גומלין שמינית גמר אלופות: 3:1 בבית על נאפולי מוביל למפגש מול באיירן ברבע הגמר (לנגלה, מסי, סוארס)

למה כוכבית? אני לא משוכנע שיותר קל לזכות עכשיו, מאשר בעונות אחרות. בטח בצד “שלנו” של העץ.

מסכים. ואתה יודע שמעולם לא הבנתי את הקטע הזה של “מבזבזים למסי את השנים האחרונות”, כאילו צריך לשרת את הוד מעלתו. אבל אני מסכים עם אוריה פה - כרגע לצערי מסי גדול מהמועדון, וברור לי שדברים מסוימים קורים (ואחרים לא) בהסתכלות עליו, ולא על המכלול. ברור שזה לא דבר טוב, אבל זה המצב כרגע. וזכייה כאן, בלתי הגיונית ככל שתהיה, תהיה נטו על השם של הארגנטינאי, בלי שום כוכביות של “אבל צ’אבי ואינייסטה/ניימאר וסוארס”, וזה רק יחמיר את המצב. האם זה יעזור לברתומאו? כמובן. אבל יש מצב שזה יפגע גם בהנהלה הבאה, אפילו אם היא לא תהיה ממשיכת דרכה של הנוכחית.

גם בגלל זה, בבחירה הבלתי אפשרית בין אפשרות לזכייה של קבוצתי האהובה, לבין אי זכייה שאולי תעזור בטווח הארוך - אני מוכן “להקריב” את מסי ולבזבז לו עוד שנה.

הכוכבית של הקורונה , אם אני מפרשן את נדב נכון, זה הכוונה שהשנה להגיע לגמר, זה במשחק בדד אחד ובלי קהל. ולקבוצות שהם אנדרדוג מובהק (לא חושב שיש פה מישהו אחד שחושב שברצלונה מגיעה במעמד שווה כוחות) זה יתרון גדול . מישהו חושב שאנחנו מסוגלים לעבור את באיירן הנוכחית במפגש כפול, שאחד מהם הוא מול אצטידיון מלא בגרמנים משולהבים? (הייתי מריץ בדיחת שואה פה אבל לא בטוח שהפורום יסבול את זה).

שרוצים להבין, כמה אנחנו אנדרדוג, צריכים להכנס ולקרוא תגובות בפייסבוק. מעלים באוב את פורטוגל ויון כדי לחשוב שיש לנו סיכוי. וכמובן התגובה שתמיד תעצבן אותי מחדש “ולנו יש את מסי” זה כנראה אחת הבעיות היותר גדולות שלנו.

כל זכייה בטורניר כלשהו עם שינויים מהותיים בפורמט היא בעלת “כוכבית” בדרך זו או אחרת. במקרה הזה יש לך טורניר שנמצא מחוץ לתחומי עומס העונה הסדירה, עם מספר ניכר של משחקים ש"נחתכו". יש לזה יתרונות וחסרונות לעומת התחרות הרגילה, ועדיין זה לדעתי הזוכה תהיה עם “כוכבית”.

לגביי היתר אני מסכים.

זה נכון, אבל יש גם צד שני. הצד השני אומר שאין אפשרות לתקן טעויות במשחק גומלין, כי אין משחק גומלין. אני לא בטוח שזה לא מתקזז.

אדייק ואגיד שהתכוונתי לכך שזו בהחלט כוכבית, אבל לא בהכרח כוכבית שמסמלת שהפעם קל יותר לזכות.

מבטיח לך שאם אופ"א היתה שואלת את ברתומאו וסטיין, אם ברצלונה רוצה לשחק במתכונת הזאת או מתכונת הרגילה (וכמובן באנונימיות ואופ דה רקורד) אז התשובה שלהם :

image

כמובן לגבי המשחק הבודד (במיוחד השנה)

כמובן שאם ברצלונה תזכה ל99.9 אחוז מאוהדי ברצלונה זה לא היה משנה או אכפת. באותה מידה שלאוהדי ריאל לא אכפת שהם זכו השנה באליפות בתור ברירת מחדל.

דיון היפותטי, כמובן. אבל על כל רומא וליברפול, יש פסז’ ומילאן. כלומר - בפורמט של משחק אחד אמנם יכלנו לזכות בשנים נוספות (או לפחות להתקדם שלב אחד קדימה), אבל בשנים אחרות היינו מודחים כי לא היה לנו את הגומלין בבית שהרבה פעמים מציל לנו את התחת.

נכון. ולך תדע אם זה לא מה שחשוב באמת.

זה לא רק הפורמט, זו האווירה והמוטיבציה. משחקים בלי קהל, העובדה שהכדורגל נדחק מאוד הצידה ( כמו הרבה תחומים ודיי בצדק), והחזרה ה"לא קשורה" למפעל באוגוסט נותנות הרגשה הרבה יותר סתמית לטעמי.

הכוכבית הזאת אגב לא נכונה רק באם בארסה תזכה, אבל ההסטוריה כנראה תספור גביעים ולא תבדיל באיכות הטורניר והסיטואציה באותה עונה.

בדיוק הכוונה שלי. אני לא טוען שרק אם ברצלונה תזכה זו לא תהיה זכייה עם כוכבית, אלא שהכוכבית (אם קיימת כזו) נכונה לכל הקבוצות שהגיעו לשלב רבע הגמר. ולחלק לא קטן מהשמונה האלו, אני לא משוכנע שיותר קל לזכות בפורמט הנוכחי.

בכל מקרה - כן. לחלוטין לאף אחד זה לא ישנה מה קרה ב-19/20. בסוף יהיה רשום “גביע האלופות”, ולא “גביע האלופות בעונה מוזרה שהחל מרבע הגמר לא היו משחקי גומלין והמשחקים שוחקו במגרש נייטרלי”.

אני לא כל כך מבין את הטענה שאם נזכה באלופות השנה זה ישחק לידיים של ממשיכיה של ההנהלה הזאת.
לאוהדים יש זכרון קצר. אם נראה חרא במשך העונה הבאה , אף אחד לא יזכור שזכינו באלופות שנה קודם.
אם ההנהלה תבטיח הוזלה של כרטיסים או בירות חינם זה ישפיע הרבה יותר מהצלחה או אי הצלחה שנה קודם.
מה גם שלהנהלה יהיה פחות כוח להשפיע על האוהדים בזמן הקורונה כשאין קהל.

אני רוצה לזכות בליגת האלופות או לפחות להתקדם כמה שיותר. זה טוב למוניטין, זה טוב כדי להראות שבארסה עדיין רלוונטית, זה טוב כלכלית וזה טוב כדי לנפנף בגביע הזה מול ריאל מדריד כמו שהם עשו לנו.

אבל אני לא מאמין שנעבור את באיירן.

תחזור לבחירות הקודמות. סוף עידן רוסל, מסימים עונה ללא תארים, חוטפים באן העברות, כמה חודשים אחרי זה רוסל מתפטר בעקבות שערורית קייס ניימאר (כמובן שהוא שיקר וטען שזה בגלל איומים) ברתומאו מחליף אותו. בהתחלה, ברתומאו מתעקש לקיים את הבחירות במועדם. אז מתחיל מין מפולת שלגים מבחינתו, מסי וניימאר לא חוזרים בזמן מחופשה, אנריקה חושב שהוא אלוהים , מספסל את מסי וניימאר לקראת המשחק מול סוסידאד, לפי השמועות ודיוחים של עיתונאים שונים, אפילו דורש לקנוס או להשעות את מסי, משחק מול סוסידאד, מפסידים לסוסידאד, הפער מריאל צומח ל4, שבוע לפני אתלטי… מסי מחרים אימון בתגובה להשעייה, זובי מתראיין לטלויזיה רומז שברתומאו ורוסל אחראים לבאן של העברות, ברתומאו מפטר אותו בתגובה והופך אותו לשעיר לעזאזל. ואז מסי מפיל פצצת אטום על ברתומאו ועושה לייק לצלסי, לחץ אימים, ברתומאו מבין שאין ברירה וזה או הקדמת בחירות או שאוהדי ברצלונה עולים עם קילשונים וחבלי תלייה למשרדים, ונאלץ להקדים את הבחירות, אני זוכר את מסיבת העיתונאים ההיא , ברתומאו נראה כאילו הוא ראה רוח רפאים. הוא הבין טוב מאוד שאם לא יקרה נס, התחת שלו בדרך הביתה.

ואז ללא שום הסבר או הגיון, קרה משהו מטורף הנס קרה. ברצלונה ובמיוחד מסי נכנסים לאטרף ולא מפסיקים לנצח עד סוף העונה שמסתימת בטראבל עצום.

חצי שנה לפני, ברתומאו כבר התכונן לפנסיה מוקדמת… לאפורטה כבר הכין את השמפניה (אחד הסיבות להפסד שלו היה השחצנות שהוא ניגש לבחירות ההם) לברתומאו לא היה שום סיכוי לזכות בבחירות, בלי הטראבל ההוא (ארדה טוראן למרבה האירונה היה גם קלף בחירות). ועכשיו אנחנו אוכלים את התפוח המורעל של הזכיה שלו בבחירות.
שוב, תקרא הודעות של אוהדים, הם מוכנים למחול לו אם הוא יחתים גלאקטיקוס. אז מה אתה חושב שיקרה אם נזכה בצמפיונס?

השוני פה הוא שאין ברתומאו עוד שנה. אולי יש מישהו שימשיך, אבל לא ברתומאו. תוסיף לזה את זה שהמצב עכשיו “טיפה” יותר גרוע ממה שהיה בעונה שדיברת עליה ויוצא שגם אם תזכה באלופות, וגם אם זה ייחשב לזכות ברתומאו - זה לא ישנה יותר מידי. הוא בכל מקרה פה עד עוד שנה, וגם אם יהיה מישהו שימשיך את דרכו, הזכייה לא תיזקף לזכותו. לפחות לא באותה מידה.

וגם, טראבל היסטורי (הקבוצה היחידה שזכתה בשני טראבלים אי-פעם) והיסטרי, לא יהיה פה.
זה התואר האחרון שנשאר לנו להלחם עליו העונה.
הרבה כבוד ויוקרה יש בתואר הזה, אבל אני מאמין שגם אם נזכה בו זה לא יגרום לסוסיוס לחשוב שהכל בסדר.
הרבה יותר מדי רפש התפוצץ פה העונה, הרבה ממנו ממש בזמן האחרון, ותוך כדי כדורגל מחורבן והפסדים משפילים. לא תהיה פה דהירה מטורפת של חצי שנה כמו אז. אי-אפשר לשחזר את זה.

לאור ההפסדים בגביע ובליגה נשאלת השאלה - אם נזכה בליגת האלופות זה ירגיש כמו יותר מתואר ניחומים (אני יודע שאני טיפה מגזים)?

בשנה שעברה לא חגגנו את האליפות.
חוזר:
בשנה שעברה לא היו בברצלונה חגיגות אליפות. לא בגלל קורונה. בגלל שלכולם היה ברור שאנחנו קקה ואין באמת מה לחגוג. כמו לוזרים הפסדנו שני תארים שהיו ברגליים שלנו.

אני רוצה להאמין שהמצב הקקי ברור לכולם, ושכולם יודעים למי להפנות את האצבע המאשימה.

כן, אני אופטימיסט גדול… עוד מאירופה…

יהיה מועמד מטעם, כמו שהוא היה מועמד מטעם רוסל.

אני לא רוצה רק שברתומאו ילך, אלא כל ההנהלה הנוכחית. שלא ישאר מהם זכר. טיהור מוחלט.

הודעה יפה משה, קבל לייק.
אני לא מסכים איתך לחלוטין. אתה אומר שאם לא היינו לוקחים טרבל אז, ברטומיאו היה אף הביתה. אני בטוח שאם היינו מפסידים בגמר האלופות, הכל היה נשאר אותו דבר.
אתה יוצא מנקודת הנחה שהסוסיוס מטומטמים וזוכרים רק מה שקרה רגע לפני. יכול להיות שאתה צודק, אבל גם אני צודק כשאני אומר שהבחירות יושפעו מהיכולת שלנו בשנה הבאה ולא מהזכיה או אי-זכיה עכשיו.
לכן אין שום טעם לא להתאמץ בשביל ליגת האלופות עכשיו. לא על זה יוכרעו הבחירות הבאות.

משה צודק, וברמה שאנחנו לא מסוגלים לתפוס אפילו.

כבר כמה שנים שאני מנסה להבין מה עומד מאחורי לקיחת ההחלטות של הסוסיוס בבחירת מועמדים, או לפחות להבין מי הוא קהל היעד. ברוב הכתבות והמעט פודקאסטים, וכל מיני תשאולים ברמה האישית של אוהדים שמכירים את קהל היעד, מדובר באנשים מבוגרים, לא חשופים לכתבות האינטרנט, אוכלים בכפית ב"ספורט", “ל’ספורטיו” וכמובן md, שומעים ברדיו ורואים בטלוויזיה את החדשות המקומיות, כך שמדובר סך הכל באנשים פשוטים שלא ידברו גבוהות על בניית פרוייקטים או המודל של קרוייף, אלא הבטחות מינוריות כמו “המעלית באצטדיון המשופץ”, “לקחו תואר או לא”, מחירי כרטיסים וכ’ו. אם לרגע מישהו חושב שמדובר על קהל של אנשים שלומדים על קרוייף בלילה, זה לא בדיוק הם.

לא שאני חושב שנזכה, ולא שאני חושב שנראה כמו משהו שנה הבאה, אבל אני כן חושש שכל תואר שניקח תחת ההנהלה הזאת עשוי להוות יתרון לממשיכו של ברתומאו.

אין לי שמץ של הערכה לסוסיוס, ואני כבר כמה זמן חושב ברצינות להירשם בעצמי, אבל קורונה וכ’ו, ואני אעשה את זה כנראה רק אחרי הבחירות, הואיל וניצן להצביע רק לאחר ותק של שנתיים אם אני לא טועה.

אתה מרגיש טוב? אני מתחיל לדאוג, שמישהו יברר שזה באמת נדב :joy: :joy: :joy:

אם אתה לא מסכים אז למה הלייק?

אתה הולך רחוק מידי לא מטומטמים, אלא שמרנים מקובעים.

נדב הקדים אותי, אבל אני ינסה להסביר את מה שהסביר לי אוהד ברצלונה מאוד מפורסם בטויטר , שעוקב באדיקות אחרי המועדון, אם אני זוכר את השם שלו נכון (הפסקתי לעקוב אחריו כי מבחינה פוליטית הדעות השמאלניות שלו מעיקות עליי) לוקאס רשאנדה בזמנו אחרי שברתומאו ניצח בבחירות (כמובן זה תרגום חופשי כי אני לא זוכר את הכל במדויק).

הוא הסביר לי בצורה מאוד מנומסת ושקטה, הסוסיו הממוצע בברצלונה , הוא ברובו שמרן מקובע שברובם הם גם אנשים יותר מבוגרים. הסוסיו שם מאמין שמה שעובד לא מתקנים. הם קמים בבוקר קוראים את המונדו דפורטיבו , שמצידו אומר להם שהכל בסדר ואין מה לדאוג, הם פותחים את העיתון ומסתכלים על הטבלה, ברצלונה מקום ראשון? אין מה לקרוא יותר ואין מה לדאוג. ברצלונה מקום שני אז הם מתחילים טיפה לדאוג, נכנסים לטור הדעות וקוראים שהכל בשליטה ולאפורטה גנב ומושחת.

כל עוד מנצחים , לא אכפת להם, קרופיסטה ערכים או דרך ואפילו לא לה מאסיה. הצרה מתחילה שמפסידים ואין תארים. ואת זה שום מונדו דפורטיבו לא יכול “לטאטא” מתחת לריצפה.

אתה לא צריך להאמין לי או לו, בוא נבחן את התוצאות האחרונות בבחירות.

שלאפורטה נבחר לראשונה. ברצלונה במשבר כלכלי וספורטיבי. מועדון מזכיר מאוד את מה שעובר עליו היום. מועדון ששחקנים בכירים באירופה חוששים להגייע (יש סרט נהדר ביוטיוב על השנים הראשונות של לאפורטה מאוד מומלץ) אז לאפורטה בגלל זה נבחר. כי המועדון היה במשבר וההסוסיוס לא יכלו להתעלם מזה.

נעבור כמה שנים קדימה, לאפורטה סוף עידן ריקארד, שוב יובש של תארים. רוסל שהסתכסך עם לאפורטה מנסה להפיל את לאפורטה וכמעט מצליח , שוב המועדון זכה באפס תארים ונראה רע (מבחינה ספורטיבית).

עכשיו בוא נבדוק את הצד השני:

לאפורטה מסיים את תפקידו אחרי שמונה שנים, מועדון בשיאו , הכי טוב בעולם, מאוזן תקציבית. מסי השחקן הכי טוב בעולם משחק בברצלונה . זכינו באליפות יש בסיס חזק ומוצק, הבחירות מגיעות וצריך לבחור במישהו חדש , מי הסוסיוס בוחרים? ברוסיי, שאומנם הסתכסך עם לאפורטה, אבל נתפס כאותו דבר וגם מקבל קרדיט, כי בזכותו רואלדיניו הגיע. הוא הבחירה השמרנית וזה שלפחות באותו נקודת הזמן, נתפס כמיצג את אותם ערכים של לאפורטה (אוי אני רוצה להקיא עכשיו) . שוב מה שעובד , לא מתקנים…

עוד כמה שנים קדימה, ברתומאו , ברצלונה זוכה בטראבל , אוהדים באופריה מתעלמים לחלוטין , מזה שברתומאו גנב ושקרן. ויש אינספור סימני אזהרה. מצביעים לברתומאו בבחירות. למה “מה שעובד לא מתקנים”

כמה שנים קדימה, עונה אחרונה של לואיס אנריקה, מפסידים בהשפלה בליגת האלופות. מפסידים את האליפות לריאל, נראים רע מאוד. בקיץ , השחקן שהוא עלעק היורש של מסי, עושה ויברח לכלא הקטארי. ברצלונה מביכה את עצמה תדמיתית, במרדף אחרי קוטיניו ודמבלה, מפסידה הפסדים משפילים לריאל בסופר קופה. אנחנו לא נראים טוב , זוכר את המשפט של פיקה אחרי הקלאסיקו?. בנדיטו מתחיל לאסוף קולות לאי אמון ובשלב הראשון מתקדם יפה, כי האוהדים בברצלונה כועסים. זה מתקדם לא רע ויש הענות מפתיעה, אבל פתאום , ריאל מחליטה להציל לברתומאו את התחת. לא מפסיקה להפסיד , ברצלונה פוגשת את יובה בצמפיונס . משחקת נהדר מולם. מקום ראשון בליגה ומקום ראשון בצמפיונס. בצירוף מקרים, הרוח יוצאת במפרשים של הצעת האי אמון של בנדיטו והוא לא מצליח להשיג את החתימות הדרושות. למה? “מה שעובד לא מתקנים”.

אני לא מצפה או דורש שאוהדים לא ירצו שהקבוצה שלהם תנצח, מן הסתם, זה בלתי אפשרי. ולגטימי לחלוטין מצידך, לרצות שברצלונה תזכה. אבל מבחינתי ואני יכתוב את זה פה כמו תוכי, אין שום דבר שהוא יותר חשוב וגורלי לעתיד המועדון שלנו מאשר שב2021 יזכה בבחירות פונט או לאפורטה. זה הדבר היחיד שיכול להבטיח למועדון את הניקוי אורות ותוכנית ההבראה שהוא כל כך זקוק לו. אני לא חושב שאני יכול להגזים בחשיבות של זה. שום תואר או מסי, לא יותר חשובים מטיהור מוחלט של נאמני ברתומאו ורוסי ממוקדי הכח, טיהור מוחלט, והנהלה שתהיה מורכבת מהמחנה של לאפורטה או פונט.

אין שום דבר שהוא יותר חשוב מזה. זה דעתי.

למה אתה חושב שרוסיי שינה בזמנו את הקרטיונים למי שיכול להיות סוסיו? בדיוק בשביל לצמצם את כמות הסוסיו שלא גרים בברצלונה ולשמור את הבייס שישאר ברובו, סוסיו מקומי, כי עליו, רוסיי או הממשיך שלו, יכולים להשפיע ולתחמן. את נדב ואת משה שגרים בפתח תקווה הוא לא יכול. וזה בעיה בשבילו. לכן אנחנו לא מענינים את המועדון.

ההשוואה ל2015 הייתה נכונה במידה והבחירות היו עכשיו.
גם אם תזכו וגם אם לא, יש עוד עונה שלמה שתשפיע. אם סיום עונה טוב זה כל מה שנחוץ כדי שברטומאו ישאר ומה שקורה לפני לא רלוונטי אז מה זה משנה התואר בעונה הזו?
תזכו השנה ותפסידו עונה הבאה, למה לוותר על 2 עונות?

נדב ומשה, אתם אומרים שהסוסיוס לא מטומטמים ואז מסבירים כמה הם מטומטמים. תקראו לזה “שמרנים” או “מבוגרים”, המשמעות היא אותה משמעות. מטומטמים.

בואו נניח שבארסה זוכה עכשיו ומפסידה שנה הבאה. האם אותם סוסיוס שרק מסתכלים בעיתון איזה מקום ברצלונה יצביעו על סמך זכיה בשנה קודמת? לא נראה לי.
ואם בארסה פתאום תיראה טוב, האם יזכרו ששנה קודם חטפה תבוסה מבאירן? לא נראה לי.
לכן כתבתי את מה שכתבתי. זכיה השנה כנראה לא תשפיע על הבחירות בשנה הבאה.
למעשה מה שכתבתם והסברתם רק מחזק את מה שאני טוען. לסוסיוס יש זכרון קצר מאוד, ואת ההחלטה למי להצביע הם מקבלים לפי מה שרשום בספורט ו MD.
אין שום סיבה להתנגד לזכיה עכשיו.

אגב, אם הם כאלה שמרנים, זה אמור להיות יתרון של לפורטה. הוא מזוהה עם התקופה הכי טובה בהסטוריה של בארסה. הוא צריך למנף את זה.

אגב2, מה שיש עכשיו לא דומה בכלל לימי גספרט. אז שיחקנו בליגה האירופית, והיינו צריכים גול ממספרת בדקה 90 במחזור האחרון כדי להגיע לליגת האלופות. מצב כלכלי היה בהתאם. אנחנו לא שם עדיין.

כי אני מעריך את מה שכתבת גם אם אני לא מסכים איתך.

למה יש התנגשות בין ההצלחה של מסי להצלחה של המועדון? זה לא אמור להיות מצב שבו לארסה יש שחקן כמו מסי(הכנס את הסוםרלטיבים על גדולתו של מסי) אז שווה לנצל אותו כל עוד אפשר?