מחזור 32: 3-2 על ברצלונה בדרך לאליפות

רק למען הסימטריה - אם אני אוהד בארסה אני אומר שהאליפות נסגרה בערך באוקטובר השנה

גב, אני מהטוענים שלאנצ’לוטי אין מושג (לא פחות) וזיזו מאמן ענק ואני ממש לא מסתמך על הישגים או תיארים. הקבוצות של אנצ’לוטי פרוצות לגמרי, אין לך כמעט אף פעם תחושה שקשה לשחק נגדן. לי לפחות ברור שהוא לא מבין יותר מדי מה החשיבות של משמעת טקטית של שחקנים, ואיך להעמיד קבוצה שיודעת ללחוץ ולהתמקם נכון, וכל זה כשיש לו על הנייר סגל אתלטי שמסוגל לרוץ וללחוץ יותר מכל הסגלים שהיו לזיזו.

איפה זה ואיפה קבוצה של זיזו. על קבוצות של זיזו אפשר לרדת מהיום עד מחר, אבל היה מאוד קשה לשחקן נגדן.

בכלל, כדורגל מנצחים דרך הגנה ואם יש ערך מוסף למאמן הוא מבחינתי בא לידי ביטוי בצורה הכי מובהקת במידת הקושי לשחק מול הקבוצה שלו. אנצ’לוטי זה לא זה.

דוגמה מצוינת מאתמול - אף אחד לא הבין איך פפ יכול לזרוק שחקן כמו קאנסלו, ובעיני זה נורא פשוט - הוא לא בא לו בטוב במשוואת העלות-תועלת כי פפ רואה את הנזק ההגנתי המטורף שהוא עושה. אנצ’לוטי בחיים לא יזרוק ככה שחקן כי הוא לא מתאים לו טקטית.

ונקודה אחרונה לגבי קמאבינגה באותו הקשר - מודעות מיקום מביכה מאוד, חוסר יכולת מוחלט לסגור כמו שצריך ולהקשות על היריב שלו בעזרת הגוף או ריצה לתוך הנתיב שלו. בקיצור, שחקן שקל לשחק נגדו (אם הוא נגדי בשכונה אני מבסוט, הוא לא מהמבאסים האלה שנמצאים בכל מקום ומקשים עליך את החיים, להיפך, תנועה אחת טובה מאחוריו כשהוא מרחף ואתה מול שוער). לא מתפלא שנראינו ככה מול סיטי איתו כקשר אחורי, ואין לי שום ספק שאצל מאמן רציני הוא לא רואה דקות עד שהוא לא מוכיח שהוא יודע להקשות מספיק על היריב, גם אם הוא שחקן מצוין בעל צעד ראשון אדיר כמו לאמין.

זה לא בדיוק עומד במבחן המציאות כשמסתכלים על טור הספיגות שלנו השנה בהשוואה לעונות אחרות של זידאן. אתם שוכחים שהיה לנו קישור איטי ושבמשך עונות שלמות היינו פגיעים מאד במעברים וספגנו טונות של גולים על זה.

הבעיה בשיפוט של דון קרלו היא שבכללי אנשים אוהבים שחור ולבן ולא אוהבים גוונים.

זה עומד מצוין במבחן הזה כי כמו שאמרתי, לא בוחן לפי תוצאות. זיזו לקח קבוצה הרבה פחות אתלטית ומהירה והפך אותה לסיוט. צריך לדעת לעבוד עם מה שיש לך ויש להבין איך להשתמש טקטית בשחקנים (סתם זיזו אהב לעבות עם איסקו בקישור? סתם אהב את לוקאס כקיצוני שעובד בלי הפסקה?)

אגב אורי, זיזו לא מאמן שבנה פרויקט עם שחקנים שהוא הביא אלא קיבל תוצר מוגמר והיה צריך פשוט לאמן אותו. כמובן שהיו חורים וחסרונות בסגל וכמובן שספגנו שערים על החסרונות האלה - אבל אם ניתן להסיק משהו מהעבודה של זיזו עם אותם סגלים זה שאם הוא היה בונה קבוצה משלו לא היו משחקים בה שחקנים בלי משמעת טקטית, וכנראה שהיא הייתה קבוצה מאוד קשה לפיצוח. אנצ’לוטי מצליח להעמיד קבוצה פריכה גם עם סגל פי 4 יותר אתלטי מזה של זיזו. יש לקרלו את היתרונות שלו, אבל אני באמת לא חושב שקשה לראות את הנקודה שאני בא להעביר.

אגיב יותר מאוחר בפירוט, אבל רק אציין - ברור שאני רואה חלק ממנה, אבל הרבה פחות חמורה ממך. ועל זידאן ברור שלא בא לי ללכלך או לפגוע במורשת - מת עליו והוא מאמן ענק

אני חייב להסכים עם נירו. לאנצ’לוטי יש את היתרונות שלו, שבאות לידי ביטוי בהתקדמות של שחקנים תחתיו וניהול מושלם של חדר ההלבשה, אבל העבודה שלו מעולם לא התמקדה במיצוי מיטבי של סגל השחקנים שלו כך שהם ישחקו את הכדורגל היעיל ביותר.

אני חושב שהקדנציה הזאת של קרלו היא הצלחה מסחררת, ואם מתמקדים בעונה הזאת היא אפילו יותר. הפרגמטיות של קרלו אפשרה לו לתמרן יפה בין הפציעות. הוא ידע לקדם שחקנים כשצריך, ידע להוריד את הלחץ בתקשורת. לתקופה הזאת הוא היה מעולה גם אם הכדורגל שלנו לא היה מיטבי, אבל קדימה יותר אנחנו חייבים מאמן שהוא גם טקטיקן אדיר ומשחק כדורגל יפה.

צ’אבי אלונסו נראה גם טקטיקן מזהיר, גם מקדם צעירים וגם יש לו גישה טובה עם השחקנים. עוד טיפה שיתבשל בלברקוזן וישחק גם בליגת האלופות ואז שיבוא לתוך פרויקט שיהיה לו בו את כל התנאים להצליח.

מסכים לחלוטין עם מה שנאמר מעליי. הסיבה היחידה שאיכשהו הגלולה בגרון עוברת היא בעיקר העובדה שיש איזושהי הבנה שקרלו ייאמן גם בשנה הבאה, יחנך קצת את קיליאן ויעזור לו להתאקלם במערכת (ביחסי אנוש הבן אדם גאון) ויפנה את מקומו לאלונסו שימצה את הפוטנציאל של הסגל. כל תואר בדרך הוא בונוס, גם אם הוא מובן מאליו. לא ככה אני רוצה לראות את ריאל מדריד, בטח לא כשהסגל שלנו בצירוף מאמן טופ גם היום יכל להיראות משמעותית טוב יותר.

העונה הזו של אנצ’לוטי בליגה היא תוצאה ישירה של סגל עדיף בכל פרמטר ביי פאר מהסגל השני בטיבו, ובאלופות זה, כאמור, פוקס. אין לי דרך יותר עדינה לנסח את זה.

עם זידאן היו גם משחקים קשים לצפייה, אבל אני לא זוכר שום מקרה בו קבוצה ניצחה אותנו טקטית.

גם לא הסיטי שהדיחה אותנו והייתה הרבה יותר טובה מאיתנו בברנבאו?

בקשר לשיפוט. אין לי ספק שאם אנחנו היינו מבקיעים שער זהה לשער של כריסטנסן בארסה היו באים בטענות לעבירה… הוא טיפס על קרוס עם שתי ידיים. מבחינתי זאת לא עבירה אגב, כדורגל זה משחק פיזי. רק אני זוכר שפסלנו לנו גול דומה של בייל בקלאסיקו על פחות מזה.

לגבי ההסטה של ימאל, פשוט אי אפשר לקבוע אם עבר או לא לפי מראה עיניים. מדובר על מילימטרים. רק טכנולוגיית קו השער הייתה פותרת את הבעיה.

באירופה אראוחו לא יכול לתפוס עם הידיים, בליגה כן. הייתה לנו קרן שבה הוא כמעט קרע לרודיגר את החולצה. בקלות היה יכול להיות פנדל.

היה פנדל על לוקאס למרות שהוא הוסיף הצגה מיותרת.

לא הייתי בא בטענות לשופט אם קמאבינגה היה מורחק. גם מודריץ’ היה צריך להיות מוצהב כבר במחצית הראשונה.

אם אנצ’לוטי היה מאמן טוב אף אחד לא היה מתעסק בשיפוט כי היינו מביסים את בארסה החלשה הזאת.

אין שום קשר בין המקרים,פדה סוגר כבר את לאמין,קובארסי לא היה יכול למנוע כלום ממרחק כזה.

אני לא זוכר נוק אאוט טקטי של סיטי במשחקים מולנו. בטח ובטח שלא כמו בשנתיים האחרונות מול סיטי.

אני זוכר בעיקר טעויות אישיות ומטופשות של ווראן (נראה לי במשחק החוץ, זוכר לפי התלבושת).

אגב, העונה ‘הפסדנו טקטית’ גם לעוד קבוצות

ולזידאן לא היה מזל?
2016 - גריזמן מחמיץ פנדל במהלך המשחק ולאחר מכן ניצחון בפנדלים. האמא של המזל.
2017 - העונה הכי חזקה שלנו ובסוף עברנו את
באיירן בזכות טעות שיפוט.
2018 - נשים בצד שאנצ׳לוטי היה נקטל הרבה יותר אם היה מאבד 3-0, בסוף נהנינו מהפנדל בסוף. גם מול באיירן וליברפול נהנינו מטעויות של שוערים.
תמיד יש מזל בזכיות, וחוסר מזל בהפסדים. מה שמפריע לי הוא שכאילו את אנצ׳לוטי שופטים אחרת מזידאן.

ההשוואה היא לקדנציה הראשונה של זידאן או לשניה?
מול הראשונה באמת אנחנו יותר אתלטיים, אבל הקבוצה של זיזו טובה בהרבה וההשוואה מעט מעליבה.

במילים אחרות שיחק עם הרבה יותר שחקני הגנה ובגלל זה הייתה לו הגנה חזקה יותר. זו החלופה של קרלו ללשחק עם קאמא, צ׳ומה, קרוס ובלינגהם יחד בקישור כשפדה באגף. ברור שנהיה חזקים יותר הגנתית, גם עם קרלו על הקווים.

קיבל את אחד הסגלים היותר טובים שאיזשהו מאמן קיבל.

אגב החסרונות של קרלו קיימים, לא בא להגיד שהוא מאמן על, כתבתי שוב ווב שאני רוצה שיעזוב. אבל בחייאת, קצת הגינות…

אני הראשון שמודה שהאלופות זה מפעל של מזל והדוגמאות היו יותר להראות שהתארים של אנצלוטי לא משקפים, לא שאלה של זיזו כן. הטיעון שלי נשאר בעינו - קבוצות של זידאן הן קשות למשחק, של אנצלוטי פשוט לא. אני משוחד לחלוטין לטובת הגנה בכדורגל, אני חושב שככה מנצחים לאורך זמן, אני חושב שבזה ניתן לשלוט הרבה יותר טוב, ואני חושב שהמאמנים הגדולים בהיסטוריה ידעו קודם כל להעמיד קבוצה קשה למשחק, ורק לאחר מכן, אם יש שחקנים, קבוצה אסתטית.

וכן, זידאן העלה יותר שחקנים הגנתיים, לכן הייתה לו הגנה חזקה. מה הקשר? הטענה שלי היא שאנצ’לוטי בכלל לא יודע לזהות את השחקנים האלה. הלוואי שנגד סיטי הוא היה יודע לעבות קישור כמו שצריך, אבל אין לו חצי מושג.

קיבל סגלים שנראו גמורים שכולם האמינו שאי אפשר להוציא מהם עוד משהו, במיוחד בקדנציה השנייה.
תחזור אחורה בדיונים ותראה מה כתבו פה על הסגלים שזידאן קיבל ומה אפשר להוציא מהם.

יש מזל שהולך עם הטובים ויש סתם תחת שזה מה שקרה בצ’מפיונס הראשון של אנצ’לוטי בכל שלב ובניצחון על סיטי בצ’מפיונס הנוכחי, וכשאין תחת אז זה ממש לא כוחות, מה שאף פעם לא היה קורה עם זידאן.

החלופה של קרלו זה לשחק בקישור רק עם קמאבינגה וקרוס מול סיטי ולבנות על התחת

אגב - רוצה להצטרף לדברים של ניר על קמאבינגה. הוא כבר לא מעט זמן איתנו ומשחק די הרבה, ואני די בטוח שאני לא רואה שום התקדמות. כרגע קשה לי מאוד לדמיין עתיד שבו קמאבינגה שחקן הרכב בלתי מעורער.

בסוף, עם כל התשבוחות לקישור האתלטי והצעיר שלנו, ריאל תצטרך ביום שאחרי קרוס ומודריץ’ (שזה במקרה הכי אופטימי עוד שנה וחודשיים) לרכוש שחקן קישור טופ להרכב. אלא אם כן למישהו ייפול האסימון ויורידו את ג’וד אחורה, אם כי גם אז הייתי הולך על רכש כי אני חייב להודות שגם לגבי ואלוורדה המלך יש לי ספקות שהוא תמיד מתאים.

גם לי היו ספקות בנוגע לוואלורדה, במיוחד כי בעונה שעברה רוב התרומה שלו הסתכמה ברצף חריג בתחילת העונה, אבל השנה הוא מוכיח את עצמו כשחקן שמצטיין דווקא בעבודה השקטה. עוזר בהגנה, מוציא כדורים מהירים ומדויקים קדימה, מתרוצץ וכמעט ולא טועה. כמו סמי חדירה על סטרואידים.

בכל מקרה לא נראה לי שבליגנהאם יישאר על תקן חלוץ שני\ קשר התקפי לעוד הרבה זמן- גם כי אנחנו אמורים לקבל שחקן התקפה שיהיה באנקר בהרכב אבל גם כי מודריץ’ וקרוס התקרבו עוד שנה לסוף הקריירה וג’וד נראה כרגע כמו היחיד שיכול להכנס לנעליים שלהם.

גם אני לא ממש סומך על קמא בקישור האחורי. הוא מפוזר מאוד ופשוט מפצה על זה ביכולות פיזיות.

מנגד, קישור של צ’ומה, פדה וג’וד הוא קישור שאני בהחלט חי איתו בשלום. אתמול כשצ’ומה עבר לקישור האחורי נזכרתי כמה הוא טוב שם.