מנצ'סטר סיטי - טרבל היסטורי לחניכים של פפ

אני חושב כמוך, אבל 2 פרשנים אנגלים בשידור שצפיתי לא הסכימו אחד עם השני.
אחד טען שהמגע היה אחרי שהכדור שוחרר, ולא השפיע על המהלך, לכן זה לא פנדל.
השני טען שעל עבירות כאלה שורקים חופשי במרכז המגרש, אז זאת עבירה גם אם נעשתה ברחבה. מיקום העבירה לא אמור להשפיע על עצם העבירה, ולכן זה פנדל.

בנוסף ספרתי לברנארדו 3 עבירות של צהוב במחצית הראשונה, והוא קיבל רק 1.
השופט הזה הוא אחד הבכירים באנגליה, אבל הוא גרוע כמו שופט ספרדי ממוצע. גם השופט הבכיר השני שלהם גרוע לא פחות.
לפחות השכילו לא לטעות בנבדלים, אחרי העזרה של הטכנולוגיה. גם זה משהו, ביחס לספרד.

על עבירה כזאת במרכז המגרש נותנים יתרון.

הוא קיבל יתרון כשבעט לשער וכמעט הבקיע. אם זה לא מימוש של יתרון אז אני לא יודע איך לקרוא לזה…

אין יתרון בפנדל, פנדל זה המצב הכי טוב בכדורגל.

אם העבירה הזאת הייתה במרכז המגרש, והשחקן המוסר היה מצליח במסירה אז לא הייתה נשרקת עבירה. היה יתרון.

אם הטיעון שלך לפנדל זה שהיו שורקים על זה במרכז המגרש - אז well… לא היו שורקים על זה.

שורקים על עבירות כאלה בהרבה משחקים. בהרבה משחקים גם לא שורקים. זה תלוי מאוד בשופט, וכמה השחקן הנפגע התגלגל על הרצפה, וכמה עבירות עשה קודם השחקן הפוגע. לפעמים אותו שופט באותו משחק פעם שורק ופעם לא.

ובמעבר חד, על ההאשמות נגד סיטי מהבלוגר שאני הכי פחות מכבד ברשת.

האמת, זה נחמד לקרוא את שני הסיקורים אחד אחרי השני.
רק קשה להכריע האם הפער הבולט ביותר ביניהם הוא במקצועיות הסיקור, או בנייטרליות הסיקור.

זה כמו להשוות מחט לתחת.
סוויס ראמבל מביא מספרים כדי להראות שבחלק מהדברים סיטי לא שונה מהרבה קבוצות אחרות. אני אוהב את הגישה הזאת. הוא מנסה לתת רקע ולשים דברים בפרופורציה.
דסקל בעיקר צועק, והוא כבר הכריע שסיטי אשמים עוד לפני בית המשפט. הוא גם טועה בג’וב שהיה לבלגי שהוא הזכיר, ובתירגום של ECA (ממש לא רק המועדונים הגדולים, וגם לא כל המועדונים הגדולים חברים באירגון). איבדתי אותו לגמרי כשעבר לדבר על הפוליטיקה בישראל. איך זה קשור לסיטי ?

היכולת שלו לחפור ותמיד למצוא איזה “חוקרים מאונבריסטת איקס במדינת כוסלאימו מצאו ש.” זה משהו שצריך לעשות עליו פרודיה טובה…

כל מי שטיפה עוקב אחריו יודע שהוא תמיד יתעלם מ99 מחקרים שקובעים הפוך ממה שהוא מטיף אליו אבל הוא ימצא איזה מחקר אחד ורק על זה יסתמך.

#דסקל הוא גנב דעת

ואיך סיטי קשורה לפוליטיקה בישראל לא הצלחתי עדיין להבין.

בלי לקרוא את הטור הזה של דסקל (כי אני בעד לא להעביר את המוח שלי רגרסיה), אני מניח שזה כי ביבי הנאשם בפלילים אשם גם במצב הפוליטיקה בישראל, וגם ב-183 הפרות החוק שסיטי מואשמת בהן, בהתאם לכמה מחקרים שהוא מצא ותירגם לא נכון מאינטרנט.

עדכוני החריג הנורבגי:

https://twitter.com/SamLee/status/1648586019627835392

או בשפת הקודש, ותודה לאדיר מקבוצת הפייסבוק חדשות - הליגה האנגלית:

סם לי (אחד מתוך שני העיתונאים הכי אמינים בנוגע לסיטי) עם 2 עדכונים חשובים בנוגע להלאנד:

קודם כל הסעיף שחרור שדובר עליו רבות בחוזה של הלאנד בוטל. הסעיף היה 200 מיליון יורו החל מקיץ 2024 בלבד (עם ירידה של 20 מיליון בסעיף כל שנה שעוברת) אבל רק בתנאי וגווארדיולה לא היה מאריך את חוזהו (שהיה אמור להגמר הקיץ). הוא האריך לפני כמה חודשים עד 2025, בנוסף לכך הוא גם מציין שסיטי כבר פתחה בשיחות עם הלאנד בנוגע לחוזה חדש - היא רוצה לשדרג את השכר שלו (כרגע לפי פאבריציו זהה לדה בריינה ודה חאה עם 375 אלף פאונד שבועי) בתמורה להארכה של החוזה כמובן.

כיום הלאנד בין כה וכה חתום עד 2027 ועם ביטול הסעיף שלו מעבר לקבוצה אחרת בעתיד הקרוב נראה כמו דבר מאוד מסובך.

האם זה נכון? לא יודע.
האם זה יפריע למי שמספרים לעצמם שהלאנד לא העדיף את סיטי עליהם אלא הם העדיפו את אמבפה עליו, להמשיך להתייחס להגעה של הלאנד אליהם בקיץ הבא ב-200 מיליון כעובדה כמעט מוגמרת? כנראה שלא.
האם הלאנד יוחזק בכוח בסיטי במידה ואכן ירצה לעזוב, גם ללא סעיף שחרור? כמעט בטוח שלא.

ובהערת אגב, יהיה ממש נחמד אם אמבפה יגיע בטעות ליונייטד ולא למדריד, ונקבל הלאנד VS אמבפה במנצ’סטר ל-9 השנים הקרובות.

שושלת

image

סיטי רשמית אלופה
אליפות שלישית ברציפות, וחמישית בשש עונות
מרחק שני גמרים מטרבל היסטורי

ביתה הוא מבצרה, מנפלאות העונה הזו:
3-0 על באיירן
4-1 על ארסנל
4-1 על ליברפול
6-3 על יונייטד
4-0 על מדריד

רק רוצה להזכיר מה פאנבויז של הפרימיר ליג אמרו שפפ הגיע לשם

https://twitter.com/GuardiolaTweets/status/1660011593139142661

בסוף הפך את הפרימיר ליג לליגה הסקוטית משלו.

סרטון אליפות או משהו:

https://twitter.com/ManCity/status/1659991216107159552

https://twitter.com/GuardiolaTweets/status/1660011593139142661

אין ספק שמה שפפ עושה במנצ’סטר סיטי בשנים האחרונות, אומר המון גם על הטענות של האנגלופילים אודות הפרמיירליג טרם הגעתו, וגם על פפ עצמו.

אבל הנתון שמובא בטוויט הזה, בצורה שבה הוא מובא - לא תורם לדיון בשום צורה. באותה מידה אפשר לומר: גוארדיולה זכה ביותר תארי פרמיירליג מאשר אליפויות בליגת העל הישראלית.

בכלל, זאת בעיה מרגיזה שחוזרת אצל עיתונאים באופן עקבי (לא רק עיתונאי ספורט כמובן), ומעידה על חוסר הבנה בסיסי בסטטיסטיקה. כל מיני כותרות בסגנון של: ‘בואו תראו מהי העיר עם הכי הרבה עסקאות נדל"ן/מתגייסים לצה"ל/פארקים עירוניים?’ - כשהתשובה תמיד תהיה כמובן אחת הערים הגדולות.
מעבר לאופי הקליקבייטי הברור של הכותרות, בהיעדר כיול מתאים - כל המידע שהן מכילות הוא כמעט חסר משמעות לחלוטין, שלא שווה את הנייר הוירטואלי עליו הוא כתוב. שילמדו כבר לספק מידע פר תושב/מטר רבוע/אחוז מהאוכלוסייה הרלוונטית.

אני מעדיף נתון אחר : מתוך 7 עונות שהוא בסיטי, הוא לקח 5 אליפויות .
זה הרבה יותר קשה מהאליפויות של באיירן או של psg. באנגליה יש עוד סטייט קלאבס, או אנשי עסקים משוגעים, ואין פערים כמו בגרמניה או בצרפת.

אני לא מבין מה הבעיה. הטענה שלהם היתה שהוא זוכה בליגות “קלות” ואין סיכוי שהוא יהיה דומיננטי בפרימיר ליג שלטעמם הליגה הכי קשה בעולם וזה הצד המתון שבהם, הצד הקיצוני שלהם חשב שהוא יחזור לספרד עם הזנב בין הרגליים.

בסופו של דבר הוא לקח 5 אליפויות מתוך 7 כולל טריפל. וחסכתי ממכם את השיאים שהוא שבר שם. וזה לא מעט.

אין שום קליק בייט בזה.

הטראבל של השנה? כי…זה עוד לא קרה.

טריפל זה שלושה אליפויות רצוף או שעשיתי צחוק מעצמי שוב בפורום?

לא יודע. יכול להיות שאני לא הבנתי אותך נכון.

בכל מקרה -
סיטי זכתה באליפות וב-2 הגביעים ב-18/19.
עכשיו השלימה 3 זכיות רצופות באליפות.

אז טכנית 2 ההגדרות האפשריות נכונות.

הישג יפה בהחלט, אבל אליפות של ארסנל העונה הייתה מרשימה יותר מכל האליפויות של פפ.

אי אפשר לנהוג בפרארי ולהתפאר שאתה מנצח טויוטה קורולה במירוץ, זה יפה שהוא לא עשה תאונות והוא גם נוהג בצורה מופלאה, אבל זה עדיין פרארי מול קורולה, גם כשזה היה מול ליברפול.

רק נשאר עכשיו שיחתום בפסז’ ואז יהיו לו 15 אליפויות ב 17 עונות.

מאמן שהולך על הכי בטוח שאפשר ולא מוכן לקחת סיכונים.