מחזור 32 :: 0-3 קליל על קאדיס

לקראת קאדיס| אחרי התיקו המאכזב נגד חטאפה, מגיע מבחן אופי נוסף לריאל שרוצה להראות שהאוויר לא יצא לה מהמפרשים ולהישאר במאבק האליפות. מצד אחד הסגל מתמלא יחסית ואפילו קרבחאל בריא סוף סוף. גם בנזמה יחזור להרכב. מצד שני - קרוס עדיין בחוץ, מודריץ’ הצטרף לרשימת הפצועים ואין אמצצע. זידאן היה תקיף במיוחד במסיבת העיתונאים, נקווה שזה יהיה כך גם על הדשא

image

סטטוס ריאל מדריד:

אחרי האכזבה מהתיקו 0:0 נגד חטאפה ובצל רעידת האדמה עם המהלך שמוביל פלורנטינו פרס - הסופרליג או משהו כזה, ריאל מדריד חייבת לנצח כדי להישאר במירוץ האליפות, את אותה היריבה שכבר גברה עליה בסיבוב הראשון. זה יהיה עוד מבחן אופי כדי להראות שהאוויר לא יצא מהמפרשים אחרי המעידה האחרונה. הסגל נראה קצת יותר טוב מצד אחד, אין ספק בכלל: נאצ’ו וקאסמירו (היישר ל-11) חוזרים לאחר השעיות, רפאל ואראן השאיר מאחור את הקורונה ותחזיקו חזק - גם דני קרבחאל בריא, כבר שכחנו איך זה מרגיש (פחות מאלף דקות העונה). מצד שני, בעיות בקישור - קרוס נעדר משחק שני ברציפות, פדה לא חוזר ומודריץ’ נטש את האימון במפתיע. אין אמצע - קאסמירו, איסקו (שכלל לא בטוח שמגיע לו לשחק), בלאנקו ואריבאס. מיותר לציין שגם הזאר לא בסגל, זה לא שהופתעתם. “אם הוא לא משחק זה משום שהוא אינו במאה אחוז והתחושה שלו הכי חשובה, לא נסכן אותו. התחושה שלו משתנה”, אמר זידאן על הבלגי שאתמול לא התאמן עם חבריו. “נעלם X”, נכתב על הקשר ששיחק רק 15 דקות ב-14 המשחקים האחרונים.

זידאן נשאל כמובן על הסופרליג והתחמק: “זו שאלה לאדם אחד - כבוד הנשיא. אני כאן כדי לדבר על המשחק ולא על דברים אחרים כי זה לא התפקיד שלי. לא אגיד לכם האם שוחחנו על זה. אנחנו לא חושבים על האפשרות הזו ולא מדברים על כך בחדר ההלבשה (האיום שאופ"א תעניש את ריאל ותדיח אותה מליגת האלופות הנוכחית בשל ההחלטה שלה להצטרף למפעל החדש אם וכאשר). מה שאני אוהב זה לאמן”. לגבי אמבפה הייתה לו גם כן תשובה מצחיקה: “אם הנשיא אמר (כשנשאל על הריאיון של פרס)”…הוא חייך והוסיף שוב שהוא מתרכז רק במשחק.

כשנשאל האם האם הקבוצה חושבת (רק) על ליגת האלופות, דבר שכבר קרה לנו לא אחת הן בתקופתו כשחקן (עונת 2001/02 למשל) והן בעונות אחרות, הייתה לו תשובה ברורה וחדה: “יש עומס אבל אנחנו לא נוותר. אני לא מסכים עם האמירות האלה. אנחנו כבר שמונה חודשים בעונה הזו והכל קרה לנו. הייתי ברחוב, השחקנים לא היו שווים כלום וזה אף פעם לא היה נכון, אתם יודעים. אנחנו מתחרים, אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים ונילחם עד היום האחרון. מה שלא יקרה, נשחק עד היום האחרון. אני לא יודע אם נזכה בתארים אבל ניתן הכל ונמתח את הגבול”. ריאל חייבת עוד ריצה כמו באליפות הקורונה שלה, אחרת זה יהיה בלתי אפשרי. בלוח המשחקים ממתינות לנו עוד סביליה ו-ויאריאל במשחקי הבית, נזכיר.

קצת יותר נחישות, קצב ותעוזה מול השער לא תזיק לנו, רלוונטי לכל אחד משחקני ההתקפה שאכזב במחזור הקודם - אסנסיו שאולי שוב יוסט קצת לאחור - אין ברירה, ויניסיוס שנראה עייף מאוד ובקושי ניסה לכדרר אפילו רודריגו שגם כן לא לקח את ההזדמנות שלו. אפילו מרסלו (באימונים הוא נראה פנתר). מי שיחזור גם יחזור להרכב הוא בנזמה ששיחק 25 דקות בלבד נגד חטאפה (הפעם היחידה בה עלה מהספסל העונה במסגרת הליגה). הצרפתי יקווה גם לכבוש נגד היריבה ה-35 בספרד ולהשוות את ההישג הנפלא של ראול, וגם לעזור לזידאן לנצח את היריבה היחידה עליה טרם גבר בלה-ליגה (ניצח 27 מ-28 היריבות). אם בנזמה יכבוש צמד הוא גם ישווה בדיוק את מספר שעריו מהעונה שעברה, הן בסה"כ (25 כרגע ו-27 אשתקד) והן בליגה (19 כרגע ו-21 בעונה שעברה).

Getafe - Real Madrid
בנזמה יחזור להרכב. זקוקים לו כמו תמיד

מה המצב קאדיס?

היריבה קאדיס מדורגת במקום ה-13, מגיעה למשחק בכושר לא רע עם שבע נקודות מתשע האחרונות - ניצחונות על ולנסיה בבית (1:2 משער בדקה ה-88) וחטאפה בחוץ (0:1 משער עצמי אבל למי אכפת) ותיקו 0:0 נגד סלטה ויגו, ובפער יפה של תשע נקודות מהקו האדום. העולה החדשה תמשיך גם בעונה הבאה בליגה הבכירה והיא רגועה לחלוטין. אלברו נגרדו האקס שכבש שבעה שערים העונה - ימשיך להוביל את החוד (שביעי במספר הדקות בקבוצה, אגב) . המאמן אלברו סרברה יכול לרשום הישג ענק ולהפוך למאמן החמישי במאה ה-21 שמנצח בשני משחקיו הראשונים נגד ריאל מדריד כמו פפ גווארדיולה למשל. חוץ מהמשחק נגדנו היא חילצה גם תיקו 1:1 נגד ברצלונה.

הבלם חואן קאלה נמצא בספק קל למשחק (אם לא יחלים, מרקוס מאורו ישמור על מקומו ב-11) בזמן שרובן סוברינו מתחרה עם אנטוניו ‘צ’וצ’ו’ לוזאנו (האיש שכבש נגדנו בסיבוב הקודם) על חולצת ההרכב לצד נגרדו. אלכס פרננדס, אחיו של נאצ’ו, ימשיך להיעדר משחק רביעי ברציפות דווקא אחרי שנכנס לכושר הבקעה עם שניים ברציפות. מדובר באחד השחקנים היותר טובים של הקבוצה, וכך גם הקשר אלברטו פראה. השוער ירמיס לדסמה ספג רק פעם אחת בשלושת המשחקים האחרונים אם כי כבר היה לו רצף אפילו טוב יותר בתחילת העונה - שלושה משחקים בלי אף שער חובה במחזורים השישי עד השמיני.

בינתיים נגרדו סקר את הקריירה בריאיון ל-AS ודיבר על ריאל: “היא יכלה לרכוש אותי בחזרה אחרי העונה באלמריה אבל היו שחקנים חשובים כמו ראול, כריסטיאנו, ואן ניסטלרוי, היגואין, בנזמה. היה קשה מאוד לקבל את ההחלטה לעזוב אבל הייתי חייב לעזוב לקבוצה טובה כמו סביליה”. על קבוצתו הנוכחית: “אני שמח מאוד שנתנו לי את ההזדמנות לחזור לשחק בספרד ואיך שהכל הסתדר, הרבה פקפקו בי. לא רציתי להשתיק אף אחד אלא רק להראות לעצמי שאני מסוגל להתמודד ברמה גבוהה. להיות חלוץ של קאדיס זה מעט שונה, המאמן מבקש גם דברים אחרים אבל אנחנו יודעים מה עלינו לעשות”.

המאמן אמר שלדעתו ריאל פייבוריטית לזכות בצ’מפיונס והוסיף: “נגד חטאפה ריאל לא שיחקה טוב אבל זו קבוצה נהדרת שסבלה מהמון פציעות. היא תרצה להישאר במאבק האליפות. יש לנו סיכוי אבל תמיד קשה מול ריאל. זה נורמלי שהיא תשלוט. עלינו להגן היטב ולצאת נכון קדימה ולעשות נזקים”. כשנשאל האם המשחק נגד ויאדוליד מהתחתית חשוב יותר, אמר: “שניהם חשובים כי עדיין חסרות לנו כמה נקודות כדיי להבטיח את ההישארות אבל ברור שהסיכויים להבקיע נגד ויאדוליד טובים יותר”. ברןור לכם שליריבה אין מה להפסיד.

Aprobados y suspensos del Cádiz: el muro defensivo deja un punto
קאדיס. תישאר גם בעונה הבאה

היסטוריה ומפגשי העבר:

המגרש בקאדיס הלא הוא ראמון דה קראנסה כבר נכנס לספר ההיסטוריה של ריאל מדריד בזכות הופעת הבכורה המרגשת של אמיליו בוטראגיניו. עונת 1983-84, “העייט” עולה מהספסל בפיגור 2:0 כשפיגורה כמו אלפרדו די סטפאנו מאמין בו - וכובש צמד בדרך ל-2:3, כולל את שער הניצחון בדקה ה-89. גם ריקרדו גאייגו הבקיע. ריאל ניצחה גם במפגש הבא, הפעם 1:3 בעונת 1985-86, כשהיא פתחה את ביקוריה נגד קאדיס עם שני הפסדים של 1:0 (1978 ו-1982). כמובן שבווליום הרבה יותר נמוך - זכורה גם הופעת הבכורה המדהימה של רוביניו שעלה מהספסל במצב של 1:1 במחזור הפתיחה ב-2005-06 (רונאלדו כבש לזכותנו), רק על המגרש והיה מעורב בשער הניצחון - שלישיית ה-R - רונאלדו מסר לראול שדחק לרשת.

בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 רשמה ריאל את הרצף הטוב ביותר שלה - שלושה ניצחונות רצופים בקאדיס ועל ה-0:4. במחזור הפתיחה של 1987-88 ריאל אותתה על כוונותיה עם 0:4 גדול בזכות ארבעה כובשים שונים אלא שעד הדקה ה-65 היתרון עמד על 0:1 בלבד (של העייט, נו מה). בעונת 1988-89 זה נגמר ב-0:2 וכעבור עונה 0:3 - שוב העייט הבקיע ומרטין ואסקס כבש צמד. ההפסד האחרון שלנו נגד קאדיס בחוץ היה איי שם ב-1991. בסה"כ המפגשים נגד קאדיס כאורחת, ריאל ניצחה שבע פעמים, הפסידה בשלושה משחקים וסיימה פעמיים בתיקו, הפרש שערים 8:19. בסה"כ מפגשי הליגה: מאזן 4:18 לריאל בניצחונות. על משחק הגביע וההפסד הטכני ב-2015-16 בשל שיתופו הטראגי של דניס צ’רישב - לא מדברים.

El histórico show de ROBINHO contra el Cádiz ◉ Highlights ◉ Real Madrid - YouTube
זוכרים את זה? רוביניו-שואו נגד קאדיס

שוב סגל קצר ועייף, כל העולם נגדנו בגלל הסופרליג, הראש של השחקנים כנראה לא מאה אחוז במשחק.
מתכון מושלם לאיבוד נקודות ויציאה ממאבק האליפות.

שלושה בלמים ובלנקו בצוותא עם קאסמירו בהרכב.

בלנקו היה לא רע מול חטאפה במעט ששיחק, נקווה שימשיך.

פנדל? גול של אודריוסולה? באותו משחק? תוך 5 דקות?

לוקחים דאבל!

אוי כמה שזידאן גאון. אני אוהב את המערך הזה! זה כזה גאוני, איך אף אחד לא חשב על זה עד היום!

מיליטאו ונאצ’ו שני בלמים שיכולים לתקוף. כאשר ההתקפה הולכת מצד ימין, מיליטאו הופך להיות מגן ואודריוסולה שחקן תוקף. כאשר ההתקפה הולכת משמאל, נאצ’ו הופך להיות מגן, ומרסלו תוקף. כאשר נאצ’ו ומיליטאו שניהם נשארים בהגנה, קסמירו עולה להתקפה.
כמובן שאנחנו מתגוננים יש 5 שחקני הגנה, ואז בהצלחה להם. אמנם רק נגד קאדיס אבל יש פה חומר טוב למחשבה.

בגלל חוסר השבלוניות הזאת ויני ובעיקר רודריגו פורחים. תקשיבו, זה גאוני.

אני מבסוט שילד בן 19 שלא שיחק אף פעם בהרכב מועדף על הקוקו והסרפן, אבל מכין את עצמי כבר לזה שהןא יפתח מול צלסי

זידאן מוכיח שהוא לא רק פרצוף (תחת) יפה אלא גם טקטיקן מהמעלה הראשונה.
מזהה את הבור שנוצר בקישור בעקבות החיסורים, פותח עם קשר דפנסיבי נוסף בחיפוי של שלושה בלמים, ומשיג את היתרון והאיכות דרך האגפים.
יותר מזה, יכול להיות שהחיסורים בקישור הגיע בעיתוי נכון והם אלו שעוד ינצחו לנו את המשחק. כי שליטה במרכז השדה מול קבוצה שמומחת בקטילת גדולות עם 18% החזקה בכדור היא לא בהכרח יתרון במאבק מהסוג הזה.
אפילו זידאן לא האמין שזה ילך כל כך חלק. שאפו.

בנזמה עם 0.8 שערים בממוצע העונה, עונה שלישית רצוף מעל 21 שערים בלי לבעוט פנדלים כמעט, אמרו שהוא נשאר רק בגלל רונאלדו, אבל נראה שבגלל רונאלדו לא הפך לאגדה ענקית במדריד.

מי שעדיין מתקשה להבין, זידאן גאון, מאמן ענק, אולי הטוב בעולם.

נראה כאילו עלינו למגרש עם 14 שחקנים,כמה חטיפות כדור,כמה נוכחות ליד הרחבה,בהחלט מרענן,אולי זידאן עלה פה על משהו.
בנזמה ענק,רודריגו סוף סוף חזר ובלאנקו נראה טוב,מחלץ כדורים ומפגין משחק רגל נהדר.

יאללה חילופים.

להריץ את צ’וסט, איסקו, ומאריאנו במחצית במקום מיליטאו, ויני, ובנזמה ונקסט!

מניח שואראן הוא באנקר.
עם מי הייתם עולים מול צ׳לסי, מיליטאו או נאצ׳ו?

שניהם, נאצ’ו מגן ימני

מדהים שמכל הדור העמוס של חלוצי וורלד קלאס שנולדו בין 1986-1988, היחיד שעדיין בטופ העולמי (לצד לבאנדובסקי כמובן) הוא דווקא בנזמה.

מדובר בלפחות 6-7 חלוצים שבשלב מסוים רובנו היינו מתים לצרף אותם על חשבון הצרפתי.

לחלקם כן היה פיק גבוהה יותר משל בנזמה.

משחק טוב וסולידי של בלנקו, בדיוק כמו צ’וסט מול חטאפה. שחקני קסטיליה נראו טוב במעט ההזדמנויות שקיבלו. חבל שלא השתמשו בבלנקו ואריבאס יותר במהלך העונה במקום לשחוק את קאסמירו, מודריץ’ וקרוס, או לאלתר כל מיני ציוותים מוזרים כשהיו חיסורים. אולי אין לנו אף כוכב על בנוער אבל יש שם כמה שחקנים שימושיים.

סוף סוף הרגנו משחק מוקדם ונחנו מחצית שלמה. אם היו לנו עוד כמה משחקים כאלה במהלך העונה כנראה שהיו פחות פציעות שריר.

אני מעדיף את רודריגו על פני אסנסיו. רק שיעז יותר ויהיה מעורב במשחק כמו היום. ושייפול ברחבה כשתופסים לו בחולצה.

דמיינתי או שקיבלנו פנדל? דווקא אחרי הפיאסקו של הסופר ליג. לא ברור איך השופט הצליח לפספס את זה. אפילו הVAR לא יכל להתעלם מפאול כל כך ברור.

כמובן, פשוט חבל שאחרי שנים שהשלמנו עם המעמד של בנזמה וחיכינו ליום שבו כבר יהיה טבעי לשחרר אותו לקבוצת פרישה, הוא מגיע לפיק שלו ומשחק מדהים דווקא בגיל 33.

זה לא רק שאר החלוצים של הדור שלו. הנרי, לשם השוואה, בגיל הזה כבר היה ב-MLS. ראול גם עזב אותנו לטובת שאלקה בגיל הנ"ל.

זידאן והקבוצה הצליחו להשתיק אותי והפכו משחק שעל הנייר היה לא פשוט בכלל למשחק נקסט במחצית (דבר שלא ראינו מ2016 בערך).
שמח מאוד בשביל בלנקו, דובר עליו בתחילת העונה כשחקן שאמור לעלות לבוגרת ולתת מנוחה לקסאמירו, חבל שזה לא קרה יותר במהלך העונה. סה"כ מדובר על שחקן נחמד מאוד שמציג יכולת גבוהה בקאסטייה. לא יודע אם יש סיכוי להשתלב בקבוצה, אבל מאמין ששנה הבאה יושאל ונוכל לראות אותו יותר.
זידאן עלה עם הרכב נכון מאוד נוכח החיסורים ומצב הסגל.
טוב לראות את קרבחאל חוזר, וטוב שקרוס ומודריץ נחו. אנחנו מגיעים לצ’לסי במצב לא רע כשהחסרים היחידים הם ראמוס, ואסקז ואלורדה ואולי מנדי. כאשר הרווחנו את הביטחון של מיליטאו ונאצ’ו (האמת שלו תמיד היה), כמו כן שחקנים לרוטציה כמו בלנקו, צ’וסט, מרסלו ואולי אפילו הצלחנו להעלות את השווי של אורדיוסולה מ-2 מליון יורו ל-3.

:wink:
אולי לא מדויק לגמרי בשחקנים, אבל זה בעקבות פציעה של פדה ואי חזרה של הזאר לכשירות.
לא אומר למנות אותי למאמן, אני אסתפק בעוזר מאמן.

כיף שניצחנו ככה. שמירת כוחות נחוצה פה מאוד.
אני עוד לא יודע לגמרי מי כשירים לצ׳לסי, אך נהדר שקיימת לנו האופציה לשחק עם חמישה בהגנה ביכולת טובה

1. זידאן מדהים, טופ 5 בעולם בקלות. מישהו בכלל זוכר שהאיש היה רחוק הפסד(בפיחואן) מפיטורין? איזה עולם משוגע.

2. הכרית זוכה בקלות בתואר “השחקן המושמץ הטוב בעולם”. אני חושב שהבאן מהנבחרת הוא חלק לא מבוטל מהפריחה המאוחרת שלו. פחות משחקים, פחות טיסות, פחות שחיקה, פגרות קיץ אמיתיות, אין מה לעשות זה מאריך קריירה. הוא לא מושלם אבל בחייאת בפעם הבאה שאתם מתלוננים עליו תעצרו רגע ותזכרו שיש אנשים שאוהדים קבוצת כדורגל שהחלוץ הבכיר שלה הוא בריתוויט.

3. בכנות, ובאמת שקשה לי להגיד את זה, אבל לכם הכי מגיע לזכות. המאזן החד צדדי מול הגדולות והעובדה שאתם בעמדה שאתם נמצאים בה, למרות מכת פציעות כל כך פסיכית, זה מרשים גם אם זה מגיע בזכות ליגה חלשה.

לאתלטיקו לא מגיע אחרי שהיא זרקה כזה פער ולא ניצלה עונה כל כך חלשה שלנו ושלכם. ואני בטוח שאנחנו נעשה במכנסיים, אפילו עוד נסדר לכם אליפות כשננצח את אתלטיקו. נשאר לי להחזיק אצבעות לסביליה, סיכוי קלוש אבל זה יהיה שינוי מרענן וחתיכת סיפור.

image

נשיקה צרפתית| ראיתי קבוצה קצת יותר נחושה שבאה להפעיל לחץ ולהסתער, הסרבול של הגנת קאדיס הקל עלינו. ניצחנו וסגרנו עניין תוך בליץ של עשר דקות עם מחצית שנייה לישון או להיערך לריאיון של פלורנטינו כך שמי אני שאתלונן אבל לא משוכנע שהמערך היה בינגו כלומר הפנדל מאוד-מאוד הקל עלינו כמובן ואחר כך זה היה מופע של בנזמה - כל השיאים שלו אגב, למתעניינים. לא ראיתי משהו יוצא דופן ממרסלו וזה מאכזב ואודריוסולה גורם לך לדפיקות לב נגד כל יריבה אבל מפרגן לו למרות שאם גם אני הייתי פותח בהרכב של ריאל מדריד - גם אני הייתי מתאמץ. אנחנו עדיין לא מקבלים מספיק מרודריגו, מריאנו תמיד בנבדל.
קאסמירו פתח את המשחק כשהוא דוחף קדימה ועושה הכל בסדר - היציאה קדימה, הרעיון אבל היה מאוד לא מדויק, אין דבר. נאצ’ו מרגש כמו תמיד ומיליטאו גם נראה שר ההגנה, לקורטואה היה מאוד קל. התגעגעתי לקרבחאל אבל להגיד לכם שאני משוכנע במאה אחוז שהוא יחזיק מעמד עד סוף העונה? לא. אוף טופיק, רוברטו קרלוס אמר בשידור: “קיבלנו פנדל אחרי 15 שנה”.
מילה על בלאנקו: אני נזהר מאוד עם התלהבות משחקנים צעירים כי בהתחלה אתה מחייך מכל גליץ’ שהולך, מכל פס מדויק על מטר. הוא בעט לשער כבר אחרי איזה עשר דקות, אהבתי את קריאת המשחק שלו והתעוזה, עוד מוקדם מדי אולי אבל יש לו את המורה הטוב ביותר - ראול, וחסר לנו קשר אחורי מחליף. בריאות ללוקה ולטוני ויאללה לבטיס. נשארנו בחיים, האללה מדריד