מחזור שלישי בליגת האלופות: מנצחים את אינטר במשחק דרמטי (3-2)

לא הבנתי מה הקשר למה שרשמתי?

בנזמה ידוע עם הבעיות שלו, הוא כבר לא ישתנה.

לויניסיוס יש בעיה קשה מאוד בפעולה האחרונה וקבלת ההחלטות, לא רואה את זה משתנה.

זכור לי מהלך מאתמול במחצית הראשונה שוראן עצר מתפרצת על קו החצי בגליץ אחרי שלאוטארו הצליח לברוח לראמוס.

זכור לי מהלך מאתמול,לחצו את מנדי,כולם סביבו היו סגורים,אז הוא שיחרר מסירה ארוכה לצד השני ברגל ימין ישר לרגל של לוקאס ואסקז.

דרך אגב,מנדי מקום 6 בליגה בדריבלים מוצלחים,עם 15 כאלה העונה.
דרך אגב 2,מישהו ראה אתמול את אשראף? חוץ מהבישול לקארים כמובן…

מסכים לגמרי. מצד שני, רק ויניסיוס מסוגל לתת ספרינט ממצב כזה ששם אותו לפני המגן. כל משחק הוא מקבל 2-3 כדורים שהם אבודים עבור כל שחקן אחר ועושה איתם בלאגן. יכולת שוברת שוויון, יחד אולי עם הפריצות של פדה- היחידות שיש לנו.

שעדיף שחקן שלא מתכוון וכובשים מאשר שחקן שמתכוון אבל לא כובש

בלי קשר למשחק ולגול של רודריגו - במצב הקיים הוא זה שצריך לפתוח בצד ימין. היה עדיף לו לשחק בצד שמאל המועדף עליו אבל שם כמובן נמצא הזאר.

רודריגו הוא לא הפיתרון המושלם. הוא לא מספיק מנסה ללכת עם הדריבל והכישרון שלו קדימה ועדיין עושה זאת הרבה יותר מאסנסיו. בנוסף, הוא חד באזורים המסוכנים. לא רק בכיבוש שערים אלא גם בהגבהות ומסירות מדויקות.

היו לי תקוות גדולות יותר לגביו ואני מקווה שאולי עוד יתגשמו. כך או כך, הוא נראה טוב יותר מהאפשרויות האחרות.

לא אמרתי שואראן שכח איך מגינים לגמריי. זה שזכרת פעולה אחת שלו לא אומר לי דבר. אני בקלות יכול להיזכר בהצלה של ראמוס מהקו נגד קאדיס, עצירת מתפרצות, אחד על אחדים מול שחקני התקפה מהירים וחזקים, שערים במאני טיים בסוף עונת הקורונה, הוא ליטרלי לקח אחריות ב10 משחקים האחרונים שהביאו לנו את אליפות ספרד.
אם אני צריך לבחור בין השניים אז זה ראמוס בעיניים עצומות. נכון שמשחק ההגנה שלו לא 100%, אבל גם של ואראן רחוק מאוד מזה. מה גם שהצרפתי נראה שאיבד את הביטחון וזה תכונה מאוד חשובה לבלם (ראמוס עם עודף ביטחון, מעדיף אותו ככה). לגביי וינריות ויכולות התקפיות אין מה להרחיב.

כנ״ל לגביי מנדי. הוא שחקן ריאל, הרכב פותח. אני מצפה ממנו למהלך שתיארת באהלן אהלן. זה לא מהלך שאתה צריך לעשות לו היילייט, אלא מהלך טיפוסי של מגן ריאל מדריד.
תסתכל על המגנים המובילים בעולם, הם עולים על מנדי הן מבחינת בישולים, שערים, טכניקה, ראיית משחק ועוד. מנדי מאוד פיזי וכל עוד הוא היה סלע בהגנה הייתי מוכן ״לקבל״ את היותו מוגבל התקפית, אבל זה לא המצב יותר. אני בכלל לא אציין שבכדורגל המודרני אין כבר מקום לשחקנים שלא מסוגלים לבצע את התפקיד שלהם + לתת אקסטרה. מגן היום צריך לדעת לסגור את המגן, אבל יחד עם זאת להיות מהיר, עם הרמות טובות ויכולת פריצה ואחד על אחד.

אני לא קורא להעיף אותם, וכן אני מעדיף את מנדי על מרסלו ב 90% מהמשחקים, אבל הוא לא שחקן להרכב הפותח של ריאל לאור. הוא עוד לא הציג משחק שישכנע אותי אחרת.

אשרף לא שיחק רע, מנדי פשוט העלים אותו. הצרפתי אולי לא עילוי התקפי אבל כמו שהנתונים מעלי מראים, יש לו יכולת לעבור שחקנים ואם ינצלו את זה טוב יותר (שיעבור שחקן 1 ויעביר למי שיודע מה לעשות עם הכדור) זה מצויין.

בכלל לא כל שחקן חייב להיות אול אראונדר… שחקן יכול להיות טופ קלאס בכמה דברים ולא באחרים (הממ הממ מרסלו), תפקיד הקבוצה (והמאמן) הוא ליצור מרקם שמחפה ומעצים יתרונות וחסרונות של שחקנים.

מנדי הוא טופ קלאס בהגנה לכל דבר. לא זכור לי מגן בריאל שהוא טוב הגנתית כל כך.

אמרת שלא זכור לך אז נתתי דוגמה.
אני לא פה כדי להגן עליו,אבל ברור לי שאם שגיא כהן הפח אשפה לא היה לוקח אותו כפרוייקט אתמול והופך אותו לאשם בכל הרעות בריאל מדריד,אז כמות האש שהוא חטף פה הייתה קטנה לפחות בחצי.
וראן בלם משלים מעולה,כשהבלם הראשי יוצא להרפתקאות אז לפעמים הוא לא מספיק לסגור,אבל מה עם כל הפעמים שכן?

לגבי מנדי-מגן הגנתי מה טופ של הטופ,אכן לוקה בחסר בטכניקה למרות שהוא דריבליסט לא רע ויודע להשתחרר מלחץ,אפשר לחיות עם זה ולעשות התאמות כדי להרוויח את הפלוס האדיר שהוא נותן לנו מבחינה התקפית,כמו שעשינו עם מרסלו רק הפוך.

דרך ארב,כמה מגנים יודעים להשתמש ברגל ההפוכה שלהם?
תגיד לקרבחאל או לאלבה או ל אלפונסו דיוויס להעביר כדור ארוך עם הרגל החלשה ונראה לאיזה גלקסיה הכדור יעוף.

היי לכולם.
אני קורא כאן את התגובות כבר כמה שנים טובות ומאוד נהנה מהדו שיח והתוכן המעניין.
לאור זה שהתפנה לי הרבה זמן ועלה לי החשק/נהיה לי משעמם, החלטתי גם קצת לתת את מחשבתי.

ראשית בעניין מנדי. קודם כל הוא צריך להיות המגן הפותח במצב הנוכחי, הוא יותר טוב ממרסלו משמעותית בצד ההגנתי וגם בצד ההתקפי מרסלו נמצא בירידה תלולה שכבר לא מחפה על יכולותיו ההגנתיות.
משהו שמאוד מעצבן אותי אצל מנדי, לא יודע עם זה הוא או הוראה טקטית של זידאן, זה כשאנחנו תוקפים, יש למנדי נטייה להיכנס לאמצע למרות שהוא בבירור לא יודע מה לעשות שם, במקום לעשות את הדבר היחיד שהוא יודע לעשות טוב בהתקפה וזה לעבור שחקן על מהירות באגף.
אם תשאלו אותי בכלל, כל עוד יש לנו אפשרות להביא את דויד אלאבה בחינם בסוף השנה, עם החוזה המנופח שלו, אני הולך על זה, בנוסף הוא גם יכול לשחק כבלם וקשר אחורי במקרה שקאמבינגה לא יגיע.

בנוגע לסוגיית לרודריגו/אסנסיו. אני חושב שמאסנסיו אנחנו כבר לא נקבל את השחקן שכולנו קיווינו לראות והרמה שלו לא תעלה כל כך, בטח לא מספיק בשביל להיות שחקן הרכב פותח קבוע בריאל מדריד. הבעיה היא שגם רודריגו בדרך לכיוון של אסנסיו להיות שחקן פרווה וכלום כבר הספיקו לשכוח כמה אנמי הוא היה במשחקים שפתח. למרות זאת רודריגו עדיין שחקן מאוד צעיר שאפשר לעבוד איתו ויש לו פוטנציאל ומוח בניגוד לטמבל הברזילאי השני וכרגע אני הייתי רוצה שיריצו אותו בהרכב לכמה משחקים רצוף, למרות שגם ממנו אני לא מאמין שייצא שחקן הרכב לריאל מדריד בשנים הקרובות, חסר לו את star quality.

בתקווה ששנה הבאה יגיע אמבפה וכבר לא נצטרך לעשות את הדיון הזה ועוד שנתיים יגיע הולאנד וההתקפה שלנו תחזור להיות מאיימת.

דרך אגב, מכל הילדודס שיש לנו בהתקפה (רודריגו, ויניסיוס, ברהים, קובו, רייניר), אני שם את הז’יטונים שלי על קובו.

קודם כל ברוך הבא לפורום.
לדעתי מדובר בהוראה טקטית,הרבה פעמים גם קרבחאל נכנס לאמצע והקיצוני בצד ימין יורד למטה על הקו כדי ליצור משולש עם הבלם וככה לשבור את הלחץ של היריבה.

הוראה טקטית של זידאן כדי להחביא את מנדי(וגם קרבחאל) בהנעת הכדור, אם מנדי יקבל את הכדור במקומו הטבעי תחת לחץ גבוה וטוב של היריבה זה יכול לגרום לאיבוד כדור טפשי שיכול להוביל לשער, אז קרוס ומודריץ’ באים לקבל את הכדור מהבלמים בצד כדי להניע כדור מאחורה, אבל כמובן כשהם מקבלים כדור במקום מנדי הם לא במקום שלהם במרכז המגרש כדי לקבל את הכדור ולהניע את ההתקפה, זה התשלום שיש לשלם כדי להשתמש במנדי במשחקים כאלה, תשלום מאוד גבוה לדעתי האישית.

50 מיליון על מגן שגורם למאמן לתת הוראות טקטיות ולהמציא שיטה כדי להעלים את החיסרונות שלו ?

מנדי זה סוג השחקנים שלפי דעתי אסור שישחקו כדורגל, הם יכולים לשחק רוגבי, יש גם אפשרות שינסה את מזלו בתחרויות אתלטיקה, או כמו ששלמה שרף היה אומר “שיאכל בננות”

ריאל מדריד נתקלת ב 2 סוגי קבוצות, אלה שבאות להתבנקר ואז מנדי המוגבל התקפית מיותר, והסוג השני זה קבוצה איכותית שבאה להתקיף, כאן לכאורה מנדי מתאים כי הוא חומה הגנתית, אבל קבוצות איכותיות גם לוחצות גבוה ואז צריך להמציא את המשחק מחדש ושהמגן ישחק קשר והקשר מגן ואי אפשר להוציא התקפות מסודרות.

וראן בתקופה האחרונה חוץ מכדורים ארוכים שהוא משיג בקלות את השחקן התוקף נכשל באחוזים גבוהים מדי בשאר הפעולות ההגנתיות, תוסיפו לזה את ראמוס שהיה בעייתי בשיאו ועכשיו בגילו המתקדם כבר מתחיל להדליק נורות אדומות ויש הגנה בעייתי, אי אפשר גם להאשים עוד את הקישור הרך, אתמול קאסמירו ופדה שיחקו בקישור ומנדי בהגנה במקום מרסלו, גם קרוס בא מוכן להתלכלך כהרגלו במשחקי ליגת האלופות.

כפי שכתבו מעליי, יש את אלאבה, למכור את מנדי ובכסף שמתקבל להשלים משכורת לאוסטרי.

אני לא מתכוון להנעת כדור מאחור, שזה בעיניי עוד דבר מפגר לנסות להניע כדור עם שוער שמחשק רגל זה לא הצד החזק שלו, חוליית הגנה ששם אני סומך רק על מרסלו וראמוס עם הכדור (וגם להם יש את השטויות שלהם) ובנוסף גם קאסמירו שעם טיפת לחץ מאבד את הראש.

התכוונתי לזה שגם שאנחנו בחצי של היריבה, אני רואה את מנדי בעמדה ששם צריך להיות קשר התקפי במקום שיהיה תקוע על הקו. ויעקוף או יעבור שחקן על מהירות, במיוחד עם הזארד נמצא והוא מרבה להיכנס לאמצע. בלי שום קשר על חאכימי זה פחות יעבוד הקטע של המהירות

אני רואה את המשחקים שאינטרנט, מזמן ויתרתי על השדרנים והפרשנים בארץ.
כשאמרתי שאני לא זוכר פעולות טובות שלו כמובן שלא התכוונתי לזה במאה אחוז, היו גם היו לואראן משחקים אדירים בריאל. הבעיה שלי היא היעדר הביקורת על הצרפתי בעוד שראמוס סופג אש כדרך קבע. אז כן הקפטן לא חף מפשע, אבל כמו שאמרתי מבחינתי הוא חצי רמה מעל ואראן שבעצמו בלם טוב.

לגביי מנדי זה לא באמת מה שאר המגנים הכבדים עושים או לא עושים עם הרגל החלשה שלהם. הטופ של המגנים עושים גם התקפה ויש להם מספרים של בישולים ולפעמים שערים, למנדי אין את זה. אז הוא מגן סביר פלוס, אולי אפילו מגן טוב, אבל זה לא מספיק עבור ריאל מדריד. אני לא כלל לא בטוח שרגילון וגם תיאו הרננדז פחות טובים ממנו

אני מחזיק מרגילון,התקפית הוא יותר טוב ממנדי,הגנתית ממש לא אבל הוא לא פראייר,הלוואי הוא היה בסגל במקום מרסלו,אמרתי את זה גם לפני שנתיים כשכולם מיהרו לקבוע שהוא לא לרמה של ריאל מדריד.
תאו פח אשפה ושום גול במילאן לא ישכנע אותי אחרת,במשך שנתיים ראיתי אותו בכל דקת משחק שלו והבן אדם לוקה בדברים הכי בסיסיים בכדורגל במיוחד הגנתית.
מנדי הוא סלע הגנתי,כשהוא עולה בהרכב אני יודע ש קיצוני הימני של היריבה לא ישחק היום,במשחקים נגד יריבות גדולות זה שווה המון.
הוא לא כזה נכה כמו שעושים ממנו,החוסר טכניקה שלו מתבטא בהרמות/מסירות,אספקט שאפשר לשפר,אבל בהובלת כדור והשתחררות מלחץ הוא בסדר גמור,את ההתאמות למשחק לחץ זידאן עושה גם כשמרסלו משחק ומרסלו מאבד הרבה יותר כדורים (כן אני יודע שזה בגלל שהוא מעז יותר אבל זה כבר לא שווה את זה כמו פעם).

מחזק.

הוא לא מוביל כדור, הוא בועט בכדור ורץ אחריו מהר.
אם מנדי היה יודע להשתחרר מלחץ זידאן לא היה ממציא את הנעת הכדור מחדש כדי שהכדור לא יגיע למנדי, התקף לב כשהכדור אצלו בהגנה.
כל משחק הוא מוסר 2 מסירות ארוכות מדויקות ברגל ימין החלשה שמזכירות את אלונסו, שאר המסירות שלו במשחק זה ברמה של עאיד חבשי ביום רע.

כל כך לא. היו לו בהחלט משחקים רעים אבל ברוב המשחקים הוא נותן ביטחון מדהים להגנה.
גם הטכניקה שלו הרבה יותר טובה ממה שמציירים פה, מטפל בכדור יפה מאוד רוב הזמן, גם אם הסטייל הוא קצת אבידאלי.

הבעיה הגדולה שלי איתו זה ההרמות כדור.

אז למה זידאן לא רוצה שיגע בכדור בהגנה? למה כשאנחנו מניעים כדור הוא עוזב את העמדה שלו לעמדה יותר קדמית?
למה מי שמקבח את הכדור בצד שלו זה הקשר ולא מנדי המגן?

יש הבדל בין זה שהוא לא כח התקפי לנגר שאתה מנסה לעשות ממנו.
אם זידאן כל כך היה רוצה להעלים אותו יש לו מספיק קבלות על שחקנים ששכחו איך קוראים להם בגללו.
והוא נוגע בכדור המון בהגנה, אתה מתבלבל כי הוא לגמרי לא מהמנהלי משחק שלנו.
מרסלו של 2011-18 כבר לא כאן, לצפות לקבל את אותה תרומה מאותה עמדה זה כבר לא ריאלי.

לא מחפש מרסלו חדש כי אין, לא מצפה ממנו להיות מרסלו התקפית, מהרגע הראשון שראיתי אותו כבר לא היו לי שום ציפיות התקפיות ממנו.
אבל אני מצפה ממגן בריאל מדריד שידע להניע כדור מאחורה, שאפשר לבנות עליו שיקבל את הכדור מראמוס ולדעת מה לעשות איתו גם בתוך לחץ, לא מרסלו, אבל כן כמו כל מגן סטנדרטי שיש לו קצת רגש ברגל וראיית משחק מינימלית, עם מנדי כל כדור תחת לחץ קטן נראה כמו משחק רולטה רוסית.
הוא נוגע בכדור בהגנה כשמשחקים מול קבוצות לא לוחצות וגם אז אני על פעם מרגיש כאבים בצד שמאל בחזה.
את קרבחאל אף פעם לא ממש חיבבתי רק בגלל הבעיות שלו בהנעת כדור תחת לחץ, אבל קרבחאל הוא מרסלו ביחס למנדי.
חומה הגנתית ומגן שנועל את הצד שלו הרמטית וזהו, שום דבר מעבר לזה, לא שחקן שאני רוצה לראות בריאל מדריד, במיוחד כשהוא באותו צד עם וניסיוס, אז זה כמו 2 טיפולי שורש באותו צד בפה.