מחזור 30 :: 2-1 ודאבל על ברצלונה

לא מבין איך אחרי כל משחק אוהדי ברסה מתלוננים על שיפוט, זה מדהים בעיניים כל פעם מחדש. למעט תוספת הזמן המגוחכת (היה מקום ל-5-6 דקות בשקט), שזה כבר בנוהג בספרד ולא קשור לאיזה קיפוח נקודתי, השיפוט היה די מושלם במשחק לא פשוט לשיפוט בכלל. אם היו שופטים על דבר כזה פנדל זה היה שערורייה. קשה לי להאמין שהאוהדים מהפורום השכן לא יודעים את זה בתכלס טוב טוב בתוך תוכם.

מעבר לזה, זידאן הוא מאכיל הכובעים הגדול ביותר שזכור לי וכבר קשה לציין את התחת, יש גבול למזל. לא יודע למה אין סביבו את ההילה שיש למאמני הטופ האחרים, המציאות מספרת שהוא שייך לטופ 3 בעולם בקלות ואם ימשיך כך הוא מתמודד רציני להרבה יותר מזה. יש להאריך לו, לנאצ’ו ולואזקס את החוזה מהר ככל האפשר.

לגביי הפורום השכן אכתוב את דעתי כאן כדי לא לעורר מהומה, ברגע שקומאן ופיקה בוכים שבוע אחר שבוע על השיפוט אל תתפלאו שחלק המאוהדי הקבוצה יעשו כמוהם, במקום ללמוד מהקלאס של זידאן המאמן שלהם מתבכיין פעם אחר פעם בראיונות. פאטתי, אבל כל אחד מתמודד עם הפסד בדרך שונה, זו הדרך שלהם. פעם מישהו אמר שבארסה הוא מועדון שמוגדר ע״י רגשי הנחיתות אל מול ריאל מדריד וכל הפסד שלהם בקלאסיקו מחזק את המשפט הזה.
בארסה יכולה לבוא בטענות לעצמה איך הצליחה להפסיד משחק לקבוצה שנפלה מהרגליים כתוצאה מעומס, עם לא פחות מ 4 פצועים בהגנה ואני בכלל לא מדבר על חיסורים נוספים כגון האזר.
דרך אגב התגובה של לאפורטה הייתה לעניין, צייץ שהוא מאמין בקבוצה בלי שום איזכור לשיפוט או מזל.

לגביי המשחק עצמו, היינו לא פחות ממצויינים בחצי הראשון ולמעט פוקס אחד של מסי מהקרן היו לבארסה 0 הזדמנויות. חבל מאוד שפדה בעט לקורה כי ב 3-0 אין לי ספק שהיינו גומרים אותם. החילופים של זידאן מובנים לגמריי, השחקנים נפלו מהרגליים ובסופו של דבר ״ההימור״ של זידאן התברר כמוצלח, מה גם שמרסלו היה נהדר. איסקו נכנס להחזיק בכדור ומריאנו ליצור מהומה ולחץ, שוב אגיד שלדעתי לזידאן לא היו ברירות אלא לבצע שינויים מסוג זה.

אתה בפירוש מגזים. גם בהשוואה בין יוון ללסטר.

צריך לכבול את זידאן לברנבאו בשלשלאות, ולעשות לו force feeding של גלקטיקוס. חוץ מזה - שלישית הקישור היו מעולים (למרות שקרוס קצת פחות לעומת ליברפול). הגול הראשון פשוט ענק ואני מאוהב בואלוורדה (רק שישאר בריא). מיליטאו עם שבוע שבונים על בסיסו קריירה.

מאוד מפתיע אותי שלא מדברים על הגול של בנזמה. שער פשוט וירטואוזי, ועוד במעמד כזה. אחד משערי העונה.
אם הפרעוש היה כובש שער כזה תקשורת הספורט בישראל הייתה משתפכת על המהלך הזה כמה שנים.

מסכים עם כל מילה, בנוסף אם אנחנו רוצים לדבר חזק בכל המפעלים חייבים עיבוי של הסגל. תסתכלו על קבוצות כמו באריין, סיטי ואפילו פסז׳, יש להם 2 קבוצות מצויינות בסגל. המחליפים שלהם ברמה גבוהה מאוד וזה בדיוק מה שחסר לנו. אנחנו חייבים אלטרנטיבה טובה יותר גם לעמדות בהגנה וגם בקישור.

צודק, בגלל זה לא מתחייסים לתשקורת :stuck_out_tongue_closed_eyes: בארץ. השער אכן וירטואוזי ברמות של אחד משערי העונה.

לא שמעתי את פיקה או קומאן אחרי המשחק מול ואיאדוליד בו היתה יד של אלבה ספק פנדל + אדום מוזר לשחקן ואיאדוליד. אם רוצים להתקטנן אפשר לפתוח במלחמת חפירות דו-צדדית שלא תיגמר.

• עוד לא נולד ניצחון כשר למהדרין שלנו בקלאסיקו. ואם הטענות העיקריות הן פנדל בגלל ליטוף ביד (שאם זה היה הפוך ונשרק השופט היה נתלה בכיכר העיר) ותוספת זמן של עוד 2 דק’ (כאילו אנחנו לא רואים כדורגל 400 שנה וכל משחק זה ככה) אז מצבנו טוב.
  • מחצית ראשונה נחמדה, לא עפתי כמו רוב החברים פה. הייתה הרגשה שכל יציאה שלנו קדימה היא חצי גול אבל היינו צריכים להחזיק בכדור יותר ברוגע ולפרקים הייתה אווירה של לחץ ובלאגן בחלק האחורי. במחצית השנייה לא באמת היינו קיימים התקפית. שילוב של דינאמיקה של משחק, מזג האוויר, אודריוסולה האיום והעובדה שויניסיוס שפך מנוע בדקה 35 (הילד חייב ללמוד לחלק כוחות בצורה יותר נבונה).
  • זידאן היה שמח לסיים את המשחק עם אותו הרכב. כל החילופים (למעט אולי בנזמה) נכפו עליו, חלק מפציעות וחלק מאפיסת כוחות.
  • אחלה מיליטאו. חבל שלא קיבל יותר דקות עד היום, בין אם מחוסר קרדיט או פציעות.
  • עם כל שמחת הניצחון, אנחנו עדיין ביישור קו עם היריבות. החיסורים לתקופה הקרובה מטרידים. נשאב עידוד מהיתרון במפגשים הישירים שאולי יכריע בסוף ומהיכולת של זידאן לשלוף שפנים מהכובע.

צודק, אבל יש לנו יתרון של מומנטום.
אטלתיקו בירידה חדה מאוד ושואפת אוויר פסגות רק בגלל פתיחה מנומנמת שלנו ושל בארסה. החיסורים יכולים להתגלות כאסון של ממש, אם חלילה לא נעבור את ליברפול ונפשל מול הקטנות בליגה בגלל שחקני ספסל חלשים, לא יודע כמה הרצף האחרון (11 ניצחונות ו2 תוצאות תיקו) ייזכר. אם מישהו מסוגל לשלוף שחקן מהבוידאם ולקבל ממנו תפוקה, זה זידאן. יאללה לליברפול!

כי בריאל מדריד זה כאילו קל, והוא עדיין נתפס כסותם חורים ו-“איש של המערכת” שמסתחבק עם הכוכבים (שכבר מזמן אין לנו) ולא טקטיקן רציני. מאמן עצום מכל בחינה והטוב ביותר שיכולנו לבקש.

אני כבר הייתי בים העונה. וחיברתי את עצמי לאינפוזיה של חדשות על העברות על חשבון התעניינות בעונה הזאת. ואיזה כיף שזידאן החזיר אותנו לחיים ככה והחזיר לי את האטרף בעונה הזאת.
הייתי בטוח שההרכבה של וואורדה, זו הברקה ולא אילוץ אבל באמת היה לזה מקום במשחק מול קבוצה כמו בארסה. שער שהזכיר לי עונות הרבה יותר גדולות שלנו.
אני חושב שהתעלינו על בארסה גם במחצית השניה וגם בגשם ולמרות החילופים המאולצים. עם כמה שיש להם את זה והם הכובשים המובילים בליגה, היה נראה שמי שמבין מה הוא עושה על המגרש ומי שבא עם תוכנית למתפרצות יעילות זה אנחנו.

לגבי הבכי על השיפוט - זה כבר מזמן הפך לבדיחה הפרטית אצלנו בחבר’ה. בקבוצת הוואטסאפ של החברים שלי כולם ככבר מקניטים את אוהדי בארסה שהם כבר בטח כותבים פוסט זועם על השיפוט לפני שהמשחק החל.

אגב, תתפלאו לשמוע אבל התקשורת הקטאלנית ופרשנים בספרד שמזוהים עם בארסה הודו שזה לא פנדל. השערים של העיתונים אל מונדו דפורטיבו וספורט שיוצאים בברצלונה לא מדברים על סקנדל או גניבה. רק ציטוט בקטנה של קומאן מתבכיין על השיפוט. כל הכבוד לתקשורת הקטלאנית שהפגינו יותר מקצועיות מהשידור המוטה של ONE.

לגבי זידאן, אין ספק שמגיעות לו המון מחמאות על שני המשחקים האחרונים. מה שהוא עשה בהחלט מרשים בהתחשב בכל החיסורים. לא ציפיתי להתעלות כזאת. אבל צריך לזכור שרוב הבעיות שלנו מתגלות מול קבוצות שמסתגרות ולא מול קבוצות כמו ליברפול ובארסה שתוקפות אותנו ונותנו לנו שטחים לתקוף. את זה זידאן עדיין לא פתר מספיק טוב.

אני חושב שאין אוהד שלא מדמיין דאבל וחולם רחוק, כי אנחנו אוהדי ריאל מדריד. אבל לי היה חשוב בתור אוהד קודם כל שנגיע לאפריל שיש על מה להילחם ויש חג אמיתי יותר מיום העצמאות. העונה הזו קמה לתחייה, הריגוש חזר. פותח דיונים של 3,000 מילה ואנשים משתפים פעולה וזה לא “הבלוג של ראוליטו”.
בעונת הבכורה של זידאן רשמנו 12 ניצחונות ליגה וזה לא הספיק לכתר, היינו אלופים למשך כמה דקות במחזור הסיום, אבל מומנטום לצ’מפיונס אתה בונה ככה ולפני ברצלונה בליגה היו כל מיני אייבר למיניהן שניצחנו עם 1/3 הרכב. בתחילת העונה אם היית אומר לי שנסיים את המשחק אמש עם ה-11 שפתחו הייתי שואל אותך ‘איפה כולם לעזאזל?’. נצטרך שהפציעות ידלגו מעלינו ואולי יהיו חדשות טובות עם קרבחאל והזאר או משהו כזה. הסיכויים שלנו לאליפות נמוכים לטעמי אבל קצב צבירת הנקודות של אתלטיקו פחת משמעותית ויש עוד מפגש בין ברצלונה ואתלטיקו. אגב, זה הלו"ז המדויק למי שרוצה. גאה בעצמי שפתחתי דיון על מאבק האליפות שזה היה מסובך.

אגב לטעמי הקבוצה מתגברת כאן לא רק על פציעות אלא על טריליון סימני שאלה שאפילו זידאן עצמו לא שולח רמזים על כך שימשיך וכמובן הצל הכבוד של ראמוס שאני לא מבין איך יש לו את החוצפה לא לחתום על חוזה חדש, העיקר רואים אותו קופץ ביציע. לטעמי מה שקורה די משחק לרעתו. לגבי מיליטאו, אם היינו גומרים משחקים היה קל יותר לשלב אותו, זה לא קורה כבר שנתיים, כמעט כל הניצחונות הן כאלה של גול אחד ויש התקפה של היריבה בסיום, לא רק ברצלונה אלא גם אייבר או בילבאו.

קרוס כרגיל קיבל את מירב השבחים.

הופעה מדהימה של מודריץ׳ כרגיל עברה לכולם מתחת לאף.
בחיי הבן אדם הזה פשוט מדהים אותי כל משחק מחדש.

לגבי הבכי הקבוע של קומאן ושות’- עוד בימים של מוריניו כשהבכי היה מהצד שלנו טענתי שבמידה ואתה מדבר כל היום על השיפוט המצב שלך כנראה לא משהו, רק להבין את גודל האבסורד- אלה שבוכים עכשיו על הפנדל ה"ברור" שנעשה על בריתוויט הם אותם אנשים שבכו בקלאסיקו הקודם שהדחיפה על ראמוס היא לא פנדל, כלומר שהליטוף אתמול היה יותר פנדל ממה שאנחנו קיבלנו בקלאסיקו הקודם, הזוי בעיני, לא פחות.
באמת שלא האמנתי שנהיה נגיעה מחצי גמר ליגת האלופות ובפורמה טובה לאליפות כמעט באמצע אפריל, זידאן מוציא מים מהסלע לחלוטין עם הסגל הזה ולמרות לא מעט טענות שיש לי אליו (איך מיליטאו היה בפריזר עד עכשיו ומשחק רק כשאין ברירה?) הוא פשוט מאמן ענק שיודע להכין קבוצה למאני טיים בצורה מושלמת והאמת שגם טקטיקן לא קטן.

אגב, משחק כמו אתמול ממחיש כמה שחקן וורלד קלאס התקפי נחוץ, אמבפה או האלנד במשחק כמו אתמול הם ההבדל בין ניצחון 1-2 בשיניים לבין חמישייה קלילה.

רק כמה חבל שעד שנזכור להביא את החיזוק הדרוש להתקפה הוא כבר לא יוכל יותר מדי להינות מהקישור הבאמת היסטורי שאנחנו מחזיקים בו. מודריץ’ סביר מאוד להניח על אדי הדלק האחרונים וקשה לי לראות אותו ממשיך ככה גם בעונה-שתיים הבאות. וגם קרוס את קאסמירו כבר לא צעירים.

יש מצב שהשלישיה הזו שנייה רק לשלישיית הצ’אבינייסטה מבחינה היסטורית.

אחד הדברים החשובים הוא שאם העונה הזו תסתיים עם תארים הוא שלא תהיה לזה את אותה השפעה של הטרבל של בארסה תחת ברתומאו.

זה עוד עלול לשכנע את האנשים במועדון שאנחנו לא זקוקים לרכש.

למה שנייה? אני שנים טוען שהיא השלישייה הטובה ביותר, הם שיחקו עם מסי והשלישייה שלנו בלי מסי מפוצצת בתארים.
כל פעם שהכסף מונח על השולחן השלישייה הזאת באה לתת עבודה של וורלד קלאס מהרמה הגבוהה ביותר שיש לכדורגל להציע, ורק תחשוב מה היו מצליחים לעשות אם מסי היה משחק לצידם כסוג של קשר רביעי במקום איסקו.

השלישייה של בוסקטס-צ׳אבי-אינייסטה הייתה יותר סקסית, אבל מה שהשלישייה שלנו עושה זה 101% יעילות, כמו שאמרת אנחנו יכולים רק לדמיין מה הם היו עושים אם מקדימה / יחד איתם היו משחקים השחקנים הטובים בעולם ולא ילדים שמתפתחים או חוזרים מפציעה.

אין לי דעה קונקרטית לגבי איזו שלישיה יותר טובה אבל קישור שלנו שיחק עם רונאלדו כשזכה בכל התארים החשובים. אז נכון שזה לא מסי אבל זה לגמרי הnext best thing.