הקרב על הכל: מפסידים 2:1 בקלאסיקו בברנבאו במחזור ה-30 (מינגסה)

טוב בקשר לסוארז לא חושב שקומאן אשם, הוא בסה"כ היה השליח. ברתומאו הוא זה שאחראי על זה

את זה דווקא קל לבדוק.
בארסה עם 65 נקודות אחרי 30 משחקים, קצב של 82 נקודות לעונה.
זה לא היה מספיק לאליפות באף עונה החל מ 2014\15. לא בדקתי מה היה לפני כן.
כך שאתה צודק, אנחנו בתמונת האליפות בגלל קצב צבירת הנקודות של היריבות.

אני מסכים. מה שמותר לי, אסור (או ליתר דיוק לא מכובד) עבור רם דרג כמו קומאן.

ועם כל זה, אני חושב שהוא בונה פה משהו. שילוב צעירים ושינוי במנטליות הם שני דברים ענקיים שאפשר לרשום לזכותו. הוא לא מקובע כמו וולוורדה, השחקנים מאמינים בו לפי הדיווחים, וזה הרבה יותר חשוב מהבכיינות שלו לשופטים.
בכל אופן, נוכחנו לדעת שללפורטה יש עין מדהימה למאמנים. מי היה מאמין שמאמן די כושל כמו רייקארד יבנה פה קבוצה, ומאמן ליגה רביעית עם שנה נסיון יבנה אימפריה. אני סומך עליו.

אני אדם אופטימי בדרך כלל, אבל אתה כנראה סופר דופר אופטימי. מסי היה מדוכדך, דמבלה הפצוע הנצחי, על פדרי אף אחד לא שמע אז, בעל הבית באמצע הלך ליובה, גריזמן אחרי עונת חושך, הבלמים בטראומה אחרי באיירן, אין חלוץ - איך אפשר להתמודד על האליפות ככה?

ואם הכדור של מוריבה היה נכנס, המצב היה הפוך.
אני הייתי אומר את מה שאמרתי גם אם קומאן לא היה סמל.

לא טענתי שמגיעה לו עוד שנה. בהחלט יש מקום שתתחילו פרויקט חדש עם מאמן מתאים.

אבל להשוות אותו לוולוורדה הבלונדיני כשמבחינתכם וולוורדה מסמל את כל מה שרע במאמן זה קצת מוגזם.
וולוורדה הצליח בזכות מסי. קומאן לצערו (ולמזלינו) לא נהנה ממסי בכושר שיא.
קומאן מאמן קבוצה מפורקת יותר משל כל קודמיו, ללא הנהלה שהתחלפה באמצע ושקועה בחובות וכאשר השחקנים משחקים מסביב בקשות צמצום משכורות.
הוא מאמן נהדר והוא לא אשם במצב הזה, לצורך העניין לא חושב שעם פפ מצבכם היה טוב יותר, הרי אחרי הכל 8/11 משחקני הסגל שלכם פחות טובים משלנו (לפי דבריכם).

אני חושב שיש לפעמים ציפיות לא ריאליות ממאמן. מה פפ היה עושה אחרת? אצל פפ פיקה היה מהיר? אומטיטי כשיר? לנגלה היה הופך לבלם על? גם עם בלמי על פפ מתקשה להעמיד לרוב הגנה טובה (להוציא את העונה הזו).
הדבר היחיד שהיה מעניין לראות את פפ זה מנחיל שיטת 4 קשרים כלשהי עם קוטיניו כשיחזור או פוץ׳.
בפועל גם פפ היה מתקשה ללא חלוץ, ללא חדות במשחק, וגם פפ לא היה מעמיד אצלכם הגנה חזקה.
אגב, אם כבר הזכרתי את פוץ׳. ככל הנראה מאמן שהיה נותן לו דקות לא היה מגלה את פדרי שלטעמי כמה רמות מעל פוץ׳.

מה כן? פפ לא היה נותן לרכש כזה גרוע להגיע. אבל פה גם קומאן אינו האשם, הרכש היחיד שלו הוא דסט, שהוא דווקא מגן לא רע בכלל.

הוא לא אשם, סתם טיפש. אתה נמצא בסיטואציה שאתה צריך להעיף לא רק את חלוץ ה9 היחיד שלך, ואחד השחקנים הטובים בסגל, אלא את אחד החברים הכי טובים של השחקן הטוב בהיסטוריה, שאתה הולך להסתמך עליו בצורה שלא משתמעת לשני פנים. בוא תעשה את זה יפה, ולא תהיה מטומטם.

אני זוכר את מסיבת העיתונאים של סוארז כשנשאל למה הוא עוזב, והוא עשה תנועת ראש כזאת לכיוון ברטומיאו.
ברטומיאו הוא זה שהחליט, כמו שמשה רשם קודם.

דימיטרי בקשר למצב של הסגל ו(רק מהצד המקצועי) אין הבדל גדול בין ברצלונה וריאל. להם יש לא מעט עם בעיות וחוסרים. פאקינג כרית בן זומא בחוד שלהם.

הם בדרך לדאבל ואנחנו בדרך לים.

מה שמצחיק שהם בתקופה הלא טובה שלהם רצו, חלק מהם רצו להפרד מזידאן. אבל אני פה “כפוי טובה” לקומאן.

מוזר, אני צריך להיות צוד מהפורום הקודם ולהביא את כל ההודעות שלך בקשר לואלורדה. בזמנו כתבתי את זה… אתה זוכר מה כתבת לי?

אני רוצה מאמן שהיה טוב גם בלי מסי. מותר לי?

אני הייתי מגדולי המבקרים כלפיו. וגם בהודעות שלי הטענה היא שהוא לא המאמן הנכון לאותו רגע של בניה שכן הוא ופלורנטינו פשוט לא שידרו על אותו גל מבחינצ מדיניות הרכש והדקות. מה שקרה הוא שנקנו המון צעירים שמתייבשים ביציע במקום לקבל דקות במקומות אחרים.
גם בהודעות שלי לזידאן היה מקום במועדון, פשוט אמירה שטעינו כשהחזרנו את זידאן מתי שהחזרנו ולא חיכינו עם זה עוד 2 עונות.

כמובן שאמרנו שעיקר הטענות הן כנגד פלורנטינו.

בדיוק הוספתי עוד פסקה לתגובה הקודמת.
גם אני לא מחזיק מזידאן, הוא לא עשה שום דבר שקומאן לא יכל לעשות. אני מקווה מאוד שאתלטיקו יזכו, מגיע להם.

אני חושב שלנו אין ממש סיכוי, לצערי לאתלטי יש הרבה פחות סיכוי מאיתנו. אני מקוה שאם יגיע הרגע ואתלטי יגיעו למשחק מולנו, ולא יהיה לנו סיכוי ממשי לזכייה, השחקנים ידעו לעשות את הדבר הנכון…

אתה בעצמך , ענית לי לבד על השאלה. (למרות שאני חושב שהוא יותר טוב מקומאן)

קודם כל לגבי וולוורדה חזרתי בי.
כמה פעמים אני עוד צריך להזכיר את זה? קורה שאני טועה (קורה גם לא מעט, סך הכל אני אוהד ולא איש מקצוע ואין פה סתירה להבעת דעה).
חזרתי בי לגביו אחרי ליברפול ועדיין הטחתם בי את הטענות האלה כל העונה השלישית שלו וכל התקופה של סטיין.
עד מתי אני צריך לעמוד מאחורי טענות שכבר טענתי אין ספור פעמים שטעיתי. לכתוב את זה בפרופיל פה?

אגב, רוב הטענות שלי בנושא היו שזה לא כל כך משנה מי המאמן כשהסגל נראה ככה ולא שווחוורדה מאמן על. זה נראה שאתה לא מסכים איתי, אך בפועל יוצא ששילמתם פעמיים פיצויים על שינויים אשר לא שינו דבר, וכנראה עומדים לשלם את השלישיים.

היום אני יכול לטעון שכל האש שהופנתה לכיוון וולוורדה החזיקה את ברטומאו בחיים.
אם היה סביבו גיבוי מצד אוהדי ברסה ובמקום #valverdeout הייתם כותבים #bartumeoout אז מצבכם היה טוב יותר בעיניי.
גם אז טענתם שהמאמנים הם בובות ותרגיל של ברטומאו שעושה פה. אך בכל ההתעסקות בהחלפתם שיחקתם ישר לידיים שלו.

בכל אופן, על הנושא הזה כבר חזרתי בי. טעיתי לגביו. אני אומר זאת מאז 2019 אבל כנראה שאמשיך להגיד זאת עד יום מותי.
אם בא לך, בין טעויותיי טענתי בעבר (2017) שקובאציץ׳ צריך להיות בהרכב הפותח שלנו. מוזמן גם להזכיר לי את זה.

קודם כל היה את זה, אבל זה לא עזר… ברתומאו שרד שתי הצעות אי אמון… (אני חושב)

אני כותב את זה כי פתאום "לקומאן אין את מסי " הופך להיות סוג של נסיבות מקילות. אני רוצה מאמן שיצליח גם בלי מסי בברצלונה , פעם שניה מותר לי?

בהחלט מותר. אבל תסכים איתי שצריך סגל חזק בשביל זה?
עם הסגל של סיטי פפ עוד לא זכה באלופות, ואפילו לחצי לא הגיע, אתה חושב שעם הסגל של ברסה היום הוא היה מצליח?
קלופ היה מצליח עם בלמים כאלה גרועים? יש לך השנה הוכחה נהדרת שלא, ולו יש חלוץ.
פפ היה מצליח עם הגנה כזו? לא.

אני חושב שיש ציפיה לא הוגנת ממאמן, זה הכל. יש גבול למה שמאמן יכול לעשות.
בנתיים מצב ההגנה שלכם היום טוב מתחילת העונה כי קומאן הצליח להוציא משהו מהבלם הצעיר שלכם (בניגוד לכל המאמנים הקודמים עם הטודיבויים למיניהם).
בנתיים הרכש היחיד של קומאן הוא טוב. דסט המגן ימני הכי טוב שלכם מאז אלבז, ויש לכם מאמן שהוציא משם את רוברטו (שכבר כשיר מספר משחקים ועדיין לא שיחק מגן ימני), זאת בניגוד לשחקני הרכש של קודמיו לתפקיד.
אפילו שחקן הנוער שעלה לבוגרת ושאיש לא שמע עליו לפני כן (בניגוד לאחרים מהם היו ציפיות כלשהן) משחק לא רע.
תחת קומאן פדרי עשה קפיצת מדרגה מטורפת. כמוהו גם אלאייש.

במילים אחרות, תחת קומאן אתם מחפשים סיבות למה ההצלחה שלו בקידום השחקנים קרתה, ואצל אחרים חיפשו טענות ללמה הם נכשלים בקידום צעירים.

הפסקתי להגיב בנושא.

רוברטו נכנס רק לקלאסיקו. לפני הפציעות הוא קיבל עדיפות על דסט.

אני חוזר ויכתוב. הוא פגש ריאל פצועה ועייפה שתשומת הלב שלה בליברפול ועדיין קרס.

פעם אחר פעם הוא מפסיד מול קבוצות חזקות, מתנהל בצורה איומה עם החילופים שלו. ומשתלח בשופטים אחרי זה במסיבות עיתונאים זה לא מיקרי או יוצא דופן.

ריאל גם בעיות עם סגל ופציעות ואתם בדרך לדאבל…

אנחנו בדרך לדאבל בדיןק כמו שאתם בדרך לדאבל, אפילו הייתי מהמר יותר עליכם לסיכויי הדאבלים(גמר גביע מול בילבאו לעומת רבע אלופוץ מול ליברפול עם פוטנציאל למינכן וסיטי). בליגה כולם יאבדו נקודות

אני כבר השלמתי עם האסון הספורטיבי שלי. בכל מקרה המצב שלכם הרבה יותר טוב משלנו.

וזה עם קבוצה עם לא מעט בעיות ופציעות. אבל אצלכם זה לא היה תירוץ לזידאן כמו שפה מנסים לתרץ את קומאן. לא ביקשתי מקומאן לנצח את באיירן מינכן וסיטי ולזכות בטראבל. אבל בליגה מול הלוזרית אתלטי וריאל הפצועה. הוא היה יכול לעשות יותר… אבל משום מה שזידאן היה במשבר , אתם הייתם הרבה פחות רחמנים ממה שאני . זוכר אפילו “נבואות זעם” אצלכם.

הכעס שלי הוא יותר על פרז. שזה הרבה יותר חוסר הכרת הטוב מצידי. אבל עדיין זידאן מאמן שמנצל את מה שיש לו ואין לו שום רצון לשפר שחקן כזה או אחר אלא לנצל אותם לצורך משימה מסוימת מנגד הרכש של פרז הוא לכיוון ההפוך. אני תמיד חשבתי שזידאן צריך להמשיך גם כשאתאכזבתי ממנו מהסיבה הפשוטה שזה המאמן היחידי שפרז מכבד.

דרך אגב מה אתה חושב הולך להיות בגמר הגביע?

נסכים שלא להסכים.
רק מזכיר, אני לא טוען שקומאן מתאים לאמן אתכם או מספיק טוב, רק שכן מגיע לו לעזוב עם הכרה בדברים הטובים שעשה עבורכם, במיוחד בנוגע לצעירים שלכם ובהתחשב שהוא קיבל קבוצה במצב קשה הרבה יותר מכל קודמיו גם יחד.
אבל נסכים שלא להסכים.

אגב, לא בא להוריד מפפ, אבל הוא קיבל ברסה מפורקת בדיוק כמו שזידאן קיבל ריאל מפורקת בקדנציה הראשונה…

בנוגע לנבואות הזעם, ברור שהיו. ריאל נראית טוב שני משחקים והכתירו אותנו לאלופים, רק לפני חודש או חודשיים כמעט עפנו בשלב הבתים ולמזלינו קיבלנו הגרלה יחסית קלה בשמינית בתוספת מזל של כרטיס אדום מוקדם במשחק הראשון, שים אותנו מול פסז ואני לא בטוח כלל שנעלה.
בכל אופן, עיקר הטענות כלפי זידאן היה שניתן להוציא הרבה יותר מהסגל הקיים והנה זה הגיע.

אם כבר פתחנו דיון על הנושא. עיקר הטענות שלי לזידאן היו שנראה שריאל מתעקשת להאט את הקצב כל משחק על אף שחקנים נהדרים למשחק ריצה ומוסרים נהדרים.
מה משותף לשני המשחקים שבעקבותיהם כולם מכתירים אותנו? זידאן שינה את קצב המשחק שלנו, וקצת מזל (ויניסיוס מדייק קצת יותר מבדרך כלל). מקווה שזה שינוי שיוכל להשאר גם נגד קבוצות חזקות פחות.

למה שלא נסכים, אני כמה פעמים כתבתי אז פה. אחרי אנפילד רציתי שיעשו לולורדה מסע השפלה כמו במשחקי הכס עשו לסרסי לניסטר , אתה חושב שאני חושב כך על קומאן?

דימטרי כתב שאם פפ וקלופ לא יגיעו לברצלונה הוא רוצה את קומאן. אני חושב שיש מאמנים אחרים שהם לא פפ או קלופ שיכולים לבנות את ברצלונה מחדש. זה הדו שיח שלי איתו, לא עם קומאן צריך כבוד או קרדיט.

אז כנראה שהבנתי אותך לא נכון ולקחתי את הדיון לכיוון אחר.

הייתה בינינו הסכמה בזמנו שסטיין מתאים מאוד לבארסה.
אין לדעת איך מאמן שמצליח בקבוצה קטנה או בינונית יצליח בבארסה, איך הוא יתמודד עם הלחץ, עם האגואים, עם הרכש של 100 מיליון כל אחד, עם משחקים כל 3 ימים באופן קבוע.
אני אישית סומך על לפורטה שיעשה את הדבר הנכון.

וההבדל בין ריאל רצה לאליפות ואנחנו לים - זה האם הכדור של מוריבה היה נכנס או לא. זה לא הרבה.