גביע המלך :: מביסים את מדריד בהילוך ראשון, 3-0 בברנבאו, הפנים לגמר

הגביע מפעל שולי, אבל אם הגענו לחצי הגמר ומדריד שם אז הוא הופך פתאום לכל כך חשוב שהוא דורש את ההרכב הטוב ביותר, ואת הרוטציות לשמור לקלאסיקו בליגה. חייב להודות שלא הבנתי.

אגב איזה יציע קוטיניו רואה השנה? אתה שפוי? יש לך תואר בדמגוגיה?

מאז שדמבלה נכנס לכושר ועד שהוא נפצע, קוטיניו בקושי שיחק. דווקא בתקופה שהוא היה צריך ביטחון. ה"מזל" שלו זה שדמבלה נפצע והוא חזר להרכב, כדי לקבל דקות משחק.

ולפני שתנסה להכניס לי מילים לפה - קוטיניו לא היה צריך להמשיך בהרכב על חשבון דמבלה, שמפגין יכולת מצויינת. התפקיד של המאמן זה להצליח לנהל רוטציה טובה, ולא לרוץ עם אותו הרכב לאורך חודש ולחכות ששחקנים יפצעו כדי לתת לאחרים הרכב.

תקשיב, אתה זורק סיסמאות ושטויות לאוויר וכדאי שתתחיל לבסס את הדברים שלך בנתונים.

מה זה מאז שדמבלה נכנס לכושר? קוטיניו ודמבלה מתחרים על אותה משבצת והגיוני שמי שבכושר יותר טוב ישחק יותר. בתחילת השנה זה היה קוטיניו ולמשך כמה מחזורים דמבלה.

בכל מקרה, מאז שקוטיניו חזר מהפציעה (ודמבלה נכנס לכושר לדבריך) ועד שדמבלה נפצע היו 12 משחקים. בשבעה מהם קוטיניו פתח בהרכב, בעוד ארבעה משחקים הוא נכנס כמחליף ורק במשחק אחד נגד לאונסה בגביע הוא לא שותף כלל.

ככה שבתור “מחליף”, דקות הוא מקבל, והרבה, ויציע הוא בטח ולא רואה.

פעם הבאה הודעה כזאת שלא מכבדת את הקוראים לא תשאר.

סבבה, מקבל את זה שקוטיניו שיחק יותר ממה שהרגשתי. עדיין לטעמי היה מקום לתת לו לשחק בקישור, בחלק מהמשחקים והוא לא היה חייב להיכנס רק על חשבון דמבלה, אבל זה משהו אחר.

בכל מקרה, זה לא משנה את זה שמלקום לא משחק בכלל, והוא יכול לתת לנו רוטציה מאוד רחבה לקראת חודשים עמוסים כמו הנוכחי. אם יש לך 5 שחקני התקפה ברמה ממש גבוהה, והמצב פחות או יותר זהה בשאר החוליות, אתה לא אמור להרגיש את התנודות ביכולת בצורה חדה מדי.

בכל מקרה:
א. אין סיבה שלא נגיע עם פער דומה לנוכחי עד הקלאסיקו, ונוכל להרשות לעצמנו לעשות רוטציות בליגה. גם בקלאסיקו.
ב. גם לקבוצה מנגד יש 3 משחקים נגדנו בשבועיים. גם היא עלולה לעלות נגדנו עם רוטציות, ועם הפער הזה בליגה, והרצון למנוע מאיתנו גמר שישי ברציפות, אני מניח ששתי הקבוצות “יזניחו” מעט את הקלאסיקו בליגה.
ג. אין סיבה שנעלה בהרכב משני באחד משני המשחקים שיכולים להציב אותנו בגמר. ליגה אפשר לתקן, גביע לא.

אין רוטציות נגד ריאל, לא משנה באיזה מסגרת משחקים. ההרכב היום הוא ההוכחה. גם ריאל תעלה בהרכב הכי חזק מולינו בכל המשחקים למרות שגם להם יש לו"ז קשה.
אני חושב שוולורדה צודק כשנותן למחליפים לשחק משחק ראשון. גם המחליפים על הנייר צריכים להשיג תוצאה טובה מול סביליה. אבל הם לא, אז הוא מכניס את התותחים בגומלין והם מביסים את אותה סביליה. מבחינתי זה בסדר.
אני רוצה להעיף את ריאל מהגביע אפילו אם נאבד נקודות, ושאתלטיקו יתקרבו אלינו עוד. העיקר שריאל לא תזכה בשום תואר. אחר כך נטפל באתלטיקו (ובליון).

אתה שונא את ריאל יותר ממה שאתה אוהב את הקבוצה שלך?

מן הסתם, נגד ריאל אסור לעשות רוטציות. אבל אני לא יחזור על מה שכתבתי. ונראה לי שהמצב של מסי מוכיח שצדקתי.

זה בטח שאני לא מסכים , לשחק בפיחואן מול אחת הקבוצות הטובות והביתיות בליגה בהרכב שואלורדה פתח איתו זה מתכון לקבל בראש. רק להזכיר ששיחקנו בלי שום מגן טיבעי… סמדו ורוברטו .

מה??? איך הגעת לזה?

אתה מוכן לאבד נקודות בליגה ולהסתכן באובדן האליפות רק בשביל למנוע מהם את גביע הליגה.

שבוע הבא, אנחנו נגד בילבאו בחוץ בלי אלבה ומסי בספק. הפסד שם ויכול להיות שאנחנו מקום שני. אישית, אני היתי מוכן שלבנטה או סביליה יעברו אותנו ושניקח את הליגה והצמפיונס ושהם יקחו את הגביע.

עכשיו שרואים את ריאל מול העינים, אי אפשר לנוח.

אני לא מאמין שאתלטיקו מסוגלים ללכת עד הסוף. שינצחו את ריאל קודם במחזור הבא. אני מוכן לסכן את המשחק מול בילבאו כדי להעיף את ריאל מהגביע, כן.

מחר קלאסיקו 22:00 שידור בספורט ישראל. , אם מישהו מוכן להרים סיקור מיוחד למשחק הוא יותר ממוזמן.

מסי נכנס, דמבלה עדיין לא קיבל את האישור. סילסן כאמור נפצע. שחקן אחד מהרשימה אמור להיות מנופה לסגל הסופי מחר.

אם משהו ימצא קישור לצפיה, אשמח.

כנס לפייסבוק ותרשום בארסה לינק

מסי בספסל ומלקום בהרכב. ואלורדה עולה בהרכב נכון. סמדו חשוב מאוד במהירות מפני וינסיוס (או איך שקוראים לו)

ההרכב של ריאל מדריד:

לאוז שובר היום שיאים עם הכרטיסים הצהובים.
בושה של שופט.

הצעת חוק - כל מי שעושה עבירה על מסי בחצי שלו מקבל צהוב, כי הוא מונע מצב סביר לגול.

קרבחאל אני מדבר אליך.

משחק טוב של מלקום. מלקום התאמץ ודי ניצל את ההזדמנות שולדי נתן לו . שער, כמה מצבים.

לא יודע , יחסית ללאוז היה לו משחק טוב ברמה שלו. והרמה שלו זה פח אשפה.

פיקה נתן כנראה את המשחק הכי טוב שלו השנה. סמדו עושה שימינג לואלורדה.
מחצית ראשונה שבלעדי זה שמתחזה לניימאר או אם הוא לא היה עוד ברזילאי אגואיסט כנראה שהם היו יורדים ב3-0 להם … תודה לך וינסיוס. אתה בהחלט עושה כבוד לתו התקן הבריזלאי.
במחצית השניה המשחק התאזן, עד אותו רגע שרוחו של המאמן משתלטת על הקבוצה ומורידים רגל מהגז ונותנים לריאל ללחוץ.

קוטיניו, לא יכול להמשיך כך, או שעובדים על לשנות לו את התפקוד או שלטובת שתי הצדדים נפרדים.

חבל שמסי נכנס, שמים לב שהוא חלוד.

זה לא ממש הרגיש קלאסיקו, היתה תחושה מאוד מנומנמת. כאילו לא ציפיתי לימים העליזים עם מוריניו שגם משחק סופר קאפ היה מלחמת עולם, אבל זה הרגיש לי משחק ממש מנומנם.

הגענו למצבים יותר מסוכנים מהם, למרות שבעשר דקות האחרונות זה הרגיש שהם יותר קרובים ל2:1 מאיתנו והייתי חותם על תיקו, סה"כ התוצאה די משקפת(תודה לויניסיוס על קבלת החלטות זוועתית).
כפי שמוש כתב מעלי העסק עם קוטיניו פשוט לא דופק. אני מקווה שבמשחק הזה הרווחנו את מלקום להמשך העונה ושוואלורדה ייתן בו יותר אמון. בכל אופן בכושר הנוכחי אני מעדיף את דמבלה, מלקום, ורק בסוף את קוטיניו ברוטציה עם כל ה160 מיליון שהוא עלה לנו. אני גם חושב שלאט לאט סמדו מקבע את מעמדו כמגן הימני הפותח שלנו, סה"כ הוא מראה שיפור בהבנת המשחק שלו, זה עוד לא מושלם אבל זה משתפר.

זאת הפעם הראשונה העונה שהשחקנים ששיחקו טוב באמת נשארו על המגרש.
כשווידל עמד להכנס כבר התחלתי להתעצבן כי ציפיתי לחילוף האוטומטי ארתור - ווידאל, למרות שארתור היה מצוין.
אני פשוט לא מצליח להבין מה ראקי עושה על המגרש. זה נראה שכאילו הוא עסוק רק בסטטיסטיקה של החזקת כדור. אפס יצירתיות. לא מרים את הראש. מקבל כדור ואז מקבל החלטה מה לעשות איתו.
בדיוק התכונות ההפוכות שנדרשות מקשר בבארסה.

כיף לראות את מלקום מנצל את ההזדמנות שהוא קיבל (וכיף שוולורדה לא הלך על הדרך הפחדנית ושם שם את רוברטו).
פיקה היה פשוט מצוין. פשוט עצר הכל. הוא לא הכי מהיר, ולא המתקל הכי טוב בעולם. אבל אינטליגנציית משחק יש לו.
סמדו היה גם מצוין.

עם כמה שכולנו מדברים על משחק ההגנה החלש העונה.
אני באמת חושב שהבעיה היותר גדולה זה החלק ההתקפי שלו. במיוחד החלק של הקישור בו.
איך יכול להיות שהקשר הכי יצירתי שלנו זה בוסי? אני פשוט מת להבין מה התפקיד של הקישור במשחק שלנו.
אפס יצירתיות.

מישהו יודע למה אלבה קיבל צהוב?