מנצ'סטר סיטי - טרבל היסטורי לחניכים של פפ

https://twitter.com/GuardiolaTweets/status/1660011593139142661

אין ספק שמה שפפ עושה במנצ’סטר סיטי בשנים האחרונות, אומר המון גם על הטענות של האנגלופילים אודות הפרמיירליג טרם הגעתו, וגם על פפ עצמו.

אבל הנתון שמובא בטוויט הזה, בצורה שבה הוא מובא - לא תורם לדיון בשום צורה. באותה מידה אפשר לומר: גוארדיולה זכה ביותר תארי פרמיירליג מאשר אליפויות בליגת העל הישראלית.

בכלל, זאת בעיה מרגיזה שחוזרת אצל עיתונאים באופן עקבי (לא רק עיתונאי ספורט כמובן), ומעידה על חוסר הבנה בסיסי בסטטיסטיקה. כל מיני כותרות בסגנון של: ‘בואו תראו מהי העיר עם הכי הרבה עסקאות נדל"ן/מתגייסים לצה"ל/פארקים עירוניים?’ - כשהתשובה תמיד תהיה כמובן אחת הערים הגדולות.
מעבר לאופי הקליקבייטי הברור של הכותרות, בהיעדר כיול מתאים - כל המידע שהן מכילות הוא כמעט חסר משמעות לחלוטין, שלא שווה את הנייר הוירטואלי עליו הוא כתוב. שילמדו כבר לספק מידע פר תושב/מטר רבוע/אחוז מהאוכלוסייה הרלוונטית.

אני מעדיף נתון אחר : מתוך 7 עונות שהוא בסיטי, הוא לקח 5 אליפויות .
זה הרבה יותר קשה מהאליפויות של באיירן או של psg. באנגליה יש עוד סטייט קלאבס, או אנשי עסקים משוגעים, ואין פערים כמו בגרמניה או בצרפת.

אני לא מבין מה הבעיה. הטענה שלהם היתה שהוא זוכה בליגות “קלות” ואין סיכוי שהוא יהיה דומיננטי בפרימיר ליג שלטעמם הליגה הכי קשה בעולם וזה הצד המתון שבהם, הצד הקיצוני שלהם חשב שהוא יחזור לספרד עם הזנב בין הרגליים.

בסופו של דבר הוא לקח 5 אליפויות מתוך 7 כולל טריפל. וחסכתי ממכם את השיאים שהוא שבר שם. וזה לא מעט.

אין שום קליק בייט בזה.

הטראבל של השנה? כי…זה עוד לא קרה.

טריפל זה שלושה אליפויות רצוף או שעשיתי צחוק מעצמי שוב בפורום?

לא יודע. יכול להיות שאני לא הבנתי אותך נכון.

בכל מקרה -
סיטי זכתה באליפות וב-2 הגביעים ב-18/19.
עכשיו השלימה 3 זכיות רצופות באליפות.

אז טכנית 2 ההגדרות האפשריות נכונות.

הישג יפה בהחלט, אבל אליפות של ארסנל העונה הייתה מרשימה יותר מכל האליפויות של פפ.

אי אפשר לנהוג בפרארי ולהתפאר שאתה מנצח טויוטה קורולה במירוץ, זה יפה שהוא לא עשה תאונות והוא גם נוהג בצורה מופלאה, אבל זה עדיין פרארי מול קורולה, גם כשזה היה מול ליברפול.

רק נשאר עכשיו שיחתום בפסז’ ואז יהיו לו 15 אליפויות ב 17 עונות.

מאמן שהולך על הכי בטוח שאפשר ולא מוכן לקחת סיכונים.

מעניין לחשוב מה יהיה היעד הבא של פפ, ריאלית, ביום שאחרי הסיטי (מתי שלא יהיה). את אנגליה אני מאמין שיעזוב, לא רואה שום סיכוי לחזרה לבאיירן, וכדורגל נבחרות זה כמעט משרה חלקית, בטח לוורקוהוליק הטוטלי שהוא. פריז - קשה לי להאמין שילך לליגה ללא שום אתגר, זו רמה אחרת אפילו לעומת באיירן בזמן שהגיע אליה. איטליה - אני חושב שאין היתכנות כלכלית באף אחד מהמועדונים.

מה נשאר? רק חזרה לבארסה ביום שאחרי צ׳אבי אולי… כנראה שיישאר בסיטי עוד שנים, לדאבונם של אוהדי הקבוצות האחרות בפרמיירליג.

ריאל מדריד?

ואם כבר ריאל-

יש רק הגדרה אחת לטריפל בכדורגל ורק קבוצה אחת בהיסטוריה שהשיגה את זה :wink:

*רקאומר.

לא סביר לפי כל ההתבטאויות שלו בעבר בנושא
הוא גם תמיד אומר שרוצה לפרוש צעיר כדי שיהיה לו יותר זמן לשחק גולף
התחנה הבאה היחידה שאני יכול לדמיין עבורו היא נבחרת ספרד

:heart_hands:

1. כאמור - זה נראה לי כמו מעט מדי עבודה בשבילו… אם הוא אמר שהוא רוצה לפרוש מוקדם אז זה מסתדר, כי נבחרות זה בהחלט צעד בדרך ביחס לאינטנסיביות הרגילה שלו…
  2. יהיה מעניין מאד לאור הזיהוי שלו עם קטלוניה. בטח ובטח אם יזכו בתואר כלשהו.

מעולה. זה הנתון שהיו צריכים לכתוב, לצד יחסי ההצלחות ביתר המקומות בהם אימן (3/3 בגרמניה, ו-3/4 בברצלונה).
הנתון של ‘זהו המקום בו זכה בהכי הרבה אליפויות’ פשוט לא רלוונטי. ואם זה היה מתוך 20 שנות אימון באנגליה?

למען הסר ספק, וכפי שכתבתי בהודעה הראשונה שלי - הנתונים עצמם אכן תומכים במה שאמרת. פשוט לא הנתון שהובא בטוויט.

אני מאמין שכמו שכתבת - הוא יישאר בסיטי עוד תקופה משמעותית, עד לפרישה (ממשית או בכדורגל נבחרות), עד שבברצלונה יהיו התנאים הכלכליים המתאימים לשובו, או לחילופין עד שיקרה משהו לא צפוי, כמו:

• נסיקה משמעותית (כלכלית, אטרקטיבית) של הליגה האיטלקית.
  • השקעה זרה (=ערבית) במועדון נוסף בצרפת למשל, שיהפוך את הליגה לתחרותית וארטקטיבית יותר.
  • משהו שייאלץ אותו לעזוב את המנעמים בסיטי, לטובת מנעמים דומים במקום אחר (לדוגמה צ’לסי).

אגב, בהקשר הזה - לגבי השאלה שעלתה בדיון מקביל, על הזהות של פפ עם ברצלונה לעומת הזהות הפוטנציאלית עם סיטי - אני חושב שבסופו של דבר, אם הקריירה שלו אכן תיראה כפי שתיארתי לעיל, ואם ימשיך בקצב ההצלחות הנוכחי שלו (ואני לא רואה סיבה שלא יהיה כך) - הוא פשוט יזוהה עם 2 הקבוצות, בדומה לפיל ג’קסון עם שיקגו בולס ועם הלייקרס.
לברצלונה תמיד יהיה מקום מיוחד בזהות שלו, שכן גדל שם כשחקן, כקפטן, וכמאמן, על הערכים והחזון של קרויף, ובנה שם את אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה, ששברה כמעט כל שיא אפשרי ; ומצד שני, לא ניתן יהיה לנתק את פפ מהזהות של סיטי ולא את סיטי מהזהות של פפ, אחרי שהוביל (ויוביל) אותם לתקופה המצליחה ביותר (בפער עצום) בתולדותיה.

אוקיי, אז אחת ולתמיד רציתי להביא לכאן קצת מספרים שיכולים לתרום לדיון הזה, ולמעשה גם לדיונים אחרים שמתנהלים כאן בפורום (לדוגמה - מדיניות הרכש של ריאל מדריד).

אז בדקתי את ההוצאות וההכנסות כתוצאה מהעברות, של הקבוצות הבכירות ביבשת ב-7 השנים האחרונות - מאז שפפ הגיע לסיטי.
לצורך שלמות הנתונים הצצתי גם בשנתיים שקדמו לכך, כדי לוודא שאין איזו חריגה גדולה שאני מפספס (לדוגמה - קיץ שבו אחת הגדולות התפרעה, ושבגלל תיחום השנים שעשיתי לא נכנס). לא ראיתי משהו בסגנון.
כמו כן, כידוע - נתונים על העברות תמיד מוטלים בספק מסויים. עם זאת, מכיוון שבחנתי את יחס ההוצאות וההכנסות בין מועדונים שונים, ומכיוון שהנתונים הם על-פני מספר גדול מאוד של העברות - ניתן להניח שטעויות אפשריות בנתונים מתקזזות אלו עם אלו.
כלל הנתונים לקוחים מ-transfermarket.

ואלו הנתונים:

כלומר, אם נסתכל על סך ההוצאות נטו של המועדונים השונים:

• ליברפול אכן מוציאה באופן יחסי משמעותית פחות מהמתחרות הישירות שלה באנגליה, ונמצאת באותו איזור של ניהול בריא כמו באיירן מינכן. עם זאת, לא ניתן לומר שהיא לא מוציאה בכלל.
  • לשם השוואה, ריאל מדריד מוציאה באופן חריג פחות מהיריבות ביבשת, ולמעשה היא הקבוצה הבכירה היחידה שנמצאת במאזן חיובי. מאשש כמובן את התחושה של אוהדי ריאל בפורום, של חלונות העברות מצומצמים במיוחד (מלבד החלון של הזאר ויוביץ’ ב-2019). זאת ככל הנראה כתוצאה מעבודות התשתית היקרות שהמועדון מבצע בשנים האחרונות.
  • המסקנה המרכזית שרציתי להביא מהנתונים, בהקשר של הדיון שמתנהל כאן - גם פרארי צריך לדעת לבנות.
    צ’לסי* ומנצ’סטר יונייטד הוציאו יותר מאשר מנצ’סטר סיטי, בכ-15-30% יותר, וגם פסז’ ובארסה נמצאות באזורים דומים לזה של סיטי, ובכל זאת לא הצליחו להגיע להישגים שמדגדגים את אלו של סיטי בתקופת הזמן הנידונה. נכון שלהצליח בעקביות עם הרבה כסף זאת חוכמה פחות גדולה מאשר להצליח בעקביות עם קצת כסף, אבל זאת עדיין חוכמה לא קטנה - כזו שמרבית הקבוצות (והמאמנים) נכשלים בה באופן שיטתי.
  • בנוסף, ניתן לזהות מגמת רגיעה בהוצאות של סיטי בשנים האחרונות, עד כדי רווח של ממש בשנה החולפת. קל להסביר מגמה זו בכך שאחרי השנים הראשונות, בהן פפ בנה את הקבוצה בדמותו באמצעות רכש מאסיבי (כאן לא היה לו מזל ליפול על דור שחקני אקדמיה מוכשר במיוחד…) - הוא נדרש לשינויים ‘קוסמטיים’ בלבד בין שנה לשנה.
  • עריכה: אם מסתכלים על הוצאות בלבד, ללא התחשבות בהכנסות ממכירות שחקנים, מקבלים 2 קבוצות של מועדונים, יחסית מובחנות זו מזו: זו של ריאל, ליברפול ובאיירן, שהוציאו סביב ה-700 מיליון (ממוצע של כ-100 מיליון לקיץ) ; וזו של סיטי, יונייטד, צ’לסי*, ברצלונה ופריז, שהוציאו למעלה ממיליארד יורו (כ-50% יותר, ממוצע של כ-150 מיליון לקיץ). כל המסקנות הקודמות עדיין תופסות כמובן.

*לשם הגילוי הנאות, יש לשים לב לכך שחלק גדול מהכסף שצ’לסי הוציאה, הוא בהתפרעות של השנה האחרונה. אם מתעלמים מהשנה הזאת וממצעים על-פני יתר העונות, מקבלים שצ’לסי נמצאת קצת מעל אזורי ההוצאה (נטו) של ליברפול ובאיירן מינכן.

שמע, זה לא הפריע לו לשחק בנבחרת ספרד כשחקן
או לצ’אבי ולפויול בזמנו, ופשוט נעטפו בדגל קטלוניה כשזכו בגביע העולם
כמובן כמובן אם תקום נבחרת קטלוניה רשמית עוד בימינו, אין ראוי ממנו להיות המאמן הראשון שלה
אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד

המנעמים בסיטי הם לפני הכל צ’יקי ופראן, חברים שלו מברצלונה שהשתלטו על השדרה הניהולית של המועדון
קשה לשחזר את זה, עד כדי לדמיין שצ’לסי מביאה אותם כשלישייה, כמו שבכר בא עכשיו עם הצוות שלו, אבל זה לא נשמע לי תסריט סביר במיוחד… מה גם ששלושתם כבר דיי מזוהים רגשית עם סיטי, המועדון והאוהדים

כי לפני 7 השנים האלה סיטי ומדריד (מדריד כדוגמה) השקיעו אותו כסף משחר ההיסטוריה שלהן?
וכסף שהושקע במועדון בעבר לא תורם לו בהווה?

המנעמים בסיטי הם קודם כל מועדון עם כיסים עמוקים, שכפי שהוכח מהנתונים שהבאתי - נמצא בחזית ההוצאות של מועדוני העילית של היבשת, ובגדול לא כ"כ מסרב לבקשות מיוחדות של פפ לרכש (בשונה מהמצב של בארסה כיום, לדוגמה).
גם מעטפת מקצועית וניהולית זה חשוב, כמובן, אבל אני לא רואה שום סיבה למה זה יהיה בלתי-סביר לייבא את המעטפת איתו מסיטי אל היעד הבא שלו. להיפך - זה נשמע לי הכי סביר ולגיטימי שיש, שמאמן בסדר גודל של פפ ידרוש זאת כתנאי לחתימה. ודווקא הדוגמה שהבאת תוכיח - אם בכר האלמוני יחסית הצליח לעשות זאת, אין שום סיבה שפפ הגדול לא יוכל. כל מועדון בעולם ישמח לקבל את הצוות המקצועי שבנה את בארסה וסיטי הגדולות, ואני בטוח שגם הם עצמם ישמחו להמשיך במסע ההצלחות שלהם עם מוביל הפרויקטים עצמו.
מועדון מפואר עם כיסים עמוקים הוא חסם הרבה יותר גדול על אפשרויות התעסוקה הבאות של פפ.

אתה צודק, חידוד חשוב.
שכחתי להזכיר את 500 אלף הדינרים שפרנקו השקיע בריאל מדריד ב-1953, ולפי חישובי ריביות שווי ערך לכ-7 מיליארד יורו כיום…

ברור שתנאי הפתיחה לא שווים, וברור גם שיש דברים שבחיים לא ניתן יהיה לכמת במספרים או בכסף, כמו לדוגמה השאיפה של שחקנים להגיע אל מועדונים מסויימים ואף מוכנות להפחית בשכרם, בשל היוקרה המובנית של המועדונים הללו על-פני אחרים.
ובכל זאת יש הרבה מה ללמוד מהנתונים שהבאתי, לגבי מדיניות רכש של מועדוני פאר, לגבי היחס שבין הוצאות כלכליות לבין הצלחות מקצועיות, ועוד. לדחות את הכול ע"י תירוץ אופייני (גם אם מחוכם) של מוריניו, כנגד ביקורת שהושמעה כלפיו בשעתו - זה סתם רידוד של השיח.

פפ הוציא פי 3 מליברפול.

הסגל שפפ קיבל כלל את דה-ברויינה, ראחים סטרלינג, קומפני, אגווארו, פרננדיניו, דוד סילבה אוטומנדי ועוד, חלק גדול מהם היו הבסיס לקבוצה שזכתה באליפויות הראשונות, פפ הוציא מעל חצי מיליארד יורו בשנתיים הראשונות שלו שם כדי לחזק את הסגל הנ"ל ולזכות באליפות הראשונה.
בסגל שקלופ קיבל חלק מהשחקנים הכי בכירים היו ג’ו אלן, אוריגי, סקרטל, נתניאל קליין, אמרה ג’אן ולוקאס לייבה האגדי ! רק 3 שחקנים מהסגל ההוא היו שווים מקום מקום בסגל של קבוצת צמרת, קוטיני, פירמינו והנדרסון והוא נאלץ למכור את קוטיניו אחרי שזה התחיל לעשות לו שביתות איטלקיות ופרצופים.

כלומר קלופ היה צריך להתחרות כשהוא מקבל סגל ששווה מקום 6-8 ומוציא שליש מפפ שקיבל סגל שיכל לקחת אליפות גם בלי תוספת.

פפ מאמן מצויין, אבל 3 אליפויות כחלק מ 10 אליפויות ברציפות שבאיירן זכתה זה לא הישג שצריך להתפאר בו יותר מדי, מה שכן הוא הצליח להשתמש ביתרונות הכספיים של הסיטי(וביתרונות של עורכי הדין של הסיטי) כדי לבנות מודל משודרג של באיירן בפרמיירליג, העיקר שהוא מיתמם ואומר שהכל בסדר ואין כלום וחוגג שערים עם שחקני הספסל פודן ומחרז

@EJB אני מאוד אוהב אותך, אז בוא ננסה לצורך הדיון להניח כוונות טובות אחד של השני :slight_smile:

תראה, אין ויכוח שסיטי מועדון עשיר. אבל אין גם ויכוח שפפ העדיף אותם על פני מועדונים עשירים אחרים, כגון יונייטד וצ’לסי שהיו מעוניינות בשירותיו. ולכן, בהינתן שאף אחד מאיתנו לא חשב שפפ ילך לאמן את לסטר, זה טיעון פחות רלוונטי.

ההבדל הגדול בין סיטי לבין שאר אריות היבשת, ופפ אמר זאת אינספור פעמים בראיונות - זה שסיטי נתנו את מושכות הניהול לצ’יקי ופראן. לפני שפפ עצמו הגיע, אגב. צ’יקי ופראן מונו ב-2012, פפ ב-2016.

ראשית, אני אישית לא זוכר תקדים שמעטפת של מאמן אי פעם כללה מנכ"ל ומנהל מקצועי. זה לא בדיוק נתפס כמו עוזר מאמן ואנליסט. אני לא טוען שזה בלתי אפשרי, כמובן, אבל היסטורית זה בוודאי לא נתפס כדבר סביר או טריוויאלי.

ושנית, כמו שכתבתי והתעלמת (מצד שני, עדיף התעלמות על הזלזול שלך בהמשך ההודעה שלי) - פפ והצוות מחוברים רגשית למועדון הזה אחרי 7 שנים. כמו שאני לא מדמיין אותו עובר לאתלטיקו כל כך מהר, בגלל הרגש לברצלונה, ככה אני לא מדמיין אותו עובר לצ’לסי כל כך מהר, בגלל הרגש לסיטי.

שמע, אני לא יודע/זוכר מה אתה חושב על סיטי, וכמה אתה שותף לקונספציה השקרית ש"סיטי יכולה להביא כל שחקן שהיא רוצה, בניגוד לשאר העשירות". בקצרה אגיד שזה לא נכון, שסיטי יצאה לעונות עם סגלים שיש בהם חורים משמעותיים, כי השחקנים שהם רצו עלו יותר מדי והם העדיפו לא להביא שחקן על פני להביא שחקן במחיר מופקע. מעבר לזה, היו דוגמאות של שחקנים שפפ ממש הצהיר שהמועדון רצה והיו יקרים מדי, כמו אלכיס ומגווייר.

מעריך את העוקצנות.

הנתונים שהבאת הם בוודאי מבורכים וישר כוח עליהם.

יחד עם זאת, כפי שהסברתי, הם חלקיים, בצורה משמעותית, ולא בצורה שווה כלפי כל המועדונים.
אתה אומר שאי אפשר לכמת את הכסף שהושקע בעבר, ולכן פשוט מתעלם ממנו לחלוטין. למרות שמאוד ברור מי הוציאה הכי מעט כסף בעבר ביחס לכל הצמרת האירופית, ובפער עצום (בטח עם חישובי הריביות שהזכרת ברוב טובך).

וככה בסוף אתה מגיע למסקנה שלך, על בסיס מידע חלקי בצורה ברורה. ועל הדרך זורק עקיצה עם פרנקו, ובסוף מאשים אותי ברידוד השיח, כאשר אני בסך הכל מציין את הבעיה המובנית המשמעותית בבדיקה שלך.

אגב, מרכיב נוסף שחסר בבדיקה הוא שכר. זה מרכיב שמייצג הרבה יותר טוב מסכומי העברות את הכוח הפיננסי של מועדון, כפי שנכתב פה פעמים רבות בעבר, ושם למשל ליברפול מככבת. אני מבין שקשה הרבה יותר למצוא אותו (בטח שנים אחורה), אבל זה לא אומר שאתה צריך ליפול לטעות המתודולוגית של “כשלא יודעים מה לעשות, עושים מה שיודעים”.

אם אתה רוצה שנמשיך את הדיון שלנו, מבקש יותר התייחסות לטענות ופחות לעג.
אם אתה רק רוצה כמו טיטי להתמרמר פה כל היום עם השקרים שהוא מספר לעצמו, תגיד ואפרגן גם לך ב :heart_hands:

בעקבות הדיון שיחקתי לי עם טבלאות ההוצאות של טרנספרמרקט.
מדהים לראות את ההתנהלות של בנפיקה. היא המועדון שמאזן ההכנסות-הוצאות שלו הכי טוב בעולם. 636 מיליון הכנסות בניכוי כל ההוצאות, כמעט פי 2 מהמקום השני (אייאקס עם 393).
בהחלט נראה שהמועדון מתנהל נכון ואני מקווה שנראה אותו ממשיך בצורה הזו.

אה כן, ואין כמו זעם של אוהדים של פאקינג ריאל מדריד - המועדון העשיר בעולם טרם הגעת הערבים לכדורגל - על איזה נורא זה שיש מועדונים עשירים יותר ומועדונים עשירים פחות.

כאילו זה לא המועדון שבא פעמיים עם “פרויקט הגלקטיקוס” ששבר לחלוטין את השוק מבחינה כלכלית.
כאילו זה לא המועדון שניפץ את שיאי ההעברות יותר מכל מועדון אחר, כולל פעמיים באותו קיץ.

הגמל אינו רואה את דבשתו.

לא מכוון אל EJB, אלא לתגובות של ממורמרים בכל חור אפשרי בפייסבוק.

תראה, העוקצנות שלי באה בעיקר מכיוון שבתגובה להודעה ארוכה, מגובה בנתונים, מנומקת ועניינית - ענית בשורה וחצי של סרקזם, ובזה על-פניו דחית את כל תוכן ההודעה. לא יודע איפה בדיוק אתה היית ממקם את זה על הסקאלה של התעלמות ועד לעג, אבל אישית לא הרגשתי שזה שווה התייחסות רצינית מידיי.

בכל מקרה, אם נעזוב רגע תחרויות היעלבות פולניות מתישות, ונענה עניינית - הנתונים שהבאתי כאן באו בעיקר כדי לדחות את הטענה החוזרת של ‘לא חוכמה שפפ הצליח, כי הוא הוציא מלא כסף על רכש’ - טענה שבמשתמע גם מניחה את המשוואה של: הוצאה על רכש == הצלחה מקצועית. הנתונים שהבאתי דוחים את הטענה הזאת באופן די ברור, וההסתייגויות שלך לא משפיעות בדבר על המסקנות שלי בהקשר הזה (ואם ממש תרצה - הן רק מחזקות אותן).

בשום שלב לא התיימרתי לדבר על ה’כוח הפיננסי’ של המועדונים השונים, ולכן רכיב המשכורות לא רלוונטי לטענות ולמסקנות שלי, שנוגעות להוצאות על רכש בלבד כאמור. בלי קשר, כמובן שאשמח אם מישהו יביא גם נתונים על משכורות, ואפילו השקעות עבר משוקללות, על-מנת להמשיך ולהעשיר את הדיונים בפורום.

ולגבי מדיניות הרכש של סיטי - ברור (לי, לפחות) שאין דבר כזה מועדון שקונה כל מה שהוא רוצה, וגם מועדוני הנפט חיים תחת מגבלות מסויימות. עם זאת, כפי שהדגמתי באמצעות נתונים והסברתי בהודעה הקודמת - סיטי נמצאת בטופ 3 מועדונים המוציאים ביותר על רכש בעולם (הוצאות בכלל והוצאות נטו), בפער כמעט כפול מהמועדונים שנמצאים מחוץ לחמישייה המובילה. אם אכן מדובר בתנאי עבודה נדרשים מבחינתו של פפ - זהו חסם הרבה יותר קשיח, מאשר שמועדון היעד יסכים לקבל את פראן וצ’יקי להנהלה שלו. לא משנה איך תהפוך את זה.

מקבל ומבין את התסכול.

כן אגיד שזה בעיניי היה ועודנו הפרט אולי הכי משמעותי, שחסר כל פעם מחדש בדיוני אינטרנט על “מי מוציא יותר כסף”, כאילו X השנים האחרונות חיות בוואקום. אחרי שכתבתי את המשפט נזכרתי בסרטון המיתולוגי של מוריניו, שבאופן אירוני (בכל זאת, המאמן של מנצ’סטר יונייטד…) מתייחס פחות או יותר לאותה בעיה מתודולוגית, אז הוספתי אותו להודעה וחשבתי שהיא מאירה היטב את הנקודה.

לא קריטי לשלב הנוכחי בשיחה, אבל כן אגיד שאם המטרה שלך הייתה להתייחס (לקבל/לדחות) לטענה החוזרת של “לא חוכמה שפפ הצליח, כי הוא הוציא מלא כסף על רכש” אז קשה לי לראות איך “הוציא מלא כסף” כולל דמי העברה ולא כולל משכורות.

אין סיבה להניח שזה תנאי עבודה נדרש מבחינת פפ, לאור ההיסטוריה התעסוקתית שלו.

יחד עם זאת, אנשים מחפשים למצוא לו פה עבודה חדשה, וזה כשהוא מאוד מאושר בעבודה הנוכחית. הוא בליגה הטובה בעולם, עם הבוסים שהכי נעים לו לעבוד איתם (אגב, הם הבוסים שלו, עוד סיבה שקצת מצחיק אותי להסתכל עליהם בתור “אה פשוט שפפ ידרוש להביא איתו את המעטפת למועדון הבא שלו”), במועדון סופר מקצועי ומסודר, ועם אוהדים שסוגדים לו ברמות.

“שיוכיח את עצמו במועדון עני” - מעבר לדמגוגיה שבה הטיעון הזה מציג את סיטי כעשירה יותר ממה שהיא באמת, לא זוכר מתי אי פעם שחקן או מאמן על התבקש לבחור ביודעין לשנמך את עצמו מקצועית וכלכלית, או מתי זה נתפס כדרישה סבירה מספורטאי צמרת.