מחזור 24: הצגת ענק עם 0:4 על ג'ירונה| ויניסיוס, בלינגהאםX2 ורודריגו. בורחים ל-5 פור

טשואמני דאג להבהיר שהוא לא רוצה לשחק בלם, כך שהפתרון הזה הוא זמני עד שהבלמים יחזרו ולא קבוע.

לגבי קמא אלו הסטטיסטיקות שלו מאתמול.

90 אחוזים דיוק, אפס איבודי כדור. אני לא יודע איזו פעולה שלו נתנה לך את הרושם שקיבלת, אבל אני לא ראיתי אותו מאבד כדורים ובטח שלא מסורבל.
אתמול הוא תרם בהתקפה. לאורך רוב המשחק, עד למעשה שניצחנו אותו, עשה גיחות קדימה כמו למשל בשער השלישי ששם הוא הגיע עד לתיבת החמש. היו לו כמה פריצות כמו זה שחואנפה הכשיל אותו על סף הרחבה. הוא כן תרם והיה נוכח. לגבי החלק ההגנתי אפשר לראות לבד את הסטטיסטיקות שלו מאתמול.

מבחינתי טשואמני הוכיח שהוא שחקן מעולה, וורלד קלאס, על סף שחקן על. אני לא יודע למה אתה לא אוהב את השחקן הזה, לאחרונה יש לו משחקים מדהימים וזה לא במקרה. לא סתם חצי מהגדולות של אירופה נלחמו עליו ושמנו עליו מאה מיליון יורו. כמובן שצריך המשכיות וכו’, אבל בשלב הנוכחי הוא הראה מספיק כדי להבין שיש לו את כל האיכויות הנדרשות. עם זאת, אם המשחק מול חטאפה ששם הוא נתן קונצרט לא גרם לך לשקול את דעתך עליו מחדש, אני לא יודע מה כן יגרום לך לעשות את זה.

עזוב רגע את מה שהיה במונאקו, אני מדבר על התקופה בריאל מדריד בלבד, גם הכדורגל בנבחרת צרפת פשוט מרשים אותי גם אם שם הוא בועט יותר מרחוק. אדוארדו קמאבינגה הוא תמונת מראה טובה עבורו - הוא עשה צעד קדימה, היה נראה כמו בוס כבר בעונת הבכורה, אורליאן טשואמני מאופק ממנו. ואם הוא לא רוצה לשחק בלם זה מעניין את הסבתא שלי כמו שלא אהבתי את מה שעשה דויד אלאבה.

קמאבינגה כבר שלוש עונות כאן והוא עדיין מכדרר המון שלא לצורך, הפוטנציאל בשמיים אבל זה עוד לא שם. הוא הצטרף יפה אתמול במהלך אחד והוכשל, זה לא מספיק. איבודי הכדור היו בדרבי. הוא לא משחרר כדור בזמן. על החלק ההגנתי אין לי מילה רעה להגיד, גם לא בדרבי, זה לא כוחות, הוא מנצח מאבקים בכל כך קלות, אבל עדיין יש שאננות ויוהרה במשחק שלו. לגבי אתמול היה מהלך אחד שממש הרגיז אותי במחצית הראשונה, לא זוכר לפרט יותר מזה.

כשהגיע לריאל מדריד הוא התחיל טוב, והיה בסדר גמור כמו כל הקבוצה עד המונדיאל. במונדיאל עצמו גם היה מעולה, אבל אז החמיץ את הפנדל בגמר ולא התאושש מזה, והחצי השני שלו היה גרוע ביותר. העונה הוא השתפר וחזר לעצמו, ומה שהיה בעונה שעברה מאחריו.

אם משווים את קמא לטשואמני, אז קמא שחקן הרבה יותר מגוון ממנו, אבל לטשואמני יש איכויות שלקמא אין, כמו המשחק ללא כדור שטשואמני מצטיין בו, או טווח גדול יותר ברגל. קמא יותר תזזיתי, טכני וזריז ממנו. הם שני שחקנים שונים.

קמא עושה התקדמות אדירה לאחרונה בעיניי. יש לו המון מקום לשיפור, אני מבין את התלונות על יותר מדיי דריבלים, אבל אני לא רואה בזה אסון יותר מדיי גדול. הוא ילמד למנן את זה, ובינתיים היכולת הזאת משחררת אותנו המון מלחץ. כן היו לו כמה איבודי כדור מול אתלטי, אבל מצד שני התלות שלנו בו שישחרר מהלחץ במשחק ההוא הייתה מאוד גדולה. בסך הכל הכללי הוא נתן שם הופעת על.
יש עוד מקום לשיפור, אבל גם עכשיו הוא מעולה וצריך למצוא לו מקום בהרכב.

לא ראיתי שהיה כתוב משחק בית, ותהיתי איך אפשר לשכוח את ה6-2

צערי לא יכלתי לצפות במשחק. מהתקציר עושה רושם שהיה קונצרט שלנו.

מה שממש בלט לי זה הדמיון עד כדי זהות מוחלטת בין הבעיטה של ויניסיוס בשער הראשון לבעיטות של רונלדו. אותה תנועת גוף, אותו איזור בכף הרגל, ואתו כדור חזק שעולה ויורד. מדהים.

ה-6:2 מ-2008-09 הארורה בכל מקרה לא מתאים כי ברצלונה הגיעה למשחק הזה מהמקום הראשון בטבלה ופירקה אותנו. אם ריאל מדריד הייתה מנצחת איכשהו היא הייתה מצמקת את הפער לנקודה. ערב המשחק לברצלונה (סיימה ב-2:2 עם ולנסיה במחזור שקדם לקלאסיקו) היו 82 נקודות ולנו 78. הנה הטבלה ערב המשחק

דווקא פדה כן קשר על, והרבה יותר מטשואמני שאמנם די טוב, אבל צריך להוכיח את היכולת הזאת לאורך זמן ובמעמדים גדולים יותר

פשוט פדה מקריב (המון) למען הקבוצה כשהוא עושה עבודה של 3 בהגנה, ויכול להיות שהוא השחקן שאם הוא לא משחק אז היעדרות שלו תשפיע הכי הרבה על המשחק של הקבוצה, אפילו יותר מהיעדרות של ג׳וד
ההקרבה הזאת של פדה מונעת ממנו להראות את כל היכולות שלו, מסרסת אותו ובעיקר את המעמד שלו - לא בתוך הקבוצה אלא כאינדיבידואל
ובתור אוהד אני הרבה יותר ממעריך את ההקרבה הזאת שלו

נכון שיש לו הרבה לאן להתקדם, אם לא היה מסורס לדעתי היה לו פוטנציאל להיות ענק באמת ברמה היסטורית
עכשיו קצת חסר לי אצלו הרצון לקחת ולנהל את המשחק, שזה כן משהו שאני מצפה ממנו גם בתפקיד הנוכחי למרות שיש לידו כבר שחקנים שעושים את זה
הוא לא טכני ברמה גבוהה וזה משהו שמפריע לו ולדעתי החיסרון הגדול שלו

דור @Raulito-7 , קמאבינגה אולי עושה טעויות, אבל הוא אחד השחקנים היחידים שאני רגוע שכשהוא נוגע בכדור בשליש מגרש שלנו, אני פשוט יודע שהוא ב90% מהפעמים יצליח לשחרר אותנו מלחץ אם זה בדריבל שלו או במסירה קדימה, ואם לא אז שהוא יסחוט עבירה, אם היה מוקף מאחור בשחקנים יותר טכניים שבטוח למסור אליהם כדור (אהמ מנדי) אז גם היה מאבד פחות
וכל שחקן אחר היה מסבך אותנו עוד יותר במקומו, גם אתמול תסתכל בדקה השלישית כשג׳וד עשה את ההשתחררות שלו - איזה כדור קמא נתן לו, וכמה שחקנים אצלינו בהגנה יכולים לתת כדור כזה תחת לחץ
נכון, הוא לא מושלם אבל כל משחק הוא נותן הופעת ענק, מחלץ המון ומשחרר המון מלחץ בשליש שלנו ובאמצע המגרש.
בשליש ההתקפי הוא חייב להשתפר, ועדיין הוא משפיע עליו המון רק מהפעולות שהוא עושה לפני שמגיע אליו

התפקיד שלו מאוד מוגדר לאחרונה. הוא קשר 5050, עם נטייה דפנסיבית ברורה. אנחנו כבר לא רואים אותו עושה 3 תפקידים כמו שראינו אותו עושה בחצי הראשון של העונה הקודמת. הוא כבר כמעט ולא כובש, אפילו נדיר לראות אותו מאיים על השער. את היכולות להיות כזה יש לו, את זה הוא כבר הוכיח, הבעיה שהוא פשוט לא עושה את זה.

יכול להיות שמדובר בתפקוד והוא פשוט עושה את מה שהוא מתבקש לעשות. כשהתבקש לכבוש ולבשל יותר הוא עשה את זה, והיום מצופה ממנו פחות. בכל מקרה, כרגע התפקוד שלו מוגדר ואין לו את הנוכחות בשני הקטבים של המגרש.

זה לא הרבה, כן?
פחות מקרוס, פדה, בלינגהאם, רודריגו, ויני… למעשה דיוק הוא לא הצד החזק שלו

השאלה היא מתי הוא לא מדוייק, האם כשהוא מתמסר עם קרוס באמצע המגרש או כשהוא מנסה לדחוף את הכדור מהר קדימה, קמאבינגה ברגע שהוא מקבל את הכדטר תמיד מחפש את מסירת העומק, בהרבה מאוד מקרים זה מוציא מתפרצת מסוכנת, אבל מסירות כאלה הם בדיוק נמוך כי זה יותר מסובך.
קרוס לדוגמא רוב המסירות הם לא מסירות מקדמות בעיקר כי אין לו את היכולות הפיזיות של קמא, פדה וג’וד, הוא קודם כל מנסה לא לאבד אותו.

אתה כמובן צודק רעיונית. בגלל זה השוויתי אותו לשאר שחקני ההתקפה. מהיכרות איתו - ואני מאד מאד מחזיק ממנו וחושב שהוא יכול להיות וורלד קלאס - לא שחקן מספיק מדויק. לא מהיום. צריך להיות יותר נקי בטכניקה שלו.

זה מציב אותו בטופ 93% בהשוואה לקשרים אחרים. זה הרבה.

בטח כשלוקחים בחשבון שמדובר בשחקן ישיר שמשחק קדימה ולא מטרונום.

לגבי המטרונום - זה גם כן נתון לויכוח כי מתוקף התפקיד קרוס בא לקבל את הכדור כשלא נוח. אז על כל חמש מסירות קלות יש לו השתחררות ועוד כדור ארוך שהן מסירות יותר קשות.

ההשוואה לקשרים אחרים (איזה? בליגה?) - מה היא אומרת בעצם? נתתי אחת יותר ספציפית והיא לחברים שלו אתמול וחלקם קדמיים ממנו

הוא חייב לשפר את קבלת ההחלטות בשליש האחרון, שם הוא ממש לוקה בחסר, לא בטוח שאפשר לבצע שיפור דרמטי, אבל כמו עם וניסיוס מספיק שיפור סביר כדי שזה יביא אימפקט גדול, כי קמאבינגה מגיע לשליש האחרון בלי מאמץ בכלל, כל משחק איזה 3-4 פעמים שהוא חייב להפיק מהם הרבה יותר.

לפי fbref.

לבלינגהאם יש 86 אחוז ולקמא 90 אחוז. אבל שוב, זה לא מספר את כל הסיפור. ביחס לסגנון המשחק שלהם, שניהם מעמידים מספרים מאוד יפים.

להגיד ש90 אחוז דיוק זה לא טוב זה קצת חוטא לאמת לדעתי.

אין לי איך לגבות את זה, אבל אני הרבה יותר רגוע כשצ’ומה או קרוס עם הכדור בשליש המגרש שלנו מאשר קמא

מהנקודת מבט שלי זה נטו עניין של הוראה מלמעלה, אם אני לא טועה אנצלוטי אפילו הזכיר את זה במהלך העונה
בכל מקרה, בהגנה הוא עושה הרבה מעבר לעבודה של קשר רגיל - עוזר למגן, לבלם ולקרוס. לוחץ ושומר אישית, עושה הכל באמת

כשאנחנו מתקיפים הוא תומך מעט מאוד ומצטרף רק מאוחר, יכול להיות שזאת הוראה ויכול להיות שזה גם עניין של עייפות ושמירת אנרגיה, אבל בסוף אנצלוטי מציב אותו כל התקפה כמו השחקן האחרון בקרן - כאחד שהתפקיד שלו זה למנוע את המתפרצות, גם בהגנה הוא האיש למשימות מיוחדות

בלי פדה אנחנו מאבדים המון מהאינטנסיביות ההגנתית שלנו ומהיכולת שלנו להחזיק בבלוק נמוך

אני באמת חושב שכרגע הוא השחקן עם ההשפעה הכי גדולה על המשחק שלנו - זה לא שבלעדיו נפסיד, אבל יהיה הרבה יותר קשה והגנתית הרבה יותר מסובך

טשואמני טוב עם הכדור, אבל כשהוא מתפקד כקשר האחורי אני יותר סומך על קמאבינגה, במיוחד בהשוואה של לקבל כדור עם הפנים לשער שלנו או באחד האגפים

הם הרבה יותר סבלניים ושקולים, קמא הרבה יותר ישיר ואינטנסיבי. קמא גם לפעמים נוטה לאבד ריכוז. כבר יש שיפור בנושא ואני מאמין שזה עוד ישתפר עם הניסיון.

כמובן שיכול להיות, אבל אנחנו צריכים להיסגר קודם כל על ההגדרה של שחקן על, ומה ההבדל בין שחקן על לשחקן וורלד קלאס.

אלחו סתם ביטויים שנובעים יותר מהבטן ולא ממוסמכים מספרית ו/או סטטיסטית.
בהרגשה שלי פדה תורם השנה יותר מאשר תרם בשנה שעברה כשעמד במכסת השערים שקצב קרלו (חבל שהצליח בהתחשב בסנקציה של קרלו לעניין זה?). ברור שכולנו היינו רוצים לראותו מאיים יותר, פוגע יותר, עם לפחות דו ספרתי בגולים. אבל זה היה פוגע במילוי המשימה של לעזור הגנתית כמעט לכולם. הוא עדיין מגיע למצבים בזכות תנועה בלתי פוסקת אבל בעיני זה רק בונוס, גם כאשר בא לתלוש שערות בהחטאות שלו. כרגע הוא דבק מעולה בין כל המערכים, מאפשר לכולם להיות יותר התקפיים ומעניין מאוד מהי היעילות ההגנתית שלו (למשל גולים פר דקה כשהוא על המגרש וכשלא).
יש מישהו שחושב שהוא אחת החוליות החלשות בשרשרת? וזה למרות שסטטיסטית הוא “לקח צעד אחורה” בתרומה ההתקפית ביחס לעונה הקודמת

בלינגהאם עם 32/34 באפליקציות המקובלות (sofa score, live365, fot mob וכו’)