ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

https://twitter.com/City_Xtra/status/1644979411064696832

באיירן הולכת לחגוג על פפ חחח

היה שיפוט גרוע וסיטי הולכים לחטוף

מוזר שכל הצוות מספרד
זכור לי שבדרך כלל הרביעי והVAR זה מדינות אחרות מהצוות שעל המגרש.

ספרדים לא יודעים אנגלית

אמיתי זה הסיבה? זה אחד הדברים המגוחכים ששמעתי חח

עדיף על צרפתים שיודעים אנגלית ועושים את עצמם כאילו לא מבינים.

לא יודע אם זו הסיבה במקרה הזה, אבל זה אכן אמיתי. המלצה שאני וחברים קיבלנו זה לא לנסוע לטיול חדרים בספרד בלי דובר ספרדית, למרות שספרד היא אחת מ3 המדינות שמובילות את הדירוג העולמי.

כן זה שהם קשים באנגלית אני יודע… עד לרמה שפעם שאלה אותי ספרדיה מה אני לומד ועניתי לה אנימיישן, היא לא הבינה מה אני רוצה ממנה עד שאמרתי אנימסיון… לך תבין.

אם זאת הסיבה של השופטים זה חתיכת הזיה, באיזה עולם אתה בתור בנאשם בוגר רוצה להיות שופט בתחרות בינלאומית בלי לדעת את השפה הבינלאומית? (בעולם של אופא זה לא לגמרי מפתיע אותי האמת)

אתה חייב לשחרר מביבי

שאלה של תם, אני מבין את הצרפתים שזה קטע של גאווה לאומית אבל מה התירוץ של הספרדים? איזה הזייה.

ספרדית היא השפה ה3 הכי מדוברת בעולם… אני מניח שבגלל זה הם מרשים לעצמם.

לפי מה שקראתי, פיפא דורשת משופט ראשי לדעת אנגלית.
אבל לא מצאתי את זה בחוקה הרשמית.

לגבי הקושי באנגלית באופן כללי, יש מדינות שהרוב המוחלט לא מדבר אנגלית, ויש כאלה שכן. זה לא קשור לגודל המדינה או לפופולריות של השפה בעולם .
בגרמניה, במזרח אירופה, במזרח הרחוק לא מדברים אנגלית. בן אדם אקראי ברחוב לא יכול להסביר איפה נמצא את מה שאני מחפש גם אם הוא יודע איפה זה.
בהולנד, סקנדינביה כל ילד יכול להתבטא באנגלית סבירה.

היה לך קשה להסתדר עם אנגלית בגרמניה?
הייתי בברלין, דורטמונד, מינכן, קלן והמבורג ולא זכור לי שנתקלתי באדם אחד שלא דובר אנגלית ברמה סבירה לחלוטין.

כן, אנשים מתחת לגיל 30 לא מדברים אנגלית לרוב .
הצעירים לרוב דיברו פחות טוב מהבת שלי כשהייתה בכיתה י’.
הייתי רק ביער השחור. זה מקום מתויר, הנחתי שבמחוזות אחרים מדברים עוד פחות טוב .
ברגע שעוברים את הגבול לשוויץ, פתאום כולם מדברים אנגלית מצוינת.

מעניין כי באמת הייתי מניח שבמקום תיירותי ידברו סביר לפחות.
מצחיק איך אפשר לחוות את אותו מקום בצורה מאוד שונה רק כי פגשת רנדומלית אנשים שונים.

תגידו אם אני הצלחתי ללמוד אנגלית וזה בעיקר בגלל צפיה בmtv מה זה כל כך קשה להם?

זאת נקודה לגיטימית… בעיה מאוד גדולה אצל משינות מערב אירופה זה שהן מדובבות את כל הסרטים שלהם.
לגמרי עיקר האנגלית שלי היא ממוסיקה וסרטי דיסני.

בצימר משפחתי ביקשתי עוד ביצה ואף אחד לא הבין מה אני רוצה. כתבתי בגוגל טראנסלייט לגרמנית רק אז הבינו. הם לא היו מאנייקים, הם ניסו לעזור, אבל אף אחד מ 5-6 אנשי צוות לא ידע מה זה one more egg please.
בתחנת דלק שאלתי איך אני משלם והם לא הבינו מה אני רוצה.
בסופר שאלתי איפה מוצרים ללא סוכר, לא הבינו.
גם לא הבינו מה זה non diary milk.
אישתי שואלת שאלות טריקיות במסעדות כי יש לה רגישות לכמה דברים. חלק מהמלצרים הבינו, חלק לא.

בצרפת זה אחרת. החארות האלה יודעים אנגלית, אבל לא רוצים לדבר.
שאלתי מלצרית משהו באנגלית והיא עשתה לי פרצוף ונואו אינגליש. אישתי צרפתיה, אז היא שאלה בצרפתית. איזה שינוי! פתאום חיוכים, פתאום או-לה-לה, פתאום שואלת מאיפה אנחנו ומתלהבת מישראל, ופתאום מדברת איתי אנגלית.

אצלי האנגלית היא בעיקר מגיימינג, ובאמת שקשה לי לזכור משחק שהאולפנים לא טרחו מראש לתרגם לספרדית, גרמנית או צרפתית.

מרגיש שזה עובר בשקט, אבל יש היום סיטי-באיירן. אין משחק גדול יותר היום שהכדורגל יכול להציע.

יש למישהו תחושות?, הימור שלי 2-2

ספרתי כבר לפחות 4 טעויות קטסטרופליות ומאד לא מחוייבות המציאות בהגנה של באיירן, ברמה של איבוד כדור על ה-16 וחמור מזה. מה זה לעזאזל? הם צריכים להודות לאלוהים על התוצאה הזו. דווקא בהתקפה איימו יפה במהלך חלק לא קטן מהמשחק.