מחזור 6 :: 2-1 על ויאריאל

שיחק בסוסיאדד כשחקן אגף והיה שחקן ליגה חביב, ובאתלטיקו בעמדת ה9 והם היו כישלון טוטאלי עד שהביאו את קוסטה בינואר.

אם אתה חושב שבברצלונה יש מאמן על שיעבוד עם גריזמן ויעזור לו בהתאמות אז אני אצטרך כמה דקות להחליט אם לצחוק או לבכות.

הוא גם עזב את סוסיאדד לפני חמש שנים, מה הקשר? אה כן, וגם לא היה שם את מסי (וגם לא באתלטיקו). אני לא אומר שזה יקרה בהכרח, אני רק אומר שאם וייה והנרי הצליחו בגיל 30 וגריזמן הוא הבעיה האחרונה שלכם כרגע, עוד מוקדם לפסוק. ומי כתב משהו על מאמן על?

עדיין מחכה לשמוע על הקשר של ברתומאו לאנשי הלטאה.

אתה ברצינות משווה את התכונות של וייה והנרי לאלה של גריזמן? אני אפילו לא אתחיל לפרט ורק אכתוב פה שהשניים הראשונים היו ימניים וגריזמן שמאלי, ככה שאין לו שום אפשרות להצליח באגף שמאל. אולי ניתן לו לשחק חצי אמצע חצי ימין ושיחליף את מסי וזהו?

אחד הדברים המצחיקים פה הוא שיש אנשים עם 2 סוגים של טענות על שחקנים מסוימים ככה שאי אפשר לגעת בהם:

1. מוקדם כדי לשפוט, צריך לתת זמן. אפשר לדבר עוד עונה או שתיים.
  2. זה לא חכמה בדיעבד, בזמן אמת זה היה נראה כמו רכש הגיוני.

שמעתי את זה על כל כך הרבה שחקנים בעבר, שפשוט הגיע הזמן להפסיק עם הבולשיט. אי אפשר כל פעם ששחקן נראה כמו הצל של עצמו להיזכר באבידל של 2008, ולהתחיל למצוא מליון תירוצים.

גריזמן הוא רכש כושל, שבא להחליף רכש כושל אחר (קוטיניו) וחסם את אפשרות ההגעה של דה ליכט למועדון. עם הנהלה שבעשור האחרון הצליחה לעשות כל כך הרבה רכישות זוועתיות, זה מפתיע שכל פעם מחדש אנחנו יכולים להגיד שזו הייתה אחת הרכישות הגרועות שלנו.

אתה פשוט ממציא נק’ התייחסות שאפילו לא העליתי. לא טענתי שהם אותו סוג שחקן, עם אותה רגל חזקה או אותו צבע תחתונים. לא אמרתי שצריך עוד שנה בשביל לקבוע לגבי גריזמן או שהוא לא רכש עם סימן שאלה גדול מעליו (הוא כן), אלא שאי אפשר להגיד אחרי 4-5 משחקים לא רעים סה״כ ובלי מסי באמת שמדובר ברכש כושל.

אצלך יש טריק אחר - אומרים שהכל זוועה וחרא והקבוצה עוד שניה מתרסקת וכל רכש הוא סוס טרויאני, מתעלמים כשטועים וחוזרים לפזז כשצודקים.

דמגוגיה בגרוש.

אפרופו מתעלמים כשטועים - עדיין מחכה לשמוע על ברתומאו.

הפוליטיקה בכל העולם ובכל התחומים מלאה באנשים שנמשכים לכוח. למעשה, סביר יותר להניח שכלונו נסכים שאנשים שנמשכים לכוח ממלאים את הפוליטיקה הרבה יותר מאשר אנשים עם אידיאולוגיה.

מה שטוב לראש ממשלה, נשיא, שר, ח״כ, יכול להיות טוב גם לנשיא של מועדון על. זה באמת לא דורש הסבר…

בלי קשר לתיאוריות הקונספירציה של טל - הוא יענה לשאלות הללו בעצמו. כבר ראינו שבתוך המועדון שלנו יש המון ״קנייה מכירה״ ללא רלוונטיות מקצועית.

המקרים הבולטים הם קינג-דוגלאס וארדה - שתי רכישות עם טעם רע שבעיקר משכו משכורת מהמועדון ולא ראו כמעט דשא.
מקרה קצת פחות בולט אבל מוכר - פאוליניו. אנחנו יודעים שלנשיא הקבוצה הסינית יש עסקים עם חברת בת של ברתומיאו. כמה העסקה הזו הייתה כשרה? עד היום לא באמת ברור לאף אחד מהאוהדים כמה כסף עבר, אם עבר, לאיזה צד ובאיזו צורה.

באמת שאפשר לשחק אותה תמימים ולהפיל על טל את היותו הזוי ולפתור בכך את הדיון.
עם כל כמה שטל הזוי, אתם לא נותנים תשובות ברורות וענייניות לטענות שלכם.

הנהלה שרוצה בטובת המועדון באמת ובתמים הייתה מעיפה את הצנון הבייתה יום אחרי חצי הגמר באנפילד.
מיד אח״כ הייתה שופכת כל סכום שצריך על טן-האג רק בשביל לוודא שיש לנו עם מה להתחיל את העונה, ואז הולכת לחפש מועמד טוב יותר או שעושים חושבים איך להחזיק את הקבוצה במצב טוב עד שצ׳אבי יהיה מוכן.

אבל כל זה לא קרה, ובינתיים אנחנו בפתיחת העונה הגרועה ביותר שלנו באיזה 15 שנים. המשך ישיר להדרדרות בסוף העונה הקודמת. ועל זה אין לכם תשובות. רק אמירות שדור זהב לא צומח כל עשור, שלא הכל אנחנו יודעים על השחקנים וההנהלה, ושבאופן כללי ההנהלה שלנו עושה גם דברים טובים.

אם אתם כל כך מפרגנים להם אז קחו. קחו את ההנהלה שלנו מאיתנו כבר…

ולא קשור לרגל החזקה של גריזמן, או לצבע התחתונים שלו, אבל אולי זה קשור לתסמונת האישה המוכה שהמועדון שלנו סובל ממנה. אלו שדופקים לנו סטירות - דווקא אחריהם אנחנו מחזרים. כמה נמוך אנחנו יכולים עוד לרדת…

יש הבדל גדול מאד בין עסקאות מפוקפקות והחלטות ניהוליות ממניעים לא מקצועיים, כמו גם פשוט טעויות, לבין רצון לפגוע במועדון בזדון. אני לא מפרגן לאף אחד, אתם מגיבים על אוטומט. אני לא צריך לתת נימוקים לשלילת תאוריית קונספירציה מטורללת ללא כל ראיות תומכות ואפילו בלי מניע אפשרי.

בסדר, אני מסכים איתך. יכול להיות שטל קצת יוצא קיצוני כשהוא אומר שזו תכנית על של ברתומיאו - להשמיד את המועדון. אני אפילו לא נוטה להאמין לזה ופותר את זה כשטות בד״כ. יופי. אנחנו מסכימים שאין כוונת השמדה.

בפועל, נעשות פעולות מאוד הרסניות במועדון. לפעולות הללו יש השלכות כבדות. בקצב הזה הנשיא האהוב והתמים שלנו יחסל את העוצמה של המועדון ויחזיר אותנו להיות סתם מועדון גדול בתוך זמן קצר. בפועל אנחנו כבר 3 שנים לא המועדון החזק ביותר באירופה, אפילו שיש לנו את השחקן הטוב בעולם.

בלי לנקוט בפעולות דרסטיות אנחנו לא נוכל לשקם את המצב של המועדון ולמנוע את הנפילה התלולה.

אז יופי שניקינו את ברתומיאו מכוונת השמדה. אבל באמת…

אני לגמרי מוכן לקבל שנעשו טעויות, אפילו קשות, ע"י ההנהלה לאורך השנים - ביקרתי את סדר העדיפויות שלהם בדיון הזה ממש, וגם הסכמתי איתכם שואלוורדה צריך ללכת הביתה אחרי ליברפול, אחרי שהייתי ממגיניו הגדולים פה בשנתיים האחרונות. אני רק אומר שלגבי גריזמן עוד מוקדם לחרוץ גורלות - הוא קראק שמראה יכולת הסתגלות לא רעה בסיטואציה מחורבנת, ובלעדיו הייתם עם כמות עוד יותר בדיחתית של נקודות. תנו לזה זמן ותתייחסו למה שקורה במציאות.

אנחנו מתייחסים למה שקורה במציאות.
גריזמן הוא לא קוטל קנים, אבל הוא לא מה שאנחנו צריכים בשביל להשתפר.

באותו אופן, אני מסכים שרונאלדו הוא שחקן על (ביחס לכמה שהוא יכול לתרום היום בגילו), אבל אף אחד לא היה חושב להביא אותו לברצלונה בשביל לטפל בבעיות של הקבוצה.
נכון שהוא שחקן טוב, אבל ברור שהוא לא מה שאנחנו צריכים.

לגבי גריזי זה קצת פחות מובהק.
אני באסכולה שהרמוניה ודינמיקה קבוצתית מביאה תוצאות יותר גבוהות מאשר שחקן ספציפי. אפילו כשמדובר במסי. לא כל שכן כשמדובר בניימאר או גריזמן. שניהם לא יתקנו את הבעיות והחוליים של הקבוצה.

ועוד, כמו שאמרת, בהנתן הסיטואציה המחורבנת שגריזי הגיע אליה, אני לא רואה אותנו מפיקים את המקסימום שהיינו יכולים להפיק ממנו אם היה מגיע כשהקבוצה בריאה.

ודבר אחרון.
אנסו-פאטי, דה-יונג וארתור מראים לנו שאפשר לשחק כדורגל תוסס, שמח ויצירתי יחסית גם במצב הנוכחי.
איפה סוארז, מסי וגריזמן? שלושתם שבעים והילדים הצעירים והתמלהבים גונבים להם את ההצגה…

פלא שכולם מחכים לראות מתי הילד בן ה-16 ייכנס למגרש בציפייה להנאה?

אז למה הם פקטור בכלל בהשוואה שלך? מתי ראית שחקן עם הפרופיל של גריזמן מצליח ב4-3-3 של ברצלונה?

מתי טעיתי בדיוק?

בלעדיו אולי היינו מקבלים מאמן אחר, למרות השטן למעלה. שיזדיין עם הנקודות שהביא. באמת.

בנוגע לברתומיאו? לא יודע מה התכניות שלו. חד משמעית טובת המועדון לא נמצאת בהן. כל ההנהלה וכל הצוות המקצועי בלי יוצא מן הכלל לחצו על הפיטורים של וואלורדה. הדלפות לעיתונים שזה אוטוטו קורה, חיפוש אחר מאמנים אחרים. הכל.

ברתומיאו בגופו בלם את הפיטורים של הבאסקי והכריח את כל המערכת לעבוד עם המצורע הזה עוד עונה.

עכשיו אתה תבוא ותגיד, שברתומיאו הוא סתם מטומטם סכיזופרן אלצהיימריסט שלא זוכר את סוף העונה שעברה ואת ההדחה (הכי מביכה לנו ב15 שנה האחרונות באלופות) מול רומא, אבל במשך שנה וחצי שנה ההאשטאג #ValverdeOut מציף את עמודי הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם של המועדון ובחצי שנה האחרונה הוא הפפך אחד הפופולריים בשלוש הפלטפורמות. מה ברתומיאו אמר על זה (למרות הנתונים שכמויות השימוש בהאשטג עצומות?) התראיין ואמר שמדובר על קומץ אוהדים ששם לעצמו מטרה לפגוע במועדון. מחרבן על האוהדים.

נעזוב את וואלורדה, אתה מנסה לטעון פעם אחר פעם שמדובר בטעויות ללא כוונת זדון (למרות שאפשר לראות שזה לא נכון, כשהוא הולך נגד כולם ועושה דווקא). בוא נדבר קצת על היחסים עם חדר ההלבשה. היום יצאה כתבה במונדו דפורטיבו שמפוצצת בשקרים. זה ממשיך קו מאוד תקיף של מונו דפורטיבו (שנשלט ע"י ברתומיאו בצורה בלתי מעורערת) וההנהלה עצמה, שהתבטאה נגד השחקנים גם בלי להסתתר מאחורי העיתון במקרים מסוימים, כך שכבר הרבה זמן קרע עמוק בין השחקנים להנהלה. עד כמה עמוק? השחקנים ידעו שניימאר הולך לעזוב, ואפילו לא טרחו לעדכן את חבורת המטומטמים שהייתה בטוחה שהשחקן ישאר פה. לפני הארכת החוזה האחרונה ברתומיאו דחה את מסי כמה וכמה פעמים, והפיץ כל פעם כתבות שמאשימות את מסי בדחיות של הארכת החוזה, ועל כך שמסי אולי מחפש אופציות אחרות. אחד הבכירים של ברתומיאו אפילו התראיין בעיתון והאשים את מסי באמירות מאוד קשות שגרמו למסי להתראיין ולהגיד ש"עדיף שהוא יסתום את הפה ולא ידבר על דברים שהוא לא מבין בהם" או משהו כזה.

אז רגע, אולי ברתומיאו הוא סתם אדיוט ששונא את השחקנים ואת האוהדים, אבל הוא אוהב את המועדון. לא סביר בעליל, אבל אתה בטוח תטען את זה. אז בוא נסתכל קצת על המצב הפיננסי ועל הקמת האצטדיון החדש.

כשלאפורטה הציג בזמנו את התכנית לשיפוץ האצטדיון ב250 מליון אירו ברתומיאו ורוסל היו בלובי נגד בטענה שאלה סכומי עתק ושמישהו מנסה לגזור קופון על המועדון. שסכומים כאלה יכולים להביא לקריסה כלכלית של המועדון, ושצריך למצוא יזמים אחרים בשביל השיפוץ. בינתיים התכנית האחרונה של ברתומיאו עומדת על 650 מליון אירו. וזה אחרי שהשטן לקח השנה שתי הלוואת משני בנקים שונים כדי לממן את כל מסע הרכישות שלו שהזיק מאוד למועדון (דמבלה קוטיניו וגריזמן עלו ביחד 400 מליון אירו), ואני אפילו לא מתחיל לדבר על שכר השחקנים שעומד על 90% מתקציב המועדון, מה שמציב אותנו במצב מאוד מסוכן.

אבל רגעעעע, אולי הוא סתם אדיוט שמפורר את חדר ההלבשה, מחרבן על האוהדים ועושה טעויות כלכליות שמציבות את המועדון בפני סיטואציה כלכלית לא פשוטה.

אז בוא נסתכל על המצב של הלה מאסיה. ברתומיאו החריב את כל המוסד המפואר הזה שבנו מיטב מוחות הכדורגל בעולם. המשפט המפורסם. פה אני לא ארחיב כי משה כבר עשה עבודה כל כך הרבה יותר טובה ממני בעבר, אז אני פשוט אשלח אותך לקרוא עד כמה הוא הרס את הלה מאסיה, רק כדי להשמיד את שושלת קרויף, מתוך שנאה אישית לבן אדם (להזכיר איך הוא ורוסיי גרשו אותו מהמועדון והשמיצו אותו בכל הזדמנות בכל השנים האחרונות לחייו?). הוא פיטר כל מאמן קרויפיסיטי ממחלקות הנוער לא משנה עד כמה הוא הצליח, והחריב את כל מחלקות הילדים. באמת לך תקרא את מה שמשה רשם.

אבל רגעעעעעעעעעע. קרויף זה לא ברצלונה (זה כן, אבל נעזוב את זה), לברתומיאו יש שנאה אישית לאנשים לא למועדון עצמו. אולי?

לראשונה בהיסטוריה ברתומיאו האשים את ברצלונה בעבירות פליליות, כדי לנקות את עצמו מתיק ניימאר. בנוסף, המועדון נחשף לעוד כמה תביעות משפטיות בתקופת ברתומיאו. לברתומיאו לא היה בעיה ללכלך את השם של המועדון כשזה שירת את האינטרסים שלו.

ברתומיאו הביא ספונסר לראשונה בתולדות המועדון (יכולנו להסתדר בלי הכסף ובלי גריזמן, תודה), תוך כדי שהוא מציג לסוסיוס נתונים לא נכונים שמאיימים על קריסה כלכלית של המועדון. ברתומיאו שינה את התלבושת שמעל 100 שנה הייתה פסים לאורך. ברתומיאו עשה רכש בזמן בחירות, תוך כדי שהוא מצפצף על חוקת המועדון. ברתומיאו עשה כל כך הרבה דברים רעים, שאין איך לנקות אותו מכוונה תחילה.

אז לא. ברתומיאו לא אוהב את ברצלונה. ואם אתה אומר אחרת, אתה פשוט עיוור.

מתוך בארסה מניה:
ברתומאו כנראה מבין שהעונה הולכת להגמר רע ומתחיל לחפש שעיר לעזאזל, ומי עושה את זה הכי טוב? כתבי החצר בשופר התעמולה שלו.

הוא מדליף למקורבים שלו בmd, שזה ישראל היום של קטלוניה, שחדר ההלבשה מנהל את הקבוצה. אין לי מושג מה נכון ומה לא וזה ברור שחלק מהדברים נכונים, אבל הדבר היחיד שאני בטוח, שטובת הקבוצה לא נמצאת בראש של מי שמדליף כאלו דברים.

אם תמשיכו לאנוס את דעתי תמשיכו לצדוק לנצח, כמו שוסאקו שמעולם לא טעה. איפה בדיוק טענתי שבארסה בראש מעייניו של ברתומאו? או שהוא “אוהב” אותה? למה זה נראה לכם מעניין לשתול בדיון טענות שלא מופיעות בהודעות שלי? אני מבין שיש לכם בטן מלאה על ההנהלה וזה בסדר, אני פשוט לא מבין איך זה קשור להודעות שלי. להזכירכם התחלנו מפה:

אנסה להרחיב על המגילה מאוחר יותר, בעיקר על הפסקה-שתיים הראשונות שעדיין ענייניות פחות או יותר, לפני שהתחלנו לדבר על האשטגים(!) כעדות למזימה של ד’'ר איוול. היתר זה תקיפת אנשי קש מטורללת לחלוטין ללא שום מניע (הרשה לי לגחך על הרצון לקבור את קרויף דרך המועדון משנאה אישית, זה נשמע כמו אדם עם מחלות נפש) או ראיות. או בקיצור:

אתה יכול לגחך, אבל כל מי שבאמת שעוקב אחרי הצמד ברתומאו ורוסל. יודע שמהרגע שהם הסתכסכו עם לאפורטה, הם ניסו להפיל אותו באי אמון (איזה מזל שאי אמון נפל, רק לחשוב על סקולארי במקום פפ…) הם יצאו למסע של ונדטה בכל מה שמייצג את לאפורטה וקרויף במועדון. זה החל בלה לאסיה. פיטורים המונים של מקורבים של קרויף ולאפורטה מהצוות המקצועי (ד"ש מאוסקר גארסיה). שיטת כדורגל ועוד. זה לא שנוי במחלוקת מה שטל אמר לגבי השינאה שלהם לקרויף. היתי אומר שזה המציאות.

לא סתם קרויף החזיר את תעודת הנשיא כבוד שלו למעודון אחרי שרוסי רמז שהוא תאב בצע…

פפ סגורה אמר בזמנו שהאי אמון שלהם הגיע, “להגיד לא לקרויף זה להגיד כן לברצלונה” התמורה על המשפט הזה?

מנהל מקצועי בברצלונה.

אני יודע משה. זה עדיין לא עדות לכך שהם רוצים להשמיד את המועדון ולזה התייחסתי.

(הנוסח המקורי היה קצת מבלבל וערכתי אותו, אולי פספסת).

טל תמיד כותב דברים בקיצוניות. זה הבעיה איתו. אמרתי לו. אם הוא היה ממתן את המשפטים שלו , זה היה יוצא לו יותר טוב.

היה שחקן מצויין בקבוצה קטנה, לא סתם הוא עבר לאתלטיקו וקושר גם לריאל באותו הקיץ.

פצועים, מתאוששים ומתאקלמים, מה עשה לך רע מסי? איך הוא שבע בדיוק?

3 תגובות בערך מעל הציטוט הזה ביקשו ממך להפסיק לעשות את זה, לא ראיתי פה אף אחד טוען את הטענות שאתה טוען שהוא טוען :slight_smile:

זה ממש סקרן אותי אז עשיתי בדיקה קטנה. חיפוש באינסטוש מראה 30,000 פוסטים עם ההאשטג. וחיפוש שלו בגוגל מעלה 160,000 תוצאות. לשם השוואה חיפוש של האשטג מסי מעלה 7 מליון תוצאות. יש לך נתונים שמראים אחרת, שזאת הייתה ממש תופעה ויראלית? כי אם אני לוקח בחשבון שיש אנשים שמעלים את זה יותר מפעם אחת זה נראה מספרים ממש קטנים.

לא מדובר על פוסטים עם ההאשטג, אלא על תגובות עם ההאשטג לפוסטים של המועדון. מצטער, אבל אני לא זוכר כבר איפה זה היה שדיברו על זה, זה היה בסביבות אפריל מאי כשהעונה נהרסה, ודיברו על זה שזה מההאשטגים הנפוצים. התגובה של ברתומיאו הגיעה בהמשך לזה.

כפרה עליו מסי :heart_eyes: לא עשה לי כלום.
גם אין לי טענות אליו או לסוארז - שני שחקנים שאני מאוד אוהב ומכבד.
אבל אם לא נעצום עיניים ולא נטמון ראש בחול, שניהם עייפים ולא סתם שהם חוזרים מפציעות. צריך לנהל את האינטנסיביות שלהם לאורך העונה. זה כבר התחיל בעונה הקודמת עם מסי, וזה צריך להמשך גם העונה ובעוד יותר רצינות.

אין לי צל של ספק שמסי תחרותי ורעב כמו שהוא היה עד היום, אבל הוא כבר לא הילד שישרוף את האגף ויעבור חמישה שחקני חטאפה מאמצע המגרש בדרך לשער. למזלנו, יש לו איכויות אחרות ומספיק רלוונטיות גם בלי רגליים של בן 22.

אבל מסי עייף (וחזר מפציעה) ורואים את זה.
לדעתי הוא גם לא יכול לסחוב את ברצלונה לבד לעוד אליפות. אפילו מנטאלית זה נראה לי בלתי אפשרי לשחק עם חבורת אנשים כבדים, כבויים או מרושלים.
התגובה שלו להחמצה של דמבלה בחצי הגמר במצב של 3:0 אומרת הכל. מסי כבר לא נראה כמי שמאמין בחברים שלו לקבוצה. אני לא מאמין שבמצב הזה הוא יוכל לעשות שוב את הבלתי אפשרי.

ואם כבר מצביעים על בעיות בגזרת הדיוס - למאמן השנה הוא לא כלל את הצנון בבחירות שלו לפרס פיפ״א.
כשהשחקן הכי משמעותי שלך לא חושב שהוא מתאמן עם המאמן הטוב ביותר שיש או אפילו אחד משלושת הטובים בתפקיד, אז מה זה אומר על הקבוצה והדינמיקה?

מסי לא גמור כשחקן, אבל אני לא יודע אם הסיטואציה הנוכחית משאירה לו מקום לשמחת חיים וכדורגל יפה.
הרבה מה לעשות אין לי, אז אני אקח קצת סבלנות ואראה איך ממשיכה העונה הזו.

הסבת עמדה בגיל מאוחר לטובת מסי, וכשלפחות אחד מהם (וייה) לא מחזיק בשום תכונה שמתאימה לכנף יתר על המידה, בטח לא יותר מגריזמן. הנרי דומה לגריזי גם בכך ששיחק לא מעט ליד חלוצים אחרים בהצלחה. האחרון שחקן מאד ורסטילי (ע"ע הנבחרת) ולכן אני לא ממהר להכריז שיהיה כשלון באגף ובטח של א כ-9 - כשמסי משחק, גם אם על הנייר זה 4-3-3, שחקני האגף הם לא שחקני אגף קלאסיים (וגם לא בדיוק חצאי חלוצים) והחלוץ לא חלוץ 9 קלאסי. גם סוארז כבר כמה שנים.

באופן כללי קשה לשים אצבע על טעויות עם התחזיות האפוקליפטיות שלך כי הן נורא עמומות, בדרך כלל לא תחומות בזמן ומבחינתך לא מופרכות גם ע"י דאבלים. ובכל זאת: כשפמפמת חצי קיץ שואלוורדה ייבש את דה יונג, למשל.

ליתר אני מרגיש שהתייחסתי.

הפעם זה יותר לטובת לואיס סוארס, לצערי.