ליגת האלופות 2021/2022 :: בוטל חוק שערי החוץ

לא הגבתי על דעתך, הגבתי על המעשה של השופט אם הוא התבסס על זה

במקרה של פליפה, אני חושב שהשופט התכוון להוציא צהוב, וסימן לפליפה “בוא” עם הידיים. פליפה התעלם, אז השופט התעצבן והוציא לו אדום.
במקרה של הומלס, זאת פשוט בושה. אמרו לי לא פעם שה VAR בודק כל פנדל וכל אדום. אז לא נראה לי , והמקרה הזה הוא הוכחה.
גם בשנה שעברה היו שערוריות. ה VAR לא פתר שערוריות שיפוט, רק נותן לגיטימציה לשופט לשנות את דעתו אם בא לו.

מדויק !

לא צריך להגזים, ה-VAR עוזר ה-מ-ו-ן. קשה לי לדמיין איך חיינו לפני זה, כשהשופט היה צריך להחליט ברגע על החלטות גורליות - נבדלים, פנדלים ועוד - על בסיס אפס מידע. אבל נכון שיש עוד מה לתקן.

זה נכון ואני מסכים איתך.

עם זאת, ישנם לא מעט מקרים שהשופט מתעלם מהאפשרות שהואר נותן לו ומקבל החלטה שגויה. במקרים כאלו הייתי מצפה מהואר להתערב ולעדכן את השופט.

למעשה, יש הגדרות ברורות מתי לואר יש אפשרות לדווח לשופט על טעות, ונראה שגם במקרים כאלה צוות הואר לא ממהר לשנות החלטות של השופט. חבל, כי כמו שאמרת, לשופט בזמן אמת אין את היכולת לקבל החלטה נכונה בכל מקרה ומקרה. ישנם מספיק מקרים שבהם טוב היה אם היו מתערבים לו בהחלטות.

הכדורגל זה ספורט מאוד פרימיטיבי, וככזה גם כשהוא מתפתח, הוא חייב להראות שהוא מסוגל להישאר מאחור.

אין סיבה בעולם שהVAR יהיה כפוף לשופט שנמצא במרגש, זה ככ הזוי שרק בכדורגל זה יכול לקרות.

הVAR צריך להיות הסמכות העליונה, והשופט במגרש צריך להיות פיון שמעביר לשחקנים את מה שרואים בפאקינג מצלמות מכמה זוויות.

אני מסכים אבל לא צריך כל-כך מהר לשנות את מה שמקובל היום.
אפשר שהשופטים במגרש ימשיכו לקבל החלטות ובדברים שהוחלט שבודקים בVAR אין צורך שהשופט יילך למסך אלא השופטים שבVAR ישנו את ההחלטה ורק יודיעו לו. הם שופטים בדיוק כמוהו.
מקסימום יהיה אפשר לקרוא לו למסך להתייעצות אם הם לא בטוחים והוא ענד בזווית טובה יותר מהמצלמות.

באנגליה הולכים למסך לעיתים רחוקות, והרוב נקבע לשופט באוזנייה. האדום של פוגבה מול ליברפול למשל הוכתב לשופט ולא היה מסך מעורב.

ייקח קצת זמן אבל VAR זה הפתרון וימצאו דרך לשלב אותו בצורה אפקטיבית. המצב עכשיו הרבה יותר טוב מבמונדיאל הראשון בו ניסו את זה למשל.

אני יודע שזה באופנה לרדת על הvar אבל במשחק של ברצלונה הואר התערב בשריקה שגויה של פנדל והשופט תיקן את ההחלטה שלו.

לא חושב שמישהו אמר שהVAR אף פעם לא עוזר.

מקרים כמו הומלס פשוט לא מובנים איך הם קורים כשיש VAR

מבחינתי הvar נכשל בגדול מהסיבה הפשוטה שמאז נכנס לפעילות, אין ירידה במחלוקות ושערוריות שיפוט. זה נאמר מהתרשמות אישית של אדם הצופה ב2-3 משחקים מלאים בשבוע, אבל אם מישהו כאן מרגיש צורך בטיעון יותר אמפירי אפשר לשבת ולספור כמה כותרות בעיתון עסקו בהחלטות שיפוט לפני ואחרי הvar. אני מוכן להתערב שאין ירידה בכותרות אלה, וכנראה שאף יש עלייה במספרן.
בו זמנית, הvar חד משמעית גורע מחווייתי כאוהד. בכמות גדולה של שערים שהקבוצה שלי כובשת, אני קצת חושש לחגוג שמע הvar יפסול את השער. כיבוש שער לקבוצה שלך זה הרגע החשוב ביותר בכל הספורט הזה, רגע השיא עליו כל העניין נשען. הvar פוגע בחוויה של האירוע הזה.
מבחינתי להעיף את המערכת הזאת ויפה שעה אחת קודם.

אני בכלל לא מסכים איתך.
יש הרבה פחות טעויות שיפוט, בעיקר בכל הקשור בנבדלים.

לדעתי הבעיה היא נושא העבירות הקלות ברחבה שפתאום קל לתפוס ובעבר היו עוברים לנו בלי שנחשוב עליהן, ונגיעות היד שלא משפיעות על המשחק.
בעבר כל התפיסות הקטנות לא היו נשרקות כי השופט לא היה רואה אותן ואז גם בריפליי היינו מתעלמים מהן כי היינו מבינים שאי אפשר לראות אותן, כיום ניתן לראות אותן ולכן אנחנו מצפים להתייחסות בלי להבין תמיד את החוק בצורה מלאה. כנ״ל פגבי נגיעות יד.

בעקבות זאת החוק חייב להתעדכן בהתאם! אי אפשר שכל משחק יישרק פנדל ואי אפשר שכל משחק יוכרע מדברים כאלה.
חובה להכניס למשחק עונשים נוספים:

1. עונש בין כרטיס צהוב לאדום - ימנע את ניצול החוק. כיום אפשר לעצור מצבים טובים לגול ולקבל כרטיס צהוב שהוא לא באמת מפריע יותר מידי בואו נודה באמת. עונש כזה גם יתן דיוק רב יותר לחומרת העבירה ולעונש עליה.
  2. עונש קל יותר מפנדל לעבירות קלות ברחבה שלא באמת עצרו מצב לגול. כל נגיעות היד הלא מכוונות שלא מנעו מהכדור להגיע לשום מקום, כל העבירות בקצה הריבה כשאין בכלל מצב לגול, כל אלה יקבלו מענה יותר הוגן לחומרת העבירה ויקטינו במקצת את הניסיונות המכוונים לסחוט פנדל.

סתם זורק הצעות:
כרטיס ששווה 2 כרטיסים צהובים לספירת הכרטיסים.
כרטיס שמשמש ככרטיס צהוב במשחק הנוכחי ומרחיק את השחקן מהמשחק הבא ללא איפוס צבירת הכרטיסים הצהובים.
״פנדל״ מקצה הרחבה (16 מטר במקום 11). לא חובה להנעל על המרחק.
צהוב + הרחקת שחקן למספר דקות מסוים (שהחלט מדקה מסוימת עונש זה יומר לצבירת כרטיסים רבה יותר כדי שלא ינצלו את סוף המשחק לעבירות כאלה).

יש פתרונות, וחייבים להשתמש בהם.
לדעתי זה ייצור משחק מהנה יותר

VAR זה כלי מצוין אם השופט רוצה להשתמש בו. אני חושב שכמות הטעויות ירדה.
אבל יש שופטים שלא רוצים, או ששופטי ה VAR ממש דפוקים, כמו אלה שהרחיקו את הומלס. אז שופט כזה עדיין יכול לשרוק מה שבא לו כמו בימים לפני ה VAR. זה מעצבן.
כמו שכמה אנשים כבר אמרו לפני, אני חושב שה VAR צריך להיות הסמכות העליונה ולא השופט במגרש. הם לא צריכים להתערב בכל החלטה, אני אסתפק בהתערבות רק באדומים ופנדלים ושערים כמו שיש עכשיו.
בלי קשר, אפשר לקצר זמני המתנה ל VAR בעזרת טכנולוגיות. נבדל זה מקרה קלאסי לרשתות נוירונים, התשובה צריכה להתקבל תוך כדי המהלך ולא אחרי 2 דקות של המתנה. גם כדור שיצא מגבולות המגרש , שוער שנגע ביד מחוץ לרחבה, ועוד כמה מקרים כאלה. אין פה מקום לחוו"ד, זה טכני לחלוטין.

אגב, כרטיס צהוב זה בכלל טמטום גדול והוא חסר משמעות לחלוטין אלא אם מקבלים צהוב שני. הגיע הזמן שצהוב שני יוביל להרחקה ממשחק הבא, גם אם הוא לא התקבל באותו המשחק. צבירה של 5 צהובים זה הזייה מוחלטת, יעני בואו ניתן לשחקן לשבור רגל 4 פעמים לשחקנים, אבל העיקר שהוא יעשה את זה אלגנטי ויתחמק מאדום ואז בפעם החמישית רק נעניש אותו על זה. בדיחה.

ניסיון שבירת רגל צריך לזכות את השחקן באדום על המגרש באותו הרגע. זה אחד הדברים שה VAR צריך להתערב גם עכשיו.
רוב הצהובים שאני רואה הם או על וויכוחים עם השופט, או על עבירות קלות שעוצרות התקפות, או על כניסות לא ברוטליות. אני בסדר עם זה.
זה לא נכון שצהוב לשחקן הגנה לא משפיע. אחרי צהוב אחד הוא נזהר יותר, וגם ראינו הרבה מקרים ששחקן כזה הוחלף כדי למנוע צהוב שני.
מה שכן, אני הייתי ממנה וועדה קטנה של שופטי עבר שהייתה מחלקת בדיעבד צהובים ואדומים אחרי משחק או מבטלת אותם. היום זה לא קורה, ולמרות שלכל העולם ברור שהומלס הורחק סתם, ודורטמונד כבר סבלה מטעות שיפוט מול אייקס, הוא יהיה מורחק גם ממשחק הבא ודורטמונד תסבול עוד שלא בצדק.

הולי שיט מה שקורה במשחק בין זניט לצ’לסי. משחק כזה יפה ואיכותי במה שעד לא מזמן היה אפשר להגדיר משחק ליגה אירופית סטנדרטי.

דושאן ולאחוביץ׳ עם שער פשוט מטורף.

הבחור הזה מפלצת.

הגמר של ליגת האלופות מועבר מסנט פטרבורג לפריז כאקט מחאה נגד הפלישה הרוסית.
צעד מבורך. כנראה הרוסים לא שילמו מספיק לאופ"א כדי שהגמר יישאר ברוסיה.

פעם אחרונה שהייתה מלחמה באירופה, הצד שנתפס כהצד התוקף , סרביה, הושעה מתחרויות לכמה שנים. יוגוסלביה שעלתה לאליפות אירופה 1992 השעתה (וסגניתה בבית, דנמרק, גם לקחה את האליפות), וקבוצות סרביות לא יכלו להישתתף בטורנירים כמה שנים.
מעניין אם יילכו באותה הדרך עם רוסיה. אני חושש שאופ"א לא יעשו כלום. פוטין זה לא מנהיג מיליציות סרביות.

ב 10 למרץ אמור להיות משחק של ספארטק מוסקווה נגד לייפציג בליגה האירופית. אין הרבה זמן לאופ"א להחליט מה עושים.

ליגת אלופות יום.

2 משחקי שמינית גמר.

המשחק הכי מעניין זה ארסנל-ליברפול.

ספרו לי עוד על זה שאין סופרליג כבר היום.

ויאריאל יובה אחלה משחק. נוקאאוט טוטאלי של אלגרי עם 352. לא יודע מה קורה אצל ליברפול אבל אני נהנה.