מחזור 32: 3-2 על ברצלונה בדרך לאליפות

https://twitter.com/JBellinghamZone/status/1782161970738655660?t=50EnIPlpzWtNiczh8yEJTQ&s=19

חבל שלא מכניסים בקליפים האלה את הפעולות ההגנתיות והסגירות הטקטיות. אבל זה מה יש.
גם מול סיטי הוא היה טוב.

חזר בול בזמן.

הניצחון בקלאסיקו מאפשר לנו להעלות הרכב שני מול סוסיאדד.
החשש שלי הוא שמה שאנצ׳לוטי יבין מזה, זה להחליף 2 שחקנים וגמרנו…
משחק בו ואסקז, מיליטאו, נאצ׳ו, גרסיה, סבאיוס, בראהים וחוסלו חייבים לפתוח.
11 הפרש (12 בגלל המאזן הפנימי) כשיש 6 משחקים בלבד, זה לא מצב שאפשר לאבד בו את האליפות.
2 ניצחונות ותיקו וזה נגמר. אפשר לקחת הימור על המשחק מול סוסיאדד בחוץ.
אגב, גם עם הרכב שני אנחנו עם סיכוי טוב לתיקו ואפילו ניצחון נגדם…

1000154061

סוסידאד לאחרונה קצת מנצחת אבל מרגיש לי שננצח אותם גם אם נעלה עם 11 אוהדים אקראיים.

לחלוטין אפשר לעשות שם רוטציות נרחבות ולתת מנוחה. מה שכמובן לא יקרה כשמכירים את הנפשות הפועלות.

חייב לומר, לוקח אלף פעם ניצחונות דחוקים עליהם בדקה 90 מאשר תבוסות.

כשיש את התקווה לנצח ואז מפסידים, ועוד אחר כך לשמוע את ההתבכיינויות על השיפוט כי זה מה שנשאר(בין אם בצדק ובין אם לא) זה כמו תזמורת.

לוקה הראה היום שהיה מקום לרוטציה בינו לבין טוני, ככה שניהם היו מגיעים רעננים לישורת האחרונה. משחק מעולה של מודריץ בעיניי ממש. שנה הבאה שישאר והוא וטוני יעשו משחק משחק :sweat_smile:.

הגול של ג׳וד זה כזה מצב קלאסי שויני בועט מעל השער כמו בהמון החמצות שלו ממצבים דיי זהים. לא שער קל בכלל ועם רגל חלשה לזווית קשה. גול גדול.

לא צריך לדמיין. מצב מאוד דומה, אפילו נוח יותר, הוא החמיץ ברשלנות מול מנצסטר סיטי בתרגיל המבריק ביציאה למחצית השנייה (במשחק המהפך בזכייה בצמפיונס).

Canal+

Bein sports

https://x.com/agorafutbol/status/1782160556394250426?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ
ההדמיה בסרטון.

הפרופגנדה ברשתות כל כך חזקה שכמעט גם אני האמנתי למרות שמהרגע הראשון הייתה לי הרגשה שלא באמת נכנס.
אגב,אוהדי ברצלונה מתלוננים על חוסר בטכנולוגיה ואז נשענים לי על איזה סרטון מזווית עקומה מהיציע ומתעלמים מ…טכנולוגיה,2 גופים שונים עשו הדמיות והכדור פשוט לא עבר במלוא היקפו.

לגבי הפנדל,מגע ברור ברגל שמאל של לוקאס,ואז הוא זרק גם את רגל ימין כדי להוסיף להצגה,אבל המגע הראשוני מספיק לשריקה.

לגבי אדום לקמאבינגה,נו באמת,מי שזה נראה לו אותו מקרה שילך דחוף לבדיקה,פדה סוגר פה את הזווית לימאל,לעומת קובארסי שהיה רחוק שנות אור מהמקרה ולא יכל לעזור.

אין לי מילים לתאר כמה לוקאס היה מדהים במשחק הזה,המשחק הכי טוב שלו בלבן מאז הקלאסיקו לפני 3 שנים כשבישל לבנזמה גול בעקב והיה מושלם הגנתית,פשוט ווינר ושחקן של מעמדים גדולים,איזה כובע טעים הוא האכיל אותי,תענוג.

מחציצ שנייה השחקנים היו כבר גמורים ולפעמים די זרקו בחזרה להגנה,ב 2-1 שלהם הייתי בטוח שזה נגמר ועלול להיגמר רע יותר אבל פשוט כל הכבוד לשחקנים שהצליחו לייצר מהפך למרות שהמאמן שלהם עושה הכל כדי שהם יפסידו.

ג׳וד זה ווינר,שחקן עצום,היה פשוט מעולה אתמול וחתם עם שער אליפות,כמה סמלי שזה יהיה האיש שסחב אותנו על הגב חצי עונה בליגה.

אני לא מבין למה יש כאלה שמנסים להוכיח משהו למישהו. דבר ראשון זה לא יעזור, מכיוון שכמו שאנחנו לא אובייקטיביים אותו דבר גם הם, ודבר שני כי מה אכפת לכם מה הם חושבים. שיחשבו שדפקו אותם ושהם מסכנים ומקופחים עד 2050. לי אישית לא מפריע כל הבכיות שלהם, זה דווקא דיי מצחיק אותי.

בסופו של דבר בדקה ה70 הם כבר היו ביתרון אחרי טעות שוער. הם הצליחו להפסיד את הקלאסיקו הזה בכזאת רכות, מול קבוצה שהייתה סחוטה, וזו כבר הפעם השניה שזה קורה העונה. לא ראיתי שזה מעניין אותם או מדליק להם נורות אזהרה, הם פשוט מעדיפים לבכות.

זה היה הקלאסיקו האחרון לעונה הזאת. בעונות הבאות, עם התחברות והתקדמות הפרויקט, עם אמבפה והיתר, עם כנראה צ’אבי אלונסו, הפערים רק יגדלו. זו הייתה ההזדמנות הטובה ביותר שלהם לנצח אותנו, לערער אותנו, להכריח אותנו להשקיע יותר בליגה. הקבוצה באה מותשת פיזית ואחרי אופוריה של ההדחה של סיטי, ויני היה החלש ביותר זה שלושה חודשים, היו חיסורים ושחקנים שהיו בספק בגלל התשישות שלהם. הם לא לקלו את ההזדמנות הזאת. עכשיו שיחכו לפעם הבאה.

בכללי אני מבין אותם. עברו עליהם כמה ימים לא פשוטים. יום שלישי הם קיבלו רביעייה בבית מול יריבה מרה שלהם כשהשחקן המצטיין הוא “האפס” שהם לא העריכו, ביום רביעי פפ שלהם מודח על ידי ריאל מדריד, וכבר בראשון אחר כך קובארסי שלהם עושה פנדל רך ולימאל לא מאושר שער. אם זה לא מספיק אז ג’וד חוזר להיות ג’וד הישן והטוב, גם מבחינת היכולת וגם שער ניצחון אחרי הדקה ה90. להיות אוהד ברצלונה בימים האלה זה לא קל, הם צריכים איזה חבילת סיוע או משהו. עזבו אותם.

לא ניסיתי לשכנע אותם,אלא אתכם,ראיתי שכמה מאוהדי ריאל גם טעו לחשוב שהכדור עבר,לכן הגבתי את זה פה.

אני מאלה חושבים שזה שער. לא שזה משנה או אכפת לי, העיקר שזה לא אושר.

https://x.com/hechi9248/status/1782159487706509820?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

שים לב כמה זווית לא ישרה זה דבר מטעה,אני מאמין יותר לטכנולוגיה של ביין ספורט מאשר לצילום עקום מהיציע שלא רואים בכלל את הכדור כי לונין מסתיר.

אני מבין את הקונספט הזה, ועדיין במהלך המשחק הייתי בטוח שזה שער. אם באמת היה או לא היה זה לא מעניין אותי. אולי בעצם אני רוצה שיוכיחו שזה אכן היה שער ושצ’אבי ימלא את הכנרת עם הדמעות שלו, זה הסנריו המועדף עלי.

הדבר היחיד שמתסכל אותי מההצלחה היחסית שלנו העונה זה המחמאות שקרלו מקבל מכל עבר. בפודקאסט של One כבר כתרו לו את אחד מ-10 המאמנים הגדולים בהיסטוריה.

קרלו מאמן נוראי, פערי הסגלים בין ריאל לשאר הליגה הם לא תחרותיים בשיט ולא אמור להיות לו שום קרדיט באליפות הזו. זה שבכלל אנחנו זקוקים לשער של ג’וד אתמול בדקה ה-92 זה לחובתו של קרלו, לא לזכותו.

כמובן כולנו מסכימים איתך אבל האם ההחלטה הייתה מוצדקת או לא לא רלוונטי לסנריו הזה

• אנחנו בקצב של 96 נקודות, וכרגע בפער 11 מהמקום השני. זה כן הולם את פערי האיכות.
  • ברצלונה היא קבוצת ליגה חזקה שלא הפסידה העונה בחוץ. היא ניצחה את פריז והביסה את אתלטיקו, אי אפשר לזלזל בזה.

אנצ’לוטי רחוק קילומטרים מהטופ (=פפ וקלופ), אבל ככל הנראה כולם ככה. למשל, צ’אבי לקח החלטות הרבה יותר גרועות ממנו השבוע.
ואיכשהו, בסוף, הוא מביא השגים יפים. קשה לקחת את זה כמובן מאיליו.

בהנחה וקרלו זוכה השנה באליפות, אני מודה שהקדנציה השנייה שלו בקבוצה היא הצלחה מסחררת (וזה עוד כשיש אולי גם אלופות). אין לי הרבה איך להסביר את זה עם התלונות שלי כלפיו מעבר ל… מראה עיניים. אני לא חושב שמישהו שבאמת רואה את ריאל מדריד יכול להגיד ברצינות שהקבוצה הזו מאומנת.

המאמן האוברייטד בהיסטוריה. צריך גם להבין שסטטיסטית, מתישהו צבר אירועים לא סביר גם כן קורה. אני חושב שקרלו נהנה להיות בצבר שכזה.

מדובר במאמן שלאורך 90% מהקריירה אימן את אחד הסגלים הכי טובים בעולם וביחס לכזה כמות התארים שלו היא יחסית מאוד מועטה. אבל כשאתה מאמן 90% מהזמן סגל בטופ 2-3 לאורך 25 שנה, יהיו לך גם לא מעט תארים אבסולוטית. ככה זה.

בסדר על כל עונה גדולה יש עונה כמו העונה שעברה עם פער מביך מברצלונה והעניין נסגר בינואר, ההתרפסות בקלאסיקו השני. או מאזן האימה בדרבים והקלאסיקוס כשהיה לנו סגל מפלצתי עם כריסטיאנו רונאלדו בפריים. אליפות ב-2021/22 בלי יריבה נורמלית גם יוסי אבוקסיס היה לוקח כנראה (ואני אוהד הפועל תל אביב אז( וכמובן יש את ה-4:0 ההוא. אפשר וצריך לשחק טוב יותר ובגישה אחרת.

מאמנים בסוף נמדדים לפי הצלחות. גם זידאן הפך עם השנים למאמן על כי מה שזוכרים לו הפך להיות התארים באלופות ולא היכולת.
ככה גם היה לקדנציה הראשונה של קרלו, שהציג יכולת נהדרת אבל לא תארים ולכן זכורה ככשלון (סבל גם מיריבה חזקה מאין כמוה).

בדיוק ככה יהיה לקרלו בקדנציה השניה. אם איכשהו הוא יקח את ליגת האלופות, זה יהיה מרשים יותר מרצף 3 הזכיות של זידאן, כי בניגוד לזידאן, במקרה הזה לא היינו הקבוצה הטובה באירופה באף אחת מהשנים (לא קרוב אפילו).

בכללי אוהדים אוהבים לזכור למאמן את הטעויות. קרלו גם לא חף מהן בלשון המעטה, אבל יש לו גם הרבה הברקות ומשחקי ענק, כמו המשחק הראשון מול סיטי בברנבאו, והאופי שייצר לקבוצה.
כל כל הרבה פעמים נאמר שכל אחד יכול לעשות את מה שקרלו עושה, ועדיין, היו הרבה אחרים שלא עשו, כולל אחד בשם זידאן שעם סגל כמעט זהה פשוט לא היה נראה בכיוון בכלל.

הגיע הזמן למאמן חדש, אבל קרלו בהחלט עשה עבודה טובה סך הכל ומגיע לו להזכר כמאמן גדול.
חבל לי שלא היה מאבק על אלונסו, או ניסיון להחתים את קלופ.