מחזור 29 בליגה: מתארחים אצל קאדיס רגע לפני גומלין רבע הגמר (שבת, 22:00)

מסכים שיש לנסות את ויני בימין ורודריגו בשמאל, אבל חייב לקחת את הקרדיט לעצמי כמי שכתב זאת ראשון…זוכר אפילו שסנטיאגו האשים אותי אז שאני סתם ממציא לשחקנים תפקידים חדשים כשהצעתי זאת :joy:

אני חושב שבעיקר צריך לתת כפיים לשחקנים שלנו שמצליחים לנצח ולהתקיף כשאין להם אפילו מגן אחד בקבוצה, זה לא יאומן כמה אנחנו מסורסים בצדדים ועדיין מצליחים להגיע למצבים שלנו כל משחק.

לגבי דיון רודריגו/ויניסיוס- לא רואה את ויני עובר ימינה לאורך זמן, אפשרי מידי פעם תוך כדי המשחק לעשות את הסוויץ’ ביניהם כדי לגוון את המשחק אבל בסופו של דבר הנשק העיקרי של ויני הוא הכדרור בימין והחיתוך לרחבה ואין אף שחקן בעולם שמסוגל לעצור את זה היום, מימין הוא יוכל להגביה ועדיין להיות שחקן טוב בגדול אבל זה ברור שיהיה משמעותי פחות בימין וויניסיוס בשמאל הוא שחקן שובר שיוויון שחייב לשחק שם.

בגדול רודריגו הוא קורבן לכך שהוא שחקן אינטיליגנט יותר וורסטילי יותר, לאורך זמן האמת שגם אני לא רואה אותו נשאר אלא נמכר בסכום מפוצץ לפאריס או אחת האנגליות אבל ימים יגידו.

ואני עדיין חושב כך :rofl:

אני חושב שאין סיכוי שמישהו בכלל ינסה דבר כזה אחרי שויני הוא היוצר העיקרי שלנו, אם לא היחיד, כבר שנתיים. אף אחד לא יזיז אותו משם והדיון הזה כנראה ישאר בתוך הפורום פה בלבד.

ויניסיוס ג׳וניור סופרסטאר זאת האמת ולמרות מגרעותיו. אפילו כשהיה דיבור על להביא את אמבפה לכאן הוא הצהיר שהוא שחקן קו שמאל ואמבפה יצטרך להסתדר מה שנקרא. הילדון עם 2 עונות ברצף של 40+ שערים/בישולים אין אף מנג׳ר בעולם שמזיז אותו משם זה לא דיון שאפילו בתיאוריה סביר, באותה מידה אנחנו יכולים לדון בהתאמתו של מסי לאגף ימין שלנו.

מסכים אתכם שמאוד כיף לעסוק בפנטזיות ורעיונות, הרי לשם כך התכנסנו. לדעתי הסבירות של מהלך כזה היא בלתי אפשרית בניגוד למה שחלק פה מעריכים. אסייג ואגיד שרק כל עוד ויני ממשיך להיות וורלדקלאס, וגם אם כושרו יתרסק לפתע יש יותר סיכוי שיסופסל מאשר שיחליף אגפים.

Don’t Zuckerberg me!
סתם יש מצב שלא הייתי הראשון שכתב את זה, אבל אני כותב את זה מאז הדיון על רכישת אמבפה ומה עושים עם כל שחקני האגף השמאלי. למשל מספטמבר:

ברור שלא כל שחקן ייראה בצד ימין כמו שהוא נראה בשמאל, אבל בסוף המטרה היא לשפר את הקבוצה. אני מוכן לקבל ויניסיוס פחות טוב בשביל קבוצה יותר טובה.
גם בגלל זה טענתי גם שלא רואה בהגעת אמבפה בעיה לגבי המה עושים עם כל שחקני אגף שמאל כי אני מאמין שגם אמבפה וגם ויניסיוס יוכלו לשחק באגף ימין כמו שצריך. האחד כבר הצליח שם והשני עם פוטנציאל להצליח שם.

אני בכלל לא בטוח שטיטי היה הראשון, גם אני חשבתי ככה. אבל אם כל אחד יתחיל להגיד שהוא הראשון לרשום את זה אז נפספס את הנקודה האמיתית: חלק לא מבוטל מאיתנו חושב שהשינוי הזה מתבקש או שלפחות צריך לנסות ואז להסיק מסקנות.

ויני כל כך … ויני שאני בטוח שהוא יכול לספק אחלה סחורה גם מצד ימין. לעזאזאל אפילו אם תשים אותו קשר אחורי או בלם אני רואה אותו עושה יש מאין.

ושוב, כל זה לא משנה כל עוד אנצ׳לוטי מאמן. אך ורק מאמן עם רעיונות ינסה לעשות דברים.

רודריגו לא צריך לשחק בשמאל וויני בימין באופן קבוע, אבל כן לגוון לפעמים כדי לבלבל את היריבה וגם לתת הרבה יותר דקות לרודריגו בשמאל על חשבון ויני כדי לתת לויני לנוח או כשהוא מסריח את הדשא.

ויני לפני רודריגו בשמאל.

אני אסכם בזה ששלישיית הBBC הייתה פחות מגוונת לדעתי ויותר צפויה, בעוד ששלישייה של בנזמה-רודריגו-ויני מאוד מגוונת ומפתיעה. יש יותר סיכוי לשחק כמו הMSN ולהנות מכדורגל מאוד משובח ולא שבלוני. שויני ורודריגו יחליפו אגפים, יבואו לעזור אחד לשני באגפים, שיעשו משולשים ועקבים על שטח קטן עם בנזמה — אנחנו נפרק קבוצות ככה.

אבל שוב, ובפעם האחרונה, זה לא משהו שאני בונה עליו עם מאמן מיושן כמו אנצ׳לוטי.

למקרה שלא הייתי ברור אני איתך פה לגמרי. לא חושב שצריך לעשות שינוי קבוע לפני שמנסים אותו.
החילוף המוצע פה בקלות יכול להתרסק וגם לזה יש גיבוי כלשהו בתכונות השחקנים. יכול בהחלט להיות שההרכבה הנוכחית היא האידיאלית מבחינת מקסום היכולת של שניהם. אני רק טוען שכדאי לנסות את זה כי יש פה פוטנציאל.

בנוסף, גם במהלך המשחק הייתי שמח לראות הרבה יותר תנועה ויציאה מהעמדות הטבעיות של השחקנים.
עדיף לבצע פעולה מסוימת ברמה פחותה מול הגנה לא מוכנה מאשר לבצע את הפעולה ברמה גבוהה מול הגנה מסודרת.
בגלל שהיום וויני תקוע באגף שמאל, ההגנה שנגדינו יכולה להיות יחסית תבניתית. אם וויניסיוס יעבור ימינה פתאום ויצטרף לרודריגו נקבל המון בלאגן בהגנה והמון חוסר תיאום.
באופן כללי, גם אולי שינוי המאצ’אפ מידי פעם יעשה לנו טוב, הרי בהתחלה המאצ’אפ נבחר במיוחד על ידי הקבוצה היריבה, למה לשחק לידיים שלהם?

נתון מעניין לגבי הדריבל של הילדים-
ויני השלים 86 כדרורים ב43% הצלחה בליגה
רודריגו השלים 61 כדרורים ב58% הצלחה בליגה

במבחן העין ויני נראה כשחקן הרבה יותר נפיץ שחי על הדריבל, בפועל רודריגו יעיל משמעותית ממנו וגם מכדרר יותר פר משחק ממנו, וכל זה לא בעמדה שלו.

זה לא נתון מעניין כי הוא לא מספר הרבה. צריך לדעת מול מי הם שיחקו כשעשו את הדריבלים, כמה שחקנים שמרו עליהם באותו ניסיון דריבל, וכו.

לדוגמא, מה אם רודריגו עשה את כל הדריבלים שלו מול קבוצות תחתית כאשר רק שחקן הגנה שומר עליו ואילו ויני עשה את כל הדריבלים שלו מול לא רק קבוצות תחתית כאשר לפחות 2 אם לא 3 שחקנים שומרים עליו? זה לגמרי משנה את התמונה.

*בכלל, הייתי ממליץ כמה שפחות להביא נתונים סטטיסטיים אם אין להם איזשהו סיפור רקע. זה יכול להטעות ולתת רושם לא נכון :slightly_smiling_face:

לדעתי ההבדל בנתונים בעיקר מקריאת המשחק העדיפה של רודריגו שיודע מתי לעשות דריבל ומתי לשחרר מסירה בזמן, רודריגו לא יגיעו למצב של דריבל מול 3 שחקנים גם אם יפחיד הגנות כמו ויני, כי הוא פשוט ינצל את השמירה הכפולה והמשולשת להעביר את הכדור מהר לאזור החשוף.

יכול להיות שאתה וגם @Raul777 צודקים. אבל כשלוקחים בחשבון את השמירות הכפולות והמשולשות שויני מקבל וזה שהוא משחק מול קבוצות גדולות כשמנגד רודריגו בדר״כ עושה דריבלים בצד שמאל מול קבוצות חלשות או בצד ימין כאשר יש עליו בדר״כ פחות שמירה אז התמונה קצת משתנה.

יחד עם זאת אני מסכים שויני, כמו שאני תמיד אומר, פשוט עושה בלאגן כי כמעט הכל אצלו רנדומלי* ואיכשהו יוצא משהו מזה.

*בהקשר הזה אני לא יכול להתעלם מזה שעושה רושם שויני כן שיפר את קבלת ההחלטות והדברים שהוא עושה הרבה יותר מתוכננים ובוגרים.

ועדיין, אני תמיד אהיה בעד לפרגן לרודריגו. אני מת עליו :heart:

כן אבל המשחק הכי טוב של ויניסיוס ג’וניור במדי ריאל מדריד היה לדעתי נגד ליברפול ומישהו זוכר אותו מכדרר? אולי חצי חיתוך לאמצע ובעיטה אדירה משום מקום לרשת, הגול של ה-2:1 הכל כך חשוב. דריבל זו לא חזות הכל ובטח אם הוא נעשה ליד החצי. ויניסיוס של אותו ערב היה התגשמות כל החלומות שלנו. מהירות, זריזות, לא צפוי וגם שחקן קבוצתי חכם. אפילו לחץ את השוער. הוא סחט את העבירה של הפאול נדמה לי, וגם בישל ושלח מסירת רוחב מדהימה לרודריגו שהחמיץ.

אני מסכים עם הרוב כאן שלא יכול להיות שהצבת השחקנים שלנו קבועה וגם שיטת המשחק. קצת ויניסיוס בימין היה מגוון, המאמנים יודעים איך להתכונן. אפשר להחליט על שינוי מקומות תוך כדי משחק אגב, לכמה דקות, בהתאם למצ’אפ של ויניסיוס עם המגן ששומר אותו וכן הלאה. לא יודע אבל לגבי רודריגו כ-10. אני חושב שהבעיטה שלו מרחוק לא מזהירה וכרגע אין לנו מערך כזה מה נעשה.