ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

צ’לסקי עם ניהול מחפיר, יונייטד רק עכשיו מתאוששת מעשור נוראי, PS4 זה בדיחה ובארסה הרוסה אחרי נשיא מזעזע.
ללא ספק לשיטי יש צוות מדהים, מעטפה מקצועית בטופ של הטופ ומועדון שנתן לפפ את כל מה שהוא רוצה בלי שיפריעו לו.
לא יודע אם הם היו יכולים לקנות את השחקנים האלה ולהיות עם סגל כזה בלי כיפוף חוקי הפיירפליי. הסתדר לו הפעם.

מועדון שהוא צעצוע של מדינה שמועך את כל מה שהוא יכול. יפה לנו שמישהו מתרגש מהם.

כנראה לא הבנת אותי. לא רציתי שפפ הגדול יילך ללידס. רציתי שילך לקבוצות על אחרת שהיא לא הכי עשירה במדינה שלה ולא יכולה לקנות כל שחקן או לכופף את הפיירפליי כפי ששיטי שלו עושה.

הוא ללא ספק מאמן מצוין אבל עושים ממנו יותר ממה שהוא.
יאללה, הלוואי שיחזור לברסה הנוכחית שלא מסוגלת להחתים שחקן ב50 מיליון ונראה אותו.

הוא הלך לבאיירן מועדון שדי חזק דוגר על הכסף שלו. בקושי רכשים מפוצצים היו לו. סיטי זה באמת חריג, אבל כמו שהזכירו צ’לסי, בארסה בזמנו, פסז’, יונייטד, ריאל ועוד הם מועדני עילית המוציאים סכומי עתק על שחקנים שיכולים גם לא להצדיק את הסכום, איכשהו אצל פפ זה עובד ואצל מועדנים אחרים פחות.

לגבי הפייר פליי - מסכים בכל מילה. הגיע הזמן גם לתקרת שכר ולאיזון וריסון של קבוצות עשירות.

לגבי פפ לבארסה, נשבע שזה החלום הכי מסויט שלך,אתה מעז לחשוב על זה ואפילו לכתוב את זה רק בגלל שאתה יודע שהסיכויים שזה יקרה שואפים ל 0, אבל אתה לא רוצה את המיסטר בליגה הספרדית חזרה.

ומה הוא עשה בבאיירן?

לא. פפ לא חוזר כי אין כסף. פשוט.
אין גם דור היסטורי. איך פפ ישחק בדיוק את המשחק שלו כשהוא לא יכול לקנות את האלאנד?

שבר את הליגה הגרמנית כל כך חזק שעד היום דורמוטנד לא מסוגלת לקחת אליפות גם אם היא במקום הראשון במחזור הסיום. לפני פפ באיירן לקחה 2 אליפויות ב5 עונות, כבר עברתי פה על הסטטיסטיקה. רוב הסגל שרץ בעשור האחרון וכיכב בגמר הצ’מפיונס של 2020 הגיע בזכות פפ.

פפ לא חוזר כי לא רק שסיטי מועדון בריא, סיטי זה המועדון שלו. על פיו יקום ויפול דבר. רונאלדו היה סגור במועדון, ופפ הודיע שלא - אז עשו פרסה וביטלו את רונאלדו. מאוד מאוד דומה למה שרוסל עשה לו בין 2010-2012, רק הפוך.

לדעתי הסגל של סיטי לא כזה טוב. אם תוציאו משם את גונדוהן דה בריינה הלאנד וברנרדו, תקבלו סגל סבבה אבל לא מפחיד. כמכלול הם בלתי עצירים ועל זה מגיע קרדיט לפפ.

בסופו של דבר אינטר הגיעה, גם אם מתוך כאוס ובלאגן או באופן טבעי קבוצה שנמצאת בפיגור ואין הרבה זמן, וגם אם בגלל שינוי מתוכנן - למספיק מצבים כדי להשוות, יכולה להיות גאה בעצמה, סימונה אינזאגי עשה הכל. הפסידה לקבוצה טובה יותר. המטרה של אינטר צריכה להיות להגיע למעמדים הגבוהים גם בעונה הבאה. לצלוח עוד פעם שלב בתים אימתני אם ההגרלה תהיה אכזרית. רומלו לוקאקו הוסיף למשחק שלה אך היה קצת לוקה בחסר בסיומת, אני מדבר על הבעיטה הזו סמוך לסיום, וגם חסר מזל שמנע שם גול. פפ גווארדיולה כרע שם על הבירכיים אחרי איבוד הכדור המסוכן, לאוטרו מרטינס היה חייב לפרגן אבל לאו דווקא ללוקאקו. מברוק למנצ’סטר סיטי על הטרבל אבל עאלק פפ אומר “ריאל מדריד לא יכולה להיות בטוחה בעצמה, גם אם יש לה 13 גביעים יותר - אנחנו מאחוריה”.

אגב אותה הדעה על ג’ק גריליש כבר משנה שעברה: לא רואה בו שום דבר מיוחד. הוא מקבל הרבה כדורים כי הוא בקבוצה טובה. ריאד מאחרז עדיף עליו, גם פיל פודן.

גמרי ליגת האלופות מאז גמר המספרת של בייל:
ליברפול טוטנהם 2 - 0 (הכי משעמם בפער)
באיירו פסז 1 - 0
צלסי סיטי 1 - 0
ריאל - ליברפול 1 - 0
סיטי אינטר 1 - 0

צ’אבי מאוד מתאים לגמר ליגת האלופות, הוא רק צריך להגיע לשם.

למעשה ריאל מדריד ב-2014 בגמר הדסימה נגד אתלטיקו מדריד היא הקבוצה האחרונה שהצליחה לבצע מהפך בגמר, מפיגור לניצחון כשאחרי השער של דייגו גודין בנגיחה הגיע סרחיו ראמוס ב-92:48 ואז הצטרפו גארת’ בייל, מרסלו וכריסטיאנו רונאלדו בפנדל. ברצלונה שגברה ב-2015 על יובנטוס 1:3 אכן הובילה בגמר, ריאל הוליכה על אתלטיקו בגמר 2016 שהוכרע בפנדלים, היא הובילה על יובנטוס בגמר 2017 וגם על ליברפול ב-2018.

פפ גווארדיולה כאמור נתלה באילן גבוה מאוד:

אגב שמונה קבוצות בעבר זכו בטרבל וריאל מדריד לא, כמעט זה קרה ב-1958. היו ארבע זכיות כפולות בתארים גדולים ושתיים ממש לאחרונה יחסית אבל מודה שזה מפריע לי.

@Shusaku לא רוצה לפתוח כאן תיבת פנדורה ומניח שכבר היית חלק מדיון כזה בעבר אבל פפ בבאיירן מינכן בליגת האלופות היה כישלון. הוא תמיד לקח החלטות לא נכונות בהרכב והודח נגד הספרדיות שלוש שנים ברציפות עם הפסד על האפס במשחק החוץ הראשון. לא פחות מההפקרות בגומלין נגד ריאל מדריד ללא קשר אחורי - חמור מאוד היה הספסול של תומאס מולר נגד אתלטיקו מדריד ב-2016 בלי שום סיבה.

שמע אדם, אני מבין שאתה שמח בשביל פפ והכול, אבל אני מקווה שאתה מבין שלהזכיר את שתי הזכיות האלה באותה נשימה, ועוד תחת הכותרת ‘מרגשות’ - זה לא רציני, כן?

מאמן שנמצא עשור בקבוצות מהטופ העולמי, שמאמן קבוצה שהשקיע למעלה ממיליארד דולר ברכש ועם בסיס אוהדים שבקושי מצליח למלא את בלומפילד - שהגיע הזמן שפעם אחת יצליח ליישר את הסטטיסטיקה לטובתו, וגם זה במשחק לא משכנע בכלל, מול קבוצה עם חצי תקציב משלו ושבילתה רוב העונה במעמקי המקום החמישי בליגה האיטלקית הבינונית ;
לעומת השחקן הגדול בהיסטוריה כנראה, שכבר פרש מהנבחרת וחזר בגיל מתקדם כדי לנסות ולגעת בחלום, שהצליח להוריד מהגב את הקוף אולי הגדול בתולדות הספורט העולמי, שהצליח כנגד כל הסיכויים להנהיג קבוצה של שחקנים בינוניים אבל קשוחים ואמיצים במסע מופלא שנגמר במשחק שייזכר לדורי דורות כנגד נבחרת עדיפה מהם בכל עמדה כמעט, ושסחף כך אומה שלמה שנמצאת במשבר וצמאה להצלחות, ומחכה לגביע יותר מזמן החיים של רובנו כאן.

*גילוי נאות, הכותב הינו אוהד נבחרת צרפת.

נראה שמי שמתרגש מהזכייה הזאת בעולם הכדורגל זה חלק מאוהדי הסיטי וכל אוהדי ברצלונה, את שאר העולם הגמר הזה מרגש כמו ארוחה במקדונלדס פחות או יותר.

בפורום ברצלונה הלכתי צעד קדימה ואפילו שמתי את הזכייה של צ’אבי באליפות באותה תמונה איתן… :speak_no_evil:
ברור שהזכיות לא משמעותיות או אפילו מרגשות באותה המידה, וגם מבחינת האושר שלי מהן ההבדל ברור. אבל, הן כן מייצגות שתי זכיות של שני הספורטאים האהובים עלי בשני התארים היחידים שכל העולם חופר שנים כמה חסרים להם.

מעבר לזה, העבודה של פפ בסיטי היא סופר מרשימה בעיניי, ואני שמח שהזכייה האקראית הזו תעניק לו הכרה רחבה עליה. אין לי עניין להיכנס שוב לויכוח האם הם המועדון הכי עשיר בהיסטוריה של היקום, או בסך הכל מועדון עשיר כמו כל הגדולות האחרות שמקבל הייט מוגזם וצבוע. יש את האנשים שמסתכלים מקצועית ויודעים להעריך את העבודה שלו גם בניתוק מבחן התוצאה האקראי כל כך. יש אנשים שמבחינתם הסיפור לא מושלם עד שאין זכייה בגביע עם האוזניים הגדולות. ויש אנשים, לצערי פגשתי כמה כאלה, שבטוחים באמת ובתמים שכל עונה שהוא לא זוכה בטרבל היא כישלון מהדהד. אז כן, הזכייה הזו מרחיבה את ההכרה וההערכה כלפי הפרויקט, ואני שמח על זה.

giphy (32)

מכיר אישית 2 אוהדים שרופים של מילאן שהיו בעד אינטר, אמרו שהם מעדיפים שקבוצה אמיתית תזכה בצ’מפיונס.

אז יש כמה קבוצות עם תקציב ענק ורכש כושל, ורק סיטי עושה עם זה משהו.
ואז אתה אומר שזה בזכות צוות מדהים, אבל ההוצאות הגדולות הן של פפ בלבד.
משהו לא מסתדר פה. הוא הוציא הון ועשה איתו את הקבוצה הטובה בעולם, כשכל היתר כשלו.

אני לא יודע מי מתרגש מהם, אני לא.
אני פשוט לא מסכים שפפ אוברייטד.
הוא הוציא המון כסף גם בבארסה, אפשר להיזכר בזלאטן למשל. אבל בסופו של דבר זה עובד לו, כשלאחרים זה לא.

מעולם לי נדע עד שזה יקרה. אין לו שום סיבה ללכת לקבוצה בלי כסף כדי להוכיח משהו למישהו.

לא, זאת רק יונייטד, הקבוצה השנייה זאת צ’לסי אבל היא הוציאה כסף באמת גדול רק בחלון האחרון אז זה לא מדד לכלום, בעבר כשצ’לסי הוציאה הרבה כסף גם היא הייתה הקבוצה הטובה בעולם.
פסז’ לא קשורה לפה כי משחקת בליגה שלא מעניינת אף אחד.

וכן אפשר לטעון שפפ אוברייטד(אף אחד לא טוען שהוא לא מאמן מצויין) וחלק גדול מהאשמה זה עליו, כי עד עכשיו לא בחר קבוצה שבה יצליח להוכיח אחרת, להצליח יותר ממאמנים אחרים בקבוצות סופר מצליחות והכי עשירות לא יכול להפוך אותך למאמן הטוב בהיסטוריה.

מעיד על עצמי כבן אדם שלא מתחבר לפפ בכלל, והרבה זמן גם אני טענתי את זה

אבל זאת ציפייה לא ריאלית.
איזה קבוצת על יש שהיא לא הכי עשירה במדינה שלה?
היית מצפה ממסי ללכת לדורטמונד ולא לבאיירן בגרמניה?
היית מצפה מרונאלדו ללכת למילאן של לפני 5 שנים?

פפ מאמן על, ובתור מאמן שלקח טרבל והעמיד את אחת הקבוצות החזקות בהיסטוריה כבר בתחילת הקריירה שלו הוא הרוויח את הפריבילגיה ללכת לקבוצות הכי טובות, שמתנהלות הכי טוב כארגון ומן הסתם גם חזקות כלכלית בליגות שלהן וללכת לאיזה ארסנל או מילאן זאת סתם ירידה מקצועית

כמו שדמיטרי אמר לפניי - יש כמה קבוצות עם תקציב ענק שלא הצליחו לעשות את מה שפפ עשה בסיטי(או עשו את זה בעבר)

ה"אשמה/בעיה" של פפ היא שהוא התחיל את הקריירה בבארסה וזכה בהכל אז לא היה לו כבר לאן לעלות, רק להישאר בטופ של הטופ או לרדת לקבוצות שהם דרגה/שתיים מתחת לרמה שלו.

מוריניו אמנם התחיל בפורטו ועשה ניסים ונפלאות אבל משם לא ראיתם אותו חוזר לקבוצות בסדר גודל הזה(אינטר בזמנו הייתה הגדולה באיטליה אחרי 4 אליפויות רצופות עם יובה שרק מתאוששת)

קלופ - התחיל במיינץ, עבר לדורטמונד ורק בליברפול הוא הגיע למצב שהוא מאמן קבוצת טופ

קלופ אחרי דורטמונד היה יכול ללכת לאן שהוא רוצה, הוא הגיע לליברפול הסופר בינונית והפך אותה לקבוצת על, זה לא שליברפול אפשרה לקלופ לאמן בקבוצת טופ, זה היה הפוך.

הוא לא צריך ללכת ללידס, שיחזור לברצלונה ושיוכיח שהוא המאמן הכי טוב בהיסטוריה.

מסכים איתך שקלופ הפך את ליברפול לקבוצת טופ בכוחות עצמו, השאלה היא האם עכשיו אתה רואה את קלופ עובר לקבוצת דרג ביניים ומביא אותה לטופ או שאתה רואה אותו עובר לקבוצה ברמת באיירן/ריאל?

לגבי זה זאת נראה לי האופציה היחידה של פפ, אבל למה לו להיכנס למיטה חולה כלכך? זה לא רק שאין להם כסף לרכש, זה בעיקר העובדה שהארגון שם מתנהל בצורה רעילה וכל שנה צריך ב"את מי מעיפים מהקבוצה למרות שהוא לא רוצה לעזוב"

אני באמת מבין את הטענה של “הוא לא לקח קבוצה לטופ אלא קיבל קבוצות מוכנות ונמצאות בעליונות כלכלית מובהקת בליגות שלהם” ובגלל זה אני סולד מפפ ומההישגים שלו(מעבר להיותי אוהד ריאל שספג ממנו השפלות)
אבל אובייקטיבית ההישגים והקבוצות שהוא בנה מאוד מרשימות ואני באמת לא יכול לצפות ממנו לרדת לקבוצה דרג ב’ רק בשביל להוכיח נקודה
מתי ראית מישהו יורד מהאולימפוס בשביל לקחת איזה ארסנל/נאפולי/דורטמונד לזכות באליפות?

הקטע פה שהוא לא באולימפוס. הוא מאמן במועדון רמאי שמפר את החוקים ונותן לו לשחק על easy mode.
פפ פשוט יכול לזרוק כסף על כל בעיה שיש לו בסגל ולבנות אותו כפי היא רוצה בלי שום מגבלת פיירפליי. השיח’ יסדר את הבעיות.

אז שימשיך בקבוצות אולטרה עשירות ביחס לכל העולם ולא רק לליגה שלהן אבל בחיי, שלא ינצל את זה שהוא משחק בקבוצה מושחתת שלא בוחלת באמצעים כדי לזכות.

שוב, יש לו שיטה וסגנון, והוא מאמן ענק. אבל בשום פנים ואופן הוא לא הכי גדול אי פעם. בטוח לא שהוא זכה עכשיו עם מושחתים ורמאים.