ליגת האלופות 2021/2022 :: בוטל חוק שערי החוץ

כותב פה כי זה סוג של ממשיך את הדיון על שערי החוץ

לגבי עניין המחציות, אישית אעדיף שלא כי חבל על הזמן ואני לא מאמין שיעשו עכשיו הפסקות של 7.5 דקות אז נקבל יותר זמן של פרסומות. מה גם שכושר גופני הוא אחד היתרונות בכדורגל. לוקחים פה אלמנט חשוב מהמשחק.

או שמדובר בקיצור המשחק ל60 דקות. ואז גם לא.

חילופים בלתי מוגבלים יורידו אלמנט טקטי מהמשחק וחבל.

לגבי הרחקה אחרי צהוב. אני אישית מאוד שמח מחוק כזה.
עבירה צריכה להלום את העונש. לא יכול להיות ששחקן מציל מצב של כמעט גול על ידי עבירה על חוקי המשחק ויקבל עונש כל כך קטן.

דעתי היא שצריך להכניס כרטיס חדש. צהוב כהה, כתום או מה שלא תרצו. פשוט כדי לתת הפרדה מעבירה שמטרתה עצירת מתפרצת לסתם עבירה קשה יותר ולא מכוונת.

מדובר על 60 דקות נטו. השעון עוצר כשהכדור לא במשחק כמו בכדורסל.
זה יותר זמן משחק ממה שיש עכשיו. היום הממוצע נע סביב 50 דקות זמן משחק.

עדיין אעדיף שלא. עצירות השעון בדקות הסיום זה אחד הדברים הכי מחרפנים. נתחיל לראות עבירות כל שניה וכדורים ארוכים. לא הכדורגל שאנחנו מכירים

מבחינתי ברור לגמרי שזה צעד סופר חיובי. אין דבר פחות ספורטיבי מבזבוזי זמן על סוגיהם, להעלים את הגרועים שבהם ישפר את החוויה פלאים.

גב - על מה אתה מדבר בדיוק? באיזו סיטואציה משתלם לקבוצה לעצור את השעון בזמן נקי אבל לא לבזבז זמן בשיטה הנוכחית?

במקום לנסות לחטוף ליריבה, יעשו פאול שיחייב את היריבה לבעוט כדור חופשי ובעצם כנראה לאבד כדור.

אבל האמת ששכחתי מנושא בזבוזי הזמן, שבהחלט שווה להלחם בו.

אז חוזר בי, זה שווה ניסיון.
אעדיף קצת פאולים והרמות כדור סתמיות מהנעת כדור שמטרתה לבזבז זמן

דווקא הנעת כדור לבזבוז זמן תישאר ואולי אפילו תחמיר, כמו כל יתר השיטות שבמסגרת משחק פעיל (כמו בכדורסל). מה שיעלם זה התמהמהות בהוצאות חוץ/חופשיות, זיופי מתיחת שריר וכדומה.

מדידת זמן נטו לא תפתור את כל הטריקים לבזבוזי זמן, אבל היא תפתור חלק ולא תוסיף שום דבר רע. אז אני בעד.
לגבי חילופים לא מוגבלים, אני נגד. 5 חילופים כמו היום זה מצוין. רק הייתי מוציא מזה את החלפת השוער.

מה פשר הכריעה לפני שריקת הפתיחה?

לזכר קורבנות הקורונה
בהרבה ליגות עושים את זה

איאקס היא קבוצת הכדורגל שמשחקת את הכדורגל הכי יפה באירופה היום. טן האח בנה את איאקס הקודמת שהגיעה לגמר ואז כצפוי “שתו” לו את כל ה"כוכבים" הוא לא קיטר ולא התלונן ואז בנה קבוצה חדשה שאונסת את דורטמונד בצמד משחקים ביחס שערים של 7-1… (שבמשחק השני הם נתנו להם לכבוש את הראשון רק בשביל לנצח 3-1)

רק רציתי לשתף.

אני מאחל לנו שבעשור הקרוב לא נצטרך לחשוב על טן-האח.

אתמול היו במשחקים 2 כרטיסים אדומים ישירים שלא הבנתי אותם.
גם של דורטמונד וגם של אתלטיקו.
עבירות מכוערות כי עצרו מתפרצת, אבל אף אחת מהן לא חזקה או מסוכנת מידי ובאף אחת מהן לא נעצר השחקן האחרון.

אין יותר שמח ממני שהתחילו להחמיר עם עצירות המתפרצות האלה, אבל לדעתי הפתרון הוא לא אשום ישיר אלא איזשהו כרטיס בין אדום לצהוב.
צהוב זה עונש קל מידי לעצירת מהלך כזה, ואדום הוא חמור מידי.

לא חושב שבאף אחד מהמקרים התוצאה הייתה משתנה כי ליברפול גם בלי האדום הייתה כמה רמות מעל אתלטיקו, וראינו מה אייאקס שווה מול דורטמונד שבוע שעבר.

בכל אופן, פשוט תענוג לראות את אייאקס. אני רוצה להגיד שזה בלי כוכבים, אבל ככה נוצרים כוכבים.
גם בתחילת 2019 דה יונג, ואן דה ביק, זייש, נרס, ודה ליכט לא היו כוכבים.

בכושר הנוכחי, לא רואה אף קבוצה שיכולה על ליברפול. כל כך הרבה תכלס בקבוצה הזו. חזקים ויציבים מאחורה וכל כך כשרוניים מקדימה. שניה של חוסר ריכוז מולם וזה שער.

אם אני אוהד של יוניטד, אני מתפלל שאולה ימשיך עד הקיץ, ובסוף השנה להחתים את טן האח במקומו. יחזיר לחיים שם את ואן דה ביק בתור בונוס.

במקרה של אתלטיקו זה בהחלט מובן.
נכון שאם השופט היה מוציא צהוב לא הייתי מתפלא אבל זה לא היה אדום מופקע.
זו היתה בעיטה חזקה מאחורה ברגליים של השחקן בלי שום ניסיון להגיע לכדור.
בנוסף, ייתכן שזה היה אדום מצטבר כי השחקן שביצע את העבירה עשה עוד 2 עבירות צהוב ברורות לפני כן (השופט לא הוציא צהוב אלא באחת הזהיר והתעלם בשניה).

אצל דורטמונד אכן אדום שערורייתי, אולי צהוב על משחק מסוכן לשופט מחמיר אבל בטח לא אדום.
בושה שהVAR לא התערב.

בדיוק כתבתי היום שתסריט ריאלי הוא שואן דה ביק יעזוב בינואר וטן האח יגיע בקיץ.
לא רואה את ואן דה ביק נשאר אחרי החורף. אולה הורס לו את הקריירה, ועושה את זה בלי שום סיבה מוצדקת.

בתאוריה, אם הוא יבין שטן האח יגיע בקיץ אז הוא ישאר. לא רואה את אולה ממשיך. זה מזכיר את הסיטואציה של קומאן בסוף הדרך. שמתחילים לדבר על המבחן של “המשחק הבא” כל משחק, זה אומר שאולה כבר סיים את דרכו.

זה בכלל אופציה ריאלית?

אני לא חושב שזה הוגן להתייחס בצורה כזו.
עשה עבירה של צהוב? תוציא צהוב!
אני בכללי לא מבין למה שופטים חוששים להוציא צהובים על עצירת מתפרצות. זה צריך להיות צהוב אוטומטי, אחרת משתלם להיות ״עבריין״.
הקונספט של עבירה חכמה הוא פסול בעיניי. אם עבירה היא חכמה, זה אומר שהעונש בגינה לא מספק.

בכל מקרה אם שופט לא שלף צהוב אז השחקן משחק כאילו אין לו צהוב. זה גם הגיוני שכך יהיה. לכן על עבירה של צהוב הוא צריך לקבל צהוב ולא אדום.
אפשר להגיד שבגלל שהשופט ריחם על השחקן הוא בעצם דפק אותו, הוא כאילו שיחק עם צהוב בלי לדעת שיש לו צהוב לפי מה שאתה אומר, זה מצב שגוי בעיני.

לא יודע איך הסקת את זה מהציטוט שהבאת.

כתבתי שלא הייתי אומר שהשופט ריחם אם היה מוציא רק צהוב על העבירה הספציפית הזאת כי היא היתה עבירת ‘כתום’. זו לא היתה עצירת מתפרצת קלאסית אלא בעיטה פרועה ברגל של השחקן מאחורה.

הוספתי שייתכן שהיו לשופט עוד שיקולים, ביניהם שהשחקן כבר עשה 2 עבירות צהוב קודם. נכון שזו פנקסנות אבל כאמור העבירה עצמה היתה שווה אדום בעצמה.

הדיבור כרגע הוא שאולה לא פוטר משתי סיבות:

1. רצו לתת לו הזדמנות נוספת להציל את מה שבנה. הוא אכן בנה את הקבוצה מחדש ועשה זאת יפה, אבל לדעתי הסיבה הזו חלשה. אי אפשר להצדיק את היכולת שלנו, וה-5-0 היה עילה מספקת לפיטורין אפילו עבור האוהד האדוק ביותר של סולשיאר.

2. כדי להימנע מטעויות העבר ובראשן מוריניו, יש רצון לחכות לקיץ כדי למצוא מאמן שמתאים ליונייטד לטווח הארוך. קונטה לא נתפס כאופציה כזו ואני מסכים, ומלבדו לא הייתה שום אופציה בשוק. בקיץ אפשר לשכנע את פוצ’טינו להגיע (כלומר להגיד לו בוא והוא יבוא, בהתחשב במה שקורה בפריז), טן האח או כל מועמד אחר.

לגבי טן האח עצמו, לא היה שום דיווח, מונפץ או “מהימן”, בנוגע לקשר שלו עם יונייטד. אני לא מאמין שקשר כזה יווצר לפני אפריל. עם זאת, אני מסכים שברור שסולשיאר הולך הביתה. השבוע, עוד חודש או בסוף העונה. המאמן הבא, גם אם לא יהיה טן האח, צריך להיות מטומטם או לקבל מאות מיליונים לרכש כדי לא להשתמש בואן דה ביק אלא בפרד. למרות זאת, לא חושב שואן דה ביק יזרוק בפוטנציה עונה שלמה לפח רק כי בקיץ יבוא לכאן מאמן שלא שרף אותו, ובלי לדעת באיזה מאמן מדובר. הוא יכול למצוא קבוצה מכובדת שתיתן לו הזדמנות הוגנת כבר בשני לינואר.