ליגת האלופות 2021/2022 :: בוטל חוק שערי החוץ

חזר במחצית השנייה לאנטי כדורגל שהוא אוהב וקיבל נוקאאוט מאמרי.

פשוט מטורף. ויאריאל סבלה מול יובה במחצית הראשונה עם מערך חדש אבל אמרי מצא פתרונות כבר במחצית. נטרל אותה, הכניס שחקנים טריים מאוחר במשחק וההגנה העייפה של יובה עשתה 3 טעויות מול שחקנים זריזים וטריים.

איך אפשר שלא לאהוב את הליגה הזאת.

הבעיה הכי גדולה של המפעל הזה היא שהוא לא ליגה.

הרנדומליות הזאת שבמפעל גביע אולי מרגשת הרבה אנשים, אבל היא רחוקה מלהיות ספורטיבית.

איך אפשר להגן על שיטה ששמה בבית אחד את ליברפול, אתלטיקו, פורטו ומילאן (שתי הראשונות עברו את השמינית, פורטו עברה שלב באירופית ומילאן ממשיכה להתחרות על אליפות באיטליה) ובבית אחר את אייאקס, ספורטינג, דורטמונד ובשיקטאש (שתי הראשונות הודחו בשמינית, דורטמונד הודחה באירופית ובשיקטש נלחמת על מקום בקונפרנס ליג).

זה אולי קשור באופן ישיר להצלחה של ברצלונה במפעל, אבל בשנים האחרונות אני לא מסוגל לסבול אותו. הוא רקוב בעיניי.

עזוב אותך, תראה את הכדורגל שאנחנו מקבלים משם משחק אחר משחק עונה אחרי עונה. שלב הבתים הוא בכל מקרה רק החימום והריגוש האמיתי מתחיל בפברואר. הקבוצות הטובות באמת עולות משלב הבתים. הבית הספציפי שהזכרת הוא בגלל שמילאן השנה טובה אחרי הרבה שנים שלא הייתה רלוונטית ולכן נפלה בדירוג. וכן הטורניר הזה מוכרע בשיטה של גביע ולא של ליגה, לא אכפת לי. אפילו יותר טוב בעיניי. כל משחק מרגיש חשוב, אין “הפסדתי יאללה לא נורא יש את שבוע הבא”. אתה יכול מקסימום לפשל משחק אחד ואז במשחק השני אתה חייב לתקן את כל מה שעשית במשחק הראשון.

ליגת האלופות זה התואר הכי חשוב שקבוצה יכולה לזכות בו, הכי קשה והכי מרגש. יש משחקים פחות מעניינים מדיי פעם, אפשר לסנן אותם.

בכל מקרה, אתמול הפסדת שלא צפית בויאריאל יובנטוס, הפסדת אחלה משחק ואחלה שיעור בטאקטיקה מאלגרי ואמרי.

הייתי אומר שזה קשור להצלחה של ברצלונה ושל ריאל מדריד במפעל… אבל בסדר איך שאתה מרגיש. אני אישית חושב שאני אוהב כדורגל יותר מאשר את ריאל מדריד, אולי אצלך זה ההיפך.

ואגב, אם כבר מדברים על מה טורניר רקוב וצודק, אז ליגה רגילה היא לדעתי תואר לא אמיתי. כשחצי מהליגה לא באמת באותה ליגה עם הגדולות ויש איבודי נקודות רנדומליים פה ושם כי איזושהי קבוצה מעצבנת מידיי פעם הצליחה להסתגר, ואז נותנים את התואר לזו שהצליחה לדחוק את הכדור לרשת בתוך כל האנטי כדורגל הזה פעם במשחק, זה הרבה יותר רקוב בעיניי.

באמת?

ליגה היא התואר הכי חשוב שיש לפחות בעיני. באלופות אתה יכול להשיג הגרלה קלה טעויות שיפוט ובום אתה בגמר. בליגה לרוב אתה צריך להשיג יציבות לאורך שנה שלמה. אפשר ליפול בכמה משחקים אבל אם אתה לא יציב אתה מאבד את האליפות.

ליגת האלופות הנוכחית זה מפעל רקוב ומושחת. שום דבר לא ישנה את זה. ודרך אגב, יום שלישי ראיתי קבוצה שבועטת פעם אחת למסגרת וזה הספיק לה להדיח את הקבוצה היותר טובה. וזה איאקס. אז בוא ספר לי שאין כדורגל הגנתי בליגת האלופות… יותר מזה, לטוב ולרע שיטת הנוק אאוט, מעודדת כדורגל הגנתי. זה לא שאני נגד זה אלא זה המציאות.

שלא לדבר, שבליגת האלופות אפשר לספור בדרך כלל על יד אחת את המשחקים הבאמת מרגשים. לא ראיתי את המשחק של יובה וויריאל אז אין לי מושג מה היה שם.

בוא נראה כמה התרגשות תהיה לנו, שבנפיקה תפגוש את באיירן או וויאראל תפגוש את ליברפול. אני תמיד יעדיף שהקבוצות החזקות של אירופה יגיעו לשלבים היותר גבוהים במפעל.

זאת בדיוק הבעיה. אני רוצה כדורגל איכותי ומרגש כל השנה, לא רק מפברואר עד מאי. אני רוצה סופרליג.
ומשנת 2024 אופ"א מגדילה את שלב הבתים. עוד פחות משחקים מעניינים לפני פברואר.

זאת לא ליגה, זה מפעל נוקאאוט. זה גביע המלך. זה גביע המדינה. לדעתך גביע המלך משקף יותר מאליפות ספרד? הרי שלב הבתים זה בלבולי ביצים, רק בנוקאאוט משנה. מפגש אחד או שניים זה לא באמת משנה, הפורמט אותו פורמט. זה מפגש ישיר על כל הקופה כל פעם. יורו, מונדיאל, גביע המלך או גביע הטוטו, you name it. ליגה זה לא.

משעשע אותי שכל אחד לוקח צד בדרכו שלו, תוך התעלמות מוחלטת מגורם משמעותי אחד - בצ’מפיונס ליג, שיש המתייחסים אליו כאן כאל מפעל שדומה מדי לגביע המדינה או משהו כזה, אין מרווח טעויות סביר.

ב2010 ברצלונה שיחקו פחות טוב מריאל מדריד בליגה הספרדית ועדיין מדריד הפסידו את האליפות, שני מפגשים ישירים שחרצו את גורל התואר. כלומר החבר’ה כאן שמעידים על הליגה המקומית כסוחפת ואטרקטיבית יותר מליגת האלופות פשוט עושים זאת ממניעים אישיים וסובייקטיביים לחלוטין.

נכתב פה ע"י מעריצי הלה-ליגה שמשחק אחד בנוקאאוט עלול להביא לידי תוצאה לא הוגנת ולכן הצ’מפיונס ליג זה מפעל מוזר ונחות מהליגות המקומיות. כאמור בארסה היו פחות יציבים מהקבוצה של פלגריני שהפסידה את התואר הודות ל… נסיבות, בדיוק כמו שזידאן הפסיד את האליפות לסימאונה עונה שעברה.

הניסיון העיקש לעקם את המציאות לטובת אידיאל מסוים פשוט מעורר רחמים. ליגת האלופות היא קונצנזוס עד שיוכח אחרת (סופרליג) והזיקה שיש כאן לליגה הספרדית היא לא פחות ממעוותת. יותר מדי פארסות, מעט כדורגל בפרק זמן ארוך למדי.

ליגות מקומיות יש בכל מקום. בליגה האנגלית למשל, צ’לסי מתחרה בסיטי וליברפול. בליגת האלופות היא מתחרה גם בהן, וגם בבאיירן ריאל בארסה יובה וכל גדולה אחרת שעולה לך בראש. אליפות לוקחות 4 קבוצות גדולות לפחות בשנה, ליגת האלופות רק אחת. אגב כנל לגבי בארסה ריאל ואתלטיקו.
כמובן שאם קבוצה לא מספיק טובה היא מודחת בשלב כזה או אחר, ואז קבוצות לא מתמודדות אחת מול השניה. בעיניי זה רק מוסיף לעניין כי כל מפגש שקורה פעם בכמה שנים מרגיש מיוחד.

יציבות מול מי? מול קבוצות אנטי כדורגל? זה לא מעניין. לא אומר כלום.

תסביר למה, ואיך זה פוגע בחוויתי כצופה.

תגיד לי אתה אמיתי איתי עכשיו? אתה מתלונן על כדורגל הגנתי באיזשהו משחק בליגת האלופות כשאתה מגן על משחקי ליגה ששם יש קבוצות שאשכרה מתגלגלות על הדשא ורצות לשופט כל 2 דקות בתקווה למרוח את המשחק?

עדיין הרבה יותר מרגש מחטאפה נגד קאדיס. לקחת את שתי מפגשי הקצוות שיכולות להיות ועדיין אצפה בויאריאל ליברפול על פני 99% מהמשחקים בליגה הספרדית. מפגש בין אמרי לקלופ, שני טאקטיקנים מטורפים, אלביול ופאו נגד ההתקפה של ליברפול. בנזמה וויניסיוס לא הצליחו ממש מולם, מעניין מאוד לראות איך ליברפול יעשו את זה.

גם אני, תמיד יותר כיף. אבל חובת ההוכחה מוטלת על הגדולות.

גם אני רוצה סופרליג אבל חייב להודות שזה יפחית את העניין במפגשים הגדולים. אם יהיה מחר ליברפול באיירן בחצי גמר ליגת האלופות אתה לא תפסיד את זה, בסופר ליג שזה רק משחק ליגה ויש כמה כאלה בכל מחזור, זה לא ירגיש מיוחד.

כרגע מפברואר ועד מאי זה השיא של השנה. חודשי שיא שאז קורות כל ההכרעות, גם בליגה. כל הקטנות יוצאות מהמירוץ ומשאירות את הבמה לגדולות. חודשים מרגשים.

וואטאבר. זה נקרא ליגת האלופות. ליגה. אם זה טורניר נוקאאוט או טבלה פחות קריטי. מעדיף נוקאאוט אגב, כי הגביע בליגה הוא בדיחה גם ככה.

לא. זה ליגת האלופות.

לא, כי אף אחד מהקבוצות הגדולות לא לוקחת את הטורניר ברצינות. זה זמן לניסיונות, שוערים שניים ומנוחה להרכב הראשון. אתה באמת משווה את זה לליגת האלופות?

אוקיי זה לא ליגה, זה טורניר נוקאאוט. מה הנקודה שלך? מה זה משנה? נשלח מייל לאופא שישנו את השם.

אני רואה המון ליגה ספרדית, את רוב המשחקים בכל מחזור, אני לא מצליח להתרגש כמעט מאף משחק כמו שאני מתרגש בליגת האלופות. ישנן קבוצות שמשחקות טוב, אבל תמיד הורסים להן הקבוצות הקטנות. וכשהקבוצות שמשחקות טוב פוגשות קבוצות יותר גדולות, אז הן מנסות להרוס להן. ספציפית לגבי הליגה הספרדית היא ליגה מאוד רעילה, וכל ניסיון להגן עליה מעיד על כך שאנשים פשוט לא צופים בה.

אני מעדיף שיהיה לי את הלוקסוס הזה של אפשרות להפסיד משחק גדול כי אחרי שבוע יש עוד כאלה.
עדיף מלחכות 8 חודשים למשחק שכזה.
גם היום אני מפסיד משחקים גדולים בליגה האנגלית ובצ’מפיונס בגלל אילוצים כאלה ואחרים. אין לי איך לפצות את עצמי על זה. בסופרליג הפסד של משחק כזה יהיה פחות כואב.

זה משנה כי בפורמט הזה, הזוכה לא בהכרח הקבוצה הכי טובה באירופה. בליגה אין סיכוי כזה, כי זה מירוץ ארוך, גם אם קבוצה נפלה והפסידה היא יכולה לשקם. נוקאאוט לא משקף מי יותר טובה בהכרח.

אבל זה הכדורגל. לא בהכרח מי שהכי טוב מנצח. אני עדיין לא מבין את הנקודה. אם מי שהכי טוב תמיד היה מנצח לא היה ערך לכדורגל, זה היה מותח כמו שחמט.

בפורמט של ליגה אתה לא יכול לטעון את זה. כולם שיחקו נגד כולם, בית וחוץ, הכל שווה בשווה. שזה לאורך זמן זה לא מקרי, יש פחות אפקט של מזל. וזה גם לא עניין של מומנטום כמו בליגת האלופות שזה חודשיים.

הליגה לרוב מוכרעת על נקודות ספורות, שאותן הגדולות איבדו בצורה מקרית לחלוטין. לא מעט פעמים הגדולות באות לבונקר, ואז או שהן מצליחות לפרוץ אותו ומנצחות, או שלא והן נעצרות. מספיק שפעם או פעמיים כאלו יקרו בשביל שקבוצה תאבד אליפות למרות שהיא טובה יותר.

הייתי מסכים אם הליגה הייתה פחות או יותר שווה ברמתה. אבל כשיש לך קבוצות כמו קבוצות התחתית בליגה הספרדית, שכל מטרתן ומהותן היא לחנוק משחקים, אז אני מצטער אבל הליגה שווה לתחת.

אנחנו עומדים לקחת אליפות העונה. התואר הכי פחות מרגש שחוויתי כאוהד לדעתי.

אתה החותם על המילים האלה גם בנוגע לאליפות של 100 הנקודות?
אתה חותם עליהן בכל אליפות שלקחתם על חודם של משחק או שניים מול בארסה אימתנית שנתנה לכם פייט עד לרגע האחרון?

בנוגע לעונה הנוכחית אני מבין אותך, זה באמת משחק מכור מראש כמו שאומרים.
אבל בנורמאלי זה 2-3 קבוצות שרצות את כל הדרך עד לקו הסיום עם הלשון בחוץ וכל נקודה נחשבת. מרגש, מותח ואחד מתיהו לאוז…

אל תטרח לענות על השאלה, זה סתם עוד דיון מבוזבז על ״למי יש יותר גדול״.
התשובה היא תמיד ״לי״.

בכל אחת מהזכיות בליגת האלופות התרגשתי יותר מכל אליפות. אבל בסדר, כל אחד ודעתו. לי אישית יש הרגשה שחלק מאוהדי בארסה שיכנעו את עצמם שאליפות חשובה יותר מצ’מפיונס כי זו הדרך להתמודד עם ההצלחה הפסיכית של ריאל במפעל הזה.

הליגה מקרית כמעט כמו ליגת האלופות.
עונה שעברה אם לא טעות השיפוט מול סביליה ריאל הייתה אלופה.
קבוצות מפסידות משחקים על החלטת שיפוט או פציעה, דברים שממש לא מעידים על יכולת.
בנוסף בליגה הקבוצה מתמודדת מול מספר קטן של הקבוצות הטובות בעולם. אולי בליגה האנגלית יש על מה לדבר, אבל בספרד ריאל מתחרה רק מול ברסה ואתלטיקו שרלוונטיות לדיון הזה. (בסדר גם סביליה).
לצורך העניין באיירן היא בהחלט כוח שצריך לספור, וסיטי שאולי תזכה באליפות ממש לא בטוח עדיפה עליה. ריאל גם אולי לא ברמה של סיטי אבל ממש לא הייתי יוצא בהצהרות שזה ניצחון קל לסיטי. בטח לא אחרי שהם הפסידו לפריז (וגם עונה שעברה החמצות מטורפות מנעו מהגומלין להיות לפרוטוקול).

הקבוצה הטובה באירופה נמדדת לפי ליגת האלופות. כמו שהנבחרת הטובה באירופה נמדדת ביורו. כמו שהקבוצה הכי טובה בnba היא האלופה.
תמיד יש כוכביות ותמיד נשאל מה היה אם, אבל אחרת היה אפשר פשוט לתת את התואר בתחילת העונה לפייבוריטית וזהו. זה היופי של המשחק, שהוא גם בלתי צפוי ושיש הפתעות.

זה עניין של טעם יותר מאיזה עובדה שאתם מנסים להכתיב פה . אני חושב שלקחת אליפות ולגלות יציבות לאורך שנה שלמה (כמובן בליגה יותר קשה מהליגה הצרפתית…) זה משהו שהרבה יותר ירשים אותי מלקחת צמפיונס מיקרי. אתה וסנטיאגו מוזמנים לתבוע אותי אצל פיפ"א. :slight_smile:

וחשבתי את זה גם בשנים היבשות שלכם לפני הדסימה או איך שכותבים את זה…

מוזמנים לחשוב אחרת. אין איזה משהו שיצליח לשכנע אותכם אחרת או אותי .

אם כל כך חשוב לכם לקחת לנו אליפות אתם מוזמנים לנסות לקחת את זה גם בצ’מפיונס ועל הדרך לזכות בתואר שמעניין עוד מישהו מלבד אוהדי ברצלונה וריאל מדריד… :slight_smile:

בהצלחה היום ופורים שמח

שמע, אין לנו מה להתבייש בכל מה שקשור לצ’מפיונס ב20 שנה האחרונות. אין לנו בכלל במה להתבייש בקבוצות שהעמדנו. אתה מדבר כאילו רק ריאל זכו בגביע אירופה, כאילו ברצלונה לא לקחה 4 כאלה בשתי העשורים. בליגה זה היה נוקאאוט בעידן מסי.