מחזור 3 - בחוץ מול אוססונה (שבת, 18:00)

טרול כי העמדה המתאימה לו יותר היא קשר אחורי? לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד. להיות יורש ראוי לבוסקטס זו משימה קשה מאוד ונראה שדה יונג מהבודדים שיכולים לעשות זאת.

אתם כל כך בטוחים( כמו רוב אוהדי ריאל) שקישור המורכב מבוסקטס, דה יונג וארתור הוא קישור מושלם להחלפת הקישור הישן שלכם ואני לא חושב כך. דה יונג הוא לא ממש קשר 50/50 ואם הייתי כותב זאת כאן היו כותבים שאני בא להטריל וכל השטויות הנלוות.
להחליף את בוסקטס זה כבוד גדול, אבל כבר יש לכם בוסקטס לעוד כמה שנים טובות ולכן היתרונות הבולטים של דה יונג יבואו פחות לידי ביטוי ולכן לדעתי השלישייה הזאת פחות טובה ממה שאתם חושבים.
אתם תשחקו עם שלישיית קישור שהיא אפילו פחות התקפית מזה של ריאל, לא בטוח שכל השלישייה שלכם ביחד יעמידו מספרים כמו שקרוס לבד יעמיד. המשחק של ארתור אתצול היה ממש יוצא מהכלל, לדעתי הוא השלים אתמול את מכסת הסטטיסטיקה השנתית שלו.
אבל יש לכם מחליף מצויין לבוסקטס.

בעוד שהאוריינטציה הנוכחית של הקשרים שאנחנו רוצים לראות באונסה היא פחות התקפית כרגע, יכולת השלייטה וראיית המשחק שלהם היא מצויינת.
שינוי אוריינטציה ״הגנתי״ ל״התקפי״ יהיה להם קל לטעמי.
הם כן יודעים: להתמקם נכון, להשתלט על הכדור, לשמור על הכדור, למסור. יש להם גם ראיית משחק טובה מאוד. אז נכון שהם לא נראים מאוד התקפיים, אבל עם זאת ארתור כבש אתמול בסמוך לכניסה שלו למשחק וגם היה יכול לבשל אם פרז לא היה מתבלבל עם הרגליים.

ובאמת שאם אפשר להסיט קשר להיות מגן, בלם למגן, מגן לבלם, קשר לקיצוני ועוד כמה דוגמאות שעובדות לא רע, אז בטח שקשר 50/50 יכול להפוך בקלות רבה יותר לקשר התקפי.

אין טעם להחליט כבר מהיום מה הם יצליחו לעשות בהמשך.

לדעתי היכולות ההתקפיות של ארתור לא באו לידי ביטוי בגלל האופן שבו ואלוורדה הציב אותו במגרש וכל פעם שהוא שיחק בתפקיד קצת קדמי יותר (כמו במשחק האחרון) זה בלט. אבל נחיה ונראה. (בתקווה שואלוורדה באמת יתן לו לשחק בתפקיד קדמי יותר כמו אתמול). לגבי פרנקי, אני צריך עוד קצת זמן כדי להכריע, אבל לי נדמה שהן כקשר אחורי והן כ50-50 הוא יהיה אחלה, קשר התקפי-הוא לא.

אף אחד לא אמר שהוא לא אחלה כקשר 50/50 אבל כקשר אחורי הוא יכול להיות מצויין ואחד הטובים בעולם, הבעיה שהקשר האחורי הטוב בעולם משחק אצלכם, אז אתם תפיקו מדה יונג פחות ממה שהוא יכול לתת.

אני לא מסכים, דה יונג וארתור מצויינים, אבל עד כמה שאני התרשמתי מהם הם לא שחקנים שמשחקים לעומק, אי אפשר ללמד שחקן לחשוב לעומק, זה בלתי אפשרי.
אבל המזל שלכם שיש לכם מסי והוא משחק לעומק בשביל ליגה שלמה.

@titi_camara, מי זה אתם? אני כתבתי לא פעם כאן על הבעייתיות בקישור שכזה ולא זכור לי שהואשמתי בטרוליזם. אפשר לוותר על ההתמסכנות בכל הודעה שנייה.

הכל יחסי בחיים, לעומת וידאל ורקיטיץ בסוף השנה שעברה הקישור הזה משמעותית טוב יותר עבורינו, במיוחד במשחקיםעבורנו,

ברור שזה לא קישור של צ’אבי ואינייסטה. לא איכותית ולא סגנונית.

בנוגע לארתור, ברגע שיהיה באנקר בהרכב (בוא נגיד כמו קרוס אצלכם), הוא גם יעז יותר ויש לו מה להציע, הוא מוסר מצוין.

מסכים חלקית, אבל קצת אירוני לשמוע את זה ממי שהתווכח שנה שלמה עם גיא שאם קרוס יוצב כמספר “10” הוא יהיה מכונת מספרים.

אז אחדד את דבריי- לדעתי יש לו פוטנציאל להיות קשר 50-50 מצויין. הזמן יגיד… ואגב, אני דווקא חושב ששניהם שחקנים שיודעים לשחק לעומק- באייאקס פרנקי היה זה שהוציא התקפות והריץ את הקבוצה קדימה בהרבה מקרים.

זאת לא התמסכנות,
זה שאתה תכתוב משהו על ברצלונה זה לא כמו שאני אכתוב.

מה? אני חושב שאתה מתבלבל…קרוס הוא מהקשרים הטובים בעולם, שחקן שאני מאוד מעריך ואוהב, אבל הוא אף פעם לא היה או יהיה מכונת שערים, והוא הכי רחוק ממספר 10

אני לא מסכים, ויש הבדל בין להוציא התקפות כקשר אחורי לבין לקבל את הכדור מהקשר האחורי ולהמשיך לשחק לעומק, עד עכשיו רואים שהוא ממש לא מרגיש בנוח בתפקיד היותר קדמי.
אבל כמובן שהזמן יגיד.

לא הייתי ממהר לקבוע. תראה מה פפ עשה מדה ברוינה. גם הוא למד דברים שלכאורה אי אפשר ללמד

דה בריינה שיחק יפה מאד לעומק גם בוולפסבורג.

הקישור לא חי באוויר, הוא חלק מהקבוצה.
בברצלונה הנוכחית מסי אחראי על כל האסיסטים ועל כל הגולים, ושניים אחרים מקדימה אמורים לעזור לו.
אני לא מצפה מהקישור לדחוף קדימה באותו כוח כמו שהיה בזמנו של פפ. הקישור צריך להעביר כדור קדימה כדי שהשלישיה מקדימה תיצור מצב נוח, לא לאבד אותו אף פעם וגם לעזור להגנה (מה שראקיטיץ’ לפעמים לקח לאקסטרים). מרכז הכובד של בארסה הוא מקדימה.
זה שארתור ודה יונג לא מאבדים כדורים זה יותר חשוב לי מיצירת מצב פעם בכמה משחקים כמו המסירה של ארתור לפרז. זה בונוס.

במצב נורמלי של ברצלונה הנוכחית מסי הוא זה שדוחף קדימה, מוסר לעומק ורץ לקבל כדור כדי לבעוט. הקישור צריך לתת לו את הכדור כשהוא פנוי ולא מוקף ב 4 שחקנים, עם הפנים לשער. ואם הוא סגור, אז למסור למי שפנוי שיעשה משהו כשההגנה מרוכזת סביב מסי.
בדרך כלל זה עובד. במשחקים מול ליברפול הקישור וההגנה איבדו המון כדורים כי עשו במכנסיים מול הלחץ של ליברפול. ועדיין בראסה הייתה עולה לגמר לו הייתה מנצלת את המצבים שמסי יצר עבור כולם (גם דמבלה בסוף המשחק הראשון וגם סוארז את אלבה במשחק השני).
הבעיה של המאמן הזה שאין לו שום פלאן בי כשמסי לא נמצא או ביום רע. יש לו אוסף של שחקנים אדירים שלא יודעים מה לעשות עם הכדור כשאין מסי. מול אוססונה הייתה 75% החזקת כדור, ורק 4 בעיטות לשער. הוא צריך הברקות של בן 16 כדי לא להפסיד.

וואוו תגובה מושלמת. Drop the mic

בדיוק, הוא שחקן מעברים מצוין ויש לו דריבל טוב בי יאה קדימה. הוא לא שחקן שמדרבל על שטח קטן ומוסר מסירות מתוחכמות מול בונקרי ם. זאת גם הסיבה שאמרתי שהקישור הזה יהיה טוב יותר במשחקים גדולים בליגת האלופות בעיניי.

אתם שוכחים שדה יונג וארתור עדיין מאוד צעירים. הם עוד יתפתחו במשחק שלהם (שכבר כרגע מרגיש מאוד בוגר, ולכן אנשים נוטים לדבר עליהם כמו על זוג שחקנים בני 27-28) ויסגלו לעצמם כלים שאין להם כרגע בארסנל. בשביל זה הם צריכים מאמן שיעזור להם.

במהלך הקופה ארתור דיבר על זה שבברזיל הוא מרגיש יותר חופשי, והמאמן נותן לו יותר משימות התקפיות. לא סתם דווקא אחרי טורניר ארוך ופרק זמן משמעותי עם מאמן נורמלי ראיתם את ארתור משחק אתמול הרבה יותר התקפי מכל מה שראיתם אותו בברצלונה אשתקד.

אני ממש מקווה שמסי יחליט להיות פצוע עוד קצת ויתן לוואלורדה להידרס ע"י כדור השלג שהוא בעצמו יצר כבר שנה שעברה. אם מסי לא יבוא להציל את המצב, לברתומיאו לא תהיה ברירה אלא לפטור אותנו מעונשו של זה.

לפני 10 שנים כתבתי בפורום הישן שפפ הופך אותנו לכותבים טובים יותר.
זה עדיין נכון

אני מתגעגע לפורום הישן… ולתומסון ולהרבה מוותיקי הפורום.

אגב, קשקשנו הרבה על הצעירים,
בינתיים גריזמן לא נותן איזה ערך מוסף מורגש. כמעט קל היה לשכוח שהוא על המגרש…

מול בטיס הוא היה מצוין.
ייקח לו זמן להסתגל. גם יוביץ’ וג’ואאו פליקס בינתיים לא עושים כלום.
דווקא קוטיניו היה מעולה כשרק הגיע, ותראה איפה הוא עכשיו.

גריזמן: אני אעבור מקבוצה שעושה 90% הגנה לקבוצה שמשחקת התקפי עם כדורגל יצירתי.
וואלורדה: חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הבעיה מבחינתי, אם הוא מתקשה עכשיו, מה יקרה שמסי וסוארז יחזרו.