מחזור 5 :: ויני וקארים מנצחים את לבאנטה (2-0)

לקראת לבאנטה

image

כשהיא מעכלת עוד פציעה של אדן הזאר, וצרות צרורות בעמדת המגן הימני (לא רק קרבחאל פצוע אלא גם אודריוסולה), ריאל מדריד תתארח מחר בלבאנטה בתקווה לצאת לפגרת הנבחרות בראש שקט עם ניצחון שלישי ברציפות. ויניסיוס צפוי לפתוח.

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי עוד הופעה לא מרשימה ושלוש נקודות קשות מאוד ב-0:1 הביתי נגד ויאדוליד, עניין שבשגרה. ושגרה נוספת, חמורה לא פחות היא הפציעות. ההתרגשות עם הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות פינתה את מקומה לאכזבה אחרי שדני קרבחאל נפצע בברכו וייעדר כחודשיים. זה היה אמור להיות הצ’אנס של אלברו אודריוסולה אלא שגם הוא נפצע - צרות באות בצרורות. פרלאן מנדי שישחק באגף המנדי, נאצ’ו או לוקאס ואסקס החייל הנאמן - אלה האפשרויות.

אותנו עם כל הכבוד מעניין מה שקורה, או יותר נכון לא קורה - בצד השני של המגרש. בספרד נכתב על כך שזידאן שיתף כבר 21 שחקנים בשלושת מחזורי הפתיחה אבל אולי חלוקת הדקות המוגזמת הזו היא בדיוק הבעייה וכשאין המשכיות לרוב שחקני ההתקפה מלבד בנזמה - זו הבעיה. ויניסיוס שכבש את שער הניצחון נגד ויאדוליד (שערו העשירי בקבוצה) אמור לתגבר את בנזמה בחלק הקדמי. נראה שאיסקו הלא יציב, עליו נכתב במארקה שכבר שנתיים הוא מחפש את עצמו ולא מצליח להציג כדורגל טוב באופן עקבי - יפסיד את מקומו לאודגור. “אני אוהב את הסגנון שלו, אני לא יודע מה קרה בנבחרת ספרד (מחוץ לסגל), אך אני מחבב אותו ובטוח שתהיה לו עונה גדולה”. דבר דומה אמר על אסנסיו. כשנשאל על הרוטציות ענה באריכות: “דיברנו על זה. כדי לזכות בתארים לא צריך לנצח שלושה משחקים אלא להתמודד ב-60 או 65 משחקים. אנחנו זקוקים לכולם. גם מאמנים רבים עושים את זה. פעם היו פחות משחקים, ויש יורו ביוני. אני מדבר עם השחקנים. תמיד שחקן רוצה לשחק ולעולם לא יבין למה המאמן לא נותן לו”. לגבי הוותיקים (סרחיו ראמוס, לוקה מודריץ’ וטוני קרוס) שתמיד משחקים, אמר: “זה נכון שהם בני 30 ומעלה אבל הם יכולים לשחק עוד שש או שבע שנים”.

בינתיים ריאל מחכה גם לגולים של הפיצ’יצ’י שלה, קארים בנזמה, שטרם הבקיע בשלושת מחזורי הפתיחה. ואם כבר השוואות, זידאן זוכר היטב את המשחק בעונה שעברה. “זה משחק שלישי שלנו בחוץ העונה, אנחנו יודעים שזה יהיה מאוד לא פשוט. בשנה שעברה הם הקשו עלינו מאוד. אבל התכוננו היטב”. על הביקורת: “אנחנו רוצים להוכיח את עצמנו במגרש, אנחנו לא שולטים בשאר, תמיד מבקרים אותנו. עלינו להיות מאוחדים וזה מה ש’קורה כאן. תמיד כשיש קשיים מדברים על ריאל מדריד”.

בגדול, אצל זידאן, כמו תמיד הכל טוב. הוא נהנה מכל יום בקבוצה, לא רואה את השלילי גם כשהמצב קשה. הוא לא מודאג לא מהביקורות ולא מהפציעות: “אני לא מודאג. אנחנו ממשיכים הלאה עם מי שעומד לרשותינו. אנחנו לא אוהבים פציעות אבל חייבים לקבל את זה ולא מחפשים תירוצים. לסגל שלי יש הרבה כישרון והרבה לב, אנחנו יודעים שיהיו קשיים אבל אנחנו מוכנים”. כשנשאל האם הוא חושש אדן הזאר יהיה פצוע כרוני כמו גארת’ בייל, ענה: “לא, אני חיובי. גם לגבי אדן. זו פציעת שריר. הכי חשוב שיהיה בסדר”.

Asensio junto a Vinícius, celebrando el gol marcado por el brasileño...

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה, נאצ’ו, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, לוקה מודריץ’, מרטין אודגור, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור, קארים בנזמה.

מה המצב לבאנטה?

לבאנטה, שסיימה אשתקד במקום ה-12, ולעתים גירדה אפילו את העשירייה הראשונה - בעלת מטרות זהות העונה - כמה שיותר רחוק ממאבקי התחתית. היא מגיעה למשחק מתוסכלת מאוד אחרי שנכנעה 1:0 לסביליה בפיחואן עמוק-עמוק בתוספת הזמן (“חבל לספוג שער כזה כשאנחנו עם שלושה בלמים”, נאנח המאמן פאקו לופס) בכלל, לוח המשחקים זימן לה הגרלה אכזרית עם שלושה משחקי חוץ - במחזור הפתיחה התארחה במאסטייה ונכנעה 4:2. בין לבין גברה 1:3 על אוססונה. ועכשיו מתחילים משחקי הבית בשעה טובה, שם החזיקה במאזן לא רע בכלל אשתקד: תשעה ניצחונות (כולל על ריאל וברצלונה), חמש תוצאות תיקו וחמישה הפסדים.

רוג’ר מרטי שכבש 11 שערים אשתקד, המבקיע בולט בקבוצה – אמון על המלאכה גם הפעם. לבורחה מאיורל שכבר לא שם כמובן - היו תשעה. אניס ברדי יקווה להמשיך גם כן את יכולתו מאשתקד - כבש 11 שערים. מי שפתח את העונה הזו חזק מאוד הוא חוסה לואיס מוראלס שכבר כבש שלוש פעמים (צמד במחזור הפתיחה) לעומת ארבע בכל העונה שעברה. הקשר חוסה קאמפנייה קיבל בשורות מדהימות עם זימונו לסגל נבחרת ספרד לקראת שלושת המשחקים הקודמים, השחקן השני בסך הכל מהקבוצה איי פעם. זה לא קרה מאז 1963. פאקו לופס אמר עליו: “הראש שלו אך ורק בלבאנטה, עוד לפני הנבחרת, ושאף אחד לא עדכן אותו שהוא עשוי לעזוב”. “לא הספקתי לענות לכולם, לא חלמתי על משהו כזה בכלל”, סיפר קמפנייה. זה רגע מאושר, חלום של כל שחקן, יש תמורה לעבודה הקשה. אני מקדיש את זה למשפחה שלי שלעתים סובלת ממני כשאני עצבני או מוטרד בגלל שדברים בכדורגל לא הסתדרו. אני שמח להיות חלק מההיסטוריה של המועדון".

על המשחק מחר: “אני לא מגלה שום דבר חדש אם אחמיא ליריבה. זו אחת הקבוצות הטובות בעולם, היא לא צריכה הרבה כדי לפגוע בנו. עלינו להיות טובים קולקטיביית, אבל אין שום דבר בלתי אפשרי בכדורגל. עלינו לקוות שאנחנו נהיה ביום טוב והם לא. המפתח הוא להאמין בעצמנו”, אמר המאמן. לצערה, לבאנטה תארח בלה-סרמיקה: “זו לא האפשרות הטובה ביותר לשחק משחק בית מחוץ למגרש שלך, אבל ידענו שזה יקרה. אנחנו רוצים לנצח את ריאל ולא מחפשים תירוצים”.

המאמן נשאל על החלוץ הרנאני וכן על סרחיו לאון ואמר: “אני מקבל את ההחלטות הכי טובות עבור המועדון. אני לא יודע. השוק פתוח עד יום שני והכל יכול להיות”. בהמשך הוא הותיר אותם מחוץ לסגל בפעם השלישית ברציפות. גם רובן רוצ’ינה נותר מחוץ לסגל בשל אי נוחות. הוא יהיה זמין לאחר פגרת הנבחרות. רוג’ר מרטי עליו דיברנו חזר מפציעה קלה והסתפק ב-39 דקות בלבד העונה אך הפעם נראה שיפתח ב-11. ויחליף את מלרו. סרחיו פוסטיגו יפתח במרכז ההגנה על חשבונו של אוסקר דוארטה.

לבאנטה – הרכב משוער: אייטור פרננדס| סון, רובן וזו, סרחיו פוסטיגו, טוניו| חוסה קמפיינה, ניקולה ווקסביץ’, מיקאל מלסה, אניס ברדי| רוג’ר מרטי, חוסה לואיס מוראלס

היסטוריה ומפגשי עבר:

המפגש האחרון בלבאנטה היה לא נעים בכלל, כואב הרבה יותר מההפסד. ריאל, עם הזאר במשחק שני ברציפות בהרכב אחרי הפציעה, פתחה טוב, השער היה באוויר אך לא הצליחה לעשות זאת, הבלגי נפצע ולאחר מכן השער נפל דווקא בצד השני – 0:1 גדול של לואיס מוראלס. רבים מכם תופתעו לשמוע שההפסד הנוסף של ריאל במשחקי החוץ נגד היריבה היה דווקא בעונת האליפות עם מוריניו. ארונה קונה כבש במחצית השנייה וסמי קדירה הורחק עוד קודם. הניצחון האחרון שלנו היה ב-2018-19, 1:2 מאוד מוזר עם פנדלים של בנזמה ובייל, כאשר הוולשי אפילו לא חגג.

מאז ההפסד בעונת האליפות עם מוריניו ריאל יצאה לרצף של ארבעה ניצחונות רצופים שנקטע עם 2:2 אכזרי ב-2017-18 (שער מאוחר של פאציני). אחרי 1:2 בעונתו האחרונה של מוריניו, הגיע 2:3 מטורף עם שער ניצחון של כריסטיאנו עמוק בתוספת הזמן בבעיטה לקורה ופנימה, משחק מטורף, כשהמארחת עלתה ליתרןון בדקה ה-85. מוראטה המחליף השווה בדקה ה-89. לא נשכח גם חמישייה אימתנית עם אנצ’לוטי בתקופה בה הגולים יצאו כמו קטשופ – רונאלדוX2, צ’יצ’ריטו וגם חאמס ואיסקו. עד היום, אותו 0:5 זה הניצחון הכי גבוה שלנו בחוץ נגדם.

מפתיע לשמוע אבל ריאל ניצחה בכל חמשת המשחקים בלבאנטה. הפעם הראשונה הייתה 0:1 ב-1963-64. ב-2004-05 רונאלדו-פנומנו כבש צמד וב-2006-07 זה היה יום עבודה של רוד עם שלושער גדול (שערי בכורה) במחזור השני ואפילו קאסנו הבקיע. והסטט’ עצמה – כשלבאנטה מארחת – 14 משחקים: 10 ניצחונות לריאל (72%), 2 תוצאות תיקו (14%) ו-2 ניצחונות ללבאנטה (14%), יחס שערים 27:10 לטובת ריאל. בסה"כ משחקי הליגה – 4:21 לריאל בניצחונות. למי שזוכר, הייתה גם שמינייה עם מוריניו על הקווים בגביע ב-2010-11 בשלב שמינית הגמר – בנזמה וכריסטיאנו כבשו שלושער. גם אוזיל הבקיע ואפילו פדרו לאון.

Real Madrid's Eden Hazard Exits vs. Levante After Suffering Ankle Injury | Bleacher Report | Latest News, Videos and Highlights
זיכרון כואב

כותרות העיתונים לקראת לבאנטה: בשער ה-AS הלכו עם הציטוט של המאמן במסע"ת: " אין תירוצים ". זידאן בוטח בקבוצה על אף הסגל החסר מאוד, עם דגש על עמדת המגן הימני. בפריויו נכתב: “מינימום הגנה - ומקסימום מוראלס”, שכבש העונה כבר שלושה שערים והכניע את ריאל אשתקד. לפי ההרכבים המשוערים - ויני ואסנסיו בכנפיים. “בהתחשב בפאנצ’ר של זידאן במערך שני החלוצים נראה שיחזור ל-4:3:3”, נכתב. עוד נטען כי לזידאן קשה לבטוח בברזילאי על אף שאף אחד משחקני ההתקפה לא נראה טוב ממנו. אסנסיו תרם שלושה שערים מאז הקורונה ויכולת ההבקעה היחסית שלו חשובה בזמן שבנזמה דועך.

כתבות נוספות ב-AS: זידאן והמינימום . מבין עשרת משחקיה האחרונים של ריאל מדריד, היא ניצחה שבעה בהפרש של שער. ארבע פעמים זה היה 0:1. הפעם האחרונה שלא - 0:2 על אלאבס| מצפים לבנזמה : החלוץ לא כבש עד כה ב-264 דקות. ריאל חוששת מבצורת שלו. ב-2012/13 ו-2017/18 הוא היה זקוק לחמישה משחקי ליגה כדי לכבוש את שער הבכורה.

מי לדעתכם יהיה סגן מלך השערים שלנו אחרי קארים בנזמה? 1) סרחיו ראמוס 2) אדן הזאר 3) לוקה יוביץ’ 4)שער עצמי.
זה נראה שהמשחק הוא הדבר הכי פחות מעניין. יותר כיף לבדוק מה עשו האקסים בתפוצות, ליהנות מכדורגל אמיתי שקבוצות אחרות משחקות. אני בכלל הרצתי מפגש מהעבר נגד לבאנטה - 2013/14. פיגור בדקה ה-85, מוראטה משווה ואז כריסטיאנו בועט לקורה ופנימה. פעם היינו משחקים כדורגל, וגם עד הדקה ה-90.
מצפה גם היום למשחק קשה מאוד, כל משחק נהיה אתגר. הלוואי ו-ויניסיוס ואסנסיו יפתחו כי כל אחד מהם נותן קצת (אחד מכדרר ועושה דברים בלתי צפויים, אסנסיו עדיין גולר סביר ביחס לסגל שלנו) ומישהו הרי צריך לשחק. מה שכן אני מצפה לראות מריאל זה הרבה מוטיבצייה ולשחק בקצב מהיר, ולא חייבים למסור לאחור כל כך מהר, זה כבר לא עניין של כישרון או משהו אלא רצון לצאת לפגרה עם ניצחון שלישי ברציפות. שכל אחד ייקח קצת מהקצב של פדה. מוראלס אמלל אותנו בעונה שעברה, גם רוג’ר מרטי מסוכן. אני לא כל כך מפחד מלוקאס כמגן ימני, לא משנה מי ישחק - נצטרך עזר. אני כן מאמין בו שהוא מסוגל לעשות מהלך אחד נורמלי על הקו. אמנם לא היינו טובים נגד בטיס ו-ויאדוליד אבל היו פה ושם מצבים בניגוד למשחק נגד סוסיאדד, אסור לנו להחמיץ כי אנחנו לא מגיעים להרבה מצבים. האללה מדריד.

זידאן סופר משעמם עם נאצ’ו ומנדי בהגנה, וללא יוביץ’ ואודגור בהתקפה.

רק בהילוך החוזר השלישי האמנתי שהכדור הזה לא פגע באף אחד. היינו כחולמים.

עם חלוץ נורמלי מסיימים מחצית סולידית כזאת עם 3-0 קליל.

הנה ויניסיוס עושה ויניסיוס מול שער ריק.

לקחת את ה-10 דק’ הראשונות של המחצית השנייה ולהקרין לזידאן ופלורנטינו כל לילה לפני השינה עד הקיץ הבא.
אם היה לנו משהו שמתקרב למחץ היינו רואים פה מאניטה. במקום זה אנחנו מתחילים בונקר מהדקה ה-70. בנזמה מגיע באיחור של חצי דקה לכל כדור ולא מסוגל לקפוץ מעל דף.

איזה תסכול.

אז עוד משחק של דפיקות לב לא הכרחיות, יכולנו לסיים את המשחק הזה עם 5:0 בדקה ה60, אבל ויניסיוס ימשיך להיות ויניסיוס ובנזמה ימשיך לא לעשות כלום(השער שלו לא שווה כלום בעיני).
נקודת האור היחידה שלי מהמשחק הזה היא אסנסיו, הוא נראה טוב, בא לקבל כדורים וחילק כמה כדורים נהדרים.
החילופים של זידאן פשוט גרועים, הם שחטו אותנו במרכז השדה מהדקה ה 60 והוא מכניס את ואזקז ורודריגו, לא מבין את החילופים האלה, למה לא להכניס את אודוגר לאמצע כדי להחזיק בכדור יותר?
למה להכניס את רודריגו לעמדה שלא מתאימה לו והוא לא יודע לשחק בה?
השחקן הכי טוב שלנו בתחילת העונה זה קורטואה, הוא פשוט מביא נקודות הביתה.

הפכנו לקרן הון סיכון באמא שלי

זידאן ממש איטי בתגובות שלו למה שמתרחש על הדשא. האיחור בחילופים (הקצת תמוהים) כמעט עלה לנו בניצחון.

מביך לראות את איסקו עולה לשחק. הוא לא רק משחק כמו שחקן עבר הוא גם נראה ככה.

ויני עם גול ענק והחמצות לא פחות מטורפות. היו לו המון פעולות טובות וסך הכל הוא שחקן שנותן קצת תקווה בכל האפרוריות שלנו. כמובן שאם הוא לא משפר את הסיומת אז הוא לא יישאר פה הרבה שנים.

מה כבר לא נאמר על בנזמה. הוא יכול להחמיץ בלי סוף, להיות החלוץ הכי איטי בליגה, להסריח את הדשא כל משחק ואף פעם לא לצאת מההרכב או להיות מוחלף מוקדם. זה פשוט לא הוגן כלפי שאר השחקנים האחרים בסגל. יש שחקנים שהרוויחו את הפריבלגיות הזאת ביושר. לא בנזמה.

דווקא אני מעודד מהמשחק הזה, היו דקות טובות מאוד, היו מהלכי כדורגל מבריקים שמזמן לא ראינו, רק צריך לשים את הכדור ברשת, ההרכב הזה עם מרסלו יכול לעבוד טוב.

בשער של וניסיוס הייתי בטוח שזה מנדי, עד כדי כך אני לא מאמין שהברזילאי יכול להבקיע שער כזה, שער של מנדי בכדור מסובב עם הרגל החלשה יותר הגיוני בעיניי. אבל וניסיוס הרבה יותר טוב העונה למרות השער וההחמצה.

אסנסיו היה טוב וחייב לקבל את חולצת ההרכב גם במשחקים הבאים.

קסמירו היה נוראי והרבה בגללו ההגנה חרקה מאוד.

קורטואה ממשיך להיות השוער הטוב בליגה.

ממשיכים במוד של צ’ולו| אחרי הקורונה מעבר להתרגשות המדהימה שהכדורגל חזר הייתי במעין ‘ספירה לאחור’ כמו בצבא מרגע שהשתלטנו על הפסגה. ספרנו 11 משחקים לאחור. עכשיו מה, נספור מ-38 וזה?

מזל שקארים שבר בסוף את הבצורת, זה יהיה קריטי בהמשך העונה וככה זידאן יוכל להגיד שהנה לא מנצחים רק 0:1. וברצינות: בפעם הראשונה ויני כובש משחק שני ברציפות, הוא אמנם לא גרם לי לאכול את הכובע כי בהמשך הייתה החמצה איומה אבל אין אחד שראוי לשחק יותר ממנו, ראיתי כדורגל שונה ממנו - פחות דריבלים אלא יותר תנועה לעומק ופסים פשוטים, אולי הגרסה הזו טובה מהילד המלהיב שהיה עם סולארי.
רציתי להחמיא לקבוצה על פתיחת המחצית השנייה למשל והדקות בהן היו לנו המון הזדמנויות אך זה היה גם שלומיאליות של לבאנטה ושחקני ההתקפה שלנו נותנים מעט מדי. אסנסיו עם כמה דקות של דריבלים קלילים אבל מישהו זוכר איום שלו לשער?

לא אהבתי את החילופים של זידאן, מודריץ’ מדהים אבל היה צריך לצאת בדקה ה-70, וגם בנזמה, אף אחד לא אמר שהגווארדיה הוותיקה חייבת לגרד את ה-90 דקות כל פעם. גם ההגנה גרמה לכמה התקפי לב בסוף למרות משחק יציב של ראמוס ו-ואראן. נסיים עם המשפט שאמרו בשידור: “כמה קאסמירו יש על המגרש?”. הוא שיחק עם כרטיס צהוב מהדקה הרביעית בערך וזה לא פשוט. אגב, לא חושב שהיה נבדל בגול של ראמוס אבל קטונתי. ועם כל הביקורת - אנחנו נתגעגע אלייך, שפגרת הנבחרות תעבור בשלום.

לא מצליח להבין את הקלות הבלתי נסבלת שההתקפה הזו מרשה לעצמה לבזבז מצבים.
משהו בחיבור בין קארים וויני לא עובד: פעם זה ויניסיוס שמאחר במסירה ופעם זה בנזמה שלא מספיק מהיר לכדור. שניהם אשמים כל אחד במגרעותיו.
ביכולת הנוכחית, מודריץ׳ ופדה מבחינתי הם באנקים בהרכב (קח את הזמן טוני).
למרות ההחמצות הבלתי נגמרות, בשעה טובה ניתן היה לראות היום קבוצת כדורגל. זידאן חייב להבין שזו האינטנסיביות הנדרשת כדי לעמוד ברף הזה שנקרא ריאל מדריד. הלחץ הגבוה באזורים המסוכנים לא אפשרו ללבאנטה להיכנס למשחק עד לרגע בו השחקנים שלנו כבר נפלו מהרגליים באזור הדקה ה60.
טיבו קורטואה מביא לנו נקודות במו רגליו הארוכות - אחת העסקאות הגדולות שלנו בחמש השנים האחרונות.

עוד משחק שגרתי לדעתי , בהתאם לרמת הציפיות שכבר פיתחתי, פדה נראה טוב למשך 75 דקות, לוקה במשחק שמזכיר נשכחות, וחגב אחד בשער שמציל אותנו כל מחזור מחדש.

כל השאר במשחק סביר פלוס מינוס, פשוט עוד ניצחון לאוסף.
מקווה שתגמר העונה הכלכלית הזו במהרה ואולי אז תיהיה לנו התקפה ששווה לפתח ציפיות לכבודה.

זה הבעיה שלנו כבר עונה שלישית ברציפות, לפחות בעונה הקודמת היה גם קצת יותר כדורגל ביחס לזו שלפניה. :upside_down_face:

הבעיה שזידאן לא מסתדר עם שחקנים שיודעים לשים כדור ברשת ומתחבר יותר לשחקנים כמו וניסיוס, למרות שהברזילאי העונה עם ממוצע של שער כל 60 דקות

אגב, חייב לציין שאני ממש אוהב את מנדי. אז מה אם הוא לא שחקן מלהיב כמו מרסלו. הוא משדרג את ההגנה שלנו בשתי רמות לעומת הברזילאי. גם ראמוס עושה פחות טעויות בהגנה כשהוא לא צריך להשגיח על מרסלו כל הזמן.

מודריץ’ חזר לעצמו. השאלה כמה אפשר להשתמש בו בגיל 35 בלי לשרוף אותו. היום נגמר לו האוויר בדקה ה-65.
ואלוורדה תענוג. הוא שחקן שגם במשחק לא גדול אתה נהנה מהעבודה שלו במגרש.
קצת מבאס אותי שאחרי הפגרה קרוס יחזור להרכב…

כן.

אין טעם להמשיך לדבר על הנאה מכדורגל כשזידאן לא מכוון לכך אפילו בטעות.

בהגנה נצטרך להתפקס קצת בשביל להמשיך לנצח בעקביות הזאת ולא ליפול לתיקויים. גם היום כמו בשני המשחקים הקודמים לבאנטה הגיעה ליותר מידיי מצבים וזה עוד עם ארבעה בלמים בהרכב ושלישיית קישור שכולה מוכנה להתלכלך. יותר מידיי דקות של ריפיון.

בשקט בשקט ניצחנו העונה כבר בשני משחקים שהפסדנו בהם בעונה שעברה. לבאנטה ובטיס בחוץ. גם מול ויאדוליד ניצחנו לעומת תיקו ביתי. בקיזוז התיקו בסוסיאדד אנחנו על 6+ לעומת שנה שעברה.

זה לא נתון רלוונטי למי הפסדנו, המשחק נגד לבאנטה היה טראגי כי הזאר נפצע אחרי שנראה מעולה נגד סלטה, ושבוע לפני הקלאסיקו, ונגד בטיס איבדנו את הפסגה. באותה מידה אני אגיד לך שאנחנו בחיים לא נשחזר את התוצאות מאשתקד - ארבע מברצלונה וארבע מאתלטיקו עם שער נקי, דאבל על סביליה ועל סוסיאדד וכאלה, כנ"ל נגד חטאפה. זה לא יוכל לעבוד שוב גם אם הברנבאו לא יתפוס את המטפחות הלבנות. אם אני מוצא את עצמי מתלהב מדריבל של אסנסיו 30 מטר מהשער או מכדור הרוחב של בנזמה זה מראה כמה הסטנדרט שלי ירד וזה עצוב, משחקים כאלה בעונת אנצ’לוטי גם אם היה 0:3 במחצית הייתי מתוסכל שמשחקים ברוורס.

אני חושב שהבעייה היא בייצור מצבים ולא באמת ברגל המסיימת. כל הפעולה האחרונה שלנו לקויה. אגב היום רציתי לראות את יוביץ’ במקום בנזמה. את יוביץ’ אפשר לשלוח לעומק והוא היה בסדר גמור נגד ויאדוליד. ויניסיוס כבש בשבוע מה ששחקנים בדרך כלל כובשים אצלנו בחצי עונה אז מבחינתי אלא אם כן הוא נפצע - הוא פותח לאחר הפגרה.

אנחנו יותר מדי יובנטוס ופחות מדי ריאל מדריד.

מבחינתי קיץ הבא הוא חשוב. אם יתבצע רכש משמעותי שמעיד על שינוי כיוון מבחינת תפיסת הכדורגל - יותר שואו ופחות ילדים ושחקנים משלימים - יחזרו לי קצת ההתרגשות והציפייה. אחרת, אני אתחיל לחשוב שזידאן באמת מאמין ורוצה בכדורגל האפור הזה. ואם כך, אז לדעתי יש לשקול את עתידו כמאמן בריאל.

כל היתרונות שלו - ויש לו לא מעט - מבחינתי לא שווים הרבה אם ככה אנחנו נראים. ברור לי שאלו מילים קשות לעיכול, אולי מפתיעות ובוודאי שלא קונצנזוס. כמובן, מתבקש גם לשאול מה האלטרנטיבה, אבל אני לא עוסק בזה כרגע אלא רק בחוויה הנוכחית שלי מהקבוצה והרגש שעולה ממנה.