שחק אותה זיזו: דיון הטקטיקה 2019/20

תלוי איך מסתכלים…אחד אחר יכול לטעון שהשחקנים שזידאן קיבל היו בשיאם בעונת הדסימה והתחילו לרדת בכושר עונה לאחר מכן ועם בניטז ממש צנחו, ואז ! ואז בא זידאן, כל אחד והזווית שלו.

וזה אף פעם לא היה או ריאל או ברצלונה, לפני היו גם האיטלקים ששלטו, ואז יונייטד והאוליגרכים ועכשיו השייח’ים, הקבוע היחיד זה שריאל תמיד הייתה שם ותמיד תהיה שם כקבוצה שהכי מושכת שחקני טופ עולמי.

ולא יודע למה אתה מתכוון כשאתה כותב “לפי התזה שלך”…זה לא התזה שלי ! ככה מתנהלת ריאל מדריד מאז ומעולם, ריאל מדריד לא הייתה ולא תהיה חממה לגידול שחקנים צעירים, אתה ואני יכולים להתדיין כאן עוד 200 שנה וריאל תמשיך להיות קבוצת כוכבים שנרכשו בהרבה כסף.
אין לי שום דבר נגד שחקנים צעירים, אני רק מסביר לך איך ריאל מדריד עובדת, ויותר חשוב מזה שאי אפשר לבוא למאמן ריאל מדריד שהוא לא מטפח שחקנים צעירים כי הוא לא נדרש לעשות זאת, ואם יתחיל לעשות זאת סביר להניח שהאוהדים ידרשו את ראשו והוא יפוטר.

ואין שום קשר בין אמבפה, דה-ליכט ופליקס לבין המונח “שחקנים צעירים”, שחקנים צעירים זה שחקנים שאתה קונה במעט כסף בהנחה שאתה יכול להפיק מהם שחקני על בעתיד, וכאלה אגב יש לנו המון בסגל, יותר מדי אפילו.
אמבפה דה-ליכט וכאלה שנרכשים בסכומים מטורפים הם שחקני על מוכחים שבמקרה הם צעירים, פסז’ קנתה אז את אחד החלוצים הטובים בעולם, יובה אחת הקבוצות ההגנתיות הטובות בעולם רכשה את דה-ליכט אחרי שהרגישה שההגנה שלה מתחילה להיחלש, פליקס בא להחליף את גריזמן באתלטיקו, הם לא “שחקנים צעירים”.

איזה סטטיסטיקות בדיוק? הבן אדם מבקיע בעונה 2 שערים ומבשל גג עוד 4.
ולי כרגע ברור מאוד שרודריגו,קובו וויניסיוס הרבה יותר מוכשרים ממנו וכל דקה שהוא על המגרש במקומם זה פשע נגד האוהדים ונגד העתיד של הקבוצה.
הוא נלחם? כל הכבוד לו,אז בוא ניתן לכל אוהד הזדמנות בהרכב של ריאל מדריד,כי הרי כל אוהד ייתן את הדם שלו,ואני בטוח שנוכל למצוא אוהד או שניים (או אלף) שיותר מוכשר מהנגר הזה.

בדקת את זה לפני שכתבת?
(מעבר לכך שלא זה עיקר הטיעון)

האשמה היא לא של לוקאס וסקאז. אף שחקן לא אשם בזה שהוא לא מספיק טוב, רק שהוא לא מספיק משקיע. האשמה היא של המאמנים שנותנים לו כזה קרדיט או של ההנהלה שלא מביאה מספיק שחקנים טובים שידיחו אותו מההרכב. בכל מקרה, המצב איתו לא תקין, לא משנה את מי בוחרים להאשים.

11 גולים בכל המסגרות ב 4 עונות ולא זכורה לי איזה פציעה שהשביתה אותו לתקופה.
ואם משתמע מדבריי שאני מאשים אותו אז ממש לא,חלום של כל שחקן לשחק בריאל מדריד,האשם הוא זידאן בלבד (אצל בניטס הוא עוד היה סביר,לופטגי ייבש אותו בצדק).

אז זה השלב שכדאי שאני אסביר לך שריאל מדריד כבר עובדת בשיטות נוספות שמהן התחיל למעשה הדיון בינינו.
ריאל קונה גם שחקנים צעירים. זה לא משנה מה הסכום. רודריגו, קובו, ויניסיוס וברהים הם שחקנים צעירים. ותוסיף לזה עוד הרבה צעירים במהלך השנים האחרונות.
מזל שיש עובדות.

נכון, מזל שיש עובדות.

הנה -

אף אחד לא טען שריאל לא קונה שחקנים צעירים, רק שהיא לא ידועה כאחת שמטפחת שחקנים צעירים, כקבוצה שמריצה שחקנים צעירים 15-20 משחקים בהרכב הפותח כדי לבנות אותם, ריאל קונה שחקנים צעירים ואם יש מישהו ביניהם שכבר עכשיו שווה הרכב הוא משחק לדוגמא ראול ואיקר(שים לב שמדובר בשחקנים שעלו לבוגרים לפני מאות שנים, כלומר ריאל מאז ומעולם כן משקיעה בצעירים), ואם לא אז זורקים לקבוצות אחרות ומחזירים בכסף את היותר מוצלחים(קרבחאל, קאסמירו ויקירך ואסקז).
אנחנו לא אייאקס פורטו וכאלה.

כתבת משהו לא נכון, הוא לא מבשל גג ארבעה. לוקאס שווה מעורבות בכמות דו ספרתית של שערים, וזה בערך כפול ממה שכתבת.

אני לא מסכים טיטי, אני חושב שתארי האלופות גרמו לחלק מהאוהדים לעיוורון מוחלט בנוגע לסגל השחקנים.

האליפות האחרונה הייתה ב-16/17, מאז אנחנו אפילו לא קרובים להתחרות על התואר, ולא נעשה כמעט דבר על מנת שנתחרה עליו.

להגיד שהסגל של עכשיו מספיק טוב זה דבר שלא האמנתי שיקרה אחרי התבוסה לאייאקס והמבוכות בליגה. לעזאזל, בכדורגל יש זיכרון קצר גם כשריאל עוברת את אחת העונות החלשות בתולדותיה.

לדעתי, יש מספר מועט של שחקנים שמגיעה להם הזדמנות נוספת בעונה הקרובה. ראמוס נכלל בהם כי אין ברירה וגם ככה אי אפשר לחשוב על כך שהוא לא יהיה בהרכב, אם נרצה או לא. אליו מצטרפים ואראן בעקבות הגיל הצעיר והאמונה שלי ביכולתו, מודריץ׳ (שהיה משמעותי בכל תקופה בה ריאל נראתה כקבוצת כדורגל ואני מאמין שעם שימוש נכון, בקישור מאוזן ומבלי לשחוק אותו במהלך העונה הוא יוכל לשוב ולהיות משמעותי כשנצטרך אותו במשחקי המפתח העונה), קאסמירו ודני.

מקורטואה אני לא מחזיק כלל על אף העובדה שהעדפתי אותו על נבאס בתחילת העונה הקודמת, ומאז הוא לא עשה דבר חוץ מלגרום לי לחשוב שטעיתי.

מרסלו (על אף האהבה הגדולה אליו) וקרוס (נתעלם לרגע מהסקותיי לגביו כשחקן כדורגל ונתייחס להתאמתו להרכב הנוכחי) צריכים להיות מחוץ למשוואה, כי ככל הנראה שניהם לא יתלהבו במיוחד מטייטל של שחקני רוטציה, בכירים ככל שיהיו.

חוליית ההתקפה שלנו תצטרך חלוץ אבל זה יקרה כשקארים ייפרוש, ובשאר העמדות עם שילוב נכון וחכם ואם אין על המדף אופציה ריאלית וטובה יותר אולי נוכל להסתדר, אבל ההרגשה היא שבמאני טיים זה פשוט לא יספיק. ויניסיוס לא יהפוך בחלוף עונה אחת לסקורר מחונן, רודריגו לא יקבל מספיק הזדמנויות ולצערי העמדה של יוביץ׳ נעולה כאמור והוא ממש לא הקראק שישנה את זה.

בתחילת הקיץ לא רציתי את ניימאר ופוגבה, אבל אם אחד מהם או שניהם בטעות יגיעו, אולי דברים יתחילו לזוז, אבל על זה נדבר אם אחד מהם יחתום. בכל מקרה רק האפשרות שפוגבה יגיע ויחליף את קרוס ולא את לוקה קורצת לי מאוד, על אף כל הבעיות הידועות במקרה שלו, יותר גרוע מקרוס בעמדה הזאת קשה לי למצוא כרגע.

סטטיסטיקה מלאה (עפ״י whoscored):
בכל הקריירה (ריאל מדריד+עונה באספניול) יש לו 17 גולים ו 35 בישולים ב 10180 דקות.
ממוצע שערים: שער כל 598.8 דקות (שער כל 6.6 משחקים שהם 5.7 גולים בעונה מלאה של 38 משחקים ו 90 דקות בכל משחק).
ממוצע בישולים: בישול כל 290 דקות (בישול כל 3.2 משחקים שהם 11 בישולים בעונה מלאה של 38 משחקים ו 90 דקות בכל משחק).
ראיתי שוערים עם ממוצעים טובים יותר,קיצוני בריאל מדריד לא יכול להיות כל כך חסר תרומה סטטיסטית,עם כל ההערכה על הלחימה.
וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שהוא מאבד 90%מהכדורים שמגיעים אליו.

השחקנים האלה הוכיחו שהם אלופים, 3 גביעי אירופה(ו4 ב5 שנים) זה דבר מדהים, אז אני מאמין בהם.

הבעיה שאחרי עונת האליפות האחרונה משום מה שיחררנו את מוראטה ואת חאמס שזה מעל 30 שערי ליגה משחקנים מחליפים, זידאן נהג לעשות המון רוטציות במשחקי הליגה כדי להשאיר את הסגל הבכיר רענן לאלופות, בעונת האליפות מוראטה וחאמס היו שם לנצל את הדקות שהם קיבלו ונתנו עונה מצויינת והיו אחראים על האליפות לא פחות משחקני ההרכב הבכירים, אחרי שהם שוחררו הרוטציות כבר לא עבדו כי לא היה שחקן שישים את הכדור ברשת ותוסיף לזה שרונאלדו לא שיחק איזה 5 משחקים בתחילת העונה ומהר מאוד איבדנו עניין בליגה.
אבל הרוטציה עשתה את שלה בצ’מפיונס והצלחנו לזכות בפעם השלישית.

עונה אחרונה עשינו כל טעות אפשרית אם בשיחרור רונאלדו ואי הבאת מחליף ראוי ואם במינוי מאמנים לא מתאימים, אז מבחינתי עונה אחרונה לא נספרת.

אף אחד לא טוען שהסגל הקיים מספיק למשהו, אני טוען שהסגל הקיים עם תוספות נכונות(הזאר כבר כאן וחייבים עוד אחד ברמה הזאת) יכול לזכות בכל תואר אפשרי, הסגל טוב מאוד עם חוסרים מאוד נקודתיים.

ניימאר עדיין על המדף.

זידאן במסיבת העיתונאים ״חושף״ שהוא ניסה בעיקר לשחק 442/4411 בקדם העונה כשהאזר/ איסקו בתפקיד החופשי. זה מתחבר לכך שאמר בעונה שעברה שהוא מחפש מערך אחר לשחק בו העונה.

הנה השני גרושים שלי על מה שזה אומר.
זה בגדול ההרכב שלנו:

קורטואה/נאבס
מרסלו/מנדי-ראמוס/נאצו-וראן/מיליטאו-אודרי/קרבאחל
ויניסיוס/חאמס/קובו-קרוס/מודריץ׳-קאסמירו/פדה-ואסקס/בייל/ברהים
יוביץ/בנזמה/מריאנו-האזר/איסקו/רודריגו

זה נראה לי יכול להעניק לנו פרספקטיבה טובה על ההעברות הצפויות: 2 מהצעירים לפחות צריכים לעזוב(אני מהמר על קובו בקסטיליה וברהים בהשאלה), כמו כן אחד מבייל ולוקאס(אני מניח שימצאו פתרון עם הוולשי, גם אם משהו מינימלי) וכמובן מריאנו החביב.
אם קשר יצטרף, זה אומר שעוד שחקן יצטרך לעזוב. יכול להיות כל אחד מאיסקו,חאמס, ועוד צעיר או אחד מבייל ולוקאס. פוגבה למשל יכול להשתלב בכל עמדה חוץ מהחוד, ואן דה ביק אני מניח שבמרכז ומאחורי החלוץ.

על הספסל 7 מקומות ובהנחה שהמקום של נאבס, המגן השמאלי המחליף, מיליטאו, יוביץ ואחד מהקשרים מובטח, זה משאיר 2 מקומות לקשר/חלוץ/שחקן כנף. לכן, אני מניח שרודריגו יתחיל גם הוא בקסטיליה ויקרא במקרה הצורך.
נאצו ואודריוזולה, ביחד עם (בתקווה) אחד מאיסקו ושחקני הכנף כנראה ישבו ביציע.
בקיצור,חאמס ובייל, אם ישארו, כנראה שיחטפו הרבה ייבושים. למזלנו פציעות לא חסרות במדריד אז כנראה שכולם יקבלו תקופה סבירה בסגל.

ההרכב האידיאלי במצב הזה לדעתי הוא משהו כזה:
מנדי-מיליטאו-ראמוס-קרבאחל
חאמס-קאסמירו-מודריץ׳/רכש-ויניסיוס
האזר-בנזמה

סה״כ זה הרכב וסגל לא רעים, במיוחד אם נקבל חיזוק משמעותי לקישור שיעיף את אחד מקרוס ומודריץ׳ לספסל. מצד שני, אם נמשיך לראות שחקנים כמו מרסלו, לוקאס, איסקו, ואת שלישיית הקישור משחקים ביחד, בנוסף לשימוש גרוע בשחקני הספסל כמו שהיה בסוף העונה שעברה, אני לא רואה את זידאן מסיים את העונה.

אני חושב שכל מה שראינו אתמול בחצי שעה האחרונה זה פשוט קבוצה שמורכבת משחקנים רעבים שרוצים להוכיח את עצמם, לכן המרץ והשליטה בכדור, מה גם שפנרבחצ׳ה קבוצה שאנחנו אמורים להביס בלי הרבה מאמץ.

הייתי שמח דווקא לראות את קובו ורודריגו יושבים על הספסל ופחות את בייל/חאמס/איסקו ושות׳ הם ייתנו בדיוק את המרץ שצריך בשביל משחקי ליגה שלא מעניינים את שאר ה״בכירים״ שלנו…

מריאנו צריך לעזוב כי מגיע לו לשחק בקבוצה שהוא אשכרה יראה בה דקות.
לוקאס ואסקס - לא נראה לי שיש מישהו שיגיד עליו שאין לו מה לחפש בריאל מדריד, עם כל. הרצון הטוב, הוא לא ברמה שלנו…
לגבי נאצ׳ו שראיתי שהרבה פה רוצים אותו בחוץ, הוא יכול להיות נכס נהדר כגיבוי, יכול לשחק בכל העמדות ובפועל העונה הכי טובה שלו היה כשסתם חורים, הרמה שלו מספיק טובה בשביל לשחק מול רוב הקבוצות בליגה.

הבעיה הכי גדולה שלנו היא בקישור, נשארנו עם עוד מאותו דבר, קישור חזק מעלה את הרמה הן של ההתקפה והן של ההגנה, ובשתי החזיתות האלו יש לנו מספיק יכולת וכישרון, עם כמה שלא רציתי את פוגבה, נראה לי שזה הכי טוב שאנחנו יכולים לקבל, אריקסן תורם יותר התקפית וואן דה בנק לא נראה בתוכניות…

נו, באמת. למה זה רלבנטי כמה הוא נתן באספניול? אתה מדבר על העונה הקרובה לכן השאלה היא כמה הוא שווה. התשובה היא שבעונה סבירה הוא שווה מעורבות במספר דו ספרתי של שערים. אתה כתבת ‘הבן אדם מבקיע בעונה 2 שערים ומבשל גג עוד 4’ - בחיאת.

זה מובן שלאנשים פה נמאס לראות את לוקאס “שורף” את הקו אצלנו אבל זה בשום אופן לא אשמתו וזה לא משנה את העובדה שהוא מחליף מצויין. בקבוצה בריאה הוא נכס וייתן את שלו מהספסל, בין אם זה במספרים קצת או בעבודה טקטית. זה שבייל לא על המגרש כדי לשחק או אסנסיו לא משחק על המגרש לא צריך להרים לנו את רף הציפיות מואסקז לרמות לא הגיוניות. הוא לעולם לא יהיה אפילו פדרו, והוא גם לא איל משומר. אין צורך להגזים.

אתה יודע מה הכי רלוונטי? מראה עיניים.
לפי העיניים שלי,בנוסף לסטטיסטיקות בינוניות הוא גם מחרב לנו את שטף המשחק,מאבד כמעט כל כדור ובשאר המקרים הוא פשוט נופל לדשא ומנסה לסחוט עבירה.
עם כל הכבוד לזה שהוא שחקן בית ונלחם,אין לו מקום בשום קבוצה ברמות האלה שאנחנו שואפים אליהם,אולי בתור מחליף לכמה דקות בשביל לרוץ אחרי המגן שלו.
נוסיף לכל זה את העובדה שעל העמדה שהוא תופס אנחנו מחזיקים בשניים מה כשרונות הגדולים בעולם,אני באמת לא מבין איך הוא עדיין פה,זידאן פשוט מאכזב.

ואסקז אחלה שחקן. הבעיה איתו שהוא מאוד לא תכליתי. הפעולות שלו לא מקדמות את ריאל בשליש האחרון של המשחק.
רודריגו כבר היום שחקן טוב ממנו. קשה למצוא סיבה טובה לכך שואסקז יועדף על פניו. זה מה שקשה לרבים מאיתנו.

משמעת טקטית.
אנחנו בתור אוהדים נוטים להתעלם מזה קצת, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שזה אחד הדברים הכי חשובים למאמנים בכלל (ולמוצלחים בניהם בפרט).

מילנר והנדרסון הפכו לאגדות בליברפול ואלה פחות מוכשרים אפילו מואסקז.

הסיבה שואזקס עדיין מקבל דקות משמעותיות היא שמדובר בסופו של דבר בשחקן חריג יחסית בנוף: הוא מסוגל לתרום להתקפה (כן, הוא מסוגל ועשה זאת מלא פעמים) תוך כדי משמעת טקטית ברמה הגבוהה ביותר.

אלו בדיוק סוג השחקנים שמאמנים מתים עליהם. מדובר בנכס לסגל, בתנאי שהוא שחקן משלים בלבד שנכנס למשימות מיוחדות. מן הסתם שהוא בינוני מדי בשביל שנבנה עליו להרכב, אבל לזכות המועדון ייאמר שזה מעולם לא נעשה. הפציעה של אסנסיו טרפה את הקלפים, ואין לי ספק שהעובדה שחאמס ובייל עדיין איתנו בין השאר מושפעת מהפציעה הזו. אף אחד לא מייעד ללוקאס מקום ב-11.