ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

מסכים עם זה ב100%

מסכים גם עם זה, אבל תאשים את המשחק לא את השחקן, אופא מאפשרת לסיטי לעשות מה שבא להם והם מנצלים את זה, מה אכפת להם

פפ רוצה תארים, זה מה שחשוב לו - עוד 30-40 שנה אף אחד לא יזכור שהוא היה בסיטי מושחתת ומגעילה אלא יזכרו שהוא פפ שהביא לסיטי העשירה את הטרבל ואת הצמפיונס הראשון שלה.

ובגלל כל הנאמר למעלה גם עם זה אני מסכים, קשה לי להחשיב אותו כהכי גדול אי פעם

רק עם הטיעון של “שיוכיח את עצמו בקבוצה אחרת” קשה לי להסכים, כי בתור בן אדם שגם טען את זה, אני לא רואה שום מועדון שאליו הוא יכול ללכת(ותהיה לו אשכרה סיבה ללכת לשם וvision להגיע איתו להישגים וזה לא רף בלתי ניתן להשגה מלכתחילה) כמו שבאיזשהו שלב ויתרתי על הטיעון של “מסי לא הצליח מחוץ לברצלונה ולכן הוא לא הכי טוב בהיסטוריה”

אני מתעייף מהויכוחים האלו כי זה הכל מתוך פוזיציה אבל מה זה לעזאזל easy mode???

אם זה כל כך היה easy mode כל שנה סיטי או פסז היו זוכים בצמפיונס אחת נגד השניה. למה בבאיירן אחר שפפ הלך המאמנים שם לא זוכים בטראבל שנה אחרי שנה?

תשנאו את פפ כמה שאתם רוצים הכל בסדר אבל אתם פשוט ממציאים פה תירוצים לשנוא אותו.

פפ זכה בטראבל בברצלונה זה הכל בגלל איניסטה וצאבי ומסי פפ יצא לגרמניה זה בגלל הליגה הקלה פפ הלך לאנגליה והפך אותה לליגה הסקוטית הוא לא זכה בצמפיונס. פפ זוכה בצמפיונס וטראבל טוב הוא לא זכה עם לידס בטראבל…

עתידות: פפ יזכה בטראבל עם לידס. הוא זכה בגלל השופטים…

לפעמים עדיף להגיד את האמת. אתם לא אוהבים את פפ כי הוא פפ. זה עדיף מכל החרטא שאני קורא פה על easy mode

נ.ב גילוי נאות אני אוהד ברצלונה ולא שם על השנאה שלכם לפפ . ואו אני כותב פה מתוך פוזיציה כאילו אוהדי ריאל פה צדיקים ואוביקטיבים.

אני לא מחפש שתאהבו או תעריצו את פפ. באמת @Aragones אני משמש בתור כותל הדמעות שלו במסנ מאז אתמול בלילה אבל בחיאת תכתבו את זה ישר בלי להתפלפל מסביב על easy mode וכל הדברים האלו.

אני לא מפרגן לסיטי . מועדון מחורבן בעיני. אבל מעריץ את פפ ושמח בשבילו. אני נהנה ממנו. תודה לקרויף שגילה אותו. כל עוד אני לא חייב להקשיב לפוליטיקה המחורבנת שלו אז הכל בסדר.

פפ תחזור הביתה!

דל"פ (לא כי לא יסכימו איתה, פשוט כי מתעלמים מהעובדה הזאת): צ’יקי וסוריאנו, יותר מהנפט ויותר מפפ.

אנשים לא מבינים את החשיבות להצלחה של הנהלה ספורטיבית. לא סתם פפ ברח מבארסה, כי סנדרו רוסל נבחר והביא אותו את הצוות שלו.

עוד מעט כשמונצ’י יחבור לאונאי אמרי באסטון וילה נתחיל לראות גם את אסטון וילה לוקח את הליגה האירופית כל שנה.

פפ לא יעבור לכל מועדון, הוא יעבור למועדון שמתנהל למופת. לסיטי הגיע לא בגלל הכסף, אלא כי צ’יקי וסוריאנו היו שם, אותם הוא מכיר, סומך ויודע שיוכל לעבוד בצורה הטובה ביותר.

צ’לסי בלי ניהול מקצועי, הבעלים עושה מה שנראה לו כאילו זה מגרש משחקים, הוציא יותר כסף מסיטי רק בחלון ינואר, וכל עוד לא יתן למומחים לעבוד ולבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר, צ’לסי תמשיך לקנות שחקנים במלא כסף ואחרי חצי שנה לחפש למכור אותם.

אז מבחינתי מועדון צ’לסי לא צריך זמן כדי להצדיק את ההשקעה, הוא צריך פעולה נכונה לשם שינוי, ושם בסיטי עושים את זה כבר שנים (על הרמאות אני לא מדבר כי דיברו עליה מספיק, בסוף זה מאפשר לה להוציא כסף כמו מועדונים אחרים).

כן.
לא סתם הוא בחר להקדיש להם את המילים הראשונות (אחרי המילים לאינטר) במסעת אחרי הגמר:

השילוב פפ-צ’יקי-פראן הוא מדהים, לא כי שלושתם בהכרח כאלה גאונים (אבל הם בהחלט לא רעים), אלא כי הסינרגיה ביניהם היא מושלמת. וזה צריך להיות המודל לכל מועדון, שהמאמן, המנהל המקצועי והמנכ"ל ישדרו על אותו גל, ויהיו הבסיס היציב של המועדון, שמאפשר המשכיות ובנייה לאורך זמן. זה מה שהביא את פפ לסיטי, זה מה שמשאיר את פפ בסיטי, וזה מה שמוביל את סיטי להצלחות והופך אותה לתמונת ראי של פריז.

קל: כשהחוקים לא חלים על מישהו כי הוא כלבלב של השיח’ שנותן לו לשבור את החוקים של התחרות.

כמה קשה להבין את זה?

כל הסיפור התחיל שפפ הוציא 1.2 מיליארד יורו.
זה נתון של הוצאות, בלי להתחשב במכירות.
הטבלה מראה שאחרים הוציאו לא פחות, ואם פחות , לא בהרבה. רק שהם לא עשו מזה כלום, פרט לליברפול ובאיירן.
וזה לא רק צ’לסי ויונייטד, גם ארסנל, ליברפול וטוטנהם הוציאו גם הוציאו.

הדרך היותר נכונה להסתכל על זה זאת העמודה הימנית, שזה הפרש בין הקניות למכירות.
פפ הוציא הרבה, אין ספק. ארסנל הוציאו כמוהו, ליברפול וטוטנהם קצת פחות. צ’לסי יונייטד הוציאו יותר.
אסטון וילה, וולבס, ווסט הם , ניוקאסל הוציאו חצי ממה שפפ הוציא, יש למישהו ספק שפפ היה מגיע יותר רחוק מהם אם היו נותנים לו רק חצי מהתקציב של סיטי? לי אין ספק שהוא היה בטופ 4 קבוע.

הנתונים מכאן : https://www.transfermarkt.com/transfers/einnahmenausgaben/statistik/plus/0?ids=a&sa=&saison_id=2016&saison_id_bis=2023&land_id=&nat=&kontinent_id=&pos=&altersklasse=&w_s=&leihe=&intern=0&plus=0

ובינתיים אגוארו בבית, צופה בארגנטינה ובסיטי שנה אחרי שפרש:

היי, אני אוהד בארסה והייתי בעד אינטר! (מכיר אפילו עוד מישהו כזה).

הזכייה הזאת לא משנה המון בדעה שלי על העבודה של פפ בסיטי. אין לי שמץ של ספק שבשנייה שעוזב הליגה האנגלית מפסיקה להיות תחרותית כמו הליגה הצרפתית בזמן כהונתו. ואז או שייפול לחלק האסימון או שנשמע תירוצים יצירתיים במיוחד.

ואגב, הכי גדול בהיסטוריה או לא זה ממש מעייף ואותי אישית לא מעניין. אם בשחקנים זה מתיש אז אצל מאמנים פי כמה וכמה. אבל מדובר במאמן עצום, היסטורי שמבחינת ההשגים וההשפעה שלו על המשחק לא מחוויר מול אף מנג’ר אחר. מי שלא רואה את זה שיבושם לו.

הדיבייט בנוגע לפפ לדעתי הוא פחות “גם אני הייתי לוקח טרבל עם סיטי הזו” ויותר “וואלה, מעניין אם פפ היה עושה דברים דומים בליברפול”.
גם בשנים של פלרגיני ומנצ’יני סיטי הייתה דבוקה לטופ מעבר לתארים, בניגוד לשאר הקבוצות האנגליות שידעו עונות טובות יותר וטובת פחות. אז אולי מאזן האליפויות היה פחות פריז-סן-ז’רמני וכמה מהן היו עם 85 נקודות ולא 95+, אבל עדיין היה מדובר בקבוצה הכי חזקה באנגליה ואולי בעולם.

אני לא חושב שיש מישהו שמטיל ספק ביכולת של פפ לקחת שחקני על ולהפוך אותם לקבוצת על, בזה הוא בטוח הכי גדול שהיה, ואני לא חושב שצריך יותר מ2 תאים במוח כדי לדעת שהעבודה של פפ בסיטי היסטורית(והיסטרית), אבל עדיין הייתי רוצה לראות אותו לוקח אתגר קצת יותר גדול בשלב מסוים בקריירה. קשה להיות בעדו כשהוא מנצח על תזמורת מפלצתית (ספק מושחתת) עם היכולת להחליף כל נגן שמעט מזייף.

בסדר גמור, הרצון שלך לראות שלך לראות את פפ לוקח קבוצה בסגנון אחר הוא מובן ולגיטימי והתהייה במקום. פשוט מה שהוא עושה רחוק מלהיות מובן מאליו ולא גורע ממעמדו בעיניי.

סימאונה לצורך העניין שהוא מאמן אדיר עבור סוג קבוצה מסוים- היה מצליח להפוך קבוצה כמו סיטי לדומיננטית עד כדי כך? למה תמיד זה עובד רק בכיוון אחד. להיות מאמן של קבוצה פייבוריטית בטח בליגה תחרותית זה לא פשוט בכלל.

אגב סיטי בשום עולם לא הייתה הקבוצה הטובה בעולם כשפפ הגיע. בארסה, ריאל ובאיירן היו עדיין בשיאן ואפילו אתלטיקו ויובנטוס היו חזקות יותר. סיטי של מנצ’יני עפה בשלב הבתים של ליגת האלופות כשזכתה באליפות בתקופה חלשה מאוד של הליגה האנגלית וזו של פלגריני עפה לבארסה בשמינית בעונה הכי חלשה שלה מזה שנים תוך נחיתות מקצועית ברורה. והיריבה שלה בליגה הייתה ליברפול של סוארז וחצי. בשנתיים שקדמו להגעתו היא לא זכתה באליפות ואני מדבר על עונה בה קבוצה כמו לסטר זכתה באליפות ואפילו טוטנהאם וארסנל בינוניות סיימו לפניה בטבלה.

אני חלילה לא גורע ממעמדו, בעיני הוא הגדול ביותר ואני חושש לפני כל מפגש מול הקבוצות שלו. העניין אצל מאמנים שבאמת יש אצלם פחות פרמטרים אובייקטיבים - איך מודדים גדולה של מאמן? תארים? פוזישן? שערים? ספיגות? בניית סגל?
האם פפ שהוא מאמן כמעט טוטאלי עדיף על סאקי שלא היה נכנס לשחקנים לצלחת?

נכון, קודם כל היו לה מאמנים בינוניים מינוס שלא חזרו לטופ מאז שעזבו את סיטי, אבל מצד שני הסגל שהיה טוב מאוד לא קרוב לסגל המושלם שסיטי מתחזקת כבר כמה שנים. למיטב זכרוני מדיניות הרכש הבזבזנית התחילה סביב עידן פפ. תחשוב על התחלופה המוגזמת של שחקני ההגנה תחת פפ(אוטמנדי, ואז לאפורט, ואז אקה, ואז דיאש, ואז אקה, ואז אקנג’י) ותשווה את זה ל2016 עם כל הבינוניידה של קלישי, זבאלטה, קולארוב וכו’. סיטי תמיד הייתה בזבזנית אבל לתחושתי לפפ ניתנה שליטה ותקציב לנתב את הרכש לפי החזון שלו, מה שלא היה למנג’רים הקודמים.

עוד דבר שפפ קצר את הפירות שלו זו מדיניות ההשקעה בשחקני הנוער, זו שהביאה לו את פודן ועוד הרבה שחקנים צעירים שנמכרו אח"כ ועזרו לסיטי עם הפייר פליי. אתה יכול לבדוק מה הולך אצלם בטרנספר מרקט אבל כעקרון, יש מסחרה גדולה של שחקנים צעירים שלבסוף נמכרים בסכומים מכובדים ובתורם מממנים את השינויים בסגל.

כמובן שמגיע גם קרדיט לאחראי על הרכש(בין אם זה פפ, המנהל שהיה בבארסה או כל הצוות יחד) שהביא כמה בוננזות שבסיטי הישנה לא היו חולמים עליהן- דיאש, קאנסלו, ווקר, אדרסון, ברנרדו כולן רכישות יקרות אבל מדויקות, אבל אם מנדי או לאפורט היו מגיעים בימי פלגריני כנראה שהם היו בהרכב גם שנים אחר כך.

אין מדד אובייקטיבי שאפשר לפיו לקבוע מי המנג’ר הגדול ביותר בהיסטוריה ולכן אמרתי שהדיון הזה אותי מעייף ולא מעניין. בטח שזה מאמן שבניגוד לשחקן אתה לא יכול לראות בעינייים שלך את היכולת שלו.

הדבר היחיד שאמרתי זה שהניסיונות להוריד מהשגיו של פפ הם, בעיניי, מגוכחים. כל הקבוצות שאימן היו פשוט מכונות משומנות בעקביות, יציבות והשיטה שהן משחקות. זאת עבודה ברורה של מאמן על.

אגב אני לא חושב שהרכישות של סיטי כאלה גאוניות, רחוק מזה. מרווח התמרון שלהם פשוט גדול בהרבה בגלל תקציב. לדעתי הם מבזבזים הרבה על שחקנים מאוד בינוניים (תופעה כללית בליגה האנגלית). מחרז, גריליש, אקה ודומיהם הם רכישות שלא מגרות את אוהדי ריאל מדריד לדוגמא אם אגיד לך שאחד מהם מגיע לקבוצה שלכם. הכוכב היחיד שסיטי הביאה לכל אורך תקופתו של פפ הוא הלאנד, “שחקן של ריאל מדריד” מה שנקרא.

לסיטי יש איכות מעולה בסגל, טופ ללא ספק (במיוחד בעומק). אבל בעיניי ההבדל המקצועי בינה לבין שאר הקבוצות הוא בעיקר עבודת אימון, ולכן אני משוכנע שברגע שפפ יילך מאזן האליפויות יהיה מאוזן בהרבה וגם הסגנון של סיטי יהיה דומיננטי הרבה פחות.

האמת שאני גם מנסה לייצר הבדלה בסוגי הרכשים. לכולם קל לזכור שחקנים כמו האלנד שהיה רכש בומבסטי, מחרז שהגיע בתור כוכב או סטרלינג (אוברייטד עצום בעיניי) שהיה רכישה שהוציאה לכל אנגליה את העיניים.

קנסלו, לאפורט, רודרי, אדרסון, אקה, אקנג’י, ז’סוס ואפילו הבולט מביניהם kdb לא היו קרובים להיות המגה סטארים שהם עכשיו. חלקם במקרה הטוב היו שחקנים צעירים עם פוטנציאל, וחלקם היו ריג’קטים של קבוצות אחרות שלא הסתדרו (כמו הבלגי).

לא גורע מזה שאני שונא את ההתנהלות הכלכלית של סיטי, אבל באספקט המקצועי קרו פה דברים שהם מעבר להצליח לחבר מגה סטארים יחד לפרוייקט גלקטיקוס. הייתה פה עבודה פרטנית וגרף שיפור אצל לא מעט שחקנים.

קוראים לזה מדד הפפ.

פשוט מאוד, תנסו לחשוב איזה שחקן מסיטי אתם לוקחים להרכב של הקבוצה שלכם, ותראו שאתם מתקשים למלא יד אחת. לבארסה הנוכחית יש הרכב לא פחות טוב, רק שהמאמן שלנו הוא חיקוי סיני של השחקן שהוא היה.

תנו לפפ שחקן כמו דה יונג, ותוך שנתיים הוא לוקח את כדור הזהב.

אני חושב שבלשון המעטה אתה מגזים. לא צריך להפוך את סיטי לחטאפה בשביל להחמיא לפפ…

תנסה לחשוב על חמישה שחקנים שיכולים להיכנס אצלנו להרכב, ובהינתן המאמן הנוכחי הם גם באמת ישדרגו אותנו. אני ספרתי את דה בריינה, סילבה, גונדוהאן ורודרי ונתקעתי.

האלאנד, ווקר, מחרז, פודן. בימים טובים גם גריליש יותר טוב ממה שיש לכם בשני האגפים.

לסיטי יש הרכב יותר חזק ובשל משל בארסה, אין שאלה. אבל אני מסכים עם הקו הכללי שלך- אין להם איכות כזאת יוצאת דופן מעל היתר כדי להיות הקבוצה הכי טובה ללא ספק כבר כמה עונות. זה הרבה עבודת אימון משובחת.

ולכן סייגתי וכתבתי תחת המאמן הנוכחי. אף אחד מהם לא יעשה שום דבר בקבוצה כמו ברצלונה של צ’אבי, בדיוק כפי שהנוכחיים לא מצליחים לפרוח. תן לפפ את ברצלונה הנוכחית ולבנדובסקי מסיים עם המספרים של האלנד, דמבלה נראה כמו שחקן על ופאטי הופך למפלצת.

השחקנים היחידים שיכולים לתרום לברצלונה הנוכחית זה שחקנים כמו דה בריינה או סילבה שיכולים ליצור יש מאין או שחקנים כמו גונדוהאן ורודרי שלא צריכים הכוונה של מאמן כדי לשלוט בקצב משחק.

אין לסיטי הרכב היסטורי אבל אין בו חורים (ואם יש- זה מבחירה של פפ ויש תחליף ברמה בספסל) ויש להם עומק יוצא דופן.
מה שכן, ההגנה שלהם קצת אנדרייטד ביחס למה שכותבים כאן. רובן דיאש חתיכת מפלצת, ווקר יותר טוב מכל מגן בספרד מאז שדני אלבס עזב, קאנסלו לפני עונה היה מדהים וגם לאפורט נתן עונות טובות. אני חושב שפייר להגיד שלכולם מקום בהרכב של בארסה לצורך העניין.