מחזור 22 :: מדריד לבנה - 1-0 על אתלטיקו!

הגענו למצב אחד מעולה של ראמוס ואני מופתע איך הוא בעט רע, אין ספק שאלילת המזל הייתה לצדנו כרגע. אין לזידאן קסם על הספסל אבל כמה החלטות קטנות יכולות להביא לשינוי ולפחות להפעיל לחץ - גם לוקאס במקום איסקו לדוגמא שתורם פחות הגנתית וגם מרסלו במקום מנדי. אני גם אוהב את זה שויניסיוס מאבד כדורים אבל זה נובע מכך שהוא מנסה דברים בלתי צפויים וכן ‘משחק לעומק’ בלי קשר לזה שהפס האחרון שלו גרוע. המצבים הנייחים - ראמוס-קאסמירו-ואראן, זו התפילה היחידה שלי.

עריכה: חילוף כפול במחצית - ויניסיוס במקום קרוס, לוקאס במקום איסקו, האללה מדריד!
ועדיין עצוב לראות שבמשחק ליגה כזה חשוב זו השלישייה ההתקפית שלנו, כמו העונה שעברה בדיוק. מנדי במקום רגילון אם תרצו.

איזה כיף שזידאן התעורר במחצית ועשה בדיוק את השינויים שהיה צריך ולא חיכה עד דקה 70 כמו שהוא רגיל.
מחצית שנייה נהדרת של הקבוצה,הנעת כדור מהירה,משחק אגפים,לחץ במרכז המגרש,הגנה קשוחה ושער ממהלך כדורגל אמיתי.
ואלוורדה במרכז המגרש הוא פשוט מפלצת,זידאן צריך להעניש את עצמו על ההצבה שלו באגף ימין במשך מחצית שלמה.
מנדי במחצית אולי הכי טובה שלו מאז שהגיע,שיתף פעולה עם ויניסיוס בהתקפה והיה סלע כהרגלו בהגנה.

אז זידאן מתעשת במחצית ומבצע שני חילופים שפשוט משנים את המשחק, ההחזרה של ואלורדה לאמצע והכנסת שני שחקנים שמשחקים באגפים הביאו לנו את הניצחון, מחצית שנייה נהדרת של ריאל, שלטנו במשחק התקפית והיינו יותר טוב הגנתית מאשר במערך 5 הקשרים, אני צקווה שזידאן הבין איך משחקים הלאה.
כל הכבוד על הניצחון!

משחק שהתחיל בצורה מאוד פסימית ומסתיים בצורה הכי אופטימית שיש.

לא הבנתי מהתחלה את הרכב חמשת הקשרים, בהודעה של לפני המשחק גם אמרתי שלדעתי לא נראה חמישה קשרים היום, אבל ראינו. בדיעבד זידאן עלה עם חמישה קשרים, זה לא הצליח, והיה ברור שצריך לרווח את המשחק.

אבל אז הגיע זידאן ולראשונה, אאלט, עושה את הדבר המתבקש ועושה חילוף במחצית. ולא סתם חילוף, חילוף כפול. ממאמן עקשן שלא מגיב למתרחש הוא הפך למאמן שמגיב.

מבחינתי זה היה שווה את הסבל של המחצית הראשונה.

כן מה אני אגיד לך, מרסלו כששיחק ממש הפך את הקבוצה הזו לקבוצת כדורגל. ליכולת ההגנתית של מנדי חשיבות לא פחות גבוהה מהיכולת ההתקפית של מרסלו (בדמדומי הקריירה, כן? 2017 עברה כבר), בטח במשחק גדול ובטח ובטח כשמשחקים עם לחץ כזה גבוה. בכללי הוא היה מצוין היום, מועמד הוגן לתואר איש המשחק.

הרגנו אותם במחצית השנייה. ההרכב היה מזוויע ונועד לכשלון אבל זידאן הגיב נהדר. אתלטיקו כיום היא סוג של ולנסיה וטובה התחושה שמאזן הכוחות חזר לטבעו אחרי כמה שנים קשות. ב2015 אחרי הגול צ’ולו היה מכניס בהם רעל והם היו מתנפלים עלינו, הפעם ההפך קרה.

• מקרה קלאסי שבו מאמן לא ראוי למחמאות על חילופים ששינו משחק, אלא לקבל מכות על ההרכב הראשון.

• המטרה מלכתחילה הייתה שער נקי ועקיצה ובסוף זה מה שקרה. גם במחצית השניה המופלאה היה רק מהלך כדורגל אחד. פעולה גדולה של ויניסיוס ותנועה טובה של מנדי לראשונה העונה, שאפו.

• לא חושב שראיתי איי פעם הרכב הגנתי כזה בברנבאו, כולל פפה-קשר-אחורי אצל מוריניו. מילא בחוץ, בבית זה חסר סיכוי ויוביל מהר למטפחות לבנות.

• פדה מפלצת

• הקייס הכי טוב נגד קרוס: כשהוא לא משחק זה תמיד לא מורגש. אותו דבר לגבי מודריץ׳ שלפי livescore שיחק היום 90 דקות.

הקבוצה הזו סופגת לפעמים?

בנשקם כנגדם - עשינו לאתלטיקו את השיטה של אתלטיקו, אין מילה אחרת. במחצית השנייה המשחק השתפר מן הסתם וזה מוכיח שמערך חמשת הקשרים לא צריך לחזור יותר לעולם, בטח לא נגד קבוצה שמוותרת מראש על שליטה בכדור. זה אירוני משהו שמנדי עושה מהלך התקפי ראשון שלו בכדורגל כאן (חוץ מהשער שנפסל בקאמפ נואו) דווקא נגד אתלטיקו. מחמאות לזידאן שידע להגיב בזמן - על פתיחת המחצית השנייה ובחילוף כפול. לא דקה 65, וגם לקארים שהגיע למצב אחד וכבש ממצב אחד - תענוג. הם הרגו אותנו בכל כך הרבה דרבים, סוף סוף ניצחנו בברנבאו אחרי שבע שנים, זה בלתי נתפס, אז לא מתנצל על הכדור העלוב שלנו. זה באמת “ניצחון של אליפות”, לא 0:1 מסריח בוויאדוליד או 1:2 קשה באלאבס. האללה מדריד!

אגב, 13 ספיגות ב-22 משחקים בלבד - שיא היסטורי של ריאל מדריד בליגה הספרדית, גם זה משהו בעונה כזו.

https://twitter.com/OptaJose/status/1223656260756824065

• מחצית ראשונה: טיפה פחות ממה שההרכב הזה באמת שווה, מינוס הברקות של קסאמירו. איך שלא נהפוך את זה, זה לעלות עם שחקן התקפה אחד.
  • מחצית שנייה: כל הכבוד לזידאן על ראש פתוח. לא יודע אם מוראטה יצא בגלל פציעה או החלטה אבל זה היה לא פחות קריטי מהחילופים שלנו. הרגיש לי כמו משחק אקס קלאסי.
  • מבחינתי, המהלך הכי מרשים של ויניסיוס במדים האלה. הרבה יותר מכל הדריבלים למיניהם.
  • כמו תמיד לאחרונה, כל הכבוד לכולם על מאה אחוז השקעה וריכוז. פעם ראשונה אחרי שנים שלא שקשקתי בקרנות של אתלטיקו.
  • היה פנדל על מוראטה ואדום של פליפה.
  • לקראת הסוף נהייתי קצת חזיר. כיף לראות את אתלטיקו כזאת חשופה וקצת חבל שלא ניצלנו את זה.

Partido a partido

קרדיט לזידאן על החילופים הלא אופייניים במחצית, אבל גם לחילוף של מוראטה יש חלק גדול באיך שהתפתחה המחצית השניה - לא כי הוא היה כזה ענק אלא כי הם פשוט שיחקו בלי אף שחקן שיכול לשמור על הכדור מול הבלמים שלנו.

מסכים עם גיא שגם המחצית השניה לא הייתה יוצאת דופן.

אני עדיין לא איבדתי תקווה לגבי ויניסיוס. יש בו משהו.

סליחה על האוף טופיק אבל כל מה שאני חושב עליו הוא איזו קבוצה מטורפת נוכל להיות עם אמבפה בצד ימין של ההתקפה, הוא ביחד עם אשרף, אודגארד, ואן דה ביק והזאר כשיר והקבוצה שלנו על סף המושלמת.

אני באמת שמתי לב לדבר אחד- מבחינתי הדבר הכי חשוב לטווח הארוך - וזה שוינסיוס (אמנם עדיין לא מה שאני רוצה לראות) במגמת שיפור. הילד כבר פחות הולך עם הראש בקיר, סופוף משחק עם ביטחון והכי חשוב עם תכלית. יש תקווה.

*ללא קשר לבישול מהיום או למשחק ההתקפ שהיה די סביר מבחינתו- אני הייתי מוכן לנסות את מנדי כבלם בעתיד. יש לו יכולת הגנתית על גבול המפלצתית לדעתי.

*זו לא הפעם הראשונה שבה זידאן מגיב עם שני חילופים בין המחציות. זכורה לי פעם אחת נגד יובה ברבע הגמר אז ב2018. לפעמים הוא מבין, די לא מאוחר - שהוא מגזים בשמריונות שלו.

חכמה גדולה לכתוב את זה אחרי המחצית הטובה ביותר של מנדי בקבוצה. אני מחזיק ממנדי, אבל אם אתה עולה עם 5 קשרים במשחק עומד, עדיף את התחבולות של מרסלו מהמהירות של מנדי.

אם תלך קצת אחורה בהודעות שלי תראה שאני כותב את זה כבר כמה חודשים. אז כל העניין של בדיעבד לא רלוונטי לדיון.

כמעט לא רלוונטי… כמו החלק השני של ההודעה שלך, בו בכלל לא התייחסת למה שכתבתי, אז אוסיף: גם אם נגיד שמרסלו לא גמור(לדעתי כן, אבל זה נתון לוויכוח) הוא בקושי שיחק בחודשיים האחרונים, וכששיחק יותר הזכיר את דנילו מאשר את עצמו. אאל"ט גם נגד סראגוסה הוא לא היה טוב התקפית(יכול להיות שאני חושב על משחק אחר שלו לאחרונה).

שלא לדבר על זה בשלב הזה של הקריירה הוא יותר נטל הגנתי משאי פעם היה, וזה חתיכת תואר. למנדי היו כמה סגירות ולחיצות מאוד קריטיות במהלך המשחק(וזה משהו שהוא עושה תמיד, לא רק היום).

אני גם בדרך כלל הייתי מעדיף את מרסלו במערך מעובה קשרים אבל להציג את מודל 2020 שלו כמי שיעשה את ההבדל (“רוצים את מרסלו, רוצים כדורגל”) זה קצת שטותי.

לא יכול שלא להסכים יותר.
כל הזמן ההשוואה בין מנדי למרסלו מדברת על מרסלו בשיאו לעומת מנדי של היום.
מרסלו כבר לא בשיאו, ומנדי עוד לא הגיע לשם.

קצת כמו להשוות אייפון 3 לשיומי כלשהו. בתקופתו מרסלו היה מדהים, אבל היום הוא כבר לא שם ומנדי במגמת עליה.

מרסלו היום עדיין טכני יותר, אבל עם איבוד המהירות זה טכניקת איסקו כזה, יעבור את השחקן אך השחקן ישיג אותו חזרה ובסופו של דבר לא יעשה עם זה כלום.

אגב, זה קצת מצחיק אך לפעמים טכניקה היא אוברייטד. לפעמים נתונים פיזיים פשוט עדיפים. מנדי עובר שחקנים יפה מאוד ורק הפס האחרון לא תמיד טוב, אך מפה לשם הבחור כבר עם איזה 2 בישולים בינואר, שזה קצב שאם ישמור עליו יעשה עונה לא רעה בכלל

יש לו בישול אחד ב-1500 דקות, נו באמת, והוא שיחק מספיק גם נגד יריבות בינוניות. זה הכל שאלה של נסיבות. אם הייתם אומרים לי שהזאר, בנזמה ובייל מלמעלה אז הייתי אומר ברור - מנדי. ובטח שנגד יריבה כמו אתלטיקו שמוותרת על הנעת הכדור אז אפשר לשחק יותר התקפי. ומה זה מרסלו מודל 2020? הוא בקושי שיחק השנה. מה היה כשהוא בישל נגד פ.ס.ז’ ויצר עוד כמה מצבים לגול, ופעמיים נגד גלטסראיי? מרסלו הוא למשל משהו שמצדיק מבחינתי מערך של ארבעה קשרים לעתים. אנחנו לא מחפשים “מרסלו בשיאו” - גם 70% זה בסדר גמור.

מערך של חמישה קשרים אכן נראה מוגזם. כשזה עומד בהשוואה ל- 433, הרי שגם אם מדברים על ארבעה קשרים אין לנו שיטה אחת שהיא בוודאות טובה מהשניה. יש משחקים כמו היום, מצד שני גם היהלום כבר עבד השנה. האלטרנטיבה היא לוקאס וויניסיוס. הראשון נשלח פה להשאלות ולשני כבר שנים מחפשים מחליף ׳ראוי׳. בזמן ההמתנה המתארכבת לשובו של הזארד, חשוב שיהיה לנו הגיוון אשר בערכו מהאליפות האחרונה לא ניתן להמעיט.

אכן איתות משמח מכיוון ויניסיוס ומנדי

המשחק הבא בליגה הוא אוססונה בחוץ, יאבאלה

הוא לא שיחק כמעט השנה כמו כל שחקן כדורגל על הפלאנטה. הכוונה היא כמובן לשחקן שהוא בעונה הנוכחית ובכללי בשנה-שנתיים האחרונות.

ברור שהיו לו משחקים שהיו היה טוב בהם, הוא שחקן כדורגל בריאל מדריד. את אותו הטיעון ניתן לטעון עבור אודריזולה בהסתמך על כמה משחקים טובים שלו. לא קשה לראות שהטיפול בכדור נפגע, כמו גם הזריזות והפיזיות, שלא לדבר עם הפסים פעם ב לשום מקום. זה לא אותו הדבר. מבחינתי סבבה לגמרי שהוא יישאר כמחליף, אמנם אף פעם לא הייתי גדול מעריציו אבל ללא ספק יש לו ערך מוסף כמנהיג בחדר ההלבשה וכאס מהספסל פעם ב. נראה שזידאן גם מסכים איתי כאן, לשם שינוי.

בכל מקרה, גם אם הוא עדיין עולה על מנדי בפן ההתקפי, זה עדיין לא שווה בעיני את הצניחה ביכולת ההגנתית. מנדי הוא, פשוט כמשמעו, בלוק בהגנה. אני לא חושב שראיתי שחקן שמשלב מהירות, פיזיות ויכולת תיקול ברמה כזו כבר הרבה זמן.

הקטע הוא שלא מדובר באיזה מערך מהפכני, זה היה 451 עם פדה בימין ואיסקו\קרוס בשמאל כשהם בדרך כלל נכנסים פנימה. אם רוצים לשחק 451 שיעשו את זה עם השחקנים המתאימים(כמו, בערך, במחצית השנייה).

שניהם ממש לא רעים בפורמה הנוכחית, והרוויחו בצדק את המקום בהרכב. לוקאס ספציפית מתחיל להזכיר את הגרסה שלו בתחילת דרכו כאן, הוא משחק בצורה הרבה פחות מעצבנת ומתמקד בהגבהות לרחבה וספרינטים להגנה. זה שצריך להחליף אותם בשוק העברות לא אומר שאם זה לא קרה איסקו ופדה צריכים לשחק בתפקיד שלהם.

מדברים פה על מרסלו כאילו הוא בן 38. הוא עדיין לא בן 32. חכו קצת עם ההספדים.

זידאן אמר שהוא סומך על בייל, כי מה עוד הוא יכול להגיד על שחקן שלו לא בזמן חלון העברות. קלישאות וכו’ ואני לא מעריץ של הוולשי הבינלאומי, אבל עדיין אני מקווה שזידאן ימצא את התושיה להכניס את בייל לעניינים ולהריץ אותו ואת הזאר ביחד בהרכב כמה פעמים. ואם אני עדיין תולה תקווה בבייל, אולי זה אומר משהו על הכדורגל של ריאל.