מחזור 20: 1:4 קל באופן מפתיע באלאבס (קאסמירו, בנזמהX2, הזאר)

מאז עזיבתו של כריסטיאנו: בנזמה כבש 72 שערים ב -125 משחקים בכל המסגרות - ממוצע של: 0.576 שערים למשחק. אז במארקה עשו לנו את העבודה. יש טעם לבדוק את הממוצעים של שאר שחקני הטופ? הפיצ’יצ’י כרגע הוא יוסף אן נסירי מסביליה, 12 שערים ב-19 הופעות (0.63 שערים), יתרון לא גבוה על הצרפתי לכאורה - 10 שערי ליגה ב-17 משחקים (0.58). בליגה אן נסירי כובש כל 96 דקות ובנזמה כל 151 דקות.

עונת 2018/19 הייתה עונה טובה של בנזמה ללא ספק, השנייה הכי טובה שלו במועדון עם 30 שערים ב-53 משחקים. אבל מה לעשות שנבדוק כמו שצריך - שלושה מארבעת שעריו בצ’מפיונס לדוגמא היו נגד האימפריה מויקטוריה פלזן. לפחות הוא כבש את שער הניצחון נגד אייאקס בחוץ. הוא לא כבש נגד ברצלונה בליגה וגם לא בגביע כלומר 0 מ-4. הוא כבש נגד אתלטיקו מדריד שער אחד בשלושה משחקים. הוא לא כבש נגד חטאפה החמישית, כבש שער בודד נגד ולנסיה הרביעית בגארבץ’-טיים בשני משחקים אחרי פיגור 2:0, לא כבש נגד סוסיאדד התשיעית ונגד בטיס העשירית. יש לו צמד נגד אספניול השביעית ושלושער נגד בילבאו השמינית במחזור ה-33, כמעט קיפלנו לים. מבריק.

בקיצור: נגד חמש המוליכות (1-6) יש לו שער אחד. נגד העשירייה הראשונה: שישה שערים. מקומות 11-20: כבש 15 שערים. נפלא.

דור אתה מבין שלמספרים לכשעצמם, ללא השוואה, אין משמעות, נכון?

לכל חלוץ שתקח בעולם התפלגות ההבקעות תיטה לטובת הקבוצות הקטנות יותר. זה מתבקש ורק טבעי. בנזמה לא מיוחד בזה בשום צורה שהיא.

אני באמת לא חושב שהוא מופיע פחות מהרגיל למשחקים הגדולים. מדובר בצ’רי פיקינג קלאסי וכל בחינה אובייקטיבית של הנתונים תראה שהוא לא שונה בנתון הזה משחקנים אחרים בקליבר שלו.

נו הנה, אין את התירוץ העלוב של “בלי כריסטיאנו” ועדיין הוא לא מגיע ל-0.6 שערים למשחק, זה לא מרשים. הוא יוצר הרבה מצבים וגם הורס הרבה. גם בשנה הטובה שלו אשתקד הוא נקלע לבצורת די פאתטית. יוטיוב לא משקף דבר אבל הסרטון שהציגו פה הסביר מעולה את התחושות של איזה 85% מאוהדי ריאל מדריד. הוא עולה ומתקדם במעלי הטבלה של שיאני ההופעות, השערים והתארים גם בגלל ענייני פז"ם. עונות כאלה של 12 שערים והיו אומרים יפה שלום לכל חלוץ אחר שהוא לא קארים.

כבר הצגתי לכם את המאזן שלו בליגת האלופות שהוא לא עבר מעולם את ה-7, לרוב איזה חמישה מהם מגיעים בשלב הבתים. זה לא שאין לנו טיעונים, פשוט טיטי בעצמו זרק את הבדיחה - התעייפנו. איזה עונה אתה רוצה? הצגתי בדיון נגד ויאריאל שגם העונה “המדהימה” של בנזמה ב-2011/12 היא שקר. היגואין היה עם הבדל זניח במעורבות של שער או בישול, 0.2. בנזמה למעלה והיגואין למטה, תעשה לבד את המתמטיקה.

אובמיאנג הוא לא איזה עילוי, ביקשת השוואה - קיבלת, העונה שעברה לדוגמא… 29 שערים ב-44 הופעות אשתקד, היה אחד משלישיית מלכי השערים בליגה עם 22 ב-36 משחקים. לא ממש היה לו עם מי לשחק, רודריגו הילד היה יכול להיות פרטנר חלומי עבורו וגם ברך אחת של הזאר (צוחק). היו שלושה בליגה האירופית, תוריד אותם אם בא לך - 26 שערים ב-38 משחקים. צמדים נגד סיטי וצ’לסי בחצי ובגמר הגביע.
עונה אחת אחורה עם אובמיאנג - שער נגד ולנסיה בחצע גמר הליגה האירופית, שלושער בגומלין, כבר יותר מרשים מקארים. צמד נגד טוטנהאם - חצי קלאץ’, צמד נגד לסטר, שער נגד יונייטד, שער נגדה גם בגביע.
היגואין דפק 36 שערי ליגה בנאפולי ב-35 משחקים, זה שיא ליגה להרבה מאוד זמן, האפיל על חלוצי על כמו שבצ’נקו, רונאלדו השמן (כן, בתקופתו היו בלמים טובים יותר בליגה הזו), דל פיירו וכן הלאה. הוא מבשל פחות, אני מסכים, אבל בישול לא חייב להיות בכדור עומק כמו של בנזמה לפדה בקלאסיקו אלא גם כדור רוחב תופס. וכל הגיחות שלו החוצה מהרחבה כשאין לנו שם רונאלדו או בייל שיסיימו וינגחו - זה לא עוזר.

אם היה לי את הכוחות שלך הייתי כותב בדיוק את אותה הודעה עם צ’רי פיקינג אפילו יותר מוצלח, אבל אני אוותר. מצטער זה לא דיון, אם התשובה שלך לטיעון שאתה משתמש בצ’רי פיקינג ולא מסוגל לבצע השוואה נורמלית זה לכתוב הודעה יותר ארוכה עם צ’רי פיקינג יותר מפואר והשוואות עוד יותר לא נורמליות, אז אין לי עוד הרבה מה להוסיף.

כדי לעזור לך, על מנת להוכיח את הנקודה שלך אתה צריך להוכיח ש(א’) לבנזמה אין ממוצע קריירה טוב לפחות כמו של שאר חלוצי הטופ ביבשת [טיטי כבר הראה מספיק פעמים שזה לא נכון] או (ב’) שלבנזמה יש התפלגות בקריירה של שמוטה באופן הרבה יותר מדי בולט לטובת הקבוצות הקטנות בהשוואה למתחרים שלו (מודה שלא בדקתי, אבל אין לי כמעט ספק שזה לא נכון, חוץ מזה שמי שטוען אחרת הוא זה שצריך להוכיח את הטיעון). להמשיך לזרוק דוגמאות של שחקן ספציפי בעונה ספציפית זה ממשיך להראות שכל מה שאתה יודע לעשות זה צ’רי פיקינג, צ’רי פיקינג, צ’רי פיקינג. יש סיבה שטיטי מתעקש שתביאו נתוני קריירה ולא דוגמאות ממשחקים שבחרתם להנאתכם, והיא שזה ימנע מכם לעשות, ובכן, צ’רי פיקינג. אז או שתעשו את זה או שתפסיקו לזרוק דוגמאות שלא רלוונטיות לדיון.

מה גם ובלי קשר, שגם אני וגם טיטי מעולם לא טענו שבנזמה הוא סקורר מהרמה הגבוהה ביותר (הוא לא), אלא שהוא חלוץ מהרמה הגבוהה ביותר ושהוא סקורר טוב בהחלט שלא נופל - בטח לא משמעותית - מכמעט אף חלוץ אחר בעולם גם בתחום זה.

טיטי בדק את מה שבא לו לבדוק ואגב לפי מה שזכור לי גם האשימו אותו שטעה בנתונים. אני עוד עושה עמכם חסד, דיברתי על עונה טובה שלו ולא על עונות עלובות. תמצא לי חלוץ באירופה בקבוצה כזו שסיים עונה עם 12 שערים בהתחשב במספר ההופעות והדקות, בבקשה. גם ההשוואה שהצעת בעייתית מהסיבה הפשוטה שזו העונה ה-12 שלו כאן והוא שיחק תשע שנים בקבוצת טופ מטורפת, לעתים הטובה באירופה, רוב הזמן 1-3 ואף פעם לא מחוץ לחמש הטובות בעולם לפחות לא מבחינת איכות הסגל (ב-2009/10 עפנו בצ’מפיונס). אז אני אביא לך דוגמא של פלקאו או קבאני ששיחקו בהתאמה באתלטיקו מדריד ונאפולי האימפריות? הוא היה השחקן ההתקפי הכי פחות חשוב שלנו בזכיות בליגת האלופות ובעונת האליפות עם מוריניו לטעמי היו אוזיל, די מאריה, כריסטיאנו כמובן והיגואין שתרם גולים כמוהו. סבבה, אז יש אליפות אחת שרשומה על שמו, סבבה.

מאז שיאגו אספס חזר לסלטה ויגו - הוא כבש 111 שערים ב-211 משחקים בכל המסגרות. לבנזמה יש 131 ב-256 משחקים.

תשמע מצטער גם תזמון הפוסט שלך הוא קצת תמוה. כל הכבוד שהוא כבש צמד, איפה היית בשלושת המשחקים שהוא לא כבש, לא בישל ולא בעט למסגרת? גם במשחק נגד בילבאו כשהוא כבש הוא נכנס 900 פעם לנבדל. או שאתה פה רק לרגעים “הטובים” שלו?

הפוך ידידי. אתה בדקת את מה שבא לך. טיטי הביא ממוצע קריירה (לאחר ניכוי פנדלים, שזה די הוגן), אתה הבאת דוגמאות ספציפיות שבחרת.

אני בטוח שאם אחפש אמצא לך הרבה יותר מדוגמא אחת לחלוץ שנחשב טוב מאוד שסיים עונה עם 12 שערים, אבל גם אם לא, מה זה משנה אם לאורך הקיירה הממוצע שלו טוב לפחות כמו של אחרים? אתה לא יכול מצד אחד להגיד שבנזמה לא יציב וסיים עונות עם מעט מאוד שערים (נכון) ומצד שני להביא כדוגמא עונות שיא של חלוצים אחרים בהשוואה שלך מול השיא של בנזמה. זה לאחוז את המקל ב-2 קצותיו. השאלה היא עקרונית: מדוע אתה לא משווה ממוצע שערים ובישולים פר משחק לאורך הקריירה? אתה האחרון שאפשר לקרוא לו עצלן (אני כנראה הראשון) ככה שיש לי חשד שיש לזה סיבה טובה.

כדי להוכיח את הנקודה שלך, אתה חייב ראשית להגדיר רשימה של, נניח, 30 חלוצים הכי טובים בעשור האחרון, ורק אז להציג את ממוצע הקריירה שלהם (בניקוי פנדלים) בהשוואה לבנזמה. והסדר פה חשוב מאוד, אתה לא יכול קודם לבדוק מספרים ואז להרכיב רשימה, מה שאני די בטוח שאתה עושה כמעט תמיד שאתה נכנס לדיונים האלה.

לאחר שתעשה את זה ותראה שבנזמה נופל משמעותית אז אני אהיה מוכן לקבל טיעון שלא מדובר באחד מ-5-10* החלוצים הטובים בעולם בעשור האחרון. וכל עוד אני מחזיק בדעה הזו, אני אמשיך לצעוק שנעשה לבחור עוול כי היחס אליו הוא בתור מצורע.

את זה למשל אתה לא יכול לעשות:

זה לא חוקי בכל דיון רציני.

*הסיבה להבדל בין 30 ל-10 היא שוב, שאני לא טוען שמדובר בסקורר בטופ 5-10 אלא בחלוץ בטופ 5-10. ודבר נוסף - אם זה לא ברור, מסי ורונאלדו לא שייכים בכלל לעולם הזה ולא חלק מהדיון והמספרים.

שתי הטעווית שלך: אני לא חייב לעשות את זה, ואתה בכל מקרה לא תשתכנע, אתה נעול. לאורך כל הקריירה יש לו ממוצע של פחות משער לשני משחקים בריאל מדריד, כשהוא משחק בקבוצת טופ 75% מהזמן, וורלד קלאס בכל עמדה. לא רק בחלק הקדמי, בשוער או בעמדת המגן השמאלי (למשל ראול). מבחינת חלוצים נטו, פיניש ומנייה בטוחה לשערים? גם את ג’יימי וארדי ובטח שהארי קיין אני לוקח לפניו. גם את גונסאלו היגואין שבתחילת הדרך אצלינו עוד שיחק בכנף כי לפאביו קאפלו לא הייתה ברירה ואולי ברנד שוסטר לא אהב את התסרוקת שלו. גם את דויד ויאה כשהיה בריא. בהשוואה שסיפקתי הראיתי לך על עונה טובה של בנזמה בקריירה לעומת עונה על גבול “הרגילה” של אובמיאנג.

אם היה פורום לפני 20 שנה לא הייתי בא ומציג עד כמה ראול גדול עם טיעון של צמד נגד האימפריה מאלאבס שהיא במקום ה-17 בטבלה. מה זה “לא חוקי”. אז זה גם “לא חוקי” להיעלם (לא באמת, תכתוב מתי שבא לך חבר) כשבנזמה משלשל ושלושה משחקים ברציפות לא בועט למסגרת אפילו ואז אחרי צמד נגד אלאבס לחגוג ולהצהיר כמה הוא גאון.

כמה משחקים גדולים בנזמה ניצח לנו ברמת ה-2:2 נגד באיירן מינכן בגומלין בברנבאו ב-2017/18? אני באמת שואל אותך. אתה רוצה לבדוק? את ה-5:1 וההשפלה מול ההם ללא מסי אתה זוכר? 2:1 לבארסה, הגבהה מהצד, מצב מושלם ל-2:2 ובנזמה נוגח בשלומיאליות, בסוף נגמר 5:1. לטעמי, שוב, לטעמי ולא קבעתי עובדה - זו תמצית הקריירה שלו. בחזרה להווה, אסור לו לצאת מהרחבה כל כך הרבה והוא לא מספיק מהיר כדי לשלוח לו כדור לעומק, נתפס הרבה בנבדל והייתי מעדיף חלוץ עם קצת יותר קילריות מאשר יכולת יצירה ובנייה שאין ספק שיש לו. אין לי, לא הייתה לי ולא תהיה לי חולצה שלו אלא אם כן הוא מתכנן לכבוש השנה צמד בגמר ליגת האלופות :slight_smile:

אם אתה רוצה להיות מסוגל לגבות בעקביות את הטיעונים שלך, אתה חייב.

אני כן אשתכנע שאני מגזים לגבי בנזמה אם אראה נתון שתומך בטיעון שלך. אני פתוח לשכנוע הזה כי אני מודה שמעולם לא בדקתי את זה לעומק אלא רק שלתחושתי זה לא המצב. העובדה שניהלנו על זה דיונים ארוכים במספר מקרים שונים ועדיין לא ראיתי נתון שסותר את התחושה הזו שלי, ומנגד כן ראיתי נתונים שטיטי הביא (שלא בדקתי) שתומכים בדעתי - גורמת לי להבין שכנראה שהצדק עמי כאן.

אגב, ראיה לכך שאני יכול להשתכנע עם נתונים אחרים אני יכול להביא די בקלות: הדעה שלי על ראול בעבר הייתה מאוד דומה לדעה שלך (ואני עוד מבוגר יותר וראיתי אותו יותר בצורה רצינית יותר ממך), עד שהציגו לי נתונים שחור על גבי לבן ונאלצתי להודות שעם כל הכבוד לאגדה שהוא במדריד (והוא אגדה), הוא רחוק מאוד מלהיות בשורה הראשונה של החלוצים בעשורים האחרונים (ובוודאי בהיסטוריה). מדובר בעוד חלוץ טוב לדורו, וזהו. המספרים, לצד מראה עיניים, הם אלו ששכנעו אותו למשל שבנזמה העגלה טוב יותר מראול האגדה. לא בהכרח בהפרש עצום, אלא מספיק כדי שאני אביא את הדוגמא ביחס השונה אליהם בתור ראיה לכך שנעשה לבנזמה עוול.

מן הסתם שאני אצהיר כמה הוא גאון פעם בארבעה משחקים אחרי שהוא עושה משהו גדול כי זה הקצב שבו עושים דברים גדולים. יש בדיוק 2 שחקנים בעולם שעושים משחקים כמו שבנזמה נתן שלשום בקצב יותר גבוה מפעם ב-4 משחקים וקוראים להם מסי ורונאלדו. זו בדיוק הנקודה, אתה לא באמת רואה את אספאס, אובמיאנג, אגוארו, לבנדובסקי והשד יודע מי באופן שבועי 90 דקות. אתה רואה אותם פה ושם בחדשות הספורט או אחרי שהם עושים את הדברים הגדולים. תסמונת קלאסית של הדשא של השכן, והראיה לכך היא שאין שום נתון רציני שיכול לתמוך בכך שבנזמה הוא עגלה לצד אף אחד מהשמות למעלה למעט לבנדובסקי, שהוא באמת חלוץ טוב מבנזמה (האמת שהוא סקורר משמעותית טוב מבנזמה, אני לא כזה בטוח לגבי חלוץ).

אז אתה גרוע מאוד בלייצר תמציות. אני מסוגל באופן דומה מאוד להציג את תמצית הקריירה של כל שחקן בהיסטוריה כולל מסי ורונאלדו כעלובה ונוראית.

דור בחייאת תפסיק עם הדוגמאות של המשחקים הספציפיים, אם עוד לא הבנת - אפשר לעשות את אותו הדבר עם כל שחקן בעולם. בנזמה לא מיוחד בזה. ואם אני גם מאוד ארצה אני יכול די בקלות לאסוף כאן רשימה של משחקים גדולים שלו בהם היה מכריע שתהיה גדולה יותר מכמעט כל חלוץ אחר (בגילו ומעלה, שלא תגיד שהאחרים הספיקו פחות). עצם העובדה שהוא שיחק כל-כך הרבה גם אומרת מן הסתם שיהיו לו הרבה משחקים שתוכל ללקט לצורך הצ’רי פיקינג שלך, זה כמעט בהגדרה.

כדי להגיד משהו בעל ערך אתה צריך לטעון שבאחוזים הוא מופיע להרבה פחות משחקים גדולים ביחס לאחרים. זה כבר אין לי ספק בכלל שזה שטויות כי דבר אחד באמת שאי אפשר להגיד על בנזמה, וזה שהוא נעלם במשחקים גדולים. אלו לרוב המשחקים בהם הוא פורח כי דווקא שם הוא יכול להביא לידי ביטוי את היתרונות שלו.

לגבי ראול בלבד: מבחינתי הוא השחקן הכי גדול כי הוא הסיבה שבגללה אני אוהב כדורגל ואת ריאל מדריד. “ראול הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא ראול”, אין כמו אהבת נעורים, כל הסיפור, המסביב וכן הלאה. ברור שאני לא חושב שהוא הגדול בהיסטוריה או משהו כזה. אני גם לא חושב שמישהו העמיד אותו על “הפודיום הזה”. פפ אמר עליו שהוא הספרדי הגדול איי פעם וזה היה בעידן שלפני צ’אבי ואינייסטה, הוא אחד הגדולים איי פעם בריאל מדריד (קל לי למשל להעדיף אותו על די סטפאנו כי זה העידן המודרני וכדורגל שונה, משחקים שלמים שראיתי בלייב). בדור שלו\עשור שלו בלי ואן באסטנים למיניהם? לדעתי תיירי הנרי ורונאלדו השמן הם שני היחידים שעולים עליו בבירור וגם לגבי רונאלדו זה יותר “הפוטנציאל” הקסם ו"מה שיכל לעשות" כי מבחינתי שלוש זכיות בליגת האלופות לא נופלות ממונדיאל. רונאלדו היה שחקן כל כך מיוחד שמיליונים גדלו עליו אבל הוא טעה בבחירות שלו והיה פצוע כל כך הרבה זמן.
עד גיל 27 ראול היה מהשחקנים הטובים בעולם, מאז קסמו אבד, בשורה אחת לדעתי עם כל השאר. תשמע זה שחקן שבגיל 19 כבר שיחק 52 משחקים בריאל מדריד וכבש 26 שערים בכל המסגרות ועוד מהכנף. שפך לאגר אחרי שבע עונות בטופ של הטופ, כאילו הגוף בגד בו וכן הלאה. ואן ניסטלרוי טוב ממנו? שבצ’נקו? דל פיירו? לטעמי לא, לטעמי ראול טוב מהם.
אם אני מסתכל על בנזמה, נתתי לך שלושה טיעונים, בקצרה: 1) המשחקים הגדולים 2) בנזמה שיחק בקבוצה טובה יותר 3)ההבדלים במספרים זניח וזה גם עידן שונה בכדורגל, עונת הפיצ’יצ’י של פורלאן כמשל.

אני חושב שראול נגח לא פחות טוב מבנזמה, היה מנצל מצבים טוב ממנו, שחקן חכם לא פחות ממנו\יכולת מסירת משובחת והוא לא היה סילון אבל כן מהיר ממנו. הוא נופל ממנו רק בדריבלים ובגולים האלה במספרת, אני זוכר שתיים שלו בקריירה. ראול גם היה מנהיג הרבה יותר גדול ושחקן שסוחף אחריו אבל את כל הטיעונים האלה על הסיפור והאהבה ו…לא רלוונטי.
על בנזמה והמשחקים הגדולים הוכחת לי בדרך הקלה שאתה לא שם, אם זה היה כזה פשוט כבר היית יורה. אפילו במשחק שהוא כבש פעמיים בדסימה הוא החמיץ עוד חמישה מצבים של שער. מרשה לך לציין את הגמר נגד ליברפול שהשוער זרק עליו את הכדור. ושוב, תרשה לי לא להשתכנע, אתה צריך לראות קצת יותר ראול ביוטיוב [ואני מדבר לא יפה כי אתה התחלת]. כדי שיהיה לי מעניין, אז ממי לדעתך בנזמה כן נופל? כרוצח ברחבה אני מעדיף גם היום את סוארס עם חצי הברך וזה שנזרק מברצלונה.

כשהעלו פה את הדיון אגוארו VS בנזמה מה היה בעצם הטיעון שלך, למה בנזמה טוב ממנו “בכל עולם” או משהו כזה? למשל גם אגוארו, לדעתי, בעט מעט פנדלים. דה בריינה הפנדליסט בשנותיו בקבוצה, לפניכן היה יא יא טורה. הוא כבש שער אליפות, עונות של 30 גולים, היה נותן שואו וזורק בלמים על ימין ועל שמאל ברחבה, מנצל שנייה אחת.

נ.ב, אני עובד בזה, אני רואה כדורגל הרבה יותר ממה שאתה חושב [אני בספורט1]. את לבנדובסקי אני כל הזמן רואה, זה שם שפשוט אסור לך להזכיר. ואין בעיה שבנזמה נתן גולים גדולים - וולקאם - אבל הוא היה הכי גרוע על המגרש בכל אחד משלושת המשחקים שציינתי. והוא לרוב במשחקים גדולים שלו לא מסוגל לתת גול.

אני לא מעוניין ליפול לדיון הזה שוב רק הערה קטנה. נאמר שאחת הסיבות שכל אוהדי ריאל מדריד ברחבי העולם טועים בכך שהם לא מעריכים את בנזמה נעוצה בכך שיש לו שפת גוף לא טובה ומשדר אדישות. שיחק פה אחד בשם אוזיל שלוקח אותו בסיבוב בפן הזה. עם זאת בעיניי ובעיניי רבים הוא היה לא פחות מנפלא בתקופה שלו כאן ובין הקשרים הטובים בעולם. מדוע? כי אדישות לא אדישות הבנאדם סיפק קבלות ובכמויות ובמשחקים הגדולים ביותר.

קרים שלנו פשוט לא חלוץ מספיק טוב, זהו זה כל הסיפור. מגובה במראית עין ויותר מכך בהרבה שערות שנתלשו לאורך השנים. מי שטוען אחרת משול למשוגע התורן בעיר שצועק על האפוקליפסה, ברור כמה יעצרו ויקשיבו לך אבל השאר ינמיכו מבט ויברחו מהאזור.

דוד, אי אפשר על כל דוגמה להגיד צ׳רי פיקינג. אי אפשר למצוא עכשיו סטטיסטיקה לכל החלוצי טופ. מה גם שהטענה העיקרית היא שבריאל ההיא היה קל יותר להבקיע כחלוץ! אני לא יכול להביא נתונים של אגוארו בברנבאו.
אגב, הייתה עונה בה צחקו על הנתון שבסוף שלב הבתים באלופות (סביבות דצמבר) לאובמיאנג היו יותר שערים בברנבאו מלבנזמה.

אז איך אני מגבה את הטענה ההיא?
מוראטה והיגוואין, חלוצים חמודים ללא ספק אבל אף אחד פה לא באמת מחשיב אותם כחלוצי טופ. כשהם שיחקו בריאל הם כבשו יותר מבנזמה.
על כן אני טוען שהרבה חלוצים בינוניים היו משיגים שורה סטטיסטית דומה לשל בנזמה בהנתן האמון שקיבלו.

עכשיו תטען בחזרה שיש סיבה לאמון האינסופי הזה ונגיע פה ללולאה אינסופית. כי פה אני לא אסכים איתך.

איפה לדעתך בנזמה היה משחק בעולם ללא ריאל מדריד (קשה, אני יודע)? נשאר בליון?

ארסנל!!!

כן, האשימו… כשכבר לא נשאר להם מה לכתוב, אבל זה לא הצליח אז ולא יצליח לך גם עכשיו.
האם אתה רוצה לגרום לנו להאמין שאני רשמתי שהבטטה בנזמה יותר טוב מאליל נעוריך המלך ראול, ואתה שזוכר כל משחק ומשחק ומי הבקיע ובאיזה דקה לא בדקת וחזרת ובדקת ושוב חזרת ובדקת עם זכוכית מגדלת כל נתון ונתון שרשמתי שתמך בטענה שבנזמה יותר טוב? נו באמת…

אם סמי חדירה היה סוגר שטחים ובנזמה מפנה אז הם ביטלו אחד את השני?

לא…
הבעיה של בנזמה, כמו כל שחקן כמעט טוב מאד בריאל מדריד, היא שהוא לא טוב מאד. אם פיפה היה נשאר - היינו מתלוננים אפילו יותר. אמנם לא נתלונן על רונאלדו בשיאו וכנראה שגם לבנדובסקי/סוארס היו יורדים לנו יחסית חלק בגרון, כל השאר סופם לזכות בטרוניות בלתי פוסקות.

הבעיה, בעיקר, שאין לו עם מי לעבוד כבר תקופה ארוכה.

ליון של אז היא לא ליון של היום.
קבוצה גדולה אבל לא באחת מ3 הגדולות של העשור.
אגב, אדייק טיפה. זה לגיטימי שיהיו בכל קבוצה שחקנים טיפה פחות טובים. קונטראו לא היה המגן הטוב בעולם וגם לא ארבלואה והם עדיין היו חלק מאיתנו בזכיות, אבל בדיוק בגלל זה תמכנו בהבאת מחליף טוב מהם.
כזה הוא בנזמה לטעמי, במקום בו הקבוצה הייתה הוא היה החוליה החלשה.
אגב, הוא היה חשוב מבייל לטעמי על אף הגמר ההוא. ראשון בbbc הייתי מחליף את בייל ולא את בנזמה.

אתן אמלק למי שלא ירצה לקרוא הכל פה:
אם אתה לא הולך קדימה אתה חוזר אחורה.

בנזמה מבחינתי מייצג את הבינוניות אליה הגענו, ברגע שמפסיקים לנסות להשתפר מתחילים ללכת אחורה וזה בדיוק מה שקרה לנו. הגענו למצב בו פרז האמין שאנחנו קבוצה בלי מגרעות, ומשם התחלנו להדרדר. אם היינו ממשיכים לרענן ולחדש מצבינו היה טוב יותר.
לצורך העניין, ב2017 כבר לטעמי הקישור שלנו צעק רענון, זידאן שם פלסטר בדמות איסקו (אני טוען שאם אתה צריך להביא קשר רביעי בשביל לשלוט בקישור אז כנראה שהקישור לא חזק כמו שמנסים להראות שהוא). זה עבד כמובן (עונה גדולה של המגנים) אבל התעלמנו מאותות האזהרה.

לפעמים צריך לדעת מתי למכור שחקן. אני חושב שאת 2018 היינו צריכים להתחיל עם קישור שונה (לטעמי למכור את קרוס כשהמחיר שלו בשמיים ולהביא קשר טופ אחר)
נכון שזכינו בצמפיונס באותה עונה, אבל את המשחקים הטובים שלנו עשינו ב442 קלאסי עם 2 קשרים בלבד.
מה גם שמישהו חושב שעם קשר טופ אחר במקום קרוס (מדבר על איזה קאנטה או מישהו בסגנון) לא היינו זוכים באלופות באותה שנה? זה שהרכב הביא גביע לא אומר שכולו מושלם כמו שכשלא מביאים גביע לא אומר שכולו כישלון.

אז ברוב הקבוצות האלה בנזמה היה החוליה החלשה, ולכן היה כדאי לנסות לשדרג שם.

שימו לב מתי הגיע השיא שלנו ומה משותף לעונות שאחרי השיא. 2017 היינו בשיא ומאז הפסקנו לנסות להשתפר ורק הדרדרנו יחד עם הסגל המזדקן. זה הרבה מעבר לעזיבת רונאלדו, גם ב2018 נראינו פחות טוב מ2017, וכנראה שגם אם רונאלדו היה נשאר היינו ממשיכים במגמה. לא סתם אמרנו שרונאלדו וזידאן עשו בשכל שעזבו בשיא כשידעו שמשם זה לא ימשיך.

חבל על האנרגיות שלכם. אתה הולך, בודק נתונים, מחפש ובסוף כל דעה מנוגדת לזו של @dkaro היא צ׳רי פיקינג. זה כל כך קל, הופ דעתך לא מתיישבת עם שלי? צ׳רי פיקינג. הנתונים עובדים לרעתי? צ׳רי פיקינג. הבאתי 3 עונות שבהן זכינו בליגת האלופות תוך כדי כיבוש רב של שערים. בכל שלוש העונות האלו בנזמה לא היה פקטור ולו הקטן ביותר בתואר, אז כתבו לי שבחרתי מה שנוח לי. איך זה מסתדר על המציאות אני באמת לא יודע. שחקן וורלד קלאס לא יכול להיות שולי ב3 זכיות של קבוצתו בליגת האלופות ולא משנה בכלל מה העמדה שלו על המגרש.
כל מה שנשאר לתומכי בנזמה, זה להיצמד לנתון של ממוצע שערים ולהגיד שכל השאר לא מעניין. ממוצע שערים זה המדד הכל יכול והולכים רק לפיו. כמו שכבר הוכחתי, ממוצע השערים שלו זה מסווה יפה מאוד. בואו לא נשכח שמדובר על חלוץ שנמצא בקבוצה מס 1-5 בכל רגע נתון בעולם שלצדו משחקים השחקנים הכי טובים בעולם כאשר בנזמה זוכה תחת זידאן להרבה מאוד כבוד, שלא נדבר על היעדר תחרות על עמדת החלוץ, מנוחה ממשחקי נבחרת במשך שנים ועוד. אי אפשר לערוך השווה הוגנת מול חלוצי טופ אחרים כי כולם כולל כולם משחקים בנבחרות שלהם וכולם כולל כולם יש להם מחליפים, אפילו לבנדובסקי, האלנד וסוארס למרות שאלו לא נוטים להיעלם ל5-6 משחקים פעמיים בעונה.
חבל ששני אנשים פה לא מסוגלים להבין שמדובר בחלוץ טוב, אדיר בשנתיים האחרונות, אבל בשום קנה מידה לא היסטורי, כמו שמישהו פה כתב, עם הפז״מ והשחקנים מסביבו הוא מתפס במעלה הכובשים שלנו. שים פה חלוץ טוב אחר, תן לו 12 שנים עם מעטפת מסביבו ומאמן שמפרגן לו לא משנה מה, ואני לא אופתע כלל אם הוא יצליח גם.

אז ענית לי על הנקודה. הוא חלוץ טוב אבל לא מצוין וריאל מדריד הייתה צריכה משהו טוב יותר. פיפיטה מודל 2008/09 כשהחל את הפריצה הגדולה שלו היה הרבה יותר דומיננטי וכבש נגד הגדולות בעונה מסריחה שלנו (הפיניש שלה). ממתי אפשר לבטל את הספק לגבי בנזמה עם שתי מילים: “כריסטיאנו רונאלדו”? אגב אותו רונאלדו כבר קיבל מנוחות לעתים תכופות במשחקי הליגה ב-2016/17 ו-2017/18. לבדוק כמה משחקים בנזמה ניצח לנו אז כשהיה כשיר? בעצם העונה האחרונה של רונאלדו היא עונת ה-12 שערים של בנזמה. בנוסף, אני לא אומר שמוראטה שחקן טוב מבנזמה אבל כששיחק ליד שחקנים גדולים הוא היה מבקיע הרבה מאוד ואי אפשר להתעלם מהעונה שלו ב-2016/17.

דויד איש מאוד אינטיליגנטי, אני אומר ברצינות, אבל הציניות: הוא שמע מושג חדש ועף עליו. איזה תחקיר אתה מצפה שאני או כל אחד אחר נעשה?

לא מתייחס לעונת הבכורה שלו כי הוא היה צעיר, איבד במהרה את המקום בהרכב, הגיע מליון זוה לא פשוט המעבר הזה. פרט לכך, בחמש עונות מתוך שמונה, כשאנחנו קבוצת וורלד קלאס לכל דבר - הוא לא הגיע ל-25 שערים בעונה. בשלוש שנים הוא לא עבר את ה-20. היו לו גם 12 ו-19. ולא מדובר כאן בפציעות חלילה. כמעט תמיד מעל 46 משחקים. איפה נשמע דבר כזה שלקבוצת וורלד קלאס אין תחרות בחוד ויש טאבו בהרכב?

כן התלוננו על רונאלדו בשיאו והרבה, בעצם בעונת הדאבל של האליפות והצ’מפיונס ניהלתי דיון מאוד ארוך על רונאלדו והרבה מאוד חברים היו נגדו ואמרו שהנזק שהוא גורם יותר מהתועלת שהוא מביא.
לא היה שחקן בריאל מדריד שלא התלוננו עליו.

אבל כבר ראינו שלפי מספרים אי אפשר היה להביא יותר טוב, חוץ מסווארז שהיה בברצלונה ולבנדובסקי שאי אפשר לדעת איך היה מסתדר עם רונאלדו כששניהם רוצים להיות כתובת ראשונה ברחבה.

לכתוב על בנזמה שהוא בינוני? חלוץ טופ5 רוב הקריירה שלו והפרטנר המושלם של רונאלדו.

קאנטה קשר אחורי מדהים, כקשר 50/50 לא ברמה של קרוס.
ובבקשה תביא שם של קשר טופ שהיה נותן יותר מקרוס( אני אזרוק פה ניחוש פרוע, הדוגמא היחידה שתצליח להביא זה דה בריינה)

זה יפה שאתה טוען, תוכל להוכיח? תביא דוגמאות של חלוצים בינוניים שהצליחו בקבוצות על והבקיעו כמו בנזמה…
עונה פה ועונה שם לא תופס, כי לא במקרה מוראטה והיגוואין עזבו אחרי עונה שבא הם הבקיעו יותר מבנזמה.
בעצם אם חושבים על זה, הדוגמא הכי טובה של חלוץ בינוני שהצליח ברמות האלה זה ראול.

צ’רי פיקינג זה לברור נתונים סטטיסטיים שמתיישרים היטב עם הטענות שלך ולהתעלם מאחרים ומהעובדה שעבור המתחרים של בנזמה אפשר לבצע את אותה הפעולה בדיוק. בכל התגובות שלכם עכשיו זה בדיוק מה שעשיתם. אני אמשיך להגיד צ’רי פיקינג כי אתם קודם בודקים את הנתונים ואז בוחרים מה להציג.

אני לא חושב שממוצע קריירה זה חזות הכל, כי לפי ממוצע הקריירה של בנזמה הוא נמצא במקום טוב לצד הרבה מאוד שחקנים שהוא, לטעמי, טוב מהם משמעותית. אני משתמש בזוג העיניים שלי כשאני קובע שלטעמי בנזמה וורלד קלאס לכל דבר ושחקן טוב בהרבה מרוב השחקנים שמועלים פה חדשות לבקרים להחליף אותו, ואני מביא ממוצע קריירה כדי לתמוך בטענה שהוא לא יכול להיות עגלה כמו שהופכים אותו ושהוא סקורר טוב בהחלט בניגוד לטענה המקובלת. ממוצע הקריירה מוכיח שמה שאתם עושים הוא צ’רי פיקינג בהגדרה, כי אם זה לא היה רק דוגמאות ספציפיות, זה כמובן היה משתקף בממוצע ממנו אתם מתעלמים. זה הבנה סטטיסטית פשוטה.