיים לכם ולאתלטיקו. הוא מנצח בקלות ובעקביות מדי משחקים בהם בארסה לא נדרסת מול קבוצה חזקה יותר גם בגילו הנוכחי ואתם מתקשים באופן סדרתי במשחקים מהסוג הזה.

זה קצת השוואה לא הוגנת שכשנוח אתה משווה בין פרט לפרט וכשנוח בין חוליות.
ההגנה שלנו טובה משלכם וגם הקישור, אך ההתקפה שלכם טובה משלנו פי כמה וכמה וגם בשער יש לכם יתרון (קל אבל יתרון, במיוחד במשחק הרגל).
בנוסף, מסי כשובר שיוויון הוא משהו מטורף. ההבדל בין מסי לאסנסיו גדול פי כמה מכל קרוס מול פדרי או נאצ׳ו מול אראוחו.

לא חושב שאנחנו קבוצה פחות טובה, אבל אם כבר השוואות אז השוואות הוגנות.
או חוליות או פרטים

ההתקפה שלנו לא טובה יותר, מסי טוב יותר. ונכון, מסי גם בגילו הוא יתרון משמעותי אבל זה היתרון היחיד שלנו כפי שאמרתי בהודעה המקורית ובה טענתי שהיתרון הזה בלבד לא מחזיק מים במשחקים בסדר גודל הזה בעיניי. אם אתה חולק זכותך, המציאות מראה אחרת.

אני גם מעדיף את טר שטגן על קורטואה אבל זה לא יתרון קריטי כמו ההבדל בחוליות ההגנה, הקישור ומסי.

אתה מסתכל על שני משחקים טובים של ויני. בפועל לגריזמן יש יותר שערים ובישולים משיש לכל שחקני ההתקפה שלנו יחד. סגן מלך השערים שלנו העונה הוא קאסמירו.
ואני עושה פה השוואה כשאני מנקה את מסי ובנזמה שהם לא בדיוק שווי רמה.
אנחנו קבוצה בהחלט טובה יותר לטעמי, בעיקר בכושר טוב יותר, אבל אמירה של ריאל עם הגנה טובה יותר, קישור טוב יותר וחלוץ 9 טוב יותר גורמת לי לחשוב שאתה חושב שרק 2 שחקנים אצלכם נכנסים להרכב של ריאל.

בהחלט.

טר שטגן, גורדי אלבה ומסי השחקנים היחידים שנכנסים להרכב האידאלי של ריאל מדריד כיום מבחינתי.

הסגל שלכם גם הרבה יותר עמוק ויש לכם מאמן יותר טוב.

בסוף יש סיבה למה אתם מנצחים כמעט כל משחק גדול ואנחנו לא. יש גם סיבה למה אנחנו מנצחים יותר בקלות משחקים מול יריבות נחותות ואתם לא. רואים איפה היתרון של מסי בלבד משמעותי יותר ואיפה היתרונות של המאמן ושאר הסגל קריטיים יותר.

אני חולק עלייך שמגיע קרדיט לקומאן והקביעה שהסגל שלכם לא מספיק טוב.

אין לכם חלוץ 9 אבל במקום יש לכם מסי, ואם נוריד מהמשוואה את הזאר ופאטי יש לכם חלק התקפי שבבירור יותר טוב משלנו, דמבלה זה שחקן מצויין שצריך לדעת להשתמש בו, לא סתם העדפתם אותו(טעות ענקית) על אמבפה, וגריזמן היה אחד מ 3 השחקנים הטובים בעולם רק שלשום.
נכון שהם לא מצליחים ונכון שהם כרגע פלופים גדולים אבל לא הגיוני ש 3 שחקנים שעלו מעל 100 מיליון יורו לא מצליחים(ספרתי גם את קוטיניו), לא הגיוני שזה באשמתם של השחקנים בלבד, אין מאמן שיודע להשתמש בהם, זידאן מוציא מים מהסלע של וניסיוס וקומאן בקושי מצליח לגרד 15 שערים משלישייה שאמורה לספק בקלות 35 שערים ומעלה לעונה, והם עוד משחקים ליד מסי !

הקישור אצלכם בכלל קטסטרופה, כל דקה של בוסקטס זה עילבון להיסטוריה הענקית של הבנאדם הזה, חייב לפרוש, את דה יונג המאמן הרס, מאחד הקשרים האחוריים הכי טובים בעולם הוא הפך לשחקן 50/50 נחמד ולא יותר שמתרוצץ עם פרצוף חמוץ, לא מבין את מה שקומאן עושה לפיאניץ’.
בגלל שיש קטסטרופה באמצע מסי חייב לעשות הרבה יותר, במקום שפדרי ופוץ’ ישחקו יותר יניעו את הכדור יתנו למסי מנוחה מהנעת הכדור ויפעילו אותו(וכן, מסי בגילו צריך קשרים שיפעילו אותו ויתנו לו כדורים במצבים מסוכנים כשההגנה לא בשיווי משקל, כי אם לא במצבו הנוכחי היום קשרים כמו קסמירו כבר עוצרים אותו בקלות ולכן ברצלונה לא מצליחה מול הגדולות), במקום זה מסי צריך גם להניע כדור גם לבשל וגם להבקיע בעצמו.

ההגנה שלכם מאוד חלשה כן, אבל אם יש דבר שמאמן טוב יכול לשפר זה ההגנה, הרבה יותר עבודה טקטית והתאמות נכונות, לעלות מול ריאל של זידאן עם 3 שחקני הגנה איטיים ווינגרים שעולים גבוהה מדי ובוסקטס אחד איטי ומיותר כקשר אחורי ואז לתהות איך זה שיש פרוזדור פתוח עד לשער בכל התקפה של ואלורדה ווניסיוס ? פאקינג טוני קרוס הצטרף יותר מהר להתקפה מהחזרה של השחקנים שלכם ! זה מאמן ועוד פעם מאמן ועוד פעם מאמן.

בקיצור, הלך הנשיא אבל למזלנו קומאן עדיין כאן.

אני מסכים עם טיטי כמעט בהכל, למעט עניין דמבלה/קוטיניו/גריזמן. במקרה של קוטיניו וגריזמן מדובר ברכשים שמראש היה ברור שייתקשו להשתלב בצורת המשחק של בארסה. דמבלה מעט שונה אבל לי כבר קשה להאמין שמישהו יצליח לסדר לו את הראש, מרגיש לי שהבנאדם יעשה fake shots ויאבד את הכדור עד המוות.

הקישור מבחינתי מראה את כל מה שרע בקומאן. דה יונג לא מראה יכולת גבוהה במיוחד מלבד מספר משחקים בודדים, בוסקטס מקבל יותר מדי קרדיט ורק פדרי (וקצת אילאש) נקודת אור מבחינתו, וגם בנושא הזה, חוסר הרוטציות בקישור גורם לכך שפדרי נראה גמור כבר בדקה ה-20 במשחקים האחרונים.

ועם כל זה, קומאן הוציא מהקבוצה הרבה יותר ממה שחשבתי שהוא יוציא, אבל זה בגלל שהציפיות שלי היו נמוכות בטירוף. מרגיש לי קצת כמו העונה הראשונה של ואלוורדה, הרבה יותר טוב מהציפיות, לא מספיק כדי להמשיך את ההתקדמות של הקבוצה חזרה לטופ.

מה?! מתי זה קרה?

ב 2018 סיים שלישי בכדור הזהב, גם ב 2016 כאשר רבים חשבו שבאותה שנה הגיע לו לזכות.

אין ספק שהם לא היו הרכש הנחוץ ולא התאימו לשיטה, ועדיין מדובר בשחקנים מאוד כישרוניים שמאמן יותר טוב היה מוציא מהם יותר, 15 שערים משלישייה כזאת זה מעט מאוד. אם לא מתאימים לשיטה יש לעשות התאמות כדי למקסם את התמורה שאתה מקבל מהשחקנים, אם יש לך ביצים אתה לא יכול להכין סטייק, אבל אתה מוכרח לעשות הכל כדי להוציא את החביתה הכי טובה שאתה יכול.

נו טיטי באמת זה תואר שמושפע המון מהישגים קבוצתיים וב2018 הוא לקח מונדיאל.
גם אם אני מתעלם משחקני קישור והגנה הוא מעולם לא היה שחקן התקפה טופ 10 בעולם. בקושי מגרד טופ 3 בנבחרת צרפת וגם זה כי הכרית קיבל באן.
לפי הטענה שלך מודריץ ב2018 היה השחקן הכי טוב בעולם, וחלילה שאני לא מזלזל בו הוא פנומן אבל בכל זאת…

אני לא באמת מאמין שהוא היה אחד מ 3 השחקנים הטובים בעולם, גם בשיאו באתלטיקו אני כתבתי שהוא אוברייטד, זה בא כדי להראות שמדובר בשחקן מאוד מוערך בכדורגל העולמי, שחקן מוכח, יותר מקוטיניו ודמבלה לדוגמא.

אני רק רוצה להגיד משהו, קומאן השנה הפסיד לכל קבוצה חזקה חוץ מסביליה שהיא האחות הקטנה והלוזרית של אתלטי. וגם הניצחון השני על סביליה זה היה יותר בגלל שהם לוזרים עם ההחטאה של פנדל ושויון בזמן פציעות.

קומאן אפילו הצליח לקבל בראש מפאקינג פירלו בשלב הבתים…

יותר מזה, בוא נגיד את האמת, ריאל בלי שלושה משחקני ההגנה שלה (מובילים) ובלי האזרד. ובונוס לוקאס ואסקז נפצע במחצית ראשונה . ועוד בלי קהל כך שאין אפילו יתרון ביתי לריאל… ואני עוד יוסיף על זה שריאל הגיע אחרי משחק מתיש נגד ליברפול תוך שהיא יודעת שהיא שלושה ימים לפני משחק קשה באנגליה שזה משהו שמשפיע . ועדיין ריאל היתה עדיפה ובצדק ניצחה. (עשו סויפ נגדנו. משהו שלא קרה מהשנה האחרונה של ריקארד…)

ואני עדיין שומע אנשים שלא מסוגלים להגיד את האמת בקשר לקומאן. הוא גירסה בלונדינית וכריזמטית של ואלורדה . החלפנו ואלורדה אחד בואלורדה שתים ועכשיו קיבלנו את ואלורדה דור שלוש. שום דבר לא משתנה אצלנו.

קומאן גם כמעט ניצח את PSG בגומלין.
יש את בארסה של קומאן ב 2020 ויש את בארסה של קומאן ב 2021. זה לא אותו דבר.
קומאן אולי לא מספיק טוב בשביל להחזיר את הקבוצה להיות גדולה כמו פעם, אבל הוא בטח לא וולוורדה בלונדיני. וזאת קבוצה בבניה, לא קבוצה מוכנה כמו אצל וולוורדה.
אם אני צריך לבחור בין קומאן לצ’אבי, אני בוחר צ’אבי בגלל הרומנטיקה. לא יודע מה הוא עושה שם באמירויות, ההישג שלו שם לא מעיד על כלום.
אבל אם אני צריך לבחור בין קומאן לבין עוד מאמן שהוא לא ברמה של קלופ או פפ, עדיף שקומאן יישאר עוד שנה.
לא יודע מי מאוהדי ברצלונה בתחילת השנה ציפה שנתמודד על אליפות, אני לא. זה הישג של קומאן בין היתר. ואם מסי יישאר, זאת עוד הוכחה שלפרויקט הספורטיבי של קומאן יש ערך.

צאבי מאמן בקטאר ואני לא רוצה אותו מאמן שנה הבאה.

מצטער לא קונה את זה שקבוצה כמו ברצלונה לא יכולה להשיג מאמן ברמה שמגיע לה. ואני בטח לא חושב שקומאן הוא “המאמן השלישי בטיבו בעולם” שרק פפ וקלופ מעליו. יש עוד כמה. אחד מהם כמו שכתבתי מאמן בברצלונה ב ולדעתי בלי העבודה שלו על שחקנים כמו מוריבה מינוגוסה וארואחו , קומאן עכשיו היה מחפש קבוצה חדשה…

עוד שנה עם קומאן וזו שנה שתבוזבז… זה דעתי. לצערי הוא גם ימשיך ורק שנה הבאה נחפש מאמן חדש.

ואני חושב שאנחנו בתמונת האליפות בגלל קצב צבירת נקודות רע של המתחרות שלנו לא בגללנו. אבל זה ויכוח שלא יסתיים.

נ.ב אני גם לא מוכן שלברצלונה היה מאמן שיתנהג כמו טוקביסט עלוב. זה גם שיקול בשבילי. לא הכי גדול אבל שיקול.

רק בוא נשים את זה על השולחן.
אתם מתחרים בקבוצה שלטענת חלק פה בפורום לא רואה אתכם ב8/11 עמדות במגרש, וגם בעמדת המאמן.
כלומר יש פה סתירה.
או שריאל לא טובה מכם בהפרש שנטען כאן, או שברסה לא כזו גרועה, או שקומאן עצמו לא כזה גרוע. מתקשה להאמין שכל ה3 אינם מתקיימים.

אין לי מספיק מידע לגבי פימינטה, דווקא נוטה לחשוב שכן כדאי לכם שהוא יקבל את התפקיד. אבל אני פשוט חושב שקומאן לא גרוע כמו שמציגים אותו פה. זה לא אמירה שפימיינטה פחות טוב, רק שלקומאן כן מגיעה טיפת כבוד.

הוא מאמן במועדון מפורק מנטלית. מועדון שכל העונה התעסק בכל דבר שלא קשור בכדורגל, מועדון שתלוי בשחקן שחצי עונה ראשונה פשוט לא הגיע.
אפילו השחקן היחיד שנראה טוב אצלכם נפצע בתחילת העונה וכנראה שלא יחזור.
בנתיים קומאן נתן את המושכות לפדרי. אפשר לטעון שלא הייתה ברירה, אבל בהחלט הייתה: פיאניץ׳ ורוברטו על הספסל, גם אם השני היה פצוע. בנוסף אני חושב שיותר הגיוני לשנות הרכב מאשר לבנות על ילד בן 17.
הוא מתמודד עם הגנה לא קיימת, ופציעות של כולם, והצליח יפה עם מינגסה. אפילו שינה הרכב כאשר היה צריך כדי ליצור איזון כלשהו.
הוא עושה את כל זה בלי חלוץ 9 בסגל, וללא עונת שיא של אך שחקן נכון לעכשיו.

תגיד מה זה מועדון חסד? כבוד?

בגלל זה אמרתי להיפרד בכבוד ממנו. הכל טוב ויפה. אבל כל מה שכתבת לא סיבה לתת לו עוד שנה, מצטער.

ההפסד לריאל זה מסמר האחרון שצריך להדגים לנו כמה הוא מוגבל מול קבוצות בסד"ג שהם לא בילבאו או סוסידאד. מצטער , שחוגגים תיקו מול פסז כאילו זכינו בצמפיונס זה הבעיה.

עוד מעט נהפוך לנבחרת ישראל ונחגוג פה בפורום “הפסדנו בכבוד” עד כדי כך הסטדרנט יורד פה לאנשים.

כך זה שמחפשים בכח לתת לו קרדיט, רוברטו, כבר כמה חודשים פצוע וחזר רק עכשיו לקלאסיקו , הוא בכלל לא מאיים על פדרי אלא על דסט או בוסקטס בקלאסיקו שצריך לנצח ואז הוא מכניס את רוברטו העלאק אס מהספסל שלא יעשה כלום… אבל אני רק מתעצבן יותר על ניהול המשחק שלו. ובפעם המי יודע כמה.

השאלה עם קוטיניו לא היה נפצע היא שאלה חשובה. שאני שומע שהוא בכח דוחף לוינדלום לקישור זה בעיני התשובה לשאלה.

עוד מתחילת העונה, כשהיו פה דיבורים על לנסות לגרד מקום 4, אמרתי שיש לנו סגל שהוא ברמה לפחות של 3 המקומות הראשונים. וגם הוספתי שעם מסי אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתחרים אפילו על אליפות.

אני לא מקבל את כל הטענות פה שיש לסגל.
אנשים עפים על עצמם כשהם יורדים על שחקנים וורלד קלאס. דמבלה, גריזמן, קאוטיניו, פיקה, רוברטו, אלבה - אלה לא שחקנים של אמצע טבלה. לא תשכנעו אותי שזה מה שהסגל שלנו שווה. נכון, לא סגל שיתחרה באריות אירופה, אבל בטח סגל של שלוש הראשונות בלה-ליגה.

בעמדת המאמנים אני מבין מעט מאוד. לא רואה מספיק את בארסה ב׳ בשביל להתרשם מפימי כמו משה, אבל גם לא את ליברפול, לייפציג או פ.ס.ז ( \ טוטנהאם) בשביל לחשוב איזה מאמן אחר הייתי רוצה.

מהעבודה הנוכחית של קומאן אני מרוצה. ולמרות שהייתי מאוד רוצה להגיד שהוא לא ואלוורדה בלונדיני, אין לי משהו שיוכיח שזה לא כך.

מצטער, אבל גם הצנון לקח קבוצה במשבר והביא אותה לדאבל מרשים. הוא גם קיבל על זה הרבה קרדיט. אבל בערך מאמצע העונה, אחרי שגמרנו להעריך את העבודה שעשה בלהחזיר לקבוצה את הביטחון והלכידות, הבנו שהדברים שם לא עובדים. הבנו שהמאמן הזה לא ייקח אותנו בחזרה לטופ, ובמקסימום נהיה בילבאו קטאלונים.

משה וטל היו מאוד נחרצים בנושא מההתחלה. חלק מאיתנו יישרו קו לאט לאט, חלק עשו יותר הנחות למאמן. אבל בסוף כולנו הבנו שצריך להפרד.

קומאן לא עשה משהו מדהים עד עכשיו. גם פפ לקח קבוצה בקרשים, אבל הוא נתן לה 6 תארים בעונתו הראשונה. ברור שהוא לא עשה את זה בשנת קורונה תחת נשיא שמחבל במועדון, אבל אפשר היה לראות את הטאץ׳ במשחק. אצל קומאן הטאץ׳ הזה לא מעורר השתאות.

אסכם בכך שבוסקטס על המגרש הרבה יותר מדי דקות בזמן שיש שחקנים שיכלו להתחרות על הדקות האלו. ריקי, אילאיש ואפילו פיאניץ׳, כולם נראו טוב ממנו למשך הרבה יותר מדי הזדמנויות שהם קיבלו לתפוס עמדה בקישור. ובכל זאת הוא באנקר. למה?

אז אני עם אלו שלא ישמחו לראות פה את קומאן בעונה הבאה. אבל אני בהחלט מוקיר לו תודה על מה שהוא עשה פה בעונה הזו. זה לא מובן מאליו וזה בהחלט ראוי לשאפו. :muscle:t4: :partying_face:

אם במשחק של בארסה היה את הברק שאני רוצה לראות, ההישגים שלו היו מספקים אותי אפילו בעונה כזו. ללא הברק הזה, ההישגים שלו לא מרשימים אותי כלל.

אני כותב שהוא ואלורדה בלונדיני, בגלל שגם אז למרות שרוב האנשים אחרי הביזיון מול רומא הבין שהוא לא מאמן ברמה של ברצלונה עדיין צעקו לי פה ובבארסה מניה (היו זמנים אה) “תן קרדיט לואלורדה” הוא הגיע לקבוצה במשבר וניהל אותה וכבוד וכבוד וכבוד. ואז כולנו יודעים איך זה נגמר.

עם ואלורדה נפלתי בפח הזה בהתחלה , לא יקרה שוב. מי שחושב שאם (ונילך למקרה הדימיוני ולא הגיוני בעליל) שהאלנד יגיע יחד עם בלם על אז קומאן פתאום יתן בראש, מצטער אני לא רואה את זה קורה. קומאן הוא לא מאמן שנה ראשונה והמקום היחיד שהוא הצליח באופן יחסי זה הולנד. וגם שם הפסיד במשחק הכי חשוב לו לפורטוגל הבינונית.

משחק מול ריאל בשבת מוכיח את זה. אנחנו היינו עם הרכב נח ורענן הם היו בלי קהל פצועים ועייפים והוא בפעם המי יודע כמה , קיבל שיעורי בית מהמאמן של הקבוצה היריבה החזקה.

מכבד כל דעה. אבל זו דעתי. וההשתלחות שלו בשופטים במסיבת העיתונאים ובטויטר רק מגדילה את הרצון שלי לפרידה ממנו.

נ.ב זידאן ואני מדגיש שאני לא מחזיק מזידאן מאמן ברמה של פפ וקלופ, מתמודד עם לא פחות בעיות מקומאן (ברמה המקצועית) אז תסבירו לי איך הוא בדרך לדאבל ואנחנו מחפשים רק למה קומאן מסכן וצריך לתת לו כבוד? אני שואל את עצמי עם זה היה מאמן שהוא לא סמל במועדון הוא היה מקבל גם כזה חבל מאיתנו? בכנות תענו לי.

גם אני לא. העומד על הקווים היה הסיבה העיקרית, והוא עודנו הסיבה העיקרית שאנחנו לא במקום הראשון.

זוכר את שיחת הטלפון לסוארז? בן אדם לא מטומטם מתקשר למסי, מעדכן אותו שברתומיאו הולך למכור את סוארז ולו כמאמן אין מה לעשות בנוגע לזה, ורותם את מסי להיות בצד שלו, ולא להיות זומבי על המגרש במשך כמה חודשים, שבהם ראינו מה שאר השחקנים, תחת מאמן בינוני, שווים.